Yazı Liste

Mutfaklarda Eskitme Mobilya Modelleri
 • 14.8.2018 10:16:10
 • 0 Yorum
 • 2694

Antika ahşap, günümüz koşullarında vintage esintileri oluşturmanızı sağlayan ekonomik bir çözüm. Antika bir mobilyaya sahip olmak madden oldukça külfetli. Eskitme  mobilyalarla dekorasyonda dönemsel esintiler kullanmak kolaylaşıyor. Country stil mutfaklarda natürel dokuların kullanımına sıklıkla rastlayabilirsiniz. Huzur veren atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıran eskitme ahşap mobilya örnekleri mevcut. Rustik mutfak dekorasyonlarında da sıklıkla eskitme ahşabın kullanımına rastlayabilirsiniz.


Mutfak dekorasyonunda ahşabı boyandığı ya da eskitme görünüm kazandırdığı öğelere sıklıkla rastlayabilirsiniz. Ahşabın farklı tonlarının bir arada kullanılabileceği gibi uyum sağlayan doku ve renklerle tam donanımlı country stil bir mutfak döşeyebilirsiniz. Gelişen teknolojilerle modern mutfak elemanlarının kullanımı ile birlikte ahşabın sıcaklığını natürel dokusuyla yansıtabilecek raf sistemleri ya da ahşap tezgâhlar kullanabilirsiniz. 

Renk alternatiflerini seçebileceğiniz eskitme ahşap raflar, babaannelerimizden kalma formlarıyla geçmişin izlerini taşıyor. Duvar dekorlarını işlevsel hale getirmenin yanı sıra estetik unsurlar barındıran raf modellerinde eskitme dokusu olan rafları farklı renklere boyamak mümkün. Mutfak dekorasyonunda kullanılan renk paletine uygun bir renk tonu belirleyerek mutfak rafları siparişlerini verebilirsiniz. Farklı ebatlarda raf derinlikleri oluşturabilir, duvar ölçülerinizi alarak raf adedini arttırabilirsiniz. Kısacası eski dönemi modern dönemde yaşamak için ufak tefek elden geçirmelerle kullanışlı ve sağlam dekorasyonlara çevirerek yine uzun yıllar kullanabilirsiniz.

 

Devamını gör
Banyo Küvet Modelleri
 • 14.8.2018 10:12:38
 • 0 Yorum
 • 2098

Banyo küvetleri, pratik ve hızlı duşakabin ünitelerine rahatlatıcı ve keyifli bir alternatif olarak banyo dekorasyonlarında her zaman kendilerine yer buluyorlar. Bugünün modern tasarımlarında her ne kadar pratik ve az yer kaplayan uygulamalar ana odak noktası olsa da, şehrin ve yoğun iş hayatının stres ve yoruculuğundan arınmanın yollarından biri olan küvetler de, yeni modellerin geliştirilmesi ile modern dekorasyonlarda her zaman varlıklarını sürdürmeyi başarıyorlar. Yeni nesil banyo dekorasyonlarında karşımıza çıkan en popüler tasarımlarda küvetin ve duş kabinlerinin bir arada kullanıldıklarını görebiliyoruz. Ayrıca eğer banyodaki alan kısıtlıysa küvet duş kabininin işlevini de yerine getirdiği için çoğu zaman tercih sebebi olabiliyor. 


Bugünün modern banyo dekorasyonlarında en sık karşılaştığımız küvet modellerinin başında bağımsız küvetler geliyor. Bir duvara yaslanmayan bu küvet modellerinin en çarpıcı özellikleri banyonun istediğiniz noktasında konumlanabiliyor olmaları. Oval modellerden dikdörtgen şekillere kadar pek çok farklı yapıda tasarlanabilen bağımsız küvetler geniş banyolarda keyifli ve şık bir ortam yaratmak için bire bir...

 

Klasik dönemlerden günümüze kadar gelen küvet modelleri tercihlere göre çok farklı tarzlarda olabiliyor. Banyoların dizaynına uyumlu bir şekilde seçilecek olan küvetler bazen sade ve nezih bir görüntüyü banyonuza getirirken, bazen de elit ve şık bir görüntüyü yine banyolarınıza kazandırıyor. En güzel küvet modellerini yine zevkinize ve banyonuza göre seçmek tabiki de en mantıklı durum olacaktır.

Devamını gör
Tavan Arası Dizaynı
 • 11.8.2018 09:14:50
 • 0 Yorum
 • 1448

Evin diğer alanlarına göre daha küçük bir alana yerleşebilen çatı katı yatak odaları, tavan eğiminden ötürü daha basıktır. Dolayısıyla tavan arası yatak odaları dekore edilirken daha ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturmak gerekir. Tavan eğiminden ötürü oluşacak basık görünümün yanı sıra dolap sistemleri ile karanlık ya da kasvetli bir atmosfer oluşturmak istemeyiz. Akılcı çözümlerle çatı katı yatak odalarını daha ferah ve kullanışlı hale getirirken alan tasarrufu yapmanızı sağlayacak ilham veren fikirler mevcut. 

Odanın mobilya dekorasyonu yapılırken, son derece fonksiyonel ve zeminden yer kazandıran dolap çözümleri için, dikey boşlukları akılcı değerlendirmenizi sağlayacak dolap kapakları ve raf donanımları tasarlanıyor. Özellikle göz hizasında olan dolap rafları günlük rutinlerde en çok kullanılan giysiler için özel olarak dizayn edilmiş. Daha az kullanılan eşyalar için dolap düzeni oluştururken tavana en yakın raflar depolama ihtiyacını karşılayan kutularla düzenleniyor. Kullanıcı ihtiyaçlarını esas alan bir düzen oluşturmak için çekmeceler ürün ebatlarına göre kolaylıkla erişebileceğiniz göz hizası alanlarda yer alacak şekilde dizayn edilmelidir.

Duvar alanlarını depolama ihtiyacını karşılayacak şekilde dizayn etmek isteyenlere bir başka çözüm. Raf sistemleri ile depolanacak ürün ebatlarına göre bölmeler oluşturabilirsiniz. Çatı arasında tavan eğiminden ötürü oluşabilecek yer kaybı ya da ölü alanların kullanılamaması söz konusudur. Açık raf sistemleri ile bu alanları daha kullanışlı hale getirebilir, depolama alanı için uygun raflar kullanabilirsiniz. Raf sistemleri göz hizasında en çok kullanılan ürünler yerleştirilecek şekilde dizayn edildiğinde daha kullanışlı hale gelir. Aynı zamanda çekmece sistemlerini depolanacak ürün adedi ya da formlarına göre farklı ebatlarda sipariş vererek dizayn ettirebilirsiniz. 

Devamını gör
Mutfaklarınız Böyle Daha Aydınlık Olacak
 • 10.8.2018 11:23:30
 • 0 Yorum
 • 1048

Kullanımı kolaylaştırmak ve fonksiyonel bir akış sağlayabilmek adına da mutfaklar genel bir prensip olarak faydacı bir anlayışla tasarlanır. Mutfak alanının içinde yer alan her bir elemanın kendine özgü bir amacı ve işlevi vardır: Tezgahlar dayanıklı ve temizlenmesi kolay olmalıdır, dolaplar geniş bir depolama alanı sağlamalı ve aynı zamanda da uzun ömürlü ve sağlam bir malzemeden imal edilmiş olmalıdır. Tabi tüm dekorasyon unsurlarında öncelik fonksiyonellik ve pratiklik olduğunda, dekorasyona yenilikçi, yaratıcı ve eğlenceli katkılarda bulunabileceğiniz alanlar da sınırlı oluyor haliyle. Aydınlatma unsurları işte bu açıdan oldukça kullanışlı; mutfağınızda tarzınızı yansıtabileceğiniz ve odanın dokusunu değiştirebilecek olan az sayıdaki bileşenden biridir aydınlatma üniteleri. 

Söylediğimiz gibi mutfaklarda kullanılan diğer ışıklandırma ögelerinden farklı olarak avizeler işlevsel oldukları kadar dekoratif olarak da kendilerini gösterirler. Avizelerin en önemli özelliklerinden biri de ilgi odağı olmayı sevmeleri. Işıltılı parıltılarla odanın merkezinde yer alan ışık kaynakları olmalarının yanı sıra avizenin asarımındaki farklı ve sıra dışı şekillerle de mutfaklarda odak noktası olmayı başaran bir armatür biçimidir avizeler. Mutfağınıza bir avize yerleştirmek, güçlü bir görsel odak noktası yaratmanın ve mutfağa denge ve simetri sağlamanın harika bir yoludur. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi…


Zerafet ve şıklık denilince akla ilk olarak klasik avize modelleri geliyor olsa da yenilikçi tasarımlarda da oldukça şık ve göz alıcı zarif tasarımlara rastlıyoruz. Farklı boyutlarda harelerin havada süzülür gibi durduğu tasarım, mutfağın modern ama sıradan görünümünü benzersiz kılan oldukça önemli bir detay oluyor. 

Devamını gör
Sevimli Çocuk Odası Dekorasyonları
 • 9.8.2018 10:07:57
 • 0 Yorum
 • 1523

Hayatını bir eş ile birleştiren ve aile olma yolunda ilk adımı atanların yegane istekleriridir çocuk sahibi olmak. Kutsal evlilik bağıyla birleşen çiftlerin yuvalarını kurarken sadece kendileri için değil ileride aileye katılacak yeni bireyler için de planlama yaparlar. Evliliğin en güzel meyvesi olan çocuklardan bahsediyoruz tabiki... Çocukların aileye katılacağı anlaşıldığı andan ititbaren onun için yapılan hazırlıklar ve en güzel şekilde büyümesi için yapılan yenilikler kaçınılmaz bir durumdur. Bu hazırlıkları yaparken de en çok düşünülen ve üzerinde ısrarla durulan yer de şüphesiz çocuk odalarıdır.

Çocuk odaları, çocukların büyümesinde en pozitif rolü oynayacak olan kısımlardan olacağı için odalar en sevimli ve en tatlı şekillerde dizayn edilir. Sevimli duvar motiflerinin, rahat beşiklerin, ilgileri üzerinde toplayan oyuncakların olduğu odalar çocuklar daha dünyaya gelmeden düşünülür ve hazırlanır. Çocuk odasını dekore etmek, çocuğunuzun yaratıcı olmasını ve hayal gücünü geliştirmesi için harika bir fırsat sunuyor. Bu nedenle odayı dekore ederken çocuğu tasarım sürecine dahil ederek, miniği kendini ifade etmesine olanak sağlayın. Böylece çocuk kullanmayı sevdiği bir alan yaratma şansına sahip olacaktır.

Günümüzde her dekorasyon stiline uygun sayısız duvar kağıdı seçeneği bulunuyor. Dolayısıyla duvar kağıdı seçerken sadece aradığınızı bulamamak gibi bir sıkıntınız  olmayacak. En fazla en sevdiğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Sizlere yardımcı olması amacıyla birkaç çocuk odası modellerini derledik. Keyifli gezintiler dileriz:

Devamını gör
Evlerinizi Burcunuza Göre Dizayn Edin
 • 8.8.2018 09:56:44
 • 0 Yorum
 • 1132

Evinizi tasarlamaya başladınız, ama nereden başlasanız bilemiyor musunuz? Biraz fikir vermesi adına burcunuzun stil eşleştirmelerine bir bakın deriz. Su, toprak, ateş veya hava grubunun burçları farklı renk, doku ve stillere çekilir. Burçlara inansanız da, inanmasanız da, uzun süre mutlu olacağınız renkler, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir stile sahip bir ev tasarlamak isterseniz, burç- stil eşleştirmenize bir göz atmadan zarar gelmez.

Bir oğlak, ev dekorunda dengeyi, organizasyonu ve simetriyi tercih eder. Dekoruna yaklaşımı da oldukça pratiktir. Yeni şeylere tamamen karşı değilsiniz, ama yeni şeylerde de bir aşinalık ararsınız. Geleneksel stil tam bu burca göre. Ahşap mobilyalar, deri koltuklar, zamanın deneyip onay verdiği desenler ve uyumlu renkler zevkinizi tanımlayabilir. 

Bir ayağı geçmişte, diğeri bugünde, kafası ise gelecekte.. Kova burcu tam da böyle anlatılabilir. İsyankar ve yenilikçi doğaları nedeniyle, kova burcu ev dekorasyonunda eski ve yeninin kombinlendiği, eklektik bir dekoru sever. Farklı zamandan parçalar arasındaki uyumu renklerle sağlar. Araya amacı olmasa da, mutluluk veren parçalar eklemeyi sever.

 

Sırada hayalciliğiyle meşhur balıklar var. Balıklar denizi çok sever. Denizle alakalı her şeyi de evlerine getirmek isterler. Sakinleştirici bir etki veren, deniz esintili renkler ve dokular balıkların ev dekorları için önemli. Doğal dokuma halılar, beyaz ve yeşil, mavi deniz esintili renklerde keten kumaşlar ve sonuç olarak tam bir kaçış noktası olarak Zen gibi hissettiren bir ev. Tam da balıkların mutlu olacağı bir ortam...


Koçlar ateş grubu burçlardandır. Bu da hem renk, hem aksesuar seçimlerini etkiler. Nedir peki koç burcunun ev dekorasyon renkleri? Göz alıcı turuncular, derin kırmızılar bu burcun favori renkleridir. Bir ateş burcu olarak şömine ve mum gibi dekoratif elemanları da evlerinde kullanmayı severler. Sıcak bir ortam elde etmek önemlidir; odaya yayılmış büyük halılar bu sebeple koçlar tarafından çok kullanılır.


Bir toprak grubu burcu olarak boğalar, mutluluğu yine toprakta bulur. Doğal, mat dokular, organik materyaller, doğal ahşaplar, mermer gibi doğal taşlar... Boğalar ev  dekorlarında, ahşabın daha açık renklerini sever. Doğal ve romantik bir ortamda mutlu olurlar. Pastel pembe, krem, bej, mint yeşil ve açık mavi gibi tonlar bu romantik hissi sağlayabilir. Aynı zamanda evinize bolca sukulent, ev bitkisi ve taze çiçekler almayı ihmal etmeyin.


İkizler, kendin gibi zevklerin de hep değişir. İkizlerin bu dualitesi dekorasyon zevkini de etkiler. En güzeli nostaljiyi ve moderni birleştirmek. Nostaljik parçalara yeni bir yüz katmak. Country stilin modern bir yorumu İkizler burcuna hitap edebilir. Sosyallik ikizler için önemlidir. Bu sebeple de evinize bolca misafir geleceğini düşünüp, masanızı, koltuklarınızı çok insan oturtacak şekilde seçin.


Yengeçler mobilya seçerken stilinden çok konforuna önem verir. Depolama alanının bol olması önemlidir. Çünkü yengeçler anı biriktirmeyi sever, bunları koyacak yere ihtiyaç duyar. Anılara bu kadar bağlı olunca, dekorun en önemli elemanı ise güzel anlardan fotoğrafların sergilendiği galeri duvarlarıdır. Eğer eşiniz yengeçse indirim zamanlarını takip edip, bol bol çerçeve alın. O çerçevelere çok ihtiyacınız olacak, bari biraz ucuz olsun. 


Bir aslan odaya girdiğinde herkes onu fark eder; aynı bunun gibi bir aslan tasarımı eve girdiğinizde ise içinizden ufak bir çığlık atarsınız. Ev derken saray da denebilir. Çünkü aslanlar cesur, gösterişli, lüks evleri çok severler. Vurgu dolu renkler, çarpıcı duvar kağıtları, göz alıcı avize ve aksesuarlar tam aslanlara göre. İşlev önemli, ama görsellik daha önemli. Aslanlar özellikle lüks kumaşları çok sever. Kaşmir, ipek ve kadife kumaşlar vurgulu renk ve desenlere sahiptir.

 

Başak titiz, mükemmeliyetçi ve pratik. Bir başak burcunun evini tabi ki aksesuarlar ve küçük, çeşitli parçalarla dolu hayal edemiyoruz. Başakların bu analitik yapısı sonucunda evleri de modern ve minimalisttir. Bu burç evine ne gireceği konusunda çok seçidir; anılarla çok bağ kurup, evinde fazlalık tutmaz. Bütün arkadaşları için organizasyon konusunda ilham kaynağıdır.

Terazilerin evleri, yüksek ihtimalle yakın zamanda popülerite kazanan, mod yükseltici pastel pembeler ve iç açıcı, floral desenlerden payını aldı. Teraziler retro esintileri,  feminen görünümü ve doğalın estetiğini sever. Bu burcun dekorunun en büyük problemi döküntülerin yavaş yavaş büyümeye meyilli olmasıdır. Bu sebeple de fazlalıkların 
kolayca yerleşeceği, büyük dolaplar sahibi olmak önemli. 


Koyu tonların hakim olduğu, sofistike bir dekor tam akreplere göre. Parlament mavi, koyu morlar, füme gri, antrasit ve siyahlar.. Bu koyu tonlara etnik desenler ve farklı  zamanlardan toplanmış aksesuarlarlı eşlik ettirebilirsiniz. Renkler koyu olacağı için doğal ışık ve açık tonlarla dekor dengelenmeli. Akrepler keyfine düşkündür. Kral boy yataklar, konforlu kanepeler ve koltuklar dekorda yer alır. 

Özgür, bireysel ve canlı karakter özellikleriyle yaylar bohem bir ruha sahip. Kilimler, etnik tekstil ürünleri ve tablolar, gezilerden toplanmış aksesuarlar dekorun en önemli parçalarıdır. Gezmeyi, dışarıda zaman geçirmeyi çok seven yaylar için bir evin vazgeçilmezi bahçe ve balkon.. Ufak bir balkonu bile özenle tasarlayabilirsiniz. İç mekana ise dışarıyı getirmek lazım. Yeşil ev bitkileri, çiçekler sizin modunuzu hemen değiştirecek.

Devamını gör
Antre ve Koridorlar İçin Ayna Modelleri
 • 6.8.2018 10:45:12
 • 0 Yorum
 • 3826

Evlerimizin ilk bakışta göze çarpan yerleridir antre ve koridorlar. Eve ilk girildiğinde bizi karşılayan şık modeller olduğu zaman şüphesiz evin dekorasyonu hakkında ufak ip uçları verilmeye başlanmış olur. En güzel ev dekorasyonlarının gösterişe açıldığı ilk durak olan antreler evin dekorasyonu ile alakalı olsun olmasın en şık ve estetik bölgelerden birisi olur genelde. Bu şıklığın genel mimarisi antre ve koridorlarda kullanılan ayna modellerinden kaynaklanır genelde...

Evden çıkarken fiziksellik adına son rütuşlarımızı yapmak için kullandığımız bu aynalar, aynı zamanda eve ilk girdiğimizdeki halimizi de bize yansıtması için kullanırız. Estetik ve dekorasyon ürünü olmasının dışında evde en çok kullanılan araç gereçlerden birisi olmasıyla da ön plandadır bu aynalar. Misafirleri ilk karşılayan, onları uğurlarken akıllarında eviniz hakkında kalan son detay olan, evin genel portresinin bir anlık hayal edilmesine olanak sağlayan bir zorunluluktur antre ve koridor aynaları...

Genel olarak müthiş el emeği ile oluşturulmuş mobilya çerçevesi olan aynaların tercih edildiği zamanımızda başka modeller de bulunuyor tabiki. Boy aynası, konsol aynası, vestiyer aynası, hem eşya konulan hem de ayna olan modellerin nulunduğu birçok tarz bulunmaktadır elbette. En iyi tercihlerin yine kişiden kişiye değiştiğini baz alarak birkaç antre ve koridor ayna modellerini sizler için derlerdik:

Devamını gör
En Şık Orta Sehpa Modelleri
 • 2.8.2018 11:18:57
 • 0 Yorum
 • 1845

Evimiz belki de hayatımzda en çok değer verdiğimiz olgulardandır. Daha yaşanılabilir bir hayat istiyorsak şüphesiz evimizin dekorasyonunu mantıklı ve göze güzel görünen sistemlerle ve dekorasyonlarlar oluşturmalıyız. Kendimize ve düşüncemize uygun modellerler, hayatı daha yaşınılır kılmak için özenler tasarımladığımız veya tasarlattığımız evimizde bir gereklilik daha var ki tartışmasız en önemli detaylardandır. Bahsettiğimiz detayın oyuncusu tabiki de orta sehpa modelleridir. Orta sehpa modelleri, evlerin en ihtiyaç duyduğu ve en çok göze batan detaylarındadır. 

Nasıl ki oturma gruplarını, gümüşlükleri, TV ünitelerini evimizde bir bütün olarak görüp tasarlıyorsak orta sehpalar da bu bütünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Oturma gruplarını tamamlayıcı olması elbette ki en çok dikkat edilen hususların başında geliyor. Odalardaki en çok alanı kaplayan ve en çok göze batan eşyanın oturma gurubu olduğunu düşündüğümüzde orta sehpaların da oturma guruplarına takım olarak seçilmesinin düşünülmesi kaçınılmaz oluyor.

Evlerimizin en çok istenilen ve en çok detaylandırılan parçalarından olan orta sehpaların farklı birçok modeli bulunuyor tabikide. Bu modeller; camlı, doğal taşlı, ağaç unsurlu ve mobilya şekillerinde olabiliyor. Yine de bunların en iyisini seçmek kişinin zevkine göre olmakla birlikte en iyisinin seçimi eşyaların birbirine uyumlu olabilmesinden geçiyor.

Devamını gör
Mutfak Tezgahlarında Mermer Yerine Ahşap Tezgah Modelleri
 • 1.8.2018 10:21:39
 • 0 Yorum
 • 1696

Ev dekore ederken şüphesiz her detay göz önünde bulundurulur. Bu durum hiç yadırganacak bir durum olmamasıyla birlikte yegane gerekliliktir. Evin her kısmını ince detaylarla şekillendirerek göze değen bir hale getireceğinizden dolayı bu detaycılık oldukça doğaldır. Hal böyleyken evin mutfak bölümünü genel olarak hanımlar isteklerine göre şekillendirirler. Hanımlar genel olarak mutfak tezgahlarını mermer ve benzeri doğal taşlarla kaplatır ki hem temizlemek kolay olsun hem de temizlerken akan su alt kısımlarazarar vermesin.

Peki mutfak tezgahları sadece mermer ve benzeri doğal taş modelleriyle mi kaplanabilir? Tabiki de bu sorumuzun cevabı Hayır! Şimdilerde tezgahlar için özel üretilen ahşap  tezgah modelleri en az mermerler ve diğer taş ürünleri kadar su  sızmasını engeller ve mutfaklara daha estetik bir görüntü katar. Klasik mutfak düzeninin akisene hem farklı bir havayı hem de sağlamlığı mutfağınıza kazandırır.

Mutfak mobilyaları ile de uyum içerisinde olunca göze müthiş bir güzellik getirecek olan ahşap tezgah modellerinin, sağlam bir işçiliğin ürünü olması gerekir elbettte. Sağlamlık bakımından da endişe duyulmadığı takdirde mutfaklara monte edildiğinde şık ve estetik bir yenilik getirecektir. Eğer yeni bir ev dizayn etmeye karar verdiyseniz ahşap tezgah modellerini kesinlikle bir düşünmelisiniz.

Devamını gör
Alçıpan TV Ünitesi Modelleri
 • 31.7.2018 14:26:16
 • 0 Yorum
 • 4465

Alçıpan tv üniteleri daha önce de söylediğimiz gibi diğer mobilyalara ve dekorasyon ürünlerine göre oldukça ekonomiktir. İşçilik dışında asıl malzeme olarak çok konomik olduğu için yapımı da kolaydır. Raf olarak, kitaplık olarak, özel duvar dekorasyonu tasarımı olarak kullanılabilir. Mobilya TV ünitesi modellerinin aksine daha uzun ömürlü ve daha az masraf ile yapılabilecek olan bu alçıpan duva modelleri şimdilerde daha çok tercih edilenler içerisindedir. 

Alçıpan duvar ünitesi modelleri aslında genel olarak tv için kullanılan modellerdir. Dilerseniz bu duvar ünitelerini sadece kitaplık, raf ya da duvar dekorasyonu tasarımı olarak da kullanabilirsiniz. Alçıpan olduğu için farklı renklerde ve şekillerde yapılabilir. İçi, dışı, kenarları her yeri ayrı ayrı ışıklandırılabilir, özel olarak dizayn edilebilir. Modern ışıklandırma sistemleri ile uyumlu olduğu gibi klasik tavan dekorasyonları ve duvar dekorasyonları ile de uyumludur.

Alçıpan TV Ünitesi modellerinden bazı örnekleri sizler için derledik. Yeni bir ev sahibi olup dekorasyonu yapıyorsanız veya eski evlerinizi dekore ediyorsanız, bu alçı TV ünitelerini yeni evlerinizde kullanabilirsiniz.

Devamını gör
En İyi Ev Dekorasyon Önerileri
 • 31.7.2018 13:42:51
 • 0 Yorum
 • 1593

1-)Minimalist Ev Düşüncesi

Minimalist düşünmek 21. yüzyılın en büyük trendlerinden biri konumunda bulunuyor. 2018 yılının ev dekorasyonu fikirleri arasında da bu trend elbette ki kendini gösteriyor. Siz de evinizi süsleyip püslemekten çok sade düşünerek dizayn ederseniz mutluluk seviyenizi arttırabilirsiniz. Mutlu olmak için eviniz için daha fazla düşünüp daha az eşya ile yaşamanız bu felsefeye göre yeterli olacaktır.

2-)Evi Bir Bütün Olarak Düşünün

Evi bir bütün olarak algılamak son derece önemlidir. Evi tam olarak görebilmek odanızı dizayn ederken diğer odalar ile olan uyumunu da dengelemenize olanak tanır. Bu nedenle size tavsiyemiz odaları tek tek görmek yerine evi bir bütün olarak algılamanızdır.

3-)Göze Değen Canlı Renkler Kullanın

Hangi rengi tercih edeceğiniz evinizi güzelleştirirken büyük önem taşıyor. Gri renk tonları mı yoksa sarının apaçık şekilleri mi, bu seçimleri yapmak sizin evinizi başka bir seviyeye taşıyacak seçimlerdir. Özellikle sevimli renkler tercih etmek ev dekorasyonu konusunda bize büyük avantajlar sağlayacaktır.

4-)Geometrik Düşünün

Şekiller ile sınırlar çizmek iyi bir nokta olabilir. Ev dekorasyonu konusunda size yardımcı olacak kare, daire, dikdörtgen gibi şekillerdir. Evin belli bölümlerinde doğru geometrik şekilleri yerleştirmek hayal ettiğiniz yere sahip olmanıza yardımcı olabilir.

5-)Odalarınızı Doğru Şekillerde Işıklandırın

Evinizi ışıklandırmak ile doğru ışıklandırmak arasında fark vardır. Doğru ışıklandırmak evin güzelliğini ortaya çıkartarak daha iyi bir ortamda yaşamınıza kolaylık sağlar. Burada avize seçimi, ampul seçimi gibi birçok faktör göz önünde bulundurulabilir.

6-)Eski Mobilyaları Atmak Yerine Yeni Şekillerle Dönüştürün

Ülkemizde bazı kötü alışkanlıklar var. Eski mobilyaları atmak veya spotçulara vermek kötü bir alışkanlık. Böyle davranmak yerine eski mobilyalar yenilenebilirse farklı ve güzel bir dekorasyon ile karşılaşabiliriz. Mobilyaların bu konudaki uyumu ve atmosfer uyumu düşünülürse eski mobilyalarınızı değiştirmek iyi sonuçlar verecektir.

7-)Evinizin Bir Köşesini Koleksiyona Ayırın

Bir kişinin koleksiyonu olması son derece önemlidir. Koleksiyonlarınıza evinizde yer vermek ise size bambaşka bir hava katabilir. Bu noktada özellikle belli bölümleri  koleksiyonlarınıza ayırmanızı sizin evinizi değiştirecek faaliyetler arasında yer almaktadır.

8-)Tavanları Şekillendirin

Tavanları renklendirmenin yanında bir de yapabileceğini asma tavan modelleri bulunuyor. Tavanlarınızı doğru şekilde organize edebileceğiniz bir düzlemde evinizin genel  şekline ve algılanışına da katkıda bulunabilirsiniz.

9-)Spesifik Duvar Kağıtları Kullanın

Duvar kağıtlarınızı normalin dışında farklı desenlerde ev konseptinize uygun şekillerde seçin. Klasik duvar kağılarının aksine göze değen daha farklı desenler kullanın.

10-)Yöresel Odalar Oluşturabilirsiniz

Eski kültürlerden günümüze kadar gelmiş oturma planları ve dekorasyon eşyaları ile kendinize farklılık yaratacak odalar oluşturun. Sürekli klasik şeyler sizi bir süre
sonra boğa bilir. Bunun olmaması için farklı oda tarzlarını evinize adepte ederek farklılık yaratabilirsiniz.

Devamını gör
Yeni Ev Dekorasyonunun Vazgeçilmezi Duvar Kağıtları
 • 30.7.2018 10:08:20
 • 0 Yorum
 • 1395

Evlerimizi dekore ederken önceleri duvarlarımızı yağlı boyalarla, plastik bazlı boyalarla vs boyayarak şekillendirirdik. Farklı renklerde ve farklı tonajlarda yapılan boyalar çok uzun ömürlü olmasada ihtiyaçları karşılıyordu. Şimdilerde ise duvarları boyamak yerine duvar kağıtları kullanılmaya başlandı. Oda farklılıklarına göre seçilen ve odayı tam olarak yansıtan duvar kağıtları farklı desenlerde ve motiflerde olabiliyor. 

Önceleri her yıl veya iki yılda bir evlerin boya masrafı çıkarması neredeyse kalmadı artık. Duvarlarda kullanılan yeni duvar kağıtları, hem uzun ömürlü hem de yıkama, silme vs gibi durumları olmadığından dolayı hanımları önemli bir yükten kurtarıyor. Masraf bakımından olsun, temizlik bakımından olsun kolaylık sağlayan duvar kağıtları,yeni projelerin hemen hepsinde kullanlıyor artık.

Evlerinizi yeni baştan şekillendirmek istoyrsanız veya ilk defa bir ev alıyorsanız bahsettiğimiz tüm bu avantajlı yönleriyle istediğiniz desende ve renkte olan duvar kağıtlarınızı evlerinizin dekoresinde kullanabilirsiniz. Her farklı oda şekline göre farklı desenlerde olan duvar kağıtları hiç şüphesiz evi daha kullanışlı ve daha modern bir hale getirecektir.

Devamını gör
Evinize Göre Saat Dekorasyonları
 • 28.7.2018 10:50:13
 • 0 Yorum
 • 1439

Evlerimizde bulunan araç gereçler her zaman sadece bir ihtiyaç değil aslında bir dekor ürünüdür. Evlerde kullanılan ve olmazsa olmaz saatler, dekorasyona uygun olmalı elbette...Saate baktığımızda zamandan daha fazlasını görürüz. İster mutfağınızda asılı bir duvar saati olsun, ister yatak odanızda komodin üzerindeki masa saati olsun, saatler aynı zamanda tarzınızı da yansıtan aksesuarlardır. Dokunmatik ve ses sensörlü saatler, etkinleştiğinde karanlık bir odada bile saati aydınlatır.

Salonlarda, kollarda, oturma odalarında hatta mutfaklarda bile saatin önemli bir ihtiyaç olduğu günümüzde dekorasyon ürünü olması da kaçınılmaz oluyor. Değişik boyutlarda, değişik renklerde ve şekillerde olan saat modelleri biraz önce bahsettiğimiz ev bölgelerini süslemekte ve aykırılık yaratmaması için titizlikle seçilmektedir.

Mutfakta açık ve doğal renkeleri seven hanımlar için parlak ve göze değer saat modelleri, kollarda kıyafete uyumlu saat modelleri, salonlarda ve oturma odalarında yine dekora uygun saat modelleri, hem göze hitap etmeli hem de dekorun bir parçası olarak uzun yıllar kullanılmalıdır.

 

Devamını gör
Doğu Kültürüne Özel Şark Köşeleri ve Odaları
 • 27.7.2018 11:12:36
 • 0 Yorum
 • 2432

Ev dekore ederken her zaman modern anlayışlar ön planda oluyor şüphesiz. Ancak farklı kültürlere özel tasarımlarla evleri şekillendiren klasik ve kültür sevgisi olan dizayn modelleri de evleri oldukça şirin ve mistik göstermektedir. Şark kültürenden gelen, evlerin bir köşesine veya tüm odaya şark kısımları yapmak modern anlayışın yoğun olduğu kadar Anadolu insanında bu kültür de oldukça yaygındır.

Tamamen isteklere bağlı olarak evlerin bir kısmını veya tamamını şark dizaynı ile dekore etmek geçmişten günümüze süregelen bir istek olmuştur. Eski dönemlerin el işleriyle yapılan ve el emeği göz nuru olan ürünlerin evin bir köşesini süslemesi isteği ev dizayn edenler için yegane isteklerden oluyor. Genel olarak kırmızı ve kahverengi tonajlarında olan bu kültür öğeleri, yanlarında bakır, kalay, gümüş gibi işlemeciliklerle yapılmış süs eşyalarıyla birleşince ortaya doyumsuz bir görüntü çıkıyor.

Geçmişten günümüze kadar süregelmiş bu kültür öğeleri en az modern öğeler kadar çok tercih ediliyor günümüzde. Evlerini yeni dizayn edenlerin seçkin tercihlerinden olan bu tasarım şekli ev içerisine huzur ve mutluluk veren öğeler haline geliyor.

Devamını gör
Banyoların Yeni Modeli 'Çift Lavabo'
 • 26.7.2018 12:08:44
 • 0 Yorum
 • 1411

Yeni bir ev sahibi oluyorsanız ya da mevcut evinii dekore ediyorsanız bir çok yenilikle evinize adım atmak isteyeceksinizdir ya da birçok yenilik olmaksızın evinizde yaşamaya devam etmek isteyeceksiniz. Diğer ev kısımlarının önemli olduğu kadar elbette banyoda yapılan yenilikler de içinizi ferahlatacak, uzun yıllar rahat ve mutlu bir şekilde evinizi kullanmanızı sağlayacaktır. 

Yeni banyo modellerinde şimdilerde dikkatleri üzerine toplayan bir model de çift lavabolu banyo modelleri olmaktadır. Her ne kadar banyo da çift lavabo anlayışının klasik fikirlere göre yanlış görülse de modern anlamda çok kullanışlı ve farklı bir konsept olarak görülmektedir. Ebeveyn olsun, normal banyolar olsun çift lavabo düzeni birçok anlamda rahatlık sağlamaktadır.

Daha çok geniş banyolarda kullanılan çift lavabolar, kullanışlı olması yanısıra dizayn anlamında da önemli güzellikler ortaya çıkarmaktadır. Değişik şekillerde ortaya çıkan dizaynlarla evin diğer bölümleri kadar banyolar da ilgi ve alakaları üzerinde toplamaktadır. 


Misafirli günlerde olsun, kalabalık ailelerin yaşadığı evlerde olsun birçok anlamda kullanışlı ve göze hitap eden bu banyo modelleri ilerleyen zamanlarda birçok projede olmazsa olmazlardan olacak gibi duruyor.

Devamını gör
Mutfak Dekorasyonunda Farklı Fikirler
 • 26.7.2018 11:59:18
 • 0 Yorum
 • 1402

Hanımların evlerinde belkide en çok vakit geçirdikleri yerdir mutfaklar. Değişik büyüklükte ve boyutlarda ev seçerken hanımların en dikkat ettikleri yerler mutfaklar oluyordur hiç şüphesiz. Peki hanımlar sürekli olarak vakit geçirdikleri bu mutfakları dizayn etmek isteselerdi acaba nasıl bir dizayn ortaya çıkardı? Farklı mutfak dizaynlarıyla mutfaklar artık daha kullanışlı ve kapsam bakımından daha geniş çalışma alanları hanımları bekliyor.

Mutfak tiplerine bakıldığında genel olarak kadınlar L tipi mutfak şekillerini tercih etmektedirler. Daha geniş bir alanda yemeklerini pişirmek ve çalışma alanı yaratmak amaçlı kadınların tercih ettiği bu mutfak modelinde mobilya dekorasyonları ve beyaz eşya düzeni dikkatleri çekmektedir.

Mutfakta bulunan beyaz eşya çeşitlerinden en çok kullanılanlar olan buzdolabı ve ocak olduğu dikkatleri çekiyor. Bunların yerleri önemli olduğu kadar tabiki de mobilyaların dolaplarla ve kendi içlerinde uyumlu olması önem arz ediyor. Beyaz eşya seçilerinden sonra göze en çok hitap eden mobilya seçimleri de düzgün bir şekilde yapılınca hanımların mutfaktaki maharetleri de katlanıyor haliyle...

Öneleri üst raf kısmı ayrı bir renk ve ona uyumlu olarak tezgah altı mobilyalarının farklı bir renk olması dikkatleri çekerdi. Şimdilerde ise aynı renk tonajları ve daha klasik modeller dikkateleri çekiyor. Kişiden kişiye değişse de genel olarak parlak modellerin seçildiği mutfak modellerinde canlı renklerin mutfağa daha çok yakıştığı görülüyor.

Devamını gör
Balkon Mobilyalarında Sedir Ağacı Dekorasyonları
 • 25.7.2018 13:44:29
 • 0 Yorum
 • 1543

Dünya üzerinde farklı çeşitleri olan Sedir Ağaçlarının yüzyıllar boyunca yaşadığını herkes biryerlerden duymuştur hiç şüphe etmeksizin. Dünya üzerinde bu kadar uzun süre kalan ağaç türünün balkonlarınızı süslediğini hiç düşündünüz mü? Değişik motifler ve dekorasyonlar sayesinde şekillenen ağaçtan oluşan mobilyalar bahçelerde kullanılmak için yegane tercih edilen dekorasyon ürünlerinden birisidir. Dayanıklılığı, kokusu, doğallığı ve benzeri birçok özelliği ile balkonlarda ve bahçelerde zorlu hava koşullarına dayanan nadir doğal ürünlerdendir.

Sohbet ve muhabbetle şenlenen yaz akşamlarında, sıcak ve doğal bir ortam oluşturduğunuz kış akşamlarında, veya gün içerisinde komşularınız, akrabalarınız, eşiniz, dostunuz ile balkon ve bahçe keyfini doyasıya yaşadığınızı hayal edin. Tamamen doğal yollarla dekore edilmiş, Sedir Ağacından yapılmış, kokusu ve sağlamlığı ile sizi doğallıktan bir an bile eksiklik hissettirmeyecek mobilyalarınızla bu muhabbet saatlerinin ne kadar uzun süreceğini düşünün...

Doğal Sedir Ağacı ile sırtınızı ve kolunuzu desteklemek için minderler kullanarak oluşturulan ve yaz, kış ve bahar gibi mevsim ayrımı olmaksızın bahçelerinizde ve balkonlarınızda sizlere konforlu bir yaşam kriterleri sunacak olan mobilyaları denemelisiniz. Plastikten ve doğaya zararlı maddelerden üretilmiş olan bahçe ve balkon malzemelerinin aksine doğallık içerisinde sohbet ve muhabbetlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Devamını gör
Mutfaklara Beyaz Asaleti Dekor Önerilerimiz!
 • 24.5.2018 14:07:42
 • 0 Yorum
 • 2023


Mutfaklarınıza beyazın hakim olmasını istemez misiniz?Beyaz mutfaklar, temiz bir görüntü oluşturmanın yanı sıra diğer yapı elemanlarını da ön plana çıkartır. Mutfağınızdaki zemin renkleri,kullanacağınız  perdeler,yine kullanacağınız aksesuarlar hepsini bir bütün olarak düşündüğünüz zaman oldukça belirgin bir bütünlük ortaya çıkıyor.Bunları düşündüğünüzde ise size nasıl bir fayda sağlayacağının da farkında olacaksınız.


Beyaz mutfak modelleri ile leke oluşturacak şekilde ikinci veya üçüncü renkleri de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu renkleri birbiriyle kombine ederken mutlaka beyazın asaletinden faydalanmanızda fayda var.Bu faydalar saymakla bitmiyor.Mutfağınızın konumu bu noktada çok önemli eğer mutfağınız gün ışığını alamıyorsa sizin beyazın hakim olduğu bir mutfak tasarımı ile dekorunuzu tamamlamanız oldukça feah ve aydınlık bir ortam yaratabilmeye de yeterli olacaktır.


 Beyaz rengin parlak ve aydınlık hissini mutfağınızda olabildiğince kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz renklerin yoğun olduğu bir mutfak tercih etmek istiyorsanız bu noktada mutfaklarınızı daha rahat kullanabilmeniz amacıyla her renk ile kombine gerçekleştirebilirsiniz. Modern, vintage, retro, klasik olmak üzere tüm dekorasyon tarzlarında rahatlıkla kullanacağınız bu alanları da hem müsafirlerinizin gözüne hitap edecek alanlar olarak tercih etmeniz hem de beyaz rengin yaratmış olduğu kombinlere de çözüm bulabilmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Sinem özdemir

Devamını gör
Modern Banyo Dekorasyonunuz İçin Fikirler!
 • 23.5.2018 13:38:42
 • 0 Yorum
 • 1938

Bugün sizler için modern bir banyo dekorasyonun sağlamanız amacıyla birkaç fikir sunmak istiyoruz.Bu kapsamda sizlere modern bir banyonuz olabilmesi amacıyla ise nasıl bir dekor önerimiz olacağını da vurgulamak istiyoruz.sizlere farklı banyo fikirleri ile banyolarınızda nasıl modern bir ortam hazırlayacağınızı da anlatmak istiyoruz.Genel anlamda banyo aksesuarlarını baz aldığınızda duşa kabin tercihlerinizde bu noktada önemli bir yere sahip olabilecek hale geliyor.
Eğer banyonuzda küvet kullanmayı düşünüyorsanız da modern ve yalın tasarımları seçmelisiniz. banyonuzda oldukça iddialı bir hava yaratmak amacında iseniz genel olarak kavisli ve daha modern görünümlü tasarımları da tercih etmeniz de yararınıza olacaktır.

Banyonuzda duşakabine yer verecekseniz, özellikle camların sade olmasına dikkat edin. Desenli ve figürlü camlar kullanmak yerine, düz ya da hafif buzlu camlara sahip duşakabin modelleri seçebilirsiniz.Kullanacağınız fayanasların desenleri ve yine banyonuzda kullanmış olduğunuz perdeler dahi bu noktada oldukça önemli bir yere sahip belki harika bir banyayo sahip olacaksınız .Banyonuza paspas ya da halı seçerken mutlaka bu seçimlerinizi uyumlu olacak seçimler olarak tercih etmeniz ise sizin yararınıza olacaktır.

Yalın, sade ve minimalist stile sahip karoları kullanmanız, modern banyo stilinizi güçlendirecektir.Fayanslarınız ve yer karoları dekorasyonunuzun adeta kalbi gibi diyebiliriz tüm bunları da düşünerek  Eğer bütçeniz izin veriyorsa doğal taşların yalın modellerine göz atabilirsiniz. Gelelim aydınlatma unsurlarına modern banyolarınız olmasını istiyorsanız tüm bunları dikkate elın ve aydınlatma tercihlerinizi ise her zaman daha sade kullanın.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Çamaşır Makinesi Dolabı Modelleri
 • 22.5.2018 12:25:41
 • 0 Yorum
 • 3217

Son zamanların en popüler ev araç gereçleri arasında bulunan çamaşır makinesi dolapları her açıdan kullanışlı olduğunu da göstermiş olduğunu bir ke z aha kanıtlıyor.Öyleki sizlr evinizin estetik görüntüsü için temizlik malzemelerinizi ve makineye yakın olan diğer malzemeleri de düzenli bir yerleştirme olarak tasarlamış olduğunuzu da göstermeniz gerekiyor.


Çamaşır makinesi dolabı modelleri arıyorsanız, banyonuzun metrekaresine uygun pek çok örnek getiriyoruz karşınıza. sizler eğer kendinzie ait bir müstakil eviniz yok ise mecburen banyolarınıza çamaşır makinelerinizi yerleştirmiş olmanız gerekiyor.Bu noktada sizlere bazı görevler düşüyor diyebiliriz. Çamaşır ve kurutma makinesi, banyoda asli görevini gerçekleştirmek üzere yerini alıyor.Kirli çamaşırlarınızı ayrı bir düzen ile birleştirdiğiniz zaman bakıldığında onları da ayırmanız oldukça kolay bir hale gelmeye başlıyor.Bu noktada bir çamaşır makinesi dolabınızın olmuş olması da hiç fena olmaz. Banyo dekorasyon fikirleri ile bu alanın dekorasyonunu ne kadar şık bir hale getirseniz de, makineler yarattığınız dekorasyonun bir parçası olmaktan uzak olabiliyor.Bu noktada daha estetik ve banyonuzda daha güzel bir hava yaratmak amacıyla da hedeflerinize ulaşabildiğinizi göstermiş olmalısınız.Bunları yaparken ölçü konusunda bir marangozdan da faydalanabilir ya da evde kendiniz bir mezro yardımı ile ölçüm gerçekleştirebilirsiniz.


Karar verdiğiniz çamaşır makinesi modelleri marangoza göstererek, malzeme ve renk konusunda da bilgi vermelisiniz. Makinenizi seçtikten sonra ise kullanılan malzemenin de oldukça dayanıkı olması ve suya karşı sizi madur etmemesi gerekiyor bu noktada çamaşır makinesi dolapları sizi oldukça mutlu ediyor.

Sinem özdemir

Devamını gör
Yatak Odanıza Perde Seçimi İçin Önerilerimiz!
 • 21.5.2018 11:51:54
 • 0 Yorum
 • 1199

Yaşamınızın belki de büyük bir bölümünü geçirmiş olduğunuz yatak odalarınız için perde seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç tavsiyemiz var .Sizler bu alanlarda daha huzurlu ve rahat olabilmeyi de istersiniz.Bu noktada da dekorunuzun yanında da aynı zamaanda perdelerinizi de doğru bir şekilde seçmiş olmanız gerekiyor. Amacınıza göre seçebileceğiniz ve farklı atmosferler yaratacak birçok perde fikri sunuyoruz.

Gözünüze güne ilk açtığınız ve sabahın ilk ışıklarını da gördüğünüz zaman bulunduğunuz odanın  da sizi oldukça mutlu edecek olması da çok önemlidir. Bu nedenle bu mekanın perdeleri de önemli bir yer tutar. Ayrıca sizin her anlamda özelinzi olan bu odalarıon da perdeleri  sizin rahat edebilmeniz açısından da oldukça etkilidir.Şunu unutmamalısınız güne güzel başlamnız ve daha iyi uyanmanız açısından evinizin dekorundan perdelerinizin enerjisine kadar her alanda enerji sağlayacak aksesuarlar tercih etmeniz de etkilidir.


Stor, fon veya tül perde kullanmanız yatak odanızın dekorasyonuna ve kişisel tercihinize göre değişebilir fakat odanızı boğmamak ilk dikkat edeceğiniz şey olmalı. Ayrıca hijyen ve sağlık açısından toz toplamayan, temizliği kolay olan perdeler seçmelisiniz.Yatak odanızda uykunuzun büyük bir kısmını da geçirmiş olduğunuz yataklarınızın başlığının da dekora etkisi büyüktür.Bu noktada da sizler bunları yapabilmek açısından başlık kısmının rengi ve yapısına uyacak perde tercihlerinizi de belirlemiş olmanız gerekiyor.Bunları yaparken de ilk önce dekorunuzu tamamlayıp daha sonra yapacağınız seçimlerle güzel bir kombin yapmalısınız.Her göze hitap edecek bir yatak odası için size sunmuş olduğumuz önerileri de göz önünde bulundurarak ve resimlerden hareketle kendi tercihlerinizi yaartabilirsiniz.

 

Sinem Özdemir

Devamını gör
Duvarlar Kitaplık Olsun İstemezmisiniz?
 • 4.5.2018 13:57:21
 • 0 Yorum
 • 1738

Kitaplık duvarlar oldukça popüler ve herkes tarafından çok seviliyor peki bunları nasıl dekore edersiniz?
Tek bir duvarın tüm bölümünde kitaplık duvarlar kurgulayabileceğiniz gibi sadece belli bir yükseklikte de duvarlar oluşturmanız mümkün.

Böyle bir dekor hem göze hitap edecek hem de evinize muhteşem bir hava katacak.Geniş bir mekanın tek duvarında kullanacağınız boydan boya kitaplığın hemen önüne yemek masası ya da kanepe yerleştirebilirsiniz. Evinizde bunları yapabilemek açısından dekorunuzu olabildiğince özenli yapmak sizi oldukça mutlu etmeye de yetecektir.Kitaplık duvarlar sizin kitap okuma alışkanlığınızı dahi değiştirecktir.

Örneğin kitaplarınızı tek bir renk ile kaplayabilir ya da bir renk kombinasyonu yaratarak kullanabilirsiniz. Kitapları ve duvarı bir bütün olarak kombinledikten sonra onları duvar kağıtları ya da aksesuarlar ile birleştirerek adeta evinizde farklı bir dekor havası vermeniz de münkün.Bunları yaparken de  kitaplık duvarlar tercihi olarak hem daha şık hem de daha kullanışlı bir eve sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Yaratıcı Çalışma Masası İle Yüksek Verim!
 • 4.5.2018 13:55:33
 • 0 Yorum
 • 1418

Bizler çalıştığımız ve saatlerimizi geçirmiş olduğumuz alanalrın oldukça sıkıcı olmayan ortamlar olmasını isteriz.Peki bunun için ne yapmalıyız.Yaratıcı çalışma masası ile veriminizi arttırabilirisiniz.


Bir çalışma odası ya da alanı yaratmak istiyorsanız, mekanınızın metrekaresi sizi sınırlandırmasın. Sizler bunları yapabilmek ve eviniz de huzurlu bir çalışma alanı yaratabilemk amacıyla oldukça yaratıcı çalışma masalarını da kullanabilir ve her koşulda veriminizi üst düzeye taşıyacak hale gelebilirisiniz. Gelelim bunu nasıl yapacağınıza evinizde eğer bu ortamı yaratmak ve hayalinizdeki planı yapabilmek için bir ortamınız yok ise boş alanları da doldurabilemni mümkün. 

 

Salon, yatak odası, mutfak, merdiven altı ya da koridordaki küçük bir boşluğu bile harika bir çalışma alanı haline getirebilirsiniz. Evinizde yaratıcı çalışma masası tasarlayarak bunları ortak bir noktada buluşturacak olmaız ve bir kombin yaratmanız hem daha iyi işler yapmanıza bir teşvik sağlayacak hem de kendinizi motive edecek yaratıcı çalışma masası ile başarı elde edeceksiniz.Size tavsiye edeceğimiz bir kaç dekor fikri ile fotolardan yola çıkarak yaratıcı çalışma masası önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Sinem Özdemir

 

Devamını gör
Çocuk Odaları Duvarları Dekor Önerileri!
 • 3.5.2018 15:43:43
 • 0 Yorum
 • 1216

Çocuk odalarınızın size mutlu etmesi ve dekorunuza farklı bir hava verebilmesi için için işe önce duvarlardan başlamnız gerekiyor.Çocuğunuzun kişiliğini yansıtmalı ve odanın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız.Işığın geliş açısına ters olan odalarınızı daha geniş ve ferah aynı zamanada aydınlık gösterebilmek istiyorsanız  dekorunuza bir kaç küçük dokunuş ile odayı olabildiğince iç açıcı bir hale geitrebilmeniz de mümkündür.

Aynı zamanda boya rengiyle odayı eğlenceli ve farklı da kılabilirsiniz. Çocuklarınızı mutlu edebilmek ve sevdiği kahramanları ona duvar tazarımlarında gösterebilmek sizin elinizde bunu yaptığınız sürece o da odasında vakit geçirmeyi isteyecektir.

Onun en sevdiği renkleri, odanın tümünde olmasa da bir kısmında kullanabilirsiniz.Farklı boya desenleri ile odayı onun en sevdiği hale getirebilmeniz de mümkü hale gelebilyor.Bugün çocuklarınız için bir yenilik yapma zamanı fotolardan ilham alabilirsiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Çalışma Masası Ranza Fikirleri Farklı Dekor!
 • 3.5.2018 15:38:51
 • 0 Yorum
 • 1917

Odanızda ranzalarınızın çalışma masalı olması genç kızlarınızın odasına farklı bir hava katmaya yeterli olabilir.Gelin sizlerle çalışma masası ranzayla bağlantılı olan odaların dekorasyonunu konuşalım.Çalışma masalı ranza fikirleri ararken dikkat etmeniz gereken konu, odanızın büyüklüğü…Tasarım tercihlerinizi yaparken burada önemli olan birkeç noktayı da pas geçmemeniz gerekiyor.

Odanızın metrakare alan ölçüleri yapacağınız tercihleri etkileyecektir. Ayrıca çocuğunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Ranzanın altında konumlandıracağınız çalışma alanını, çocuğunuzun konforunu öncelikli hale getirerek organize etmelisiniz. Odanızda farklı depolama tercihleri kullalnırken de onları kullanabilmek adına farklı tercihler ve dekor seçenkleri de daha da güzelleştirebilmenizde mümkün.

Ancak çalışma masalı ranza seçerken ve kurgulayacağınız alanın özelliklerine dikkat etmelisiniz.Dekorunuzu yaparken pencere ve duvarların konumlandırması de güneşin odanıza geliş açısını da düşünerek harekete geçmelisiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Dekorunuzda Ateş Kırmızısı Rengini Denediniz mi?
 • 2.5.2018 16:47:52
 • 0 Yorum
 • 1108

Ateş kırmızı rengi öyle bir enerjiye sahiptir ki evlerinizin havasını değiştirebilmek için oldukça yeterli bir yere sahiptir.Ateş kırmızısı, beyaz ile kombin edilmiş. Özellikle evinizde ateş kırmızısı renklerde bir dekor elde etmek istiyorsanız pastel renklerden kaçarak daha beyaz ve açık renkleri de tercih edecek hale gelmiş olmanız oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Böylelikle fazla aksesuarla yemek odasının karışık bir görünmesinin önüne geçilmiş.Beyaz konsollar odalara her zaman daha şık bir görünüm verecektir.  Yemek odasının düzeni, desenli turuncu ve kırmızı desenli perde ile hareketlendirilmiş. Evinizin dekorunu yaparken internet üzerinden de bazı modelleri araşturabileceğiniz bir ortamı yaratabilecek hale gelmiş olacaksınız.
Yemek odasının mobilya parçaları da özenle seçilmiş. Beyaz aksesuarlar ile ateş kırmızı öyle bir kombine oluştururki bir anda odanızın bütün desenleri de değişecek hale gelecektir. Sandalyelerin kaplamasında altın rengi raptiyeler kullanılmış, böylelikle sandalyeler basit görünümden kurtarılmış.

Gelelim en önemli aksesuar olan aydınlata seçenenekleriniz ve lambader tercihleirnize bunları yapabilmek için farklı kombinleri de bir araya getirerek daha şık bir görüntü elde edebilecek bir salon dekoruna sahip olacaksınız. Vintage tarzda altın varaklı sarkıt lamba, odanın genel görünümü güçlendirmiş. Bazı dekorlerınız için ateş kırmızısı renginin muhteşem gücünde faydalanarak onları en iyi şekilde tasarlayabilecek hale gelebilir ayrıca bu rengin üstünlüğünden faydalanabilirisiniz ateş kırmızısından mükemmel bir dekor yaratın.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Küçük Mutfaklara Yemek Masası Tercihleri...
 • 2.5.2018 16:46:34
 • 0 Yorum
 • 1329


Eğer evlenize mutfaklarınız küçük ise ona göre bir yemek masaı seçmeniz de sizin açınızdan oldukça iyi olacaktır.Küçük mutfaklarda da kullanışlı yemek masası fikirleri oldukça kullanışlı çözümler sunuyor.Farklı bir bakış ile rafları dahi yemek masasına çevirerek yer tasarrufu yapmanız da mümkün. Ya da duvara monte edilebilen açılıp kapanabilen küçük yemek masası modellerine yer verebilirsiniz.

Genel itibariyle açma-kapama özelliğine sahip olan masalar yerden tasarruf edebilmeniz açısından da oldukça verimli bir yere sahip. Mutfakta yer vereceğiniz yemek masası özellikle hızlı yapılan kahvaltılar için son derece iyi bir fikir. Geniş bir raf dahi sizlerin mutfakta ailecek yemek yemenizi de kolaylaştıracak bir hale gelecektir.

Küçük yemek masası fikirlerine göz atarak, ihtiyacınız olan çözümü bulabilirsiniz. Resimlerimizi inceleyerek küçük mutfaklarınız için nasıl bir yemek masası tercih edeceğinizi ve içerinde dekor adına neler bulundurabileceğinizi ayrıca insanların gözlerine hitap ederek alanlarda tasarruf sağlayacak bir mutfağın nasıl olacağını da inceleyebilir fikir edinebilirsiniz.

Sinem özdemir

Devamını gör
Salonlarınızda Sohbahar Esinitisi...
 • 1.5.2018 15:53:15
 • 0 Yorum
 • 1084


Salona sonbahar dekorasyon fikirleri ile evinize bu güzel mevsimin ılık esintisine bırakabilirsiniz.Bizi en çok rahatsız eden ve evde oturmamız dahi etkileyen sıcak havaların kötü etkisinden kurtulduk. Yaz tatilinin ardından evinize yeni bir soluk getirmek için sonbahardan ilham alabilirsiniz. Bu yönüyle bakıldığında hem evleriniz hem de salonunuz adeta farklı bir düzene ayak uyduracak ve bu dekor tercihi ile sizlere en iyi imkanları sunabilecek kadar iyi olduğunu da hissettirecektir.


Sonbaharın renkleri ev dekorasyon fikirleri açısından ilham kaynağı. Özellikle bitki yapraklardan farklı bir ortam yaratarak her telden ve daldan renklerle onlara da dekorasyon uyumları da yaratabileceğiniz hale gelebileceksiniz.Mevsim değişikliği ile birlikte bunların hepsini değiştirecek hale geleceksiniz.Bunları yaparken yaşantnızda bir düzen kurmaya başlayacak ve onları bir araya getirecek olan her koşulu da bir araya getireceksiniz.


Salona sonbahar dekorasyon fikirleri ile evinize bu güzel mevsimi getirmek için ilham alabileceğiniz görseller paylaşıyoruz. Evinizi bu dekorların ahenklerine uyum sağlatabileceğiniz yeni fırsatları da bir arada hissedebilecek hale geldiğinizi de anlayabilmiş olacaksınız.

Sinem Özdemir

Devamını gör
L Tipi Koltuk İle Salonlara Şıklık..
 • 1.5.2018 15:51:06
 • 0 Yorum
 • 1221

Dekorasyon fikirlerimize bugün bir yenisini ekleyerek sizlere en iyi tercihleri sunabilmek açısından farklı dekorlardan da faydalanmanızı istiyoruz.
L koltukların alanı verimli kullanma yeteneğinin yanı sıra aynı zamanda son derece konforlu bir oturma alanı sunuyor.Özellikle misafirlirlerinizi yoğun bir şekilde karşıladığınız bu alanlar size L kanepe ve koltukların da en iyi fırsatları sunabileceğini de ifade ediyor.

Son zamanlarda L koltuklar oldukça popüler ve oldukça insanların rahatlıkla kullanabileceği bir hale gelmiş olacaktır. Bunları göz önünde bulundurunca da bunlara da nasıl bir yol getirecektir.Vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz, aileniz ve dostlarınızla sosyalleşme alanınız olan salonunuzda L kanepe kullanmak için metrekare büyüklüğü çok önemli değil.

Bunları isteyerek ve ön görerekte elinizden gelenin en iyisini yapacak kadar iyi olacaksınız.Özellikle konfirmistler için biçilmiş kaftan olan L kanepeler,modüler sistemleriyle kullanım kolaylığı da sağlıyor. Her ortamdan de dekordan da size verilen alanından kar edebilmek amacıyla bu tip L koltuklar oldukça kullanışlı bir hale gelecektir.Bu tip koltukların salonunuza çok yakışacağından emin olabilirsiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Bahçelerimizi Nasıl Dekore Edebiliriz?
 • 30.4.2018 13:41:17
 • 0 Yorum
 • 1241

Bahçenizin alan büyüklüğüne göre dekorasyon konusunda yapılacak çok şey var…Yapacağınız bir kaç sihirli dokunuş ile bunları yapabilmeniz de kolay hale gelecektir.Biraz yaratıcılık ve küçük emekler, balkonunuzu bir cennet köşesine dönüştürebilir.Bahçenizde aklınıza geln ne varsa giriş kapıları ve oturma yerleri yada gölgesinde oturduğunuz ağaçlar hepsini bir arada yapabilecek hale gelebilmeniz de mümkündür.

Karolar yerlerdeki parke taşları bitkiler bunların hepsi bahçenizin birer parçasıdır. Oturma, dinlenme ya da yemek alanı için da ahşap plakalar ya da karo taşlarla bir sınır kurgulayabilirsiniz.Tabi burda yapmış olacağınız lamba fikirleri ve onların gbahçenize oldukça anlamlı bir dkor yaratması da oldukça önemli bir yere sahiptir. Şık bir bahçe dekorasyon fikirleri ararken, olmazsa olmaz saksıları unutmayın.

Dekorunuz ve evinizle reklerin kombinlerini de doğru yaptığınız sürece ortaya enfes bir görüntü çıkacaktır.Büyük saksılar da bahçelerde kullanmak harika bir fikir. Bahçenizi tamaiyle kendi zevkinize uydurmak ve herkes tarafından oldukça beğeni toplayacak hale getirmek sizin elinizde yapacağınız birkaç basit rütuş ile onlara oldukça iyi bir görüntü verebilirsiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Bahçelerinize Aydınlatma Dekor Tercihleri...
 • 30.4.2018 13:39:42
 • 0 Yorum
 • 1212

Eğer bahçeli bir eviniz varsa şanlısınız.Özellikle stresli ve iş çıkışı uzun bir gün geçirmişseniz bir an önce evinizin bahçesinde dinlenmeye çekilmek istersiniz.Gündüz bahçe keyfinizi gece de devam ettirmek istiyorsanız aydınlatma unsurlarını kullanarak çarpıcı bir bahçe yaratabilirsiniz. Bunun için en kullanışlı yollardan bir tanesi de tabiki dekoratif fenerlerden faydalanarak mükemmel bir dekor elde edebilmektir.

Eğer bahçenizde çardak ya da pergola varsa buraları da aydınlatma unsurları için kullanabilirsiniz. Ayrıca sizin oturam köşenize koyabileceğiniz basit bir saksı yada aydınlatma sağlayacak bir mum fener bahçenizi oldukça şık göstermeye de yeterince bağlı olacak hale gelecektir.

Yürüyüş yolu içinse bahçe direkleri kullanmak iyi bir seçim olacaktır.Ayrıca sarmaşık tipli çiçeklerden de faydalanabilir ve o yolu daha şık bir hale getirebilirsiniz.Bahçenizde hem romantik bir ambiyans yaratmak hem de eşsiz bir görüntü vermek için mumlar iyi bir fikir. Özellikle mumulukarınızın tasarımını yaparken şişerlerden de faydalanarak bahçenizde mumlarla oldukça huzurlu bir ortam yaratabilmeniz de mümkün.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Kuş Kafesi Olarak Evinize Aksesuar Tercihleri!
 • 27.4.2018 15:13:49
 • 0 Yorum
 • 1791

Bir sabah uyandığınız anda evinizde adeta belirmeye başlayan bir kuş sesiyle uyanmak ve onun mutlu olduğunu da görmeye çalışmayı istemezmisiniz?
Eğer bunları yapabilirseniz sizler için en iyi ortamı sağlaybileceklerini de kanıtlayabilmiş olursunuz.


Fonksiyonel tasarımının yanı sıra mekana çok farklı bir hava katan kafes son derece yalın tasarlanmış.Genel itibariyle salonunuzda dahi bir kafes görüntüsü ile olabildiğince kolay şekilde görüntü sağlayabilmek sizler için de büyük bir avantaj sağlayabilmeye de yeterince hakim olmaya başlayacaksınız.


Günlük hayatta kafesin kullanım açısından zorluk çıkaracağını düşünsek de böyle bir tasarım harikasının buna değeceğini düşünüyoruz.Bu yüzdedir ki ev dekorunuzda bu tür aparatiflerin de olması ve farklı dekor tercihleri ile göze hitap etmeniz sizi oldukça mutlu hissettirecek hale geldiğini de anlayabileceğini de bilmeye yeterince adapte olabilecektir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Hayvan Dostlarımıza Evimizde Dekor Önerileri!
 • 27.4.2018 15:10:39
 • 0 Yorum
 • 1085

Hepimiz evimizde hayvan beslemeyi çok seviyoruz bu yüzdendir ki onları da bir araya getirirken onların rahat edebilmesi açısından da oldukça önemli bir hayata başlayacaktır.Sizler onları huzurlu bir ortam yaratabilmeye çalışırken de onları da yapabileceklerini de anlayabilecek hale gelebilmiş olacaklarını da ifade ediyorlar.


Evde rahat etmek sevimli dostlarımızın da hakkı, onların rahatı için üretilmiş bir çok aksesuar mevcut.İşte bu aksesurları kullaraka onları mutlu edebilmekte tamamiyle sizin elinizde diyebiliriz.Bu yönüyle düşündüğünüz anda sizi oldukça rahat ettirebilmek için de elinden geleni de yapbilecek potansiyele sahip olduklarının da altını çiziyorlar.

Sizde onların tamamen ynayabilecekleri ve kendilerini iyi hissederek bu enerejiyi size de yansıtabilecekleri bir ortmada onlara vakit geçirebilmek için bir an önce harekete geçmeniz gerekiyor.
Konforlu kulübeler, mama kapları, oyuncaklar ve daha birçoğu… İşte bunların hepsi onları mutlu etmeye oldukça yeterli...

 

Devamını gör
Çocuklarınıza En Özel Banyolar!
 • 18.4.2018 16:18:58
 • 0 Yorum
 • 1135

Çocuklarınız için banyolar oldukça önemlidir onların bir çok faaliyetlerini gerçekleştireceleri bu ortamlarda severek yaşamaları ve mutlu olmaları onların ileride temiz bir insan olmalarını sağlayacktır.Duvarlarda çocuğunuzun favori renklerini stickerlar ile uygulayabilirsiniz.

 

Parlak mavi, türkuaz, yeşil, turuncu ve sarı ile kombinleyerek keyifli ve eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Açık renkleri tercih etmek isterseniz bu noktada pastel renk tonlarındaki bütün aksesuar çeşitlerini de baz alabilecek olmanız sizin açınızdan önemlidir. Yumuşak havlular, canlı renklerde banyo paspasları kullanabilirsiniz.

 

Ellerini yıkadıklarını silabilecekleri ve kurutmaya önem verecekleri havluları farklı hayvan figürleri ile bir araya getirerek kombinlemeye çalışmanız onlar açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayrıca kirli giysilerini atması için büyük bir sepete banyoda yer verebilirsiniz.

Ayrıca mesela masallardan esinlenerek onların sevecekleri kahramanları ve yine hikayeleri göz önünde bulunudrmuş olmak sizlere en uygun banyo tercihlerini sağlamaya da yeterli olabilecek hale gelebilmeyi de becermiş olacaktır.

Özellikle banyo yapmayı sevmeyen çocuklar için etkileyici bir mekan kurgulamak istiyorsanız, onlara bu alanları sevdirme amacındaysanız bir an önce duşluk ve benzeri yerleri ocuk oyuncakları ile donatarak onların banyolarını da keyifli hale getirebilmelisiniz.

Sinem özdemir

Devamını gör
Mavi-Beyazın Banyolarda Harikalar Yaratması İçin Fikirler!
 • 18.4.2018 16:15:23
 • 0 Yorum
 • 1201

Mavi beyaz banyolar, yorgun bir günün ardından sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliğiyle adeta bir terapi alanı sağlar.Mavi genel anlamda doğayı ve denizi temsil ettiği için aynı zamanlara insanlara da huzr kaynağı sağlar bu yönüyle baktığınızda bu tonlar evinizde muhteşem hissetmeniz için adeta yardımcı olabilecek potansiyeldedir diyebiliriz.

Ancak mavi ve beyaz banyo dekorasyonu yaparken, mavi rengi doğru kullanmalısınız; bir bebek odasını anımsatmaktan kaçınmalısınız.

Maviyi gerçke anlamda kombine edebilecek renkleri ve seçenekleri elde etmeye çalışarak harikalar yaratabilmeniz de mümkündür.Birçok alt tonu bulunan bu renk sizlere en güzel kombinleri de bir araya getirebilmeyi becertebilecek potansiyele sahiptir ve dekorunuza farklı bir deniz havası esintisi yaratarak muhteşem bir görüntü sağlayacaktır.
Mavi beyaz banyolar için aydınlık ve derinlik üzerine renk oyunları kurgulamak elinizde.

Peki bu rengi ön plana atmak için hangi alt tondan yardım alınmalı tabiki de bu noktada beyazın muhteşem asaletinden faydalanmalısnız fikirler için fotolara göz atabilirsiniz.

 

Sinem Özdemir

Devamını gör
Çocuk Odaları İçin Masalsı Fikirler!
 • 16.4.2018 17:06:16
 • 0 Yorum
 • 1376

Gerçekten çocuklarının oda tasarımlarında adeta bir masal kahramanı havası yaratarak dekorlarınızı süslemek ve dah çekici hale getirmek istemezmiydiniz?Çocuk odası dekorasyon fikirleri konusunda yaratıcı örnekler arıyorsanız, harika tasarımlar getiriyoruz karşınıza… Genelde ebir çocuğun oldukça sevineceği tasarımlar olduklarını da söyleyebilmemiz mümkün hale geliyor diyebiliriz.

Çocuklar odalarında hayat hazırlamak ve yeni bir başlangıç yapabilmek açısından büyüme ve gelişme çağlarının çoğunu oralarda geçiriyorlar diyebiliriz. Uyumak ve dinlenmek gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra odaları, aynı zamanda hayal güçlerini geliştirmeye yardımcı olan harika yaşam alanları…

Odaları tasarlarken sınırsız hayal gücüne sahipsiniz fotolardan da ilham alarak odalarda şık tasarımlar elde edebilecek seviyeye gelebilmiş olmanız da mümkündür.Bu yüzden onların odalarını dekore ederken ilham alcağınız dekorları da seçebilmelisiniz işte size bir kaç tavsiye bizden olsun dedik.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Genç Kızlarımız İçin Harika Oda Fikirleri!
 • 16.4.2018 17:02:25
 • 0 Yorum
 • 1242

Genç kız odaları için renklerden mobilya seçimine, tekstillerden aksesuarlara dek pek çok dekorasyon fikirleri bulmak mümkün. gerçekten yetişkinlik dönemine girmeye balayan genç kızlar için odalarının aksesuar ve dekorları oldukça göze hitap edecek seviyede olmalı.Günün büyük bir bölümünü odasında geçiren genç kızlar, dinlenme, ders çalışma, uyuma, hobilerini yapma ve arkadaşlarını ağırlamak için konforlu ve şık odalara ihtiyaç duyuyor.

Gerçekten oldukça klişe olarak gördüğünüz odayı bir an önce değiştirmeyi istiyorsanız o zaman hızlı bir şekilde harekete geçmelisiniz.İlgi alanları ve sosyla aktivitelerini baz alarak mutlu olabaileceği tercihler yapmlısınız.Sevdiği renklere ve dekorasyon stiline alternatifler ve kombin seçeneklerini ona sunabilirsiniz. dİyelim ki birlikete bir tema yada renk beğernirsiniz sonra da onu hızlı bir biçimde seçeceğiniz diğer renk destekleriyle bir araya getirebilirsiniz.

Kızınızın hobilerini odasının dekorasyon tarzıyla bütünleştirebilirsiniz. erçekten içerisinde kenidini oldukça mutlu edebileceği ve size her alanda uygun tercihler sunabileceği konularda onlara destek verebilirseniz kızlarda dekorlarından o derece memnun olması için elinizden geleni yapmalı ve harika seçimler yaratmalısınız.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Mutfaklar İçin Rahat Edilecek Mükemmel Oturma Alanları!
 • 13.4.2018 16:28:48
 • 0 Yorum
 • 1190

Dekorlarınız için oldukça şık ambianslar yaratabileceğiniz ve yemeklerinizi kahvaltılarınız için hep beraber olabileceğiniz alanları oluşturabilmek sizin için çok iyidir diyebiliriz. Mutfaklara şık oturma alanları kurgulayarak konforunuzu ikiye katlayabilirsiniz. Genel itibariyle mutfak dizaynlarına baktığınız zaman sizler yaşam alanlarınızın en güzel yerleri olduklarını da düşünebilirsiniz. Metrekaresinin büyüklüğü, mutfaklara şık oturma alanları yaratmak için engel değil. Baktığınız zaman mutfaklarınızda oldukça geniş alanlar elde etmeniz sizin için oldukça değerli ve kıymetli olabilecektir.

 

Alanlar genişse zaten oturma alanları da geniştir fakat alan daraldıkça otomatik olarak sizin dekorunuzda bundan etkilenmeye başlayacaktır. Mutfak alanları daraldıkça sizler onları daha da iyi kullanabilecek duruma gelmiş olmaya başlayacaksınız.

Mutfak tezgahını kullanarak oturma alanları yaratmak son derece akıllıca. Genel anlamada sırf bu alanlar için kendilerine yeni yerler seçmeye başlayacaklardır.Sohbet ederken misafirleriniz için de hazırlığınızı yaparkn onlarla oturup sohbete devam edeceğiniz ortmaların bulunması ve mutfağınızda böyle bir köşenin olması sizin yararınızadır diyebilmemiz mümkündür. Ayrıca mutfak adalarını da oturma alanları için değerlendirebilirsiniz. Bunun için mutfağınıza bazı tabureler alıp daha iyi bir ortam sağlayabilmeniz de mümkün hale gelecektir ve bu alanlar olabildiğince iyi bir tercih imkanı sunmaya yeterli olacaktır.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Kanepe Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
 • 12.4.2018 14:27:49
 • 0 Yorum
 • 1136

Modern dekorun vazgeçilmez unusrları ve aynı zamanda bizlere evimizde rahat bir ortam sağlayan kanepeler oldukça önem arz etmiş olan dekorasyon unsurlarının da başında geliyor.Son dönemde farklı stillere sahip mobilya parçalarını bir arada kullanarak oldukça şık sonuçlar elde edilebiliyor.Özellike takım halde bulunan salon koltuklarına ek olarak rahatşık sağlayabilecek ikili koltuklar da bunlara ek olarak oldukça şık bir görüntü elde edebilecek olmanızı sağlıyor. Aynı şekilde farklı renkleri kullanarak bir bütün oluşturabilirsiniz.

 

Genelde kanepe desenlerimizi seçerken ne yazıkki istediğimiz sonuçları bir türlü elde edemiyor ve dekorumuzla uyumlu bir dekor elde edememiş olmanın da dezavantajlarını yaşamaktayız. Zira istemeden karmaşık bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

Hem stil hem de renk seçiminizde size ilham verecek örnekler getiriyoruz karşınıza.Eğer yaşam alanlarınızın dekorayonu sizin için önemli ise ve size gelen misafirlerinize oldukça önem veriyorsanız tüm bu söylediklerimizi de dikkate alarak bir kanepe seçme modeline girmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.Resimlerde sizlere fikir olması açısından bir kaç dekor kanepe örneği de sunmuş olduk.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Şömineler Ev Dekorunun Vazgeçilmezleri!
 • 11.4.2018 11:34:58
 • 0 Yorum
 • 1507

Yapay şömine, elektrikli şömine, gazlı şömine, etanol şömine… Birbirinden farklı seçenekleriyle adeta gözümüze hitap eden ve evinizdeki parkeler ile sizlere bir amerikan havası yaratan yapay şömineler evlerinizde oldukça modern tasarımları da beraberinde getirebilmeyi beceriyor.Bu yönüyle baktığınızda ev dekorunun değişmez bir parçası oldukları da açık açık ortada diyebilmemiz de mümkün hale geliyor.

Havaların soğumasıyla artan ısınma ihtiyacını kalorifer ya da sobalar çözüyor.Genelde eğlence amacıyla ve eski tip evleri hatırlatması amcıyla insanlar ısınma yöntemleri olarak şömineleri tercih etmek istiyorlar. Haksız da sayılmazlar, böyle bir görsel şölen hangimize sıcaklık hissini daha iyi bir şekilde yaşatabilir ki? Gerçekten adeta otantik bir hava veren bu benzersiz dekor kalbi dediğimiz ögeler sizlerin evlerinizi güzelleştirmeye de yeterli oluyor.

Günümüzde bacalı ya da bacasız şömine modelleri bulmak mümkün… Mimari ve teknolojinin ilerlemesi her yapı taşında olduğu gibi şömine teknoloji ve tasarımında da etkili oldu. Artık sadece odun değil, doğalgaz, elektrik, gaz ve etanol gibi yakıt alternatifleriyle de şömine keyfi sürülüyor.Modern dekorda ilerleyen dönemlerde de bu tür yapay şöminelerin insanlar tarafından oldukça ilgi görebileceği kanaatindeyim.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Duvarlarınıza Farklı Havalar Yaratın!
 • 11.4.2018 11:32:32
 • 0 Yorum
 • 1086

Duvar dekorasyon fikirleri ile sıkıcı duvarlara elveda diyebilirsiniz.Evlerinizde oldukça sade ve boş görünen duvarlarınızı bir an önce canlandırmak için farklı aksesuar fikirlerinden faydalanabilmenizde önemli bir yere sahip.


Duvar dekorasyon fikirleri, sıradan yaşam alanlarını harika mekanlara dönüştürüyor. Cebinizi yakmadan hatta kendiniz bile dekorunuzu en iyi seviyelere getirebilirsiniz. Kanepenizi yerleştirdiğiniz ya da konsolun üzerindeki duvarı, birkaç iyi fikir ile zenginleştirebilirsiniz.

Tamamen boş olan duvarlarınızın biran önce hoş bir görünüme kavuşması amacıyla onları en iyi koşullarda süsleyip güzelleştirebilecek hale getirmeniz de mümkün olabilecek bir durum.

Duvarları canlandırabilmek açısından aynaların o asil gücünden faydalanabilirsiniz.Kullanacağınız şık aynaların göze hitap edebilecek cinsten olması sizlerin daha iyi ve daha başarılı bir dekorasyon sonucuna ulaşabilmeniz açısından oldukça mümkün hale gelebiliyor.
Duvar dekorasyonunda daha fazla cesur olmak isteyenler, farklı aksesuarlarla duvarlarını süsleyerek onlara güzel bir hava yaratabilmeyi amaçlıyorlar .Bu anlamda sizin belirlemiş olduğunuz birden fazla dekor seçeneği ile sizlere en güzel odalar yaratabilmeniz ve salonunuzun adeta göz hitap edebilmesi açısındna da büyük bir önem sahip.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Banyolarınıza İlham Verebilmek Adına Önerilerimiz Var!
 • 10.4.2018 09:42:59
 • 0 Yorum
 • 1072

Bugün sizler için banyo dekorunuzu oldukça kolaylaştırabilmek açısından birkaç fikir ile sizlee ilham perisi olabilmek istiyoruz. Temiz ve düzenli görünümü nedeniyle banyolarda modern stili mükemmel bir seçimdir. Daha doğal ve sadeliği hem ruhunuzda hem de kendinizde istiyorsanız bunu yapabilmenin faydasını da kendinizde görebilmeniz mümkün hale gelebiliyor.

Öncelikle banyonuzda kullanacağınız vitrifiye tasarımlarına karar vererek işe başlayabilirsiniz. Genel anlamda banyolarınızda tercih edebileceğiniz birden fazla aksesuar ve modellere sahip olabilmenizde mümkün.Bu anlamda baktığınızda doğru tercihler ile banyolarınıza oldukça iddalı seçimler yaratabilmiş oolabilmeniz sizin açınızdan da önem arz ediyor diyebiliriz.

Daha sonra ise banyonuzun renklerine karar vermelisiniz. Gerçek anlamda havalı bir dekor yaratabilmeyi planlıyorsanız renk karmaşasından olabildince uzaklaşın. Renk paletinizde bir rengin tonlarını ya da en fazla iki renk uygulamaya özen gösterin.Genel itibariyle orta tonları tercih ederseniz yani bunlar soğuk renkler diye tabir ettiğimiz kahve ve gri tonları ile doğru bir dekor elde etmiş olabilirsiniz.

Ayrıca floresan renkleri kullanarak da modern-retro bir tarz yakalayabilirsiniz. Yani siz genel itibariyle renklerin ahenklerinden yararlanabildiğiniz sürece kullanmış olduğunuz bu dekorlar sizlerin banyolarına öyle güzel bir görüntü katacakki sizlerin en kıymetli mekanları olan bu yerler daha da göüzel bir hale gelmeye başlayacak.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Yemek Odalarınıza Akdeniz Havası!
 • 6.4.2018 16:22:34
 • 0 Yorum
 • 1079

Yemek odalarında harika bir ahenk yaratabilmek adına akdenizin muhteşem esintisini ayağınıza getirebilecek seçenekler sunuyoruz. Tüm ailenin bir arada toplandığı, misafirlerin ağırlandığı yemek odaları, evin önemli alanlarından biridir. Yani sizin yemek odanız sadece bir masa ve onun çevresindeki sandalyelerden ibaret değildir ona farklı aksesuarlar ile mükemmel bir şıklık yaratabilmeniz mükün. Eğer hem şık hem de konforlu bir yemek odası kurgulamak istiyorsanız akdeniz stilinden yararlanabilirsiniz.

Yemek odalarında akdeniz esintisi getirmek için renk ve mobilya seçimi oldukça önemli. Farklı motifleri bir araya getirerek ve genelde mavi tonları ve onun alt tonlarını kullanarak en iyi dekorları evinize çıkarabilirsiniz. Yemek masası, sandalyeler ile birlikte kullanacağınız diğer yardımcı mobilyaların seçimine özen göstermelisiniz. Akdeniz ülkelerinin geleneksel mimarisi, kültürel özellikleri ve bitki örtüsünün yansıdığı bu stilin renkleri ise toprak, deniz ve gökyüzü renkleri…

Akılınıza gelebilecek her renk seçeneğini ve bu renklerin kombine edilmesiyle oluşan ahenklerin tümünü tek bir dekorda birleştirebilmiş olmanız da mümkün.Bu yönden baktığınızda size en uygun dekoru rahatlıkla kafanızda kombine edip evinizi güzelleştirebilir ayrıca bunlara aksesuarları da ekleyip dekorunuzu yaratabilirsiniz.  Doğal ahşap, beyaz kireç badana, Ege usulü mavi detaylar, büyük bitkiler, renkli cam detaylar, seramikler, bu stili yansıtabileceğiniz yapı taşları.Mavi ve turkuaz  evinizde hayat bulsun...

Sinem Özdemir

Devamını gör
Bebek Odaları İçin Dekoratif Yuvarlak Yataklar!
 • 6.4.2018 16:20:37
 • 0 Yorum
 • 1128

Bebeklere yuvarlak yatak modelleri arıyorsanız, işinizi kolaylaştıracak önerilerimiz var. Dekorasyon yapma konusunda en kolayı tabikide bebek odalarına düşüyor bu yönüyle baktığınızda ortaya her anlamda oldukça modern fikirler çıkıyor.

Bebeklere yuvarlak yatak modelleri konusunda epey seçenek sizi bekliyor.Bebeklerinize ideal bir oda yaratabilmek açısından internet üzerinden de katalog seçeneklerini takip etmeniz sizin yararınıza olabilecek bir durumdur.

Benzersiz bir bebek odası dekorasyon yapmak istiyorsanız, yuvarlak karyolalar mükemmel bir seçim olacaktır.Odanızın çok küçük olmaması şartıyla bebekleriniz için yuvarlak yataklar kullanarak oldukça şık odalar yaratabilirsiniz.Böylelikle hem bebeğinizi güneş ışığından uzak tutmuş da olursunuz.

Bebeklerinize yatak seçerken ilk yapmanız gereken tamamiyle onun sağlığı açısından güvenli olması çünkü onlar daha küçük yaşlarada haraketlenmeye başlıyorlar. Bebek karyolasının malzemesini anti alerjik ve organik bir malzemeden yapılmış olmasına özen göstermelisiniz. Onlarar nevresim ve yatak örtüsü seçerken de pamuklu ve kaliteli kumaşlar tercih etmelisiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Evlerinizde Alandan Tasarruf Ettirecek Fikirler!
 • 5.4.2018 16:48:16
 • 0 Yorum
 • 1001

Evlerde genel anlamıyla alanlardan tasarruf edebilmek açısından çalışmalar yapılıyor.Bu anlamda baktığınızda sizlere fikir vermesi açısından bu yazımızı paylaşıyoruz.

Salondan banyoya, mutfaktan yatak odasına dek tüm ihtiyaçlara cevap verecek yeterli alana her zaman ihtiyaç duyulur.Evinizde bazı alanları en iyi koşullarda kullanabilmekte önemli olabiliyor.Kıyafetler, kitaplar, mutfak aletleri, oyuncaklar, kişisel bakım malzemeleri ve tüm ıvır zıvırlar için her zaman yeterli depolama alanları yaratılmak zorunda. Yine evlerinizde rahat bir ortam sağlamak amacıyla tüm bunları göz önünde bulundurmuş olabilmeniz gerekiyor.Yani dekorunuz gözü yormayacak şekillerde olursa göze hitap etmesi de bir o kadar kolay hale gelebilecektir.

Alandan tasarruf sağlayabilmek amacıyla genelde katlanabilir mobilyalar tercih edilir.Bu yüzden size yararı da oldukça büyük olacaktır. Mobilya tasarımcılarının sunduğu tüm avantajları kullanmak önemli. Özellikle kompakt ve çok fonksiyonlu mobilyalar, işinizi kolaylaştırır.Kullanışı oldukça kolay olay mobilya çeşitlerinden en iyi koşullarda faydalanabilirsiniz.

Yatak odalarınızda alanadan atasarruf sağlatacak bir fikir inceleybilirisiniz.

Oldukça kullanışlı olan  bu raflar ile yine evlerinzde alanadan tasarruf sağlayabilmeniz mümkün olabilir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Kanepe Seçerken Bu Modellere de Bakınız
 • 3.4.2018 17:52:02
 • 0 Yorum
 • 1057

Kanepe seçimi yaparken öncelikle konforu ön planda tutmanızı tavsiye ederiz. İş çıkışı gününüzün bir çoğunu geçirmiş olduğunuz bu alanlar ve sizi daha rahat hissettirebileceği için bunları göz ardı edebilmenizde gerekmektedir.  Konfor ve şıklığı bir arada tutacak dengedeki modelleri kullanmalısınız. Onların konforunda çok sizi rahat ettirecek seviyede olabilecek olması da daha önemli bir yere sahiptir.Örneğin L kanepe modellerini beğeniyor olabilirsiniz ancak seçeceğiniz model salonunuzun ölçülerine de uygun olmalı. Kanepe modelleri seçerken aynı zamanda ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Genelde salonlarınızı hangi alanlarda kullanıyorsunuz bu oldukça önmli bir yere sahiptir yani kullandığınız amaçlar doğrultusunda kendinize doğru bir dekorasyon yaratarak daha iyisini yapabilirsiniz. Sadece misafirleri ağırlayacağınız bir alan için mi yoksa ailece kullanabileceğiniz kanepelere mi ihtiyacınız var?Eğer aile içinde kullanacağınız kanepeler ise onlar için şıklıktan çok geniş olmalrı ve ailecek sizi daha rahat ettirebilecek olmaları oldukça önemlidir.

Aşağıda modelleri inceleyebilirsiniz.

Bu türleri de tercih etmeniz sizin açınızdan güzel bir seçim olacaktır.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Küçük Salonlarınız İçin Dekorasyon Tavsiyelerimiz
 • 3.4.2018 17:49:20
 • 0 Yorum
 • 1068

Size sunacağımız dekorasyon önerileriyle evlerindeki en küçük alanlara bile farklı fikirler yaratarak daha güzel hale getirebilmenizde mümkündür.

Küçük bir salon, ‘büyük’ dekorasyon fikirleri ile hem olduğundan daha geniş hem de daha konforlu alanlara dönüşebilir. Peki seçimler ne türden olmalı koltuklar genelde L tipi ve fazla yer kaplamayacak eşyalardan mı seçilecek TV ünitesi ve konsolu birleştirmek mi gerek? Küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı? Salonunuz çok küçük ise dekorasyonunuzu hangi yönde nasıl yapabileceğiniz konusunda ikilem yaşayabilirsiniz.  Ancak akıllı uygulamalarla salonunuzun konforunu ve şıklığını artırabilirsiniz. Renklere ,mobilyalara  ve sehpalara dikkat ederek dekorunuz için en iyisini yapabilirsiniz.

En iyi tavsiyelerimizden bir tanesi salonunuz için en doğru seçimleri bulabilmeniz ve bu seçimler doğrultusunda değişik fikirlere sahip olabilmeniz.
Öncelikle salon dekorasyonu için akıllı mobilyalar seçmek oldukça önemli. Mobilya alışverişine gittiğinizde sadece beğendiğiniz mobilyaları alırsanız, eve geldiğinizde hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz oldukça yüksek. Küçük salon dekorasyonu yaparken basit bir düzen elde etmeye çalışmanız iyi sonuçlar getirecektir. Temiz, yalın bir düzen ile salonunuz daha geniş duracaktır.Bu anlamda ışıkların geliş açıları yada beyaz ışık dediğimiz abajur tarzı dekorasyon fikirlerini kullanarak salonunuza bir ahenk yaratabilmenizde mümkün olabiliyor. Bu nedenle duvarlarınızda açık pastel renkleri kullanabilirsiniz. Işığı kesmemesi için büyük mobilyalardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.Daha geniş alanlar yaratabilmeniz adına duvar renkelrinizi seçerken daha açık ve göze çarpmayacak renkler seçmiş olmanız sizin yararınıza olabilecek bir yöntemdir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Küçük Banyolarınıza Farklı Dekorasyon Önerileri
 • 2.4.2018 16:31:58
 • 0 Yorum
 • 1400

Küçük banyolar için büyük fikirler, konforunuzu artıracak… Evinizi ve banyonuzu daha da geniş gösterebilmek amacıyla yaratmış olacağınız bazı dekorlar ile daha iyisini yaratabilmeyi de amaçlamış olmalısınız.


Banyolarınızın bir hayli küçük olması dekore edilmesi açısından fikirlerinizi zorlaştırabilir. Ancak birkaç iyi fikirle küçük banyonuzu daha kullanışlı ve şık bir hale getirebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamak, konforunuzu artırmak ve kendinizi iyi hissettirmek gibi görevleri var banyoların…Onlar sizin temizlik yuvanız ve onları gerçek anlamda çok iyi temizleyebilmeyi de becermelisiniz.Banyoar küçük olsa da onları büyük göstereck oyunlar da var aslında yeterki bunları kafanızda iyi bir şekilde kurgulayabilmiş olun.

Öncelikle küçük banyoları daha ferah görünmesini sağlamak için aydınlatma unsurlarını cömertçe kullanmanızı tavsiye ederiz. Tavanlarınıza çeşitli ahize tipleri ve dekorasyon unsurları ile onlara farklı tiplerde ahenkler yaratabilmeniz de mümkün.Ayrıca açık tonlar banyonuzu olduğundan daha aydınlık gösterecektir. Banyonuzda mutlaka koyu renkleri kullanmak, daha modern bir dekorasyon stilini yakalamak istiyorsanız da, geniş aynalar ve koyu rengi kıracak aksesuarlara yer verebilirsiniz.Yine koyu tonlardan uzak durarak bunu yapabilmiş olmanız gerekmektedir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Evde Kedisi Olanlara Özel Dekorasyon Fikirleri
 • 2.4.2018 16:30:10
 • 0 Yorum
 • 1091

Evde kedisi olanlara muhteşem dekorasyon fikirlerimiz var bunların hepsini sizlere sunmak istiyoruz. Kedilerin ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik malzemeleri evinizde nasıl daha düzenli ve şık bir şekilde kurgulayabilirsiniz, bugün sizlere en öenmli fikirlerden derlemeler yaptık. 


Özellikle evlerinde hayvan besleyen hayvanseverle için güzeş bir dekor öneri yazısını okumasını isteyeceğiz. Kedilerin bakımı için pek çok malzemeye ihtiyaç vardır. Kedilerinizin bakımlarından dolayı birden fazla araç gerece ihtiyaçları vardır.

Kediniz için gerekli olan malzemeleri, daha şık ve düzenli bir şekilde kurgulayabilirsiniz. Evinizin odalarına yapmış olduğunuz bazı dekor  ürünleri odaları farklı yönleriyle vurgulamaya yeterli olabilecektir.Örneğin dolabın kapağını, kedinizin rahatça girip çıkmasını sağlayacak bir şekilde kesebilirsiniz.Kedilerin daha çok kenarda köşede kalmış yerlere girip çıkacaklarını düşünürsek yine bu dolaplara kapak ve utu fikirleri oldukça kullanışlı olabilecektir.

Genelde müstakil olmayan yani başkaları tarafından kullanılabilen apartman tipi evlerde kedilerin bakımı bir hayli zorlaşmaya başlayabiliyor. Aynı zamanda temiz ve şık dekorasyonunuzu koruyabilmek için kedinizin malzemelerini düzenli bir şekilde koruyabilirsiniz.

Evinizde çok göze çarpmayn sehpa altlarını yine kedilerinizin tuvalet araç gereçlerini yerleştirerek görünmemelerini sağlayabilirsiniz ve kötü görüntüyü de ortadan kaldırabilirsiniz. Sehpanın içine ve uygun ölçülerde keseceğiniz kumaşa cırt cırt şeritler yapıştırın, içine kedi tuvaletini yerleştirin.Dekor ürünlerini en iyi koşullarda değerlendirebilirsek tabikide evimizi bu anlamda en iyi koşullarda koruyabilmiş olabilmemizde mümkün hale gelebiliyor.Sizin evinize almış olduğunuz bazı aksesuarlar dekorasyonu etkileyecektir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Mutfaklarda Kırmızının Hakim Olduğu Dekorlar
 • 31.3.2018 11:24:49
 • 0 Yorum
 • 1104

Eğer sizde mutfaklarınızda kırmızın enerjisini kullanamak istiyorsanız bu önerimizi dikkate alınız. Kırmızı mutfakları kurgulamak zor görünse de, küçük tasarım tüyolarıyla istediğiniz mutfağa kavuşmanız mümkün.


Bizim kültürümüzde ve geleneksel ortamımızda kırmızının yeri bir başkadır aşkın,tutkunun,hasretin ve hayatıntemsilidir kırmızı bu yüzden enerjisiyle sizi büyüleyebilir. Yemek yapmak ve yemek için kullandığımız mutfaklarda da tutku ve aşkı kullanmak oldukça iyi bir fikir.

Evimizin göze hitap edecek bir odak noktası gibi kırmızıların adeta dans etmesini sağlayabilmeniz de bir hayli kolay bir durum. Yeterince güçlü olan kırmızı rengi, mutfağınızı bunaltmadan daha yalın bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Dekorasyon da mutfak dolaplarınızı tasarlatırken tamamen kırmızı renge gerek duymazsınız bunun yerine kırmızı rengini dengeleyecek farklı renk tonlarını tercih edebilisiniz.Kırmızı bir mutfak için halı, aydınlatma, masa-sandalye, perde, zemin ve duvar karolarında da bu rengi kullanabilirsiniz.

Örneğin mutfak dolaplarınız yeniyse, kırmızı rengi vurgulamak için bir halı yerleştirebilirsiniz. Bu halıyı genelde açık gri renklerden tercih ederseniz sizin için hem göze hitap edebilcek hemde duruyuşuyla bir çok kişinin beğenisini kazanacaktır.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Duvarlarınızı Monotonluktan Kurtarmak!
 • 30.3.2018 16:18:37
 • 0 Yorum
 • 1071

Duvar dekorasyon fikirleri ile sıkıcı duvarlara elveda diyebilirsiniz.Evinizde gözünüze hitap eden bu alanları genelde sabit duvar tarzlarından bir an önce kurtarıp daha iyi havalar yaratabilmenizde mümkün bu yüzden sıkça kullandığınız yerlere gelin dekor önerimizi sunalım.

Duvar dekorasyon fikirleri, sıradan yaşam alanlarını harika mekanlara dönüştürüyor. Ekonominizi sarsmadan küçük ve sihirli dokunuşlar doğrultusunda evinize farklı ahenkler yaratabilmeniz mümkün bu yüzden sizin için en iyisi tabikide bu tür dekor fikirleri. Kanepenizi yerleştirdiğiniz ya da konsolun üzerindeki duvarı, birkaç iyi fikir ile zenginleştirebilirsiniz. Sadece boya ile ev dekorları tam anlamıyla tamamlanamıyor bu yüzden sizin bir an önce monotonluktan kurtarmış olmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken öncelikle hangi fikri uygulamaya koyacağınız ve harekete geçmek…
Örnek vermek gerekirse yatak odanızda yan taraf sıkıcı bir dekora mı sahip?

 

Zamanınızın büyük bir çoğunluğunu geçirmiş olduğunuz evlerinize farklı çerçeveler kullanarak değişik stil yaratabilmeniz mümkün.Boş duvarınız için kullanacağınız çerçeveleri farklı tasarımlarla bir araya getirmeniz de mümkün. Ayrıca duvarınızda kalabalık bir görüntü olmasını istemiyorsanız, boş çerçeveler ile zarif ve şık bir alan yaratabilirsiniz.Özellikle evinize kullanaılmayan çerçevelere boya ve süsü malzemeleri yapıştırarak otantik bir hava verebilisiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Kutu Raflarla Evlerimize Ahenk Yaratabiliriz!
 • 29.3.2018 18:02:57
 • 0 Yorum
 • 1055

Kutu raflar, salondan çocuk odasına, mutfaktan çalışma odasına, mutfaktan banyoya evimizin her köşesinde dkorasyonun vazgeçemeyeceğimiz unsurları olmaya devam ediyor.

Özellikle modern dekorasyon stili uygularken, kutu raflar hem fonksiyonel hem de şık parçalar olarak karşımızda. Evimize uygun olan dekor üretirken her koşulu göz önünde bulundurup uygun bir renk ve perde seçimiyle hepsini tamamen bitr bütün olarak düşünmemiz gerekmektedir. Boya seçiminden perdelere, koltuklardan ev tekstiline dek binlerce alternatif, karar vermek için karşımıza dikilir. Alacağınız ve tercih etmiş olduğunuz eşyaların her birinin farklı farklı olduğunu düşünürsek bunları bir araya getirirkende en iyisini ve görsel olarak en düzgününü yapmaya çaba sarf ederiz.

Aksesuarlar, dekorasyonu tamamlar, kişilik katar ve özelleştirir. Evdeki gereksiz kalabalıkları yok edebilmesi açısında ve belli bir alanda yer açarak hayatımızı kolaylaştırması açısından raflara ihtiyaç duyarız. Özellikle modern dekorasyon fikirleri uygularken net, temiz çizgilere sahip parçalar arasında raflar kullanışlı parçalardır. Raflarda kutu tarzı daha derli toplu kaliteli mutfak dolaplarının arasına rafların yerleştirilmesi de işinizi kolaylaştırabilmeye yetecektir.Fonksiyonellikleri ve temiz görünümleriyle kutu raflar, yaratıcı çözümlerle mekanlarda büyüleyici bir etki yaratabilir.

Mutfaklarınızın metrekare alanı küçük ise siznde raflarınızı duvara monte etmiş olabilmeniz gerekiyor.Böylece görüntü açısından daha düzenli bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.Kurulumu ve bakımı kolaydır. Modern dekorlara uyum sağlayacak birden çok dekorasyon için raf modelleri tercih edebileceğiniz kataloglarda mümkündür.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Küçük Mutfaklarınıza Dekorasyon Önerileri
 • 28.3.2018 14:56:58
 • 0 Yorum
 • 1120

Minik mutfaklar için öncelikle renk seçiminden başlamak gerek. Bu alanlarınızın metrekaresi küçük ise boya tercihlerinizde daha açık renkleri kullanara daha ferah bir ortam yaratmanız gerekiyor. Aydınlık ve ferah bir mutfak için koyu renkleri tercih etmemelisiniz.Yine diğer renk kombinleri ile farklı renklerde ahenk yaratabilmeyi amaçlıyorsanız parlak erenklerile de canlı bir ortam oluşturabilir bu türden aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Ayrıca gün ışığını mutfağa olabildiğince alabileceğiniz uygulamaları hayata geçirmelisiniz.

Perde seçimleriniz genel itibariyle daha açık gözü yormayacak türden olması gerekiyor.Store perdeler minik mutfaklar için iyi bir öneri olacaktır. Pencere tipleriniz bütçeniz yetiyorsa tamamen camlı ve sürgü şeklindeki büyük geniş bir prototip uygulamanız gerekiyor. Böylelikle ışığı bolca mutfağa alarak daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Daha fazla alan açabilmek ve daha geniş bir görsel yapıya sahip olabilmesi açısından ufak tefek oyunlarla sizin bu alanlara dokunuşlar yapabilmeniz önemli tabiki. Her alanı olabildiğince kullanarak mutfaktaki işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.Kullanacağınız dolapları seçerken eşya kalabalığını azaltabilmke açısından tavana kadar olan mutfak dolplarından tercih etmeniz alanınızın olabildiğince açılıp genişlemesine olanak sağlayacaktır. Duvarların boş alanlarında askılar, minik raflar da sizi rahatlatacaktır.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Bütçenizi Kasmadan Dekorasyon Fikirleri
 • 27.3.2018 17:53:06
 • 0 Yorum
 • 1003

Evinizde dekorasyon için duvarlarınıza renk vermek yada farklı aksesuarlarla süslemek sizi ekonomik olarak etkileyebilir.  Çünkü beğenilen dekorasyon ürünleri hiçbir zaman istenilen kadar ucuz olmaz.Size bir kaç farklı öeneri sunarak dekorasyonunuzda en iyisini nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.
1- Sanatın ahenk unsurlarını kullanarak bir başlangıç yapın

En güzel ressamların en eski figürlerinden faydalanılarak bir tablo alamasanız dahi kendiniz dekorunuza destek olabilirsiniz ve belli katkılar sağlayabilirsiniz.
 Özel çerçeveler ve orijinal resimler dekorasyon bütçenizi uçurabilir, ancak kendi yapacağınız basit bir tablo minimum bütçeyle harika duvar dekorasyonu yapmanızı sağlayabilir.


2-Sevdiklerinizle çekilmiş olduğunuz tabloları birleştirerek yeni bir sitil yaratabilmenizde münkün olabiliyor.

Aile fotoğraflarınızı siyah-beyaz yaptıktan sonra, alacağınız ucuz çerçevelerle onları birbirine bağlamak, ev duvarlarında geçmiş anıları daha iyi yaşatabilmenizi sağlayabilecektir.Ayrıca ekonomik açıdan da size herhangi bir zararı da olmayacaktır.

 

Sinem Özdemir

Devamını gör
Eski Taşların Dekorasyona Etkileri...
 • 26.3.2018 16:54:29
 • 0 Yorum
 • 1241

Ülkemizin bir çok tarihi yerinde evler tamamiyle moda olmuş ve tarihi figürler yerini şu anki dekor ürünlerine bırakmayı başarabilmiştir.
Mardin ilinde Mardin'in Midyat ilçesinde Yapı elemanı olarak kullanılan son derece kolay işlenebilir ve diğer yapı elemanlarına kıyasla artı özellikleri ile tercih edilen Mardin taşı fiziksel özellikleri araştırıldıkça daha çok faydası ortaya çıkarılmaya devam ediyor.

Özellikle bu tarihi taşlar zamanla daha da kendini farklı malzemelerin yerine bırakmaya başladı.Petrol ve su sıkıntısının bir hayli fazla olduğu dönmlerde insanlar Mardin'deki bu taşlardan oldukça faydalanmaya başladılar.

Bu taşların analizleri yapıldığında hakkiki mermer malzemesinden dahi daha kaliteli olduğu da saptanmış bir gerçek nedense. Bu nedenle uzun ömürlü olan Mardin taşının ev yapımında Kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bu tarihsel önemi büyük ve dayanıklılık oranı bir hayli fazla olan taşların ciddi anlamda değerleri de bir o kadar büyük yere sahip u yüzden insanların bir çoğu evlerini bu taşlardan imar ediyorlar.

Mardin taşının nemli ortamlarda kullanılması da bu taşın su emme oranlarının düşük olması nedeniyle önerilmektedir. Tesisatın döşenmesi için çok rahat bir şekilde oyulabilen Mardin taşı vida kullanımına da izin vermektedir.

Genelde Midyat çevresinde bulunan bu taşlar hem maliyetinin düşük olması hem de farklı kullanım alanlarına sahip olduğundan dekorasyonda önemli bir yere sahip bu açıdan.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Dekorasyona başlamadan önce dikkat edilecekler
 • 26.3.2018 16:52:29
 • 0 Yorum
 • 1079

Diyelimki yeni bir ev aldınız ve dekorasyonunu en iyi şekilllerde tamamlamak istiyorsunuz bunu için tek yapamnız gereken yardım almaktan ziyade bir an önce internet üzerinden tüm oda takımlarını ve onlara uygun dekorasyon seçeneklerini incelemek bu size dekorasyonda ayrı bir yer verecek.

Dönem dönem ev-ofis dekorasyonu konusunda modaya uygun olarak farklı renklerin trend olması, mobilya mağazalarında farklı markaların birbirine benzeyen ürünler sunması, benzer renk ve tonlarda salon takımları, yemek odası takımları, yatak odası takımları sergilediklerini görürsünüz. 

Yılllar geçtikçe ev sahipleri dekorasyon yaparken tabikide modaya ayak uydurmak zorunda kalabiliyor bu yüzden bir çok kişi dekorasyonda kendine yeni arayışlar bulmak istiyr tabi bunları yaparken farklı fikirlerden yaralanmakta öenmli hale gelebiliyor.

Değişim ve gelişimin getirdiği tüm şartları değerlendirdiğimizde bir çok insan bunun farkında olabilmeyi ve kendine yer edinebilmeyi de düşünebiliyor bu yüzdendir ki dekorasyon fikirlerimizi sunabilmek adına farklı yollara başvurabilme imkanlarımızda doğmuş olabiliyor. 

Daha yepyeni bir yuva kurmuş bir çift olduğunuzu düşünün size gerçekten mobilya mağazalarını tek tek gezmek yerine interneti kullanarak farklı figürleri bulun.

Evinizin özellikle aksesuar kısmında abartıya kaçmayın bir evi olabildiğince tablolar ile doldurmak tamamen sizin dekorasyonunuzda gözünüzü bir hayli yoracak bir durumdur bu durumdan mümkün mertebe vageçip daha farklı fikirler ile çalışabilmek size artı sağlamaya yeterli olabilecektir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Dekorasyonda Renk Bütünlüğü Önemli!
 • 24.3.2018 11:38:20
 • 0 Yorum
 • 1146

İnsan da içgüdüsel olarak sonsuza ait olduğunu hisseden bir varlıktır. Özellikle renkler dekorayon seçeneklerinin en vazgeçilmez unsurları olarak kabul edilebilmektedir.

Doğadaki temel renkler ana renk kabul edilip farklı alanlarda size seçenekler sunabilmeyi sağlayabilir.

Kırmızı daima kışkırtıcı bir renktir.Heyecan, adrenalin ve tutkunu  vazgeçilmez bir temsilcisi gibi kabul edilebilecek potansiyeldedir bu renkler.Yani nasıl bir ateş insanı tüm özellikleri ile çağırabiliyorsa kırmızında da evimizdeki yeri işte tamda böyledir.

İnsan da içgüdüsel olarak sonsuza ait olduğunu hisseden bir varlıktır. Bu nedenle mavi ve mavinin açık tüm tonları insana huzur veren renklerdir.
Mavi ise genişlik veferahlığın temsilcisidir.


Aslında yeşil ise tam da doğann bütün güzeliklerinden ve bize gelen huzurdan dolayı yaratmış olduğu bütün durunları rahatlıkla yansıtabilmeyi amaçlar.
 

Vaktinizi yoğun bir şekilde geçireceğiniz evlerinizde reklerin size huzur verebilcek düzeyde önemle seçilmiş olması da bir hayli büyük öneme sahiptir diyebilirim. Evinizde kullanmış olduğunuz aksesurların tümü  duruma göre seçilecektir.

Her ne kadar kendi rengimizin farkında olsak da evin diğer bireylerinin de fikrini almak, diğer insanların beğenisini göz önünde bulundurmak da bir üst limit olarak değerlendirilmelidir. Mesela farklı desenleri barındıran bir boyan çekmek isterseniz evinize bunu yapabilmenizde bir hayli zorlaşmaya başlayacaktır.
Diğer insanlar sizi bu konuda dışlarlar.Özellikle internet üzerinden son trend ve katalogları incelemek size bir hayli büyük yara sağlamaya yetecektir.

Sinem Özdemir

 

 

Devamını gör
Dekorların Kalbi Ahizelerin Seçimleri!
 • 23.3.2018 17:17:13
 • 0 Yorum
 • 1122

İyi dekore edilmiş bir evde mutlaka modern avizelerin aydınlatma görevini üstlendiğini görürsünüz.

Genellikle aydınlama sistemleri evlerin daha lüks görünmesi adına yeterli olabilcek düzeydedir.
Bir çok odanızda bu tür aydınlatma aksesuarlarını kullanarak şıklık yaratabilirsiniz.


Oturma odalarımızda kullandığımız sarkıt avize modelleri çeşitli firmaların üretimleriyle gittikçe çeşitlilik kazanıyor.

Sadece led ışıklandırmalar tercih edilmiyor aynı zamanda farklı aksesuar çeşitleriyle de bir bütün olabiliyor.Yine özellikle banyolarda ve misafir odalarında olabildiğince şıklık yaratabilmek için değişik ve farklı yapaılarda avizeler tercih ediliyor.Bazı avizeler tek renk kullanılmakta bazıları ise farklı renklerde tercih edilmekte.Seçimlerinizi yaparken genelde koltuk ve perde aynı zamanda etrafın dekoruna uyum sağlayabilir.

Alçak yada yüksek mimari yapılar fark etmeksizin yüzyıllardır zirvede yerini bulabilmeyi başarıyor.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Yaz Aylarına Dekorasyon Hazırlığı!
 • 23.3.2018 17:14:05
 • 0 Yorum
 • 1149

Soğuk ve zorlu kış şartlarını geride bıraktığımız bugünlerde,evinizde bir ahenk oluşaşarak güneşin açmasıle beraber yazı tamamiyle hissedebilmeniz çiçeklerle uyumlu bir dekorasyon sağlamnız gerekiyor.

Belkide bir piknik yapabilmek adına sadece bu günün gelmesini beklediniz ve kendinizi ona göre hazırladınız mevsimsel değişimlerle birlikte bazen bir çok kouda kendinize yeni fırsatlar yaratabildiniz.

Bu iki kavramı bir araya getirerek mükemmel dekorasyon fikirleri oluşturabiliyoruz.
Bahçelerimizde aynı şekilde farklı dekorasyon fikirleri ile bahçelerimizi süslemek ve onlardan en iyi şekilde istifade etmek için her türlü malzememiz var.

Yaz aylarını  sizin için daha iyi geçebilmesi adna neler yapabilceğinizi bilemesiniz özellikle evinizde oturmak yerine bahçenizi tercih eebilmeniz her açıdan avantajlı serin rüzgarların mis kokuluarın arasında kahvaltı yapabilirsiniz.
Bu anlamda etrafınızada bulmuş olduğunuz doğaya ait bir çok üründen sepetler oturma alanları süslemeleri yapabilmeniz de mümkündür.Eviniz kadar bahçe dekorasyonları yazın daha serin geçirebilmenize yetecektir.

Bahçe dekorasyonu için sizi sınırlayacak tek şey hayal gücünüzün sınırlarıdır.Özellikle misafirleriniz için rahat bir ortam sağlayarak etraf süslemelerini en iyi şekilde tamalayabilmeniz mümkündür.

Sinem Özdemir

Devamını gör
En Özel Yerlerimiz:Banyolar ve Mutfaklarınız için Boya Tercihleriniz
 • 22.3.2018 17:01:12
 • 0 Yorum
 • 1239

Mutfak ve banyolarda seçeceğiniz renkler özel olmalıdır. Çünkü evinizin en temel kısımları buralar yemek yaptığınız ve yediğiniz diğeri ise temizliğinizi sağlayabildiğiniz en özel alanlardan biri.

Bu alanların son derece modern ve şık görünmesi gerekir.Evimizi dekore ederken hem renk açısından mutfak dolaplarıyla uyumlu olması hemde banyo dekor açısından dengeli ve ahenkli olması da gerekiyor.
Diyelim ki mutfakta balık kızartıyorsunuz, her tarafa sıçrayan inatçı yağ lekelerini çıkarmanız için birçok yöntem var ama çoğu hanımlar bu konuda başarılı olamayabilir.Bu yüzden açık renkler tercih edilmiş mutfaklarda yağ ve kir izleri kalıcı bir iz bırakabilir mutfak dekorunda kullandığınız malzemelerin temizliğe meyillli olup olmaması tam burada çok önemli bir yere sahiptir.

Ev hanımları temizlik yaparken rahatlıkla silebilmeleri önem arz eder.

Eğer dolaplarınız kapalı renkte ise duvarlar beyaz bej rengi seçilmelidir. Tam yağlı duvar boyaları sıcak su ile yıkandığında tüm lekelerden arınır. 

Yine boyalarınızın evinizdeki duvarların yıpranmaması açısından kaliteli olmasına yarar sağlayacaktır.Böyle boyalarınızın yapısı bozulmadan yıllarca kalacaktır.

Kolayca temizlenebilen banyolar her zaman insanın yüzünü ferahlatır.Özellikle zahmetlerden kolaylıkla kurtulabilmeniz açısından evinizde plastik ve düşük kaliteli boyalar yerine kaliteli boyalar tercih etmeniz size yaralı olacak yenileme durumunda kalmayacaksınız.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Binalarda Dış Cephe Kaplamanın Önemi
 • 22.3.2018 16:58:21
 • 0 Yorum
 • 1378

Binalarda dış cephe kaplama seçimleri bir çok açıdan kolaylık sağladığı gibi yaltım açısından da büyük kolaylık sağlayabiliyor.Özellikle ısı ve enerj açısından yeri bir hayli önemli.Diğer bir açıdan da estetik bir görüntü sağlaması da çok önemli.


Kaplama teknolojileri arasında çok çeşitli modeller ve desenler vardır. Bir haftalık bir süreç içerisinde dış cephe kaplamaları en iyi halde evinizde yerini alabilir.

Size bu anlamda bazı önerilerimiz olacak

*Binalarının yada evlerinizin dışı kaplanırken kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekiyor bu açıdan bize bir hayli kolaylık sağlayabiliyor.Özellikle Ts-825 damgasına sahip olması büyük bir önem arz ediyor.
*Landa değeri kaplamalarda önemli bir değerdir düşük oldukça ısı ve enerji tasarrufu da o kadar yüksek olur.
*Dış cephe kaplanırken hiç boşluk kalmayacak şekilllerde adeta örtmek gerekiyor.Bu açıdan bir hayli büyük öneme sahip.
*Dış yapı ile iç yapı arasında daima 5 derece gibi büyük bir ısı farkı vardır ve bu fark binaların dış yapılarına zarar verir.
*Yanlış malzemeler herhangi bir kalite kontrolünden geçirilmemiş ise binanın beton ömürünü kısaltabiliyor..
*Dış cephe boyaları da dış cephe kaplama olarak yalıtım görevi görür.
*Bu anlamda evinizin dış kaplaması için boyaları seçerken yapısına ve kalınlığına çok iyi bakabilmenizde gerekiyor.Bu boyaların kalitesi ve sadce kaplama özellikli boyalar açısından bir hayli büyük öneme sahip oluyor.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Açık Krem Halı Tercihleriniz
 • 21.3.2018 14:19:31
 • 0 Yorum
 • 1675

Krem rengi halılar hemen hemen her odaya ve dekora uyum sağlayabilecek muazzam renklerdedir.

Ana renginiz ne olursa olsun mütevaziliğini daima koruyan krem rengi halılar tercih ettiğinizde, evinizin dekorasyonunu değiştirseniz dahi krem rengi halı diğer aksesuarlara uyum sağlayacaktır.
Bu renk halıların en belirgin özelliklerinden bir tanesi evin,zdeki her renk eşya ile rahatlıkla uyum gösterebilmesidir.

Çok farklı desenlerde ve biçimlerde tasarlanan ama ana fon rengi krem olan halılar, şıklık ve zarafeti birlikte sunuyor.Seçtiğiniz mobilyalar perdeleriniz aydınlatmalarınız ve sehpalalarınız hangi renkte olursa olsun bu tarz halılar hemen kombine sağlayabiliyor.

Bu nedenle evinizi dekore etmeye karar verdiğinizde hangi renk halı alacağınızı bir türlü kestiremediğinizde önünüzde 2 seçenek var. Bakın size tavsiye edebilceğim her eve ve renge uyum sağlayan bir tercihi var altın tonlar dedğimiz krem halılar ve ikincisi ise metal tonlar dediğimiz gri halılar işte bu renker evinizin baştacı diyebilirim.
Kendinden desenli, sade ve tüylü seçenekleri olan gri renk halılar ve krem rengi halılar gerek klasik tarz yada günümüzde kullanılan modern tarzlarda dahi kendini rahatlıkla ortaya çıkarabilir.Hem internet üzerinden hemde bu işi yapana firmalara ulaşarak evinize en uygun renkleri seçerken bu tonlardan faydalanabilirsiniz.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Evinize Halı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!
 • 21.3.2018 14:17:16
 • 0 Yorum
 • 999

Evinizin göze hitap eden tüm noktalarda kendini göstermiş olan malzemelerden bir tanesi olan halıların evinizdeki yeri bir hayli büyük. 
Yaşam alanlarınızda daha iyi bir yaşam için dekorasyon çalışmaları yaparken halı seçimi de önemli bir faktördür. Yaşam alanlarımıza en çok yakışacak halıyı bulabilmniz için çeşitli danışmanlıklar alabilmeniz gerekiyor.

Bu nedenle dekorasyon fikirleri konusunda halı seçimi konusu da önemlidir.

Peki sizi bir hayli rahat ettirecek içinize sinecek ve her açıdan evinizi güzelleştirecek halı hangisidir?

Evlerinize en uygun halı seçimini yaparken oturma odası için ayrı, çocuk odası için ayrı, mutfak için ayrı, yatak odası için ayrı halı seçimi yapılmalıdır.Göz önünde bulundurmanız gereken birden fazla içerik vardır ve odalarda bu ahengi yaratabilmek adına hem renk hemde desen konusunda en iyi seçimleri yapabilmeniz gerekmektedir.

SEçimlerinizi hangi kriterler doğrultusunda yapmalısınız?
Halının rengine halının stiline, markasına ve odanıza en uygun olacak şekilde ölçülerine dikkat etmeniz gerekir. Duvar kenarlarınızı ve süpergeliklerinizin genişliklerini baz alarak doğru tercihler yapabilmeniz gerekiyor.Odanızı tamamne kaplayacak halılar ne yazıkki ohoş bir görüntü oluşturamayacaktır.Seçieln renklerde koyu renkler ağırlıktaysa o zaman faha açık renkler tercih etmeniz gerekmektedir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Tavan Yapılarını Dekorasyondaki Önemi Büyük!
 • 20.3.2018 14:42:31
 • 0 Yorum
 • 1085

Ömrümüzün belkide büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evlerin dekorasyonları oldukça önemli bir yere sahiptir bu yüzden evlerimizin dekorasyon kısımlarında mutlaka profesyonel davranmalı ve adeta bir iç mimar gibi davranabilmelisiniz.

Küçük bir bilgi bile birçok yararlı değişime yol açabilir. Fakat bazı yapılarda istenilen özgürlükte dekorasyon fikirleri hayat bulamaz.Yine evinizin en çok göze çarpan yerlerinden bir taneside tavan yüksekliği ve göze hitap edebilmesi açısındanki yapılarıdır.

Alçak tavanlar iç bunaltıcı sıkıcı bir hava vermeye çok meyillidir. Bu sıkıcı kasvetli havayı dağıtmak ve alçak tavanı daha yüksek göstermek için başvurabileceğimiz birkaç dekorasyon hilesi var. Özellikle yere gittikçe yakınlaşan tavanlarınız var ise onları daha güzel dekore ederek evinizde bir ahenk yaratabilmeniz mümkündür.


İlk yapacağımız iş, alçak tavanlara asılan aydınlatma lambaları üzerinde çalışmak olacak. Aydınlatma sistemleriniz burada önemli bir yere sahip uzun ahizeleriniz yada lambalarınız var ise mutlaka onları daha kısa ve göze çarpmayan modellerden tercih ederseniz görüntünün daha sade olmasını sağlayabilirsiniz.
Bu kısaltma işi bize daha yüksek tavan görüntüsü verir.Tavanı yüksek ve büyük odalarda genelde lamba tercihlerinizde çok kuvvetli ışık tercih edebilmeniz sizin için önemli bir yere sahiptir.Mümkünse çok yüksek ışık veren led aydınlatma sistemlerinden faydalanmalıyız.
Size odalarınızı yine daha yüksek ve görüntü bakımından bir hayli hoş gösterebilecek bir öneri tavsiye edecek olursak duvar kağtlarının göz yanıltıcı etkisinden faydalanabilmenizdir. 

Sinem Özdemir

Devamını gör
Banyo Dekoresinde Göz Önünde Bulunduracağınız Tavsiyelerimiz!
 • 20.3.2018 14:40:13
 • 0 Yorum
 • 923

Ev dekorasyonu zorlu bir iştir.Aklınızda oluşturduğunuz dekorasyon türleri evin her köşesine ayrı ayrı bir ahenk katar.

Diğer tüm odaları hallettikten sonrasında oturma veyatma odalarınız haricinde banyo dekorasyonuna büyük em verebilmeniz gerekmektedir.

Bu alanın dekore edilmesi dikkat ve özen ister.Plansız ve programsız haraket etmemiz bu odanın istenen önemi verilmemesini sağlamıştır.Eşinizle eviniz için pratik fikirler sağlayabilmeniz gerekmektedir.

Nasıl Bir banyo istediğiniz, sadece keyfinize bağlı değil, banyo için ayrılan alan ile de alakalıdır. O nedenle dikkatli düşünmenizi tavsiye ediyoruz.Banyonuzda kullanacağınız fayanslar ve karolarınızı ayrıca taşların renkleri ve ahenklerini iyi seçmelisiniz.Sizi 

Banyonuzda duşa kabin mi kullanacaksınız yoksa küvet mi kullanacaksınız. Öncelikle bunu da belirlemeniz gerekiyor.Banyoların havalandırma köşeleri de banyouzdaki kokuların yok edilebilmesini sağlayacaktır.
Banyonuz için asla ucuz ürün kullanmayın. Eğer evsize aitse mutlaka en kaliteli malzemeyi kullanın. Ömür boyu bir daha banyo ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Özellikle su yollarının çıkış notalarını çok iyi bir yldan yapabilmekte önemlidir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Ahşap Mobilyalar Hala Modasını Devam Ettiriyor!
 • 19.3.2018 20:50:18
 • 0 Yorum
 • 1294

Yıllar boyunca bundan yüz sene öncesinde bile mobilyalarda ahşap detaylar kullanılır hatta  hammadde olarak bu tür mobilya tarzları kullanılırdı. 


Kullanışlı yaşam alanları için olmazsa olmazlardan biri mobilyalardır. Bazı insanların hiçbir zaman vazgeçmeyeceği ( üst elit tabaka) hem basit hem kullanışlı 
hem de model olan ahşap mobilyalara yüksek olan talep her yıl artmaktadır.

Bu yüzden vazgeçilmeyenn dekorasyon ürünleri olmuşlardır  ve dış cephelerde dahi karşımıza çıkar.


Ahşap mobilyalar sanatın kalbi olan Paris Stockholm Londra'da mimaride hep ön plana çıkmışlardır.Özellikkle kalabalık şehirlerde bu mimari türleri  sıkça karşımıza çıkar.

Büyük daireleriniz için yine  daha ihtişamlı mobilyalar tercih etmenizde fayda vardır. Kullandığınız bu mobilyaların ahşap olması dekorasyona
 ayrı bir renk katacaktır.
Yine bu mobilyaara  farklı  bir ahennk  katabilecek şık desenli perdeler dekkorasyonun olmazsa olmazlarındandır.Özellikle perdenin kumaşı dekorasyonda bir hayli etkili olmaya yetecektir.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Bahçelerde Ferforjeler Güzel Bir Ahenk Yaratıyor
 • 15.3.2018 17:00:32
 • 0 Yorum
 • 989

Bu dekor modası dünyanın bir çok yerinde oldukça tutulmuş.Yaratılan farklı kobinlerle bütünleşince bu dekorlar evinizin dekorunu bir hayli değiştirebilecek seviyeye geliyor.
Öncelikle içerisinde ferforce fikirler barındıran masaların ayrı bir havası var.

Son yıllarda metal motiflere rastlamak mümkün olmaya başlıyor.Bahçelerden tutun da bir çok mekanda dış cephelerde kullanılması bir çok bina için dekorasyonda avantajlar sağlayabiliyor. Ferforje masalar ferforje sandalyeler bahçe dekorasyonunda en önemli aksesuarlardır.
Bu tür aksesuarlar hava koşullarına da dayanıklı hale gelebiliyor.Özellikle güneş ışınlarına karşı aksesuarların renklerini kombine edersiniz faydalarını bir hayli görebilirisiniz.

Bahar ve yaz aylarında rahatça oturup çaylarımızı yudumladığımız bahçelerimize yeni bir soluk getiren ferforje masa ve ferforje sandalyeler sadece bahçelerde değil, çalışma masası hatta yemek masası olarak da kullanılabiliyor.

Bahçler dekore edilirken neler yapılmalı peki?

Rengarenk ışıklandırmalrı kullanarak yapabilceğiniz bahçe süslemeleri bahçenizin havasını bir hayli değiştirmeye yetecekir.Bahçeniz yeterince renkli değilse onu renklendirmenin birçok yolu var.Özellikle kapı girişlerine farklı farklı süsler yerleştirmeniz mümkün ayrıca ektiğiniz değişik renklerdeki çiçeklerle yine onları mükemmel gösterebilirsiniz.
Kullanılmayan eşyalarınızı da bahçede değerlendirebilirsiniz. Mesela kullanılmayan eski ahşap çekmecelerinizin içerisine çiçek ekerek bahçenizde düzenli bir uyum yaratabilmek görsellik açısından hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Araba lastiklerini yine toprakla doldurarak çok güzel bitkiler yetiştirmek için kullanabilirsiniz.Mesela değişik renkelrde çanak çömlekleriniz var ise onları bahçenizi güzelleştirebilmek adına en iyi şekilde tasarlayabilmeniz mümkündür.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Yatak Odalarınız Küçük Olsa Bile Size Bir Dekor Tavsiyesi!
 • 15.3.2018 16:58:00
 • 0 Yorum
 • 1015

Yatak odası ne kadar küçük olsa da insana en çok rahat ve huzur vermek için her türlü dekorasyon fikirlerine açık olmalıdır.

Odanın metrekaresinin düşmesi dekorasyonu gittikçe zorlaştırmaya başlıyor.En çok değer verdiğiniz yerlerden biri olan bu odalara uygun fikirler size artı sağlar.

Bu tür odalarda genellikle küçük mekanları büyüt göstermek için mümkün olduğunca az mobilya kullanmak, duvar boyasını mutlaka açık renk seçmek gerekiyor. Ayrıca bu tür odalarda alan genişliğini arttırmak için küçük hilelere de başvurmak mümkün. Mesela büyük boy aynalar, daima küçük odaları büyük göstermeyi başarır.

Bu dekorasyon önerileri sizlere en iyi deneyimi sunabilmeyi amaçlıyorlar.Bu tür alanı küçük odalarda daha çok açık renkler kullanıOdanın dağınık olmaması için gereksiz eşya kalabalığından uzak durmak gerekmektedir.Bu yüzden dolaplar çok raflı şekilde seçilmeli çok raflı bir yapıya sahip olması gereksiz malzeme çokluğunu azaltmaya yetecektir. 
Aydınlık açısından lambaların yerleri belirlenirken genelde metal çerçeveler ışık seviyelerini en iyi şekilde alabilmesi açısından konumlarını en iyi şekilde seçebilmek gerekiyor.
Yataklarınızın boyutları belli bir sınıra ulaştığında daha kendimize farklı imkanlar yaratmalıyız.O yüzden bizim için önemli bir yere sahipler.

Sinem Özdemir

Devamını gör
Göz Kamaştıran İhtişamlı Duvar Saatleri
 • 14.3.2018 17:39:32
 • 0 Yorum
 • 1157

Evinizin çok farklı alanlarına duvar saati yerleştirin ve bir ahenk oluşturun seçeceğiniz güzel bir duvar saati evinizin havasını tamamiyle değiştirecek.
Duvara herhangi bir saat yerleştirmeniz değil, evin havasına uyumlu fakat büyük bir duvar saati yerleştirmeniz önemlidir. Günümüz dekorasyon dünyasında artık artık küçük duva saatlerinin yerini daha ihtişamlı saatler aldı. Neredeyse duvarın ortasını kaplayacak birden çok duvar saati kullanmak duvarlarınıza ayrı bir hava katacaktır.

Yüksek kalite demek yüksek fiyatlar demektir ve her zaman dikkat çekebilecek özelliktedir. Yine bir kombşnasyon yapacaksınız tercihinizi uyumlu aksesuarlardan yana kullanmanızda fayda var.

Duvarınız boydan boya siyah ise bire bir  boyutunda yuvarlak altın sarısı metalik bir duvar saati kadar şık ne olabilir?Hiç denemediniz mi o zaman bu yazıyı okuduktan sonra bir an önce denemeye başlayabilirisiniz.

Kullanacağınız diğer aksesuar çeşitlerinde metal ve altın tonlarındaki renkleri tercih etmeniz sizin için büyük önem arz ediyor. 

Maliyet olarak sizi çok fazla zorlamayacak olan bu aksesuarları kullanmanız evinize farklı bir hava estirirken yıllarca modası geçmeyecek bir dekorasyon sunacaktır.Sizde evinizde oluşan bu güzelliği oldukça benimseyeceksiniz bundan oldukça eminiz.

Devamını gör
Yatak Odalarınızın Dekoresi İçin Önerilerimiz
 • 13.3.2018 18:32:28
 • 0 Yorum
 • 970

Yatak odaları evlerimizde en çok rahat ettiğimiz bölümlerdir bu yüzden yatak odalarına alacağımız dekorasyon eşyaları günlük yaşantımızı daha da kolaylaştırmak ve konforumuzu arttırmaya hizmet etmelidir. 

Zamanınızın bir çoğunu yatak odalarınızda geçireceğinizden dolayı bu odaların dekorlarını da o derecede önemsemeniz gerekmekte.

Yatak odası takımı alırken dikkat edilecek en önemli husus yataktır. Yatağın rahat ettirecek özellikle yumuşak yaylı olmasını tercih etmek önemlidir fakat tamamen yumuşak yaylı tercih etmemek gerekir.

Yaylı yataklar uyurken sizi huzursuz eder.Sert yataklar ortapedik açıdanda size pek rahatlık sağlamayacaktır.Yatak alırken orta ayarda bir yatak seçmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Demirin üzerine yatmışçasına çok sert yataklardan da çekinmeniz gerekmektedir.
Örtülerinizi pamuklu seçebilmeniz size yine bir artı sağlamaya yetecektir.

Kumaş yapıları oraka genelde keten ve akfil tercih edilmelidir.
Kullandığınız kumaşlarda naylon türüne ait polyester olup olmaması yine tercihleriniz arasındadır.Çünkü bu kumaşlar oldukça rahatsız edici bir duruma neden olacaktır.
Yatak odanızda kullandığınız gardolapları makyaj masasının ve ayna dolaplarının zevkinize göre renklendirilmiş olması, yatak odasında rahat etmeniz açısından önemlidir.
Yine dinlenme köşeleriniz için yarattığınız ahenklerle sunduğunuz koltuk biçimlerinin yatak odanızla uyumlu olması size bir artı sağlamaya yeterli olacaktır.
Özel tasarlanmış bir gardırop size ek olarak bir avantaj sağlamaya yetecektir.

Devamını gör
Mükemmel Temiz Evlere Sahip Olabilmek İçin Önerilerilerimiz!
 • 12.3.2018 13:54:06
 • 0 Yorum
 • 1004

Bir tanıdığınızı ziyaret etmek için gittiğinizi düşünün evi her zaman tertemiz ve hoş kokuludur peki bunu nasıl başarıyor?Tüm gün köşe bucak temizlik yaparak mı bunu beceriyor tabiki de hayır sadece bir kaç kural ile nasıl temiz olabileceğinizi anlatacağız.

O anda yemek yaptığınızda çıkan bulaşıkları temizlemek ya da 1 haftalık mutfak dağınıklığını toparlamak tahmin edersiniz ki aynı oranda zor ya da sıkıcı değil. Bunu tamamen alışkanlık haline getirmelisiniz yemek sonrası bulaşığınızın kalmaması için çaba göstermelisiniz.Bunu tamamen bir alışkanlık haline getirirseniz temizlik anlamında bir hayli yol katetmiş olacaksınız. 
Kalabalık eşya toplulukları temizlenecek eşya sayısını da arttıracaktır.O yüzden gereksiz eşyalarınızdan bir an önce kurtulun ve temizlik açısından bir adım önde olun.

Bir evi dip köşe temizlemek evin büyüklüğüne göre haftalar belki aylar bile alabilir.Enerjimiz düşük iken sınırlı alanları temizlemek isteriz bu yüzden enerjimiz var iken sınırlarımız dışaındaki alanları temizlemek daha iyidir. Belirli alanları temiz tutmak da evin genelinin temiz olduğu hissini verir. Temizliği sevenler için bunun doğru olmadığını biliyoruz fakat takdir etmek zorundayız.Düzenli ve temiz bir eve sahip olmanız için her yeri en ince ayrıntısına kadar fırçalamanıza gerek yok işte size temiz bir ev için basit püf noktaları bunları değerlendirip okuyarak en iyisini amaçlayabilmeniz önemlidir.

Devamını gör
Duş Perdeleri Daha Mı Avantajlı!
 • 10.3.2018 09:54:26
 • 0 Yorum
 • 967

Duş perdelerinin neden daha kullanışlı olduğunu gelin hep beraber konuşalım.
Uzun bir süre boyunca duşakabinler banyolarımızın önemli parçalarından biriydi. Banyolarımzın dekorunu güzelleştren ve şıklık yaratan bu perdelerin her zaman bize avantaj sağladığını düşündük.Tabi sürgüsü olan cam kapıları her zaman daha kullanışlı bulduk. Ama bizde modaya ayak uyduramıyoruz herşey günden güne değişmeye başlıyor.
Perdelerin temizliği gayet basittir yıkayıp kurutup bekletebilirsiniz.

Bu kabinlerin temizliği yanıi sürgülü cam dediğimiz banyo kabinleri işinizi zorlaştıracaktır.Zamanla kireç tutacak ve işinizi zorlaştıracak bakterilerin oluşumuna bir yer açacaksınız.Sağlık açısından da sizin için risk yaratır. Banyoların temiz olması sizin için çok önemlidir hijyen açısından da size büyük ayrıcalıklar sağlayacaktır. Oysa duş perdesi kolayca sökülüp makinede yıkanabilir. Daha hijyeniktir ve düzenli yıkandığı için üzerlerinde bakteri oluşmaz. Temizliğe ayırdığınız zamandan tasarruf etmiş olursunuz.Yani bir banyo perdesini yıkayıp takmanız yeterlidir bu anlamda bakacak olursak perdeler çok daha avantajlıdır.

Devamını gör
Mutfaktan Uzak Durması Gereken 4 Öneri
 • 7.3.2018 11:28:32
 • 0 Yorum
 • 1006

Evimizin en önemsediğimiz yaşam alanalarından biri olan mutfaklarınız için önerebileceğimiz farklı değişiklerle kendi tarzınızı yaratabilmeniz mümkün oluyor.
1-Bozulmaya başlamış yiyecekler 

Mutfak düzenleme işlemine başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, elbette bozulmaya başlayan ve artık kullanılması imkansız olan gıda ürünlerini bir an önce ortamdan uzaklaştırmanız.

2-Özellikle taze olmayan sonradan dondurduğunuz gıdalar

Et ve süt ürünleri dediğimiz ürünler bozulmaya sürekli yüz tutar ve etrafta virüs ve bakteri üretimini tetikler. Bu da insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Dolayısıyla sonradan yine tüketirim düşüncesiyle ürünleri buzluğa geri koyduysanız, bir an önce onlardan kurtulmanızda fayda var.

3-Küçük ev aletlerinizde ihtiyacınız olmayanları kaldırın.
Her ne kadar daha pratik bir işleve sahip olsalar da diğer mutfak aletleriyle aynı görevi görebilen patates doğrayıcı, çeşitli boylarda spatula, sarımsak ezici vs. gibi küçük aletler mutfağınızda gereksiz bir karmaşa yaratır.Gözünüze daha iyi hitap edebilmesi adına mutlaka arındırın bu tür malzemelerden.

4-Fazlaca Birikmiş Kirli Bulaşıklar
Mutfak tezgahının üzerinde biriken bulaşıklar en dekoratif ve işlevsel mutfağı bile oldukça kötü gösterebilir. Bu unsurların hepsi mutfağınızı kötü etkilemeye dekoru bozmaya bir hayli yetecektir.Ayrıca hijyen açısından da sakıncalıdır. Bu sebeple karmaşadan uzak bir mutfak için tezgahtaki temiz bulaşıkların dolaplara,onları mutlaka makineye yerleştirerek ortalığı tamamen temizlemenizde fayda vardır.

Devamını gör
Mantolama İşlemleri
 • 6.3.2018 17:29:25
 • 0 Yorum
 • 1028

Binalarda ısı yalıtımı sağlamak için dıştan içten ve sandviç duvar olmak üzere üç farklı şekilde uygulanan yönteme mantolama yöntemi denir.yapılan bu çalışma sıcaklığı dengeleyecek köprüler oluşturmayacaktır.

 Sıcaklık kayıpları en aza indirildiği için belirlenen bu yöntemler pek faydalı olmayacaktır.

Bu nedenle mantolamaya harcanan paralar kısa bir süre sonra kendini amorti eder. Dış yüzeylere doğru farklı malzemeler kullanılarak ısı yalıtımı sağlanabilir ve malzeme farkından dolayı bir dengeleme sağlanabilir.

Binalarda mantolama işlemi yapılırken hem ısı yalıtımı yapılır hem su yalıtımı yapılır. Mevsim değişikliklerinde dış duvarlarda oluşan sıcaklık farklılıkları 5 derece olmaktadır, bu ısı değişiklikleri binalarda çatlaklıkları ve hasarlara yol açar.

Tüm bu olumsuz hava koşullarını önlemek adına mantolama işlemi çok faydalı bir işlemdir ve mevsimsel geçişlerde tüm binara uygulanır.


Eklenen cihazların mutlaka ustaları tarafından  hem ısı hemde su olarak bir koruma sağlanır.

Binalarımızın ömürlerinin uzun olmasını ve mevsim değişimlerinde yakıt tasarrufunu yapmak istiyorsanız mantolama işlemi yaptırmanız gerekir.

Devamını gör
Ev Taşırken İpuçları!
 • 5.3.2018 14:25:04
 • 0 Yorum
 • 981

Evden eve taşınmak konusu başlı başına stresli bir olaydır ancak evden eve taşıma esnasında eşya kayıplarını önlemek için belirli bir plan çerçevesinde taşınmanız, bu işi daha kolay hale getirebilmek imkanımız vardır.

Öncelikle size ait olan eşyaları değerlendirmeye başlayın ve götürmeyi planladığınız eşyalarla kalacak eşyaları tasnif edin.Ev dekorasyonunuzda neyi bırakıp neyi götüreceğinize karar vermelisiniz.Hiç gerek olmayan eşyaları taşımanız bütçenizi sarsacaktır.
Pek çok pratik yöntem mevcut.
Değerli eşyalarınızın paketleme işlemini bizzat kendiniz yaparak her paketin üzerindeki etiketler kullanın ve keçeli kalemle okunacak şekilde büyük harflerle paketin içinden ne olduğunu yazarak taşınma sırasında eşyalarınızın zarar 

görmelerini engelleyebilirsin.

Paketleri yerleştirebileceğiniz bazı porselenleri düzenleyerek aralarında bir kombinasyon oluşturabilme şansınız da var.Taşıma yapan elemanların kartonların içinde neler olduğunu görebilmelerine imkan yok.Kırılabilecek eşyaların üzerine kırılacağına dair bir uyarı niteliğinde yazı yazın.

Gideceğiniz taşınabilceğiniz evleri daha önceden görüp bir plan yapmanız gerkmektedir.Bununla birlikte kaos ortamı oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Taşınma işlemi gerçekleşmeden üç gün öncesine kadar buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu tamamen boşaltarak dezenfekte edin temizleyin ve havalandırın.Alınan bu önlemler taşımadan kaynaklanan tüm sıkntıları ortadan 

kaldırabilmeye yetecektir.

Devamını gör
Ev Gibi Ofis Yaratın!
 • 3.3.2018 09:16:06
 • 0 Yorum
 • 1004

Home ofis için öneriler işinizi evinizde yapıyorsanız oturduğunuz evde kendiniz için çalışmaya ayırdığınız home ofis kurmak istiyorsanız ve ofisinizde ev rahatlığı olsun istiyorsanız şidi size sunacağımız bir kaç öneriye göz atın.

Kendinizi Mükemmel Hissedeceksiniz!


Ofislerinizin olmazsa olmazı çalışmala masalarıdır ve çalışma ortamınız için çok önemli bir dekor aracıdır. Çalışma masaları laptop bilgisayarlar için de geniş bir kullanım alanı sunar özellikle 4 çekmeceli çalışma masaları home ofis kurmanız için evinizde çalışma alanı oluşturmanız için uygun olacaktır.Dosyalar,kalemler,planlar,takvimler ve masa aksesuarlarınız için dört gözlü dekor ürünleri yetrli olacaktır.

Evinizin dizaynına uygun renklerde çalışma masası ve sandalye seçmeniz yararlı olacaktır.

Eğer gününüzün büyük bir bölümünün çalışma odanızda geçirecekseniz ihtiyacınız olan sandalyeyi çok dikkatli seçiniz,sizi bir çok hastalıktan koruyabilmesi için komforlu ve ortapedik olmasına dikkatediniz.
Home office de kullanacağınız bilgisayarlarınız modemleriniz mutlaka kablo kirliliği oluşturmamak için kablosuz olarak seçilmeli.Eşyalarınızı kablosuz seçmelisiniz ki ortamda gözü yormasın.
Dublex evlerde merdiven altı alanları da home ofis için uygun yerlerdir. Sade dekorlar hem göze hitap edecek hem de çalışma alanınızı genişletip ortamın enerjisini arttıracaktır.

Devamını gör
Salonunuzu Dekore Ederken Fon Seçiminiz!
 • 2.3.2018 09:27:19
 • 0 Yorum
 • 941

Fon perde seçerken salon dekorunuzla bir bütün oluşturabilmesine çok özen göstermelisiniz model ve tarz seçerken farklı renk araştırmalarıyla değişik ahenkler yaratabilirsiniz. Bu sebeple seçim yaparken doğru renk, kumaş ve 

desenlere sahip fon perdeleri belirlemek gerekir. Fon perde tül uyumu da oda için olmazsa olmaz uygulamalardandır. Tek başına fon perde seçiminin dekoratif katkısı sınırlı kalırken tül ile uyumlu bir fon perdenin daha iyi sonuçlar 

vereceği muhakkaktır. Perde ve fon yumuyla birlikte kotuk uyumuda göz ardı edilmemeli.
 

Fon perde seçimi için tercih yaparken koltuklarınız, diğer mobilyalarınız ve duvar renginiz göz önüne almanız gereken ölçütlerdir. Bazı odaların fon perdeleri koltukların önüne geçerek odak noktasını kendi üzerine çekecek şekilde 

dekore edilmiştir. Bu yanlış uygulamanın bir süre sonra doğru bir dekorasyon içermediği anlaşılsa da bu, sizin için maddi kayıp ve zaman kaybı anlamına gelmektedir.
Turncu ve bej renklerini deneyebilirsiniz muhtaeşm bir renk uyumları vardır ve tasarım tercihlerinizi değiştirebilir.Turuncunun o canlı rengine bej renginin solukluğu çok yakışacak ve zıtlıktan doğan ayrı bir hava ortaya çıkacak.

Devamını gör
Altın Oran Kullanarak Tasarlayın
 • 1.3.2018 14:56:14
 • 0 Yorum
 • 1033

Fİ- Çİ izleyenler yada kitabını okuyanlar çok iyi bilirler altın oran dediğimiz göze hitap eden bir görsel oran hesabı vardır.Geçmişi aslında çok eski tarihlere dayanan Altın Oran kavramı tasarım ve dizayn konusunda çok önemli bir Kriter olarak kullanılmaya başlandı.Tasarım seçeklerinizi bu oranlar ile belirli bir sisteme oturtarak o sistem dahilinde gözlere hitap ediliyor.


Plastik sanatlardan mobilya üretimine, sigara imalatından moda sektörüne kadar her alanda Altın Oran kullanılıyor. Doğal güzellikler incelendiğinde allahın bize hediye etmiş olduğu herşeyde belirli oranlar olduğu görünüyor.

İnsan ve hayvanların anatomisinde yine 1.618 Altın Oran sayısı karşımıza çıkıyor. Gizemli yapıtlar olan Mısır piramitlerinde bile imalat sırasında altın oranın kullanıldığını görebiliyoruz. Antik Yunan kalıntılarında heykellerde bir vazolarda yine altın oranla karşılaşıyoruz.

Ortaçağda Rönesans sanatçıları da altın Orana ilahi oran ismini vermiştir. Roma döneminde dahi katedral inşasında yine altın oran baz alınarak dekorasyon ve yapı tasarımları gerçekleştirildi.

Mükemmel insan boyunun 1.75 cm olarak kabul edilmesi ve göbek deliğinin yerden 108 cm yüksekte olması ve boyun bu mesafeye bölünmesi yine 1.618 Pi yani altın oranı vermektedir.

Fransız mimar Le Corbusier altın oran hadisesi ile yakından ilgilenerek, Pi'nin altın oran hesaplarını araştırdı ve bu oaranları göz önünde bulundurarak çok farklı mimari eserler ortaya koydu.Koyduğu bu mimari eserler hesaplanarak belirli oranlarla estetik güzelliğe hitap etmek önemsendi.

Devamını gör
Yeşilin Enerjisinin Evlere Yansıması
 • 1.3.2018 14:50:38
 • 0 Yorum
 • 991

Binalarda yeşil enerji trendi son yıllarda oldukça popüler olmaya başladı. Evlerimizde kullandığımız ıstma sistemlerine bile bu renklere rastlayabiliyoruz.

Böylece güneş enerjisi gibi kaynağının bir sınırı olmayan güneş enerji fotovoltaik sistemlerle evler yeşil ve temiz enerji ile besleniyor.

Binaların çatı kısımlarına yerleştirilen paneller ile hem sıcak su sağlanıyor hem de elektirikli şohben kullanımının azalmasına bağlı olarak yıl içinde elektrikten de tasarruf edilebiliyor.

Bu öngörü sürekli olarak güneş ışını alan coğrafyalar için geleceğin enerji kaynağını oluşturacak. Bazı yapılarda sadece çatılara değil güneş gören cephelere de güneş enerji panelleri konularak ısıtma cihazları elektrikli ev aletleri hatta elektrikli arabalar bile bedavadan şarj edilebilecek.

Aslında güeş enerjisinin yeşil yansımaları depolardan bile tasarruf sağlayabiliyor.

Böylece 2 yılda bir kez akü sisteminin değiştirilmesi gerekiyor. 20 yıl boyunca kesintisiz elektrik enerjisi bir çok ülkede hayata geçirilmeye başlandı.

Devamını gör
Binalarda İlk Göze Çarpan Dış Cepheleriniz
 • 28.2.2018 13:37:46
 • 0 Yorum
 • 1062

 

Olumsuz hava koşulları yıllar geçtikçe yavaş yavaş yapılara zarar verir. Bir çok hava olaylarından dış cephelerimiz bir hayli etkilendi ve zamanla çatlaklar boyalarda solmlar meydana geldi.
Hem binalara estetik bir dokunuşla dokunmak, hem ısı ve su yalıtımı yaparak yapının ömrünü uzatmak hem de yakıt tasarrufunda ciddi bir adım olan dış cephe kaplama ya da mantolama işlemi yaptırmak, yapı sahipleri için son derece kârlı bir iştir.

Yapı ürünleri seçilirken binaların estetik uyumuna uygun malzemeler seçilir. Kaplama malzemeleri olarak Türkiye’de genel olarak granit, doğal taş, alüminyum, cam cepheler ve kompozit malzemesi kullanılır. Bu malzemeler, olumsuz hava şartlarına, sıcak-soğuk farkından dolayı oluşan zararlara, yağmurlar yüzünden yapının su geçirmesine karşı dayanıklılık sağlar.

Günümüzde özellikle eski yapılar restore edilerek yeni kaplamalarla daha da iyileştirip lüks hale getirilmiştir.Mimarlar genelde yeni yapılar için dış cephe kaplama ve dayanıklılığını arttırmak adına bir çok öneride bulunuyor.Bu yüzden herkesi bu konuda bilinçlenmesi gerektiği taraftarıyım.

Devamını gör
Dijital Dünya İle Bütünleşen Duvarlar
 • 27.2.2018 10:20:57
 • 0 Yorum
 • 1058

Evimizin en görünen yerlerinden duvarlarımız giderek sanallaşmaya ve dijitalliğe hizmet etmeye başladı.   Yüksek çözünürlük teknolojisine sahip projeksiyon cihazlarının yardımıyla salonlarımız sinema salonlarına dönüşüyor.

Yüksek kaliteli görüntü teknolojisi geliştikçe sinema keyfini koltuğunuzda mısırınızı elinize alarak yaşıyabiliryorsunuz.

Dijital dünyadan ilham alarak bir sürü tasarımda bulunan tasarım firmaları hareketli duvar kağıdı seçeneklerini de önümüze sunuyorlar. Duvar altyapı rengi genellikle soluk yani bej tonlarında seçilerek görüntünğn göze hitap etmesi sağlanıyor.Duvar kağıdı seçerken dijital dünyayı birebir yansıtacak tercihler yapılıyor.

Salonunuzun bir kısmını ise projeksiyon için beyaza boyama sizin ev sinema sisteminize bir destek olacaktır. Belli bir bölümü beyaz renge boyayarak sinema perdesi gerekmeksizin farklı bir ambiyansla sahne oluşturabilirsiniz.

Diğer taraftan ise rahatlatıcı renkler barındıran duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz .Dekorasyon konusunda Avrupa'dan ileride olduğumuzu düşünüyorum.

Zira dünyanın en ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson kendi odalarının dekorasyonunu bir Türk iç mimara yaptırmıştı. Bu bilgiden haraketle bile türk insanının gelenekselleşmiş dekorasyon fikirlerine ne derece hakim olduğunu ve farklı motiflerle kültürümüzü en iyi şekilde yansıttığını anlayabiliriz.

Devamını gör
Banyoda Şıklık Yaratmak!
 • 26.2.2018 12:31:17
 • 0 Yorum
 • 1083

Yeni yılda karşımıza farklı banyo tasarımları çıkıyor.. Siz de banyonuzu dekore ederken bütün dünyadan soyutlanarak çok şık makyaj teknikleri ile banyonuza yeni bir hava katabilirsiniz.


Şık banyo tasarımında illaki özel firmaların fikir desteğine ihtiyacınız yok. Kendi Hayal gücünüzü de kullanarak banyonuzu dekore edebilirsiniz. Hem de ister klasik ister model stilleri uygulayabilirsiniz.

Bu bağlamda gözümüze çarpan duvarlarınız olduğu için ilk aklımıza gelen orası oluyor. Boya mı kullanacaksınız yoksa su geçirmeyen boyanabilir duvar kağıtları mı kullanacaksınız. Buna karar vermeniz gerekiyor.

Renkler Önemli!
Duvar renkleriniz önemli bir rol oynuyor.
Bu nedenle sizi kışkırtacak koyu ve canlı renklerden uzak durmanızı tavsiye edebiliriz. Banyonuzda mutlaka aydınlatma sistemi çok iyi olmalıdır özellikle son yıllarda üretilen led teknolojisi aydınlatma cihazları işinizi görebilir.

Banyodan sonra kullandığınız cilt maskeleri, kremler banyo köpükleri çok şık ve size ait olan bir sepet tasarımıyla korunabilirler.Banyoların dekoresi ayrıntılarad boğulmaz sadce size iyi seçimler gerektirir.
Çiçekler sadece mutfaklar için ve salonlar için değil aynı zamanda banyolar için de iyi bir dekoratif aksesuardır. Bu yüzden göz alıcı saksıları ve farklı çiçek türlerini hiç farketmeksizin kullanmaya başlayabilirsiniz.

Devamını gör
Antreler İle Dekorasyon Tercihleri!
 • 24.2.2018 09:52:33
 • 0 Yorum
 • 1269

Antreler evlerimizin giriş bölümünü oluşturdukları için dekorasyon incelik kaygısı taşımayan alanlar olmaktadırlar. Bu çok önemsemediğimiz dekorasyon ürünü en az diğerleri kadar önemsenmesi gereken bir türdür.

Hatta evimize ilk kez gelen misafirlerin evimiz hakkında ilk izlenimi edinmesi için çok önemli ip uçları veren alanlardır. Çok derin ayrıntılar ve seçimlerinde kararsız kalmak problemleri yoktur.

Ekonomik birkaç avize modeli arasından seçim yapmak ya da modern led aydınlatma sistemlerinden birini seçerek antre alanını aydınlatmak ve o bölgeyi karanlıktan kurtarmak ilk yapılacak işlemdir. İkinci adınımınız dekorasyona farklı bir ahenk katan aynaların işleme ve tasrımlarına aynı zamanda rek uyumlarına önem vermenizdir.
Antre Avizeler İçin Yerleştirme Önerileri!

Antreye yerleştireceğiniz evin ruhuna uyum sağlayan büyük aynalar ve mümkünse birkaç ilgi çekici tablo çok önemli bir izlenim bırakacaktır. Burada size ünlü bir ressamın tablosundan söz etmiyoruz.
Biraz ölçü olarak büyük seçeceğiniz manzara tablosu da iş görür.Tavan kısmının yere uzaklığı daha az ise görüntüyü gereksiz yere doldurmamak için daha kısa avizeler tercih ediniz.Tavanınızın yere olana uzaklığı çok fazla ise görüntüde bolukları tamamlamak ve salonunuzda ahnek yaratmak amacıyla daha ihtişamlı ve renkli modeller tercih ediniz.

Devamını gör
Tercihlerinizi Katlanabilir Mobilyadalardan Yana Kullanın!
 • 24.2.2018 09:50:54
 • 0 Yorum
 • 1018

Metrekaresi küçük olan evlerin tek sorun mobilyaların fazla büyük olması ve mobilyaların fazla yer kaplamasıdır.
Bu durumun önüne geçebilmek adına katlanabilen mobilya tercih etmek yararınıza olacaktır.

Katlanabilir mobilya takımları avantajlarına bakalım mı?

Satın aldığınız zaman mobilyaların işlevlerinde hiç bir şey eksilmeyecektir.Kullanımı çok kolay olan bu ürünler evinizde alanan kar etmenizi sağlayacaktır.

Son yıllarda bu tür ürünler sıkça üretilmeye ve ilgi görmeye başladı. Özellikle mutfakları küçük olan hanımların tercih ettiği mobilyalar katlanabilir mobilyalar olmaya başladı.

Katlanabilir mobilyaları bir çok markada görebilmeniz mümkün.  Yeni Trend mobilya takımları ve masalarda çok dikkat çekenler katlanabilir masalar ve katlanabilir dolaplardır.

Temel mantığı raylı sisteme dayanıyor ve kullanıcılarına oldukça önemli avantajlar sunuyor. İstediğiniz zaman bunları katlayarak ortadan kaldırabilir ya da alanlarını daraltabiliyorsunuz.

Katlanabilir masa modelleri katlanabilir mobilya modelleri arasından istediğiniz renkte ve kalitede mobilyalar bulmanız mümkün.

Çok farklı hazır katlanabilir mobilya satan şirketlerin dışında kendi markalarının kendileri tasarlayıp renklerden mobilyacılardanda sipariş verebilirisiniz. 

Devamını gör
Oturma Odalarının Gözdesi Sehpa Seçimleriniz
 • 23.2.2018 13:42:46
 • 0 Yorum
 • 1063

Dekorasyon deyince hemen aklımıza sehpalar geliyor.Hayalinizdeki dizaynı ne kadar iyi planlamış ve tasarlamış olsanızda sehpa seçimlerinde kötü tercihler yapmışsanız evinize davet ettiğiniz misafirleriniz hemen fark edeceklerdir
Evinize yakışacak modelleri araştırmalı ve tercihleriniz o yönde yapmalısınız.Yada yakın çevrenizdeki bir iç mimardan da bu konuda öneriler alabilirsiniz.

Seçimler Önemli!

Geçen 2017 senesinin sehpa modelleri hakkkında bir inceleme yaptığımızda geometrik desenleri farklı üretilen sehpalar, yuvarlak, dikdörtgen biçimli kare sehpalar karşımıza çıkayor.

Ceviz ağacından yapılan sehpalar, metalden imal edilen sehpalar, camdan imal edilen sehpalar farklı seçenekler sunuyor. Sehpaların yükseklikleri, koltuk takımlarınıza uygunluğu, uzunluk ölçüleri de dikkat edilmesi gereken kriterlerden…Seçtiğiniz sehpa modellerinin evinizdeki koltuk takımlarıyla uyum sağlayabiliyor olmasına özen göstereceksiniz.Konsrat renklerle göze hitap etmelisiniz. Sehpalar sadece üzerinde bir şeyler atıştırmak üzere kullanılan aksesuarlar değildir, dekoratif aksesuarlar ve kitapların konulmasına da yarayan bu elemanları iyi seçmek için öncelikle hayal gücünüzü kullanmanız ve hangi sehpanın sizin koltuk takımlarınızla uyum sağlayacağını düşünmeniz gerekir.-Evinizin salonunda klasik takım oturma grubunuz varsa tek parça orta sehpalar ve özellikle ayak kısımlarında oymalı işlemeler olanlar  tercihinize uygun olabilir.Beyaz, krem ya da bej klasik orta sehpalar altın ve gümüş renkleri ile birleştirildiğinde ortaya son derece göz alıcı sonuçlar çıkıyor.

-Son zamanlarda tek renk sehpalar klasik olabiliyor bu yüzden dekoratörler bir den çok renkle göze hitap eden seçimler yapıyorlar.  Daha modern bir görünüm vermek adına izlenen bu yol, daha ferah ve genç salonların oluşması için zemin hazırlıyor. Özellikle de mumlarla ve biblolarla süslenen orta sehpalar daha gösterişli bir hal alıyor.

-Bu senin modelleri arasında retrolar var. Cıvıl cıvıl solanlar yaratmak sizin elinizde.. Retro tarz orta masalar özellikle de sarı, yeşil ve mavi gibi renklerin canlılıklarının bir araya gelmesini sağlıyor ve ortaya daha genç salonlar çıkıyor.

Devamını gör
Ortaçağda Mobilya Dekorasyon
 • 22.2.2018 11:41:36
 • 0 Yorum
 • 1380

Gemişten başlayarak ortaçağa kadar göz attığımızda gotik sanatına rastlarız.Ortaçağda Avrupa’da din ön planda olduğu için ve baskın olduğu için bu baskı sanata ve mobilya dekorasyona kadar her alanda etkin olmuştur.
İnsanlar sanata önem verdikleri için mükemmel tasarımlar ortaya koyulmuştur. Ortaçağ mimarisine baktığımızda sanat estetik ve mühendisliği bir arada görebiliyoruz. Belkide sonradan hayatımıza giren iç mimarlığın izlerine ta o zamanlardan rastlanmıştı bile. 
Ortaçağ mimarisine baktığımızda en göze çarpan iki şey; kemerler ve kulelerdir. En gözde saraylar göze hitap eden tasrımı ile restore edildikten sonra Avrupa'ın bir çok ülkesinde turist çekmeye devam ediyor.


Geçmişe dönük mobilya stillerini incelersek  süslü taşlar,doğadan esinlenerek yaratılmış farklı figürler,o günün yaşam koşullarına dair ipuçları veren işlemeler... En çok kullanılan ve doğada bol bulunan sağlam ağaç türlerinden biri olan meşe ağacı ortaçağdan beri en fazla kullanılan mobilya malzemesidir. 
Yenilikler dönemi olan Rönesans çağında da hala anılan düşünürlerin ( Eflatun, Aristo, Sokrates ) gibi düşünce öncülerinin sanata olumlu yönde etkisi olmuştur. O zamanın koşullarına göre daha medeni ve bağımsız bir anlayışın  sanata aktarılmasıyla yeni ürünler ortaya çıkarılmış günümüze kadar ulaşmıştır.Özellikle ortaçağ ve rönesan dönemine ait mobilya ürünlerinin bu özellikleri sizi zaman içerinde bir yolculuğa sürüklüyor ve büyüleyici etkisiyle kendinizden alıp götürüyor.

Devamını gör
Kitap Dostları İçin Evlerine Şenlik Getirecek Öneriler
 • 21.2.2018 14:20:13
 • 0 Yorum
 • 1116

Bir evi güzelleştiren ve onun dekorasyonunu eşsiz kılan şey nedir? Tabikide sizi anlatması!Bir dekorasyon eğer sizi yansıtamıyorsa modaya uygun olup olmadığının hiç bir önemi yoktur. Zaten hepimiz, hayatımıza anlam katan şeyleri sergilemek ve onları aynı zamanda dekoratif birer objeye dönüştürmek isteriz. Kitaplar insanların en kadim dostlarındandır!Bir kitap tutkununun evine girdiğinizde onun kitap okumadan bir gününün bile geçmediğini hemen anlarsınız, hatta kütüphanesindeki raflara göz gezdirerek ne tür hikayelerden hoşlandığını bile anlayabilirsiniz.Bu kitaplar tutkunlarının benliğini yansıtır, ona kendine has bir doku ve stil kazandırır. Yabancı dizi sektörünün en gözdesi Game of Thrones'un yazarı George R. R. Martin diyor ki:  “Kitap okuyan birisi ölene kadar binlerce hayat yaşar. Kitap okumayan birisi ise yalnızca bir hayat yaşar.” İşte kitap kurtlarının evlerinde de okudukları ve dolayısıyla yaşadıkları o binlerce hayatın izi vardır. Kütüphanelerin yüzyıllar içinde dekoratif açıdan estetik özelliklerini hiç kaybetmemeleri ve her çağda vazgeçilmez olmaları da bu yüzden.Bugünkü yazımızda sizler için en çarpıcı kütüphane fikirlerini bir araya topladık:

Duvarlar Arasında Bir Ahenk Yaratmak İstiyosan!

Çapraz Bağlantılar Tam Bana Karmaşadan Haz Alırım Diyosan!

Nişlerle Harika Bir Ahenk Yaratır Kitapseverliğimi Ortaya Koyarım Diyosan!

Devamını gör
Ev Dekorasyonunda Ruh Halinize Göre Seçtiklerimiz
 • 20.2.2018 11:50:07
 • 0 Yorum
 • 1165

Eviniz aslında pek çok özelliğinizi yansıtır.Kullandığınız eşyalar,hatta konumlandırma şekliniz sizi apaçı gösterir.Evinizdeki odaların renkleri direkt olarak kişiliğinizin bir yansımasıdır. Belki çoğumuz odanın rengini düşünürken çok zaman harcamıyorken, renkler bizi her gün etkiliyor.Renkler insanları yaşa, cinsiyete, etnik kökene ve iklim gibi bir çok yönden etkiliyor. Belli renkler çoğu insan üstünde aynı etkiyi gösterebilir, çeşitlilik ise gölgelerden ve kullanılan tonlardan gelir. İç dekorasyona gelince renk seçimi işte bu yüzden çok önemlidir.

Güzel bir eve sahip olmak için illaki modaya takip etmeye gerek yok. Belki şu an moda olan renklerden belli bir süre sonra sıkılmaya başlayacaksınız. Bu işin hilesi ise sizi memnun eden renkleri birbiriyle uyumlu olarak karıştırmaktadır.

Henüz ilk kez bir dekorasyon düşünenler  için renklerin uyumunu sağlamak korkutucu bir adımdır. Renklerin odaların şeklini, boyutunu ve aynı zamanda mobilyaların şeklini ve boyutunu değiştirebilecek güçleri vardır. Eğer kendinizi renkler ve onların etkileri hakkında donatırsanız renk seçimi hiçte zor bir iş değildir.

Seçimlerinizi sağlam yapın!
 Doğanın bize sunmuş olduğu her rengin psikolojik bir etkisi vardır. Renklerin sizi nasıl etkileyeceğini düşünün; sizi huzurdan öfkeye her ruh halinizi etkileyebilir. Huzurlu ve ahenkli bir ev yaratırken renkleri mantıklıca seçin çünkü bazı renklerin fazla olması tam aksi yönde sizde ve sevdikleriniz üzerinde ters bir etki yaratabilir.

Oda renklerinin etkisi çok önemli!

Her odanızın rengini kişisel isteğinize göre, kendi tadınıza göre, odanın amacına uygun bir şekilde bulabilirsiniz. Açık renkler pahalı ve havalıdır hakkınızda güzel izlenimler yaratır, Koyu renkler odanızı gelişmiş ve sıcak, geniş odalara daha samimi bir görünüm yansıtır.
Sarı rengi hiç düşündünüzmü?Bizce denemeye değer!
Sarı güneş ışığının eğlencesini alırve mutluluk ile bağlantılıdır. Bu renk özellikle mutfak, yemek odasıve banyolar için uygun oluğ enerji verici ve canlandırıcıdır. Salonlarda, girişlerde ve küçük yerlerde olması bu rengi pahalı ve konuksever gösterir.Eğlenceli bir kişiliğe sahipseniz önerilir.

Devamını gör
Genç Odaları'nda En İyi 5 Renk Hangisi
 • 2.2.2018 18:28:52
 • 0 Yorum
 • 1167

Genç odaları renk seçimi için karar vermekte zorlanıyorsanız, ilham alabileceğiniz 5 öneri hazırladık.

 

1. Yeşil – Pembe

 

2. Mavi- Altın

3. Lacivert – Yeşil

4. Gri – Kırmızı

5. Kahve -Turuncu

Genç odaları renk seçimi yaparken pek çok soru aklımıza takılır. Kendini iyi hissetmeli, ders çalışmaya konsantre olmalı, iyi bir uyku uyumalı… Ders çalışma, dinlenme ve uyku gibi bütün ihtiyaçları karşılayacağı genç odalarının renkleri de bu nedenle oldukça önemlidir. Öncelikle çocuğunuzun sevdiği tema ve renkleri mutlaka göz önünde bulundurun.

Devamını gör
10 MODERN MUFTAK TASARIMI
 • 2.2.2018 18:02:35
 • 0 Yorum
 • 1103

Artık günümüzde evlerimizin her bir odasına ayrı bir önem veriyor ve her bir noktası özel bir titizlikle dekore ediyoruz. Dekorasyonuna önem verdiğimiz alanların başında da mutfaklar gelmektedir. Modern mutfak modelleri ile günümüzün büyük bir bölümünü mutfakta geçirebiliyoruz.

Modern tasarımları ile beğenimizi kazanan mutfaklarda yemek pişirme ve yemek işlemlerinin yanı sıra TV eşliğinde kahve keyfi derken bir de bakmışsınız uyku vaktiniz gelmiş. Bu gibi durumlarda salına geçmeden bile evinizdeki tüm zamanınızın konforlu ve modern biçimde mutfaklarda geçirebilirsiniz.

Farklı ve estetik bir görüntü kazandıran ahşap görünümlü tezgah modelleri, Modern mutfak modellerinin en popüler ürünleri diyebiliriz baştan sona kusursuz bir mutfak dolabınız olsun isterseniz sizlerde tercihlerini bu özel modellerden yana yapabilirsiniz 2016 yılının en Modern mutfak modellerini sizler için anlatmaya çalıştık. Sizlerde seçimlerini bu yönde yaparak en şık ve özle mutfaklara kolayca sahip olabilirsiniz.

Her daim severek kullanabileceğiniz ve uzun yıllar modası geçmeyecek tasarımlardan oluşan Modern mutfak modelleri, sizlerin de en sevdiği mutfak modellerden olmaya aday.

Devamını gör
Hamam tarzı banyo modelleri
 • 8.1.2018 16:31:41
 • 0 Yorum
 • 2712

Banyo tasarım modellerinde son dönemlerde çok tercih edilen tarz ve akımların arasında yer alan Osmanlı tarzının yansıtıldığı hamam şeklindeki modeller olacaktır. Bir hamamda olan her şeyin modern bir şekilde uyarlanması ile elde edilen küçük banyolara uygun küçük büyük banyolara uygun olarak ise büyük tasarlanan hamamlar elde edilmesi mümkün olabilecektir.

Hamam banyo tasarımı son yılların en çok tercih edilen banyo tasarımlarının arasında yer almakta olup; modern ve etnik tarzın bir arada harmanlanarak oluşturulduğu özel tasarımlar olmaktadır. Özellikle kurnaların kurulması ve aksesuar olarak ibriklerin, tasların ve gümüşlerin tasarımın daha da hoş bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Tasarım banyo modelleri içerisinde yer alan hamam tasarımı yapılan alanlarda fayans modellerinin iyi seçilmesi ve hamamı andıracak renklerde olması yerinde olacaktır.

kaynak:enguzeldekor

Devamını gör
Ofiste Klasik Görüntü Nasıl Elde Edilir?
 • 5.1.2018 15:42:46
 • 0 Yorum
 • 1149

Ofisimize klasik görünüm kazandırmanın birçok yolu vardır. Bunlardan en başlıca olanı renklerdir. Klasik mobilyanın kabul edilen renkleri, ceviz, fındık, çay ve fındık renkleri mobilyanın klasik olduğunu belli eden klasik yapıda renklerdir. Bu mobilyaların seçiminde kişinin zevkleri ve renkler ön plandadır.  Kişiyle iyi bir iletişim kurmak, zevklerini ve renklerini tartışmak gerekir. Klasik bir görünüm kazandırmaya çalıştığımız ofisimizde bir bütünlük sağlamak gerekir. Bu bütünlüğü mobilyalarla birlikte tablolara, tabloların çerçevesinde belki bir heykele belki bir sanat eserine dönüştürmek gerekir. Bu bağlamda bu tarzı çokta kaybetmeden tablolara, heykellere ve türevi olan tüm görsel eşyalara yansıtmak gerekir.

Klasik mobilyalarla oluşturmaya çalıştığımız bu ofis ortamında klasik mobilyanın da bazı kriteri vardır.  Bu kriterlerden bazıları doğal ahşaplarla üretilmiş olmasıdır. Modern çoğu malzemeden çok daha farklıdır ve özel bir işçilik gerektirir. Bu manada klasik mobilyanın yine bir sanat eseri gibi ön planda olmasını sağlamak gerekir.

Ofisimizi Eğlenceli Hale Getirmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Ofisimizi daha eğlenceli bir hale getirmek için öncelikle çalışma arkadaşlarımızın yani ofis içerisinde zaman geçiren arkadaşlarımızın o ortamda mutlu olması gerekmektedir. Mutlu olabilmesi için ofis içerisinde kullanılan renklerin ve doğal malzemelerin uygun seçilmesi gerekmektedir. Ofis içerisinde canlı renkleri kullanmak insan doğasında insanı etkileyen ve enerji veren öğelerdendir. Bu manada bitkilerden ve su öğelerinden de yararlanabiliriz. Bitkiler daha doğal bir ortam oluşturacağı için insanın da doğaya olan yatkısından kaynaklı daha mutlu, eğlenceli bir ortam yaratabiliriz.

Sportif aktivitelere biraz önem vermek gerekir. Belki ofis içerisine bilardo masası, langırt veya ofis içerisindeki kişilerin tarzına uygun faaliyetlerin yer alması daha uygun olabilir. Ofis içerisinde arkadaşların iletim kabiliyetlerini yükseltmek ve bulundukları ortama ayak uydurmaları için girişimlerde bulunmak faydalı olabilir.

Sektörde büyük markaların ofislerini takip edip baktığınızda üst kattan alt kata kaydırakları koydukları, insanların aşağıya merdivenle, asansörle değil kayarak indiklerini görebilirsiniz. Bu tip ortamlar insan doğasına daha çok hitap ettiği için eğlenceli ve ferah ortamlar olabiliyor.

Devamını gör
Rahat Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
 • 4.1.2018 15:29:17
 • 0 Yorum
 • 1113

Evin her odasının kendisine göre bir önemi ve kendisine özgü bir mesajı vardır. Yatak odasının verdiği mesaj ise tam anlamıyla dinlenme, canlanma ve huzur bulmadır. Rahat yatak odası dekorasyonu yaparken bu önemli detayları atlamamalısınız. Yatak odası dekorasyonunda ille de şu tarz olsun diye bir şey yoktur. Kendiniz nasıl bir ortamda rahat hissediyorsanız, yani içinizden gelen renklerle, mobilyalarla ve aksesuarlarla huzur bulacağınız bir yatak odası dekore edebilirsiniz.

Rahat Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Uygulanmalıdır?

İlk olarak yatak odasında en çok ihtiyacınız olan dekorasyon ögelerini belirlemelisiniz. Örneğin, fazla eşyanızdan dolayı depolama alanı ihtiyacınız varsa seçtiğiniz mobilya ve dolapları depolama alanına sahip olanlardan seçmelisiniz.  Böylece rahat ve ferah bir yatak odasına sahip olacaksınız. İkinci olarak ise içinize sinen bir tarz varsa bu tarzı uygulamaya geçebilirsiniz.

Gelin şimdi yatak odası tarzları hakkındaki kısa bilgileri görelim.

Modern yatak odası dekorasyonları genelde gri, siyah beyaz gibi basit renklerden oluşur. Duvarlarda soyut desenlere veya geometrik baskılara yer verilir. Mobilya örtüleri ve detayları göz yorucu ve uğraştırıcı detaylardan uzak olarak tasarlanır. Oda soft renklerle dekore edilirken oda içerisine serpiştirilen, oda içine serpiştirilen az sayıda aksesuarlar ise canlı renklerden meydana gelir.

Country Tarzı Yatak Odaları

Nötr tonlarla boyanmış duvarlar country tarzı yatak odalarının olmazsa olmazıdır. Leylak mavisi veya yeşille kombinlenen beyaz yatak odanızda yumuşak ve farklı bir görünüm yakalamanız sağlayacaktır. Duvarlarda çiçek desenli duvar kağıdı kullanmak da iyi bir alternatif olabilir. Her türden beyaz mobilya ya da masif çamdan ahşap mobilya country tarzı yatak odası için seçilebilir. Fransız sitili mobilyalar ise yatak odası dekorasyonunuzu uzak diyarlara götürecektir.


Endüstriyel Tarzda Yatak Odası

Bu tarz yatak odalarını olmazsa olmazları fazla işlem görmemiş eşyalar ile pürüzlü yüzeylere sahip eşyalardır. Mesela, usta eller tarafından uygulandığında sıvasız tuğlalar inanılmaz derecede güzel bir görüntü oluşturmaktadırlar. Eğer mat görüntüyü sevmiyorsanız sıvasız tuğlaları beyaza boyayabilirsiniz. Yıllanmış ahşaptan yapılmış mobilyalar endüstriyel yatak odanızda oldukça şık duracaktır. Evin boruları sıva üzerinden geçirilerek tarza büyük katkı sağlanacaktır.
Rustik Yatak Odası

Bu tarzın en önemli unsuru masif ahşaptır. Masif ahşabı tavanda, duvarlarda, zeminde ve mobilyalarda kullanabilirsiniz. Masif ahşap kullanırken bej, açık yeşil, kahverengi ve gri gibi sıcacık tonlardan birini seçebilirsiniz.

İskandinav Tarzı Yatak Odaları

Bembeyaz duvarlarla beyaz yatak odası mobilyalarını kullanabilir, bu sadeliğe yeşil, mor, mavi, kahverengi vurgular yapabilirsiniz. Masif ahşapla en uyumlu renk doğallığı tamamlayıcı olarak yeşildir. Bu yönde bir dekorasyon yapabilirsiniz. İskandinav tarzı dekorasyonların amacı işlevselliğin yanında basitliktir. Yatak odası dekorasyonunda da bu kural geçerlidir. Zarafet tutkunu biri iseniz İskandinav tarzı yatak odaları tam size göre diyebiliriz. Duvarlar topraksı renklerle (gri ve bej gibi) boyanabilir, ahşap zeminler farklı renklere boyanarak duvarlarla ve mobilyalarla kombin edilebilir.

Oda içerisinde vintage sandıklar ve puflarla odaya detay katılabilir. Kısacası uyumlu ve işlevsel bütün parçaları kombin ederek rahat yatak odası dekorasyonu yapılabilir.

Yukarda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda size en yakın tarzı belirleyerek yatak odanız bu şekilde dekore edebilirsiniz. Önemli bir dipnot olarak da fazla eşyadan ve çok canlı renklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Devamını gör
Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 • 2.1.2018 15:47:48
 • 0 Yorum
 • 1050

Yeni bir televizyon alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Cevabınız boyutuna, markasına ya da dış görünüşüne ise İncehesap’ın rehber niteliği taşıyan önerilerine göz atabilirsiniz.

Evde olduğumuz zamanların bir kısmını televizyon karşısında geçiriyoruz. Dizilerden belgesellere, spor programlarından filmlere kadar uzanan geniş yelpazeden zevkimize uygun olanı seçip izlerken, oyun konsollarımızı ve bilgisayarlarımızı da televizyon ekranının yardımıyla kullanmayı seviyoruz. Ancak evimizin vazgeçilemeyen eşyalarından olan televizyon seçerken hata yapıp, pişmanlıklar da yaşayabiliyoruz.

Bu nedenle satın almadan önce iyi bir araştırma yapmak önem taşıyor. Teknoloji odaklı e-ticaret sitesi incehesap.com, kullanıcıların televizyon seçimlerinde en sık yaptığı hataları derleyerek doğru tercihi yapabilmeniz için rehberlik ediyor. İşte TV alırken yapılan bazı hatalar.

TV Boyutunun Yanlış Tercih Edilmesi

Televizyon alırken yapılan hataların en başında televizyon boyutunun yanlış tercih edilmesi geliyor. Ya küçük odalar için büyük ekrana sahip televizyonlar tercih ediliyor ya da büyük metrekareli odalara küçük televizyonlar alınıyor. Hiç kuşkusuz büyük ekranlardan alınan keyif, küçük ekranlara göre daha fazla olsa da küçük bir oda için gereğinden büyük bir televizyon aldığınızda aynı keyfi yakalayamayabilirsiniz.

Bu nedenle televizyon seçiminde odanızın boyutlarını mutlaka göz önünde bulundurun. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da izleme mesafesi. Televizyonun ekran boyutu odanın metrekaresi ile orantılı olsa bile odaya yanlış konumlandırılması seyir kalitesini düşürecektir.

Güvenilirliği Olmayan Marka Tercih Edilmesi

Televizyon alırken yapılan hatalardan biri de güvenilir olmayan ya da bilinmedik bir marka tercih etmek. Kullanıcıların böyle bir tercihte bulunmasının nedeni ise “no name” markaların güvenilir markalara oranla daha uygun fiyata ürün satışı yapabilmesi. Bu noktada kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken noktaların başında garanti süresi, garanti kapsamı, teknik servis ve çağrı hizmetleri geliyor. Güvenilir bir markanın televizyonunu satın aldığınızda biraz daha yüksek fiyat ödeyebilirsiniz ancak satış sonrası hizmetlerden de sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Sertifikasız Ürün Tercihi Edilmesi

Piyasadaki birçok televizyonda “4K UHD” gibi ibarelere denk gelmek mümkün. Ancak belirtilen bu özelliklerin sertifikalandırılmış olması oldukça önem taşıyor. Çünkü UHD özelliğinin bulunduğu belirtilse de bu ifade aslında gerçek UHD’yi yansıtmıyor olabilir. Bu nedenle aldığınız televizyonun özelliklerinin uluslararası kuruluşlarca sertifikalandırılmış olmasına dikkat edin. Örneğin Ultra HD özelliğine sahip bir televizyon alacaksanız, DE (Digital Europe) tarafından onaylanmış UHD logosunun olduğundan emin olun.

TV İzleme Alışkanlığı Göz Önünde Bulundurulmadan TV Tercih Edilmesi

Yapılan hatalardan bir diğeri de izleme alışkanlıkları göz önünde bulundurulmadan televizyon tercih edilmesi. Örneğin televizyonu yoğun olarak film izlemek için kullanıyor ve filmlerden en üst düzeyde keyif almayı istiyorsanız UHD teknolojisine sahip bir televizyon tercih etmeniz oldukça isabetli olacaktır. Ayrıca kavisli ekrana sahip TV’ler de film keyfinizi üst seviyelere taşıyacaktır.

Fakat haber, dizi, TV programı gibi yayınları takip etmek ilk amacınız ise UHD teknolojisine ihtiyaç duymayabilirsiniz. Çünkü şimdilik yalnızca TRT’nin 4K kanalı bu teknolojiyi destekliyor. Tüm televizyon kanalları bu teknolojiye geçtiği takdirde, normal programları izlemek için de UHD TV’leri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Siz de televizyon satın almayı planlıyorsanız incehesap.com’un “Televizyon” kategorisindeki ürünleri inceleyebilir ya da “Markaya Göre”, “Ekran Teknolojisine Göre”, “İstediğiniz Özelliklere Göre” ve “Fiyat Aralığı Belirleyerek” başlıklarını inceleyip ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Devamını gör
Ders Çalışma Odası Nasıl Olmalı?
 • 2.1.2018 15:45:10
 • 0 Yorum
 • 1554

Çalışma ortamı çocuğun başarısını etkiliyor. Çocuğun ders çalışmaktan keyif aldığı bir ortamın oluşturulabilmesi ders çalışma odası özenle tasarlanmalıdır.

Bebek, çocuk ve gençlerin kendi odalarında kaliteli ve doğru vakit geçirebilmeleri için gerekli hassasiyet gösterilmelidir. Bu süreçte ebeveynlerin de çocuklarını doğru yönlendirmeleri gerekir. Çocuk odalarında, ders çalışmaya teşvik edecek rahat bir ortam oluşturulmalıdır.

Bebek, çocuk ve genç odaları üreten Çilek adına açıklamada bulunan Klinik Çocuk Psikoloğu Dr. Z. Deniz Aktan, ideal çalışma odası için şu hususlara dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Okul çağına gelmiş çocukların odalarının onların ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirilmesi gerektiğinin altını çizen Dr. Aktan, “Ebeveynlerin çocuğun da bir birey olduğunu unutmadan onun fikirlerini, beğenilerini ve tercihlerini dikkate alması önemlidir. Eşyalara karar verildikten sonra oda içinde yerleştirilmesi ve odanın düzeninin oluşturulmasında da yine çocuğun fikirlerini almak, onu bu sürece dahil etmek çocuğun odasını kendine ait hissetme ve sahiplenme hissini artıracaktır. Bu da çocuğun odasıyla ilgili sorumluluk alma ve benzeri becerilerinin gelişmesine katkıda bulunacaktır” dedi.

Tüm bu düzenlemede önemli olan konunun çocuğun da bir birey olduğunu unutmamaktan geçtiğini aktaran Klinik Çocuk Psikoloğu Dr. Z. Deniz Aktan, “Çocuğun fikirlerinin, beğenilerinin ve tercihlerinin dikkate alınması, odasında vakit geçirmekten ve ders çalışmaktan keyif almasını ve motivasyonunu artırabilir. Böylesine kurgulanmış bir aile ortamı da çocuğun yaşamında kendisinin de söz hakkı sahibi olduğunu hissettirerek, özgüven gelişimine olumlu katkılar sunar ve psikolojik bir ihtiyaç olan kendini bir yere ait hissetme/ait olma ihtiyacının karşılanmasına da destek olur. Diğer yandan, mobilyaların eğitici ve bilgilendirici özelliklerini de göz ardı etmemek gerekir. Tasarımları sayesinde çocukların öğrenme becerilerine de katkı sunabilen mobilyalar, çoğu zaman hayal gücü gelişimini de destekler” dedi.

Çocuğu ders çalışmaya özendirmek için çalışma alanının düzenlenmesi oldukça önemlidir. Bu bilinçle;

    Çocuğa uygun bir çalışma masası ve kitaplarını muhafaza edeceği raflar çalışma alanında yer almalıdır.
    Çalışma masası çocuğun boyuna uygun olmalı, doğru açıdan ve bol güneş ışığı alacak bir yere yerleştirilmelidir.
    Odadaki ışığın doğrudan çocuğun gözüne gelmemesi ve loş bir ışık olmaması hem uyku düzeni hem de göz yorgunluğu ve algı dağılmasının önlenmesi açısından önemlidir.
    Okul çağındaki çocukların ise odalarının biraz daha sade, ferah ve huzurlu olması, odalarında rahat uyumaları ve derslerine daha rahat konsantre olmalarına destek olur.

Bebeklikten ergenlik çağına kadar geçen dönem, bireylerin psikolojik gelişiminde önemli bir rol oynar. Çocuk odaları, çocukların fiziksel sağlığının yanı sıra pedagojik gelişimine de destek olacak şekilde dekore edilmelidir.

Devamını gör
Evinizde Ahşap Esintileri
 • 29.12.2017 16:03:13
 • 0 Yorum
 • 1029

Modern evlerde yapılan dekorasyon genel olarak teknolojik aletler, koyu renkli mobilyalar ve parkeler üzerinden yapılır. Bu dekorasyon tipi her ne kadar ilk başlarda göze hoş görünse de zamanla ortamın loş bir hale gelmesine ve sıkılmanıza yol açar. Bu nedenle evinizde bazı değişiklikler yapmalı ve evinize yeni bir hava katmanız gerekir. Bunun için ahşap mobilyaları deneyebilirsiniz. Fakat ahşap mobilyalar her alanda uyum göstermez. Bu nedenle ahşabın evinize uyup uymadığını kontrol etmek amacıyla önce ufak tefek birkaç eşya alarak evinizdeki uyumu gözlemlemeniz gerekir. Bu sayede evinizle ahşap eşyalar arasındaki uyumu görmüş olursunuz. Evinizde kullanacağınız ilk ahşap eşya kütük masa olabilir. Kütük masa adeta bir ağaçtan yeni kesilmiş ve yontulmuş bir kütüğe benzer. Bu nedenle evinize doğal bir hava katacaktır. Aynı zamanda ahşap masaların kişileri dinlendirdikleri de bilinmektedir.

Modern Kütük Sehpa Modelleri

Kütük sehpa modelleri giderek daha da çeşitlenmektedir. Eğer evinizde yeni bir akım başlatmak istiyorsanız kütük sehpa kullanabilirsiniz. kütük sehpa lar doğal bir görüntüye sahiplerdir. Bunun yanı sıra üzeri vernikle kaplandığı için herhangi bir çürüme ya da eve toz saçma gibi bir durumu da yoktur. Bu sayede hem doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz hem de sehpa vernikle kaplı olduğu için oldukça kolay bir şekilde temizlenecektir. Böylece masa üzerinde iz kalması gibi bir derdiniz kalmayacaktır. Bu sehpalar nemli bir bez yardımıyla yalnızca bir dakikada temizlenebilir.

Tekerlekli Sehpa Modelleri

Sehpalar birçok farklı çeşitte satılan küçük mobilyalardır. Özellikle tekerlekli sehpalar rahat hareket ettirilebildikleri için çoğu zaman salonun ortasında kullanılırlar. Bu sehpalar birçok şey için kullanılabilir. Bazen bir altlık, bazen süs, bazen de minik bir yemek masası olabilirler. Bu nedenle her ne kadar göze görünmese de evinizdeki en çok kullanılan mobilyalardan biridirler. Eğer şık bir sehpa almak istiyorsanız tercihinizi ahşap tekerlekli sehpa lardan yana kullanabilirsiniz. Böylece salonunuzun tam ortasında doğal görünümlü son derece şık bir sehpanız olmuş olur. Bu sehpaların temizliği ve kullanışı da oldukça kolaydır.

Devamını gör
İskandinav Stili Salon Dekorasyonu
 • 28.12.2017 14:59:01
 • 0 Yorum
 • 1491

İskandinav stili salon dekorasyonu denilince akla ilk gelen ferah, açık renkte bir dekorasyon gelmektedir. Bu tarz stiller ferahlığı, aydınlığı yansıtmaktadır. İskandinav stil dekorasyon genelde bembeyaz duvarlar, büyük pencereler ve masif ev eşyaları ileyapılmaktadır. Ana dekorasyon parçaları bunlardır. Bu aydınlık ve ferahlatıcı dekorasyon tarzı son zamanlarda oldukça popüler bir salon stilidir. Birçok kişi artık İskandinav stili dekorasyon tarzını benimsemiş ve evinin birçok bölümünde kullanmaya başlamıştır.

Sadece salonunuzda değil, mutfağınızda ve evinizin her odasında oldukça kolay ve kullanışlı şekilde farklı dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Peki, İskandinav sitili salon modelleri neden beyazdan ve aydınlık görüntüden oluşmaktadır.

Bunun nedeni kuzey Avrupa ülkelerinde kış havalarının çok çetin ve çok ağır geçmesidir. Kış oldukça çetin ve ağır geçtiği için havada sürekli karanlık ve boğucu bir etki oluşmaktadır. Bu nedenle de evlerin içleri bu şekilde oldukça iç açıcı ve ferah bir şekilde dekore edilmiştir. Dışarda ki kasvetli hava kişileri günlük hayatlarında oldukça etkilediği için evlerinde bu etkiyi yok etmek amacı ile dekorasyon fikirleri daima açık renklerden oluşmuştur. Büyük pencerelerde yine eve olduğundan daha fazla aydınlık bir etki oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu etkiler nedeni ile yapılan bu dekorasyon fikri gün geçtikçe modernleşerek bu son durumunu almıştır. Oldukça zarif ve şık bir görüntü olduğundan dolayı da diğer kültürlere de taşınmıştır. İskandinav salon stilleri oluştururken de mobilyalarda da oldukça sıcak tonlara ve sıcak esinti verecek modellere yönelinmiştir. Tercihler genelde açık renk ahşap modellerden yana yapılmıştır. Sizde hem açık renklerden hoşlanıyorsanız hem de farklı dekorasyon fikirlerine açıksanız evinizde yenilik ve yeni bir esinti istiyorsanız bu modele bir bakabilirsiniz.

Özet olarak İskandinav ülkelerindeki soğuk ve kapalı havalar, ev dekorasyonu tercihlerini temelinden etkilemektedir. Dışarıdaki boğucu ortamın etkilerini azaltmak için ev içerisindeki tercihler açık renkler ve ferah bir ortama göre düzenlenir.

Devamını gör
Ev İçin Biblo Seçimi
 • 27.12.2017 15:26:49
 • 0 Yorum
 • 1044

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan bibloların mevcut piyasada binlerce modeli bulunmaktadır. Her türlü dekoratif eşya dükkânında karşımıza çıkan biblolar farklı ham maddeler kullanılarak her şekilde oluşturulmuş olabilir. Ahşap, cam, porselen, alçı, mermer veya metal içerikler kullanılarak yapılmış biblolardan evinize en uygununu seçebilirsiniz. Peki, hangi biblonun evinize uygun olduğunu nasıl belirleyeceksiniz? 

Piyasada her zevke uygun binlerce biblo görebilirsiniz. Günümüzde biblo modellerine ulaşmak da oldukça kolaydır. Ancak evin tamamlayıcı unsuru olan biblolar doğru yerde kullanılmadığında şıklık vermek yerine evinizin havasını bozacaktır. Bu yüzden biblo seçimini yaparken evin genel dekorasyonu göz ardı edilmemelidir. Örneğin salonunuz için biblo seçecekseniz ilk olarak salonun dekorasyon detayları belirlenmelidir. Işıltılı ve şık mobilyalardan oluşan salonlar için büyük ve orta büyüklükteki cam veya metal biblolar tercih edilebilir. Küçük boyutlardaki biblolardan hoşlanıyorsanız büyük salonlar için birden fazla alıp hepsini birlikte kullanmayı tercih edebilirsiniz. Küçük, rahatlığı ön planda tuttuğunuz bir salona sahip iseniz ahşap ve porselen bibloların orta boyutlularını kullanabilirsiniz. Elbette biblolar salon dışında da kullanılacaktır. Banyo, mutfak, hol ve çocuk odaları için biblo seçerken de salon için geçerli kurallar göz önünde bulundurulmalıdır. Fayans ve mermerin sıkça kullanıldığı banyo ve mutfaklar için porselen biblo seçimi en doğru karar olacaktır. Çocuk odaları içinse kırılmayacak, çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmayacak hareketli ahşap biblo modellerinin tercih edilmesi doğrudur. Holler genellikle çok fazla mobilya kullanılmayan alanlardır. Evinizin bu kısmı için holün büyüklüğüne göre yere oturtabileceğiniz büyük boy biblolar tercih edebilirsiniz. Hol girişleri için porselen, ahşap veya metal içerikli biblolardan birini seçebilirsiniz. Bu sayede hem mobilyasız alana hareket katmış hem de misafirlerinizi daha kapı girişinden şıklıkla karşılamış olursunuz. 

Devamını gör
Matkap Kullanırken Neye Dikkat Etmeliyiz ?
 • 26.12.2017 15:30:37
 • 0 Yorum
 • 950

Betona, tahtaya veya madeni bir yüzeye delik açarken bazı hususlara dikkat etmenizde fayda olacaktır. Her bir ayrı yüzey için inceleyecek olursak;

Betona delik delerken yere gazete sermek faydanıza olacaktır çünkü duvardan dökülecek tozları temizlemekle uğraşmak istemezsiniz. Kullandığınız matkap ucu da bu konuda önemli. Beton uçları ile delmeniz gerekiyor, diğer uçlar ya delmez yada aşırı zorlanacağından dolayı kırılabilir.
Tahtaya delik delerken eğer yüzey cilalı ise kayma yaşamamak için güç uygulamanız gerekir. Yine aynı şekilde matkap ucuna dikkat edilmesi gerekiyor.
Son olarak madeni bir yüzeye matkap ile delik açmak istediğinizde matkabın ucuna biraz terebentin sürerseniz kolaylık sağladığını göreceksiniz. Ayrıca madeni yüzeylerde büyük delikler açacağınız zaman önce küçük bir delik açıp matkap ucunu değiştirin.

Devamını gör
Banyo Dekorasyonu
 • 25.12.2017 14:39:37
 • 0 Yorum
 • 1154

Banyo dekorasyonunda fayans seçiminden banyo mobilyalarının rengine dek varan bir dizi tercih söz konusudur. Eski banyoları yenilerken ya da sıfırdan bir banyo düzenlerken renk ve malzeme seçimi istediğiniz tarzda bir banyonun ortaya çıkmasında baş rol oynar. Yerinde kararlar verebilmek için banyo dekorasyon fikirlerini inceleyebilir ve örneklerden yola çıkarak kendi banyonuzu tasarlayabilirsiniz.

Banyolar genellikle karanlık odalardır. Bu nedenle açık renkler banyolarda daha çok kullanılır. Suyun, temizliğin, ferahlığın öne çıkması beklenir. Bu durumda doğal renkler, doğayı, suyu, toprağı çağrıştıran renkler amacınıza daha kolay ulaşmanızı sağlar. Banyolar mavi, yeşil gibi soğuk renk tonlarını rahatlıkla kaldırır. Üstelik her zaman renkli aksesuarlar, havlular, renkli kozmetik ambalajları, şampuan şişeleri kullanarak banyonuza sıcaklık katabilirsiniz.

Banyo dolaplarının nasıl olacağı biraz da banyoda ne kadar yeriniz olduğuna bağlıdır. Lavabo altı, klozet üstü gibi olabildiğince dolap için yer yaratmak iyi olacaktır. Havlu, tuvalet kağıdı, temizlik malzemesi gibi banyoda saklamanın daha pratik olacağı eşyalarınıza yer açmanız gerekir. Büyük bir banyoda ise dolap için fazla düşünmeye gerek kalmaz. Hatta çift lavabo, küvet, duş gibi pek çok lüks saydığımız banyo öğesine yer açılır.

Banyo için düz renk fayanslara yönelmeden önce bugün piyasada her bütçeye uygun olarak bulabileceğiniz çeşitli renk ve desenlerdeki fayansları değerlendirmeyi ihmal etmeyin. Suya dayanıklı ve banyolar için tasarlanmış çeşitli duvar panelleri, doğal taş görünümlü plaklar ve hatta duvar kağıtları hiç ummadığınız kadar şık ve farklı görünümlü bir banyo düzenlemenizi sağlayabilir.

Banyonun daha geniş ve daha ferahlatıcı bir havaya bürünmesi için aydınlatma ve seçilen renkler kadar, banyonun temiz ve derli toplu olması da önemlidir. Banyoda temizliği kolaylaştıracak malzemeler kullanılmalı, banyoda eşyaların etrafa yayılmaması için banyo dolabı veya duvar rafları gibi çözümlere odaklanılmalıdır.

Devamını gör
Gri Koltuklarla Dekorasyon
 • 25.12.2017 14:38:34
 • 0 Yorum
 • 1020

Son günlerdeki en popüler koltuk renklerinden biri de gri. Grinin kahverengi ve beje alternatif, çabuk kirlenmeyen ve pek çok aksesuar rengiyle de uyumlu bir koltuk rengi olduğunu söyleyebiliriz. Gri nötr bir renktir ve daha çok duvar, taş, beton, metal gibi soğuk ve katı nesneleri çağrıştırır. Bunu kırmak için grinin yanına canlı bir mavi, mercan rengi, pembe, mor veya sarı eklemek salonun enerjisini tamamen değiştirecektir.

Diğer renklerde olduğu gibi grinin de farklı tonları olduğunu düşünerek burada olabildiğince çeşitli örneklere yer vermeye çalıştık. Ancak gri koltuk dekorasyonu deyince bazı genellemeler yapmak mümkün. Örneğin gri renkteki koltukların salona mat bir hava vermesini önlemek için genellikle gri koltuklara cam veya metal aksesuarların, parlak kumaşlı veya desenli yastıkların eşlik ettiğine sıkça şahit olabilirsiniz.

Pek çok gri dekorasyon örneğinde duvar rengi olarak bej rengine rastlamanız da diğer bir ortak nokta olacaktır. Yine de bej renk duvarın gri koltuklar için tek veya en iyi seçenek olduğunu  söylemek doğru olmaz. ‘Gri koltuklarla ne renk duvar boyası‘ kullanabileceğinizin ayrıntılarını makalemizde okuyabilirsiniz.

Gri koltuklar için en çok tercih edilen aksesuar rengine baktığımızda ise en çok sarı ve turuncunun öne çıktığını görüyoruz. Bu sıcak renk griye gereken enerjiyi vererek dekorasyonu tamamlıyor. Gri ile birlikte kırmızı kullanma eğilimi yaygındır ama gri ve kırmızı yerine gri ve mercan rengi eşleştirmesinden daha yumuşak, daha ışıklı bir sonuç alınabilir.

Gri koltuklara uygun halı seçmek de zaman zaman zor olabilir. Bu noktada, gri koltuklarla birlikte en çok yine gri, bej, siyah-beyaz, krem, beyaz gibi nötr renklerde halıların tercih edildiğini görebiliriz. Halı seçiminin zor olması biraz da karşınıza çıkan ürünlerin ne olduğuna bağlıdır. Siz bir fotoğrafta bir halı beğenebilir ya da aklınızda uygun bir halı canlandırabilirsiniz. Ancak halı almaya çıktığınızda karşınıza çıkanlarla sınırlı olmanız, karar vermeyi zorlaştırır.

Griye sarı ve turuncu yakışır dediğimiz zaman hemen civciv sarısı ya da portakal rengi ile sınırlamayın kendinizi. Bu renklerin çok çeşitli tonları olduğunu unutmayın. örneğin altın rengi de bir sarı tonudur ve gri koltuklara uygun bir aksesuar rengidir.

Koyu renk gri koltuklarla açık renk halı veya açık renk perde kullanmak koyuluğu salonda dengelemenize izin verir. Bir de mobilya renginiz de koyu ise salona biraz nefes alanı yani açık renk katmanız yerinde olacaktır.

Eşyalarınızda ya da mobilyanızda açık renk kullanmadıysanız birkaç parça beyaz aksesuarla griye ışık katmanız mümkün. beyaz bir lambader ya da beyaz kırlentler işinizi görecektir.

Eğer nasıl bir dekorasyon tarzı ya da ne renk aksesuar veya halı istediğiniz konusunda kararsız iseniz en iyisi bol bol örnek incelemek olacaktır. Beğendiğiniz fotoğraflardaki duvar rengi, halı rengi, mobilya rengi ile ilgili notlar alabilirsiniz. Ancak unutmayın salonunuz ne kadar ışık alıyor, seçtiğiniz koltukların tonu, tarzı fotoğraftakilerle benzerlik gösteriyor mu, bunlar da önemlidir.

Dekorasyon fotoğraflarında, ışığın güçlü olması için perdelerin es geçildiği çok olur. Perde seçimini aksesuar rengine göre yapabilirsiniz. Beyaz, gri, krem gibi nötr renkler de gri koltuk dekorasyonunda kullanılabilir.

Devamını gör
Sarı Renk Dekorasyon
 • 23.12.2017 09:31:31
 • 0 Yorum
 • 1104


 

Bu yazımda sizlere sarı rengin eve nasıl güzel yakıştığını gösterecek harika paylaşımlarda bulunacağım. Altta yer alan örnek ve modellere bayılacaksınız.

Nette dolaşırken rastladığım bu güzel çalışmayı sizinde görmenizi istedim. Yazımda paylaşacağım örnek resimler alıntıdır. Fikir edinebilmeniz için paylaşıyorum. Sarı renk her zaman tercih edilen en önemli renk seçeneklerindendir.

2018 senesine damgasını vuracak en güzel sarı renk dekorasyon fikirlerini yansıtan çalışmaları gördüğünüzde sizde hemen evinizi sarıya boyamaya karar verebilirsiniz. Evinizde mutlaka sarı renkte bir oda veya bir bölüm olmalıdır.

 

 

Devamını gör
Abajur Seçimi Nasıl Yapılır ?
 • 22.12.2017 16:02:27
 • 0 Yorum
 • 1052

Avize evin görüntüsünün ortaya çıkması açısından en önemli yardımcı maddelerden bir tanesi olarak yer almaktadır. Bu sebepten dolayı avize seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Peki avize seçimini nasıl yapmalıyız bir göz atalım.

İlk olarak odamıza uygun nasıl bir avize modeli istediğimizi bilmemiz gerekmektedir. Ardından beğenmiş olduğumuz avizeyi hemen almamak ve başka yerlerden de bakıp fiyat aralığını karşılaştırmak gerekir. Özellikle uygun bir fiyata sahip olan avize tercih etmek istiyorsanız muhakkak birkaç yerden fiyat aralığına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Evin giriş kısımından oluşan antreler daha çok karanlık olan kısımlardır. Bu sebepten dolayı buralara daha iyi bir aydınlatmaya sahip olan açık renkteki abajur tercih edebilirsiniz. Fazla sarkık olan bir avize tercih etmemeye özen göstermelisiniz.

En çok vakit geçirilen oturma odası için abajur seçerken, daha çok elektrik açısından tasarrufta bulunabileceğiniz modelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Yatak odası için abajur seçiminde bulunurken sof ve loş ışık saçabilecek renklerde olan abajur modellerini tavsiye etmenizi öneririz. Böylece mekan daha değişik bir havaya bürünmeyi başarmış olacaktır.
Çocuk odası için abajur seçerken daha çok renkli ve desenli olan abajurları tercih etmeyi düşünmelisiniz. Böylece çocuğunuzun odasına tatlı bir hava katmayı başarmış olacaksınız. Bu esnada odanın dolaplarının rengine uygun bir model ve renkte abajur seçmeniz odaya daha kolay bir şekilde uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

Devamını gör
Kapı seçiminde 7 önemli pratik bilgi
 • 21.12.2017 16:43:58
 • 0 Yorum
 • 1005

Dış mekan kapıları mutlaka çelik kapı olmalıdır, güvenlik açısından da çelik olması önemlidir.

İç mekan kapıları ses yalıtımı bakımından ahşap kapılardan seçilmelidir.

Balkon kapıları cam tercih edilse de kilit sisteminin sağlam olması, güvenliğiniz açısından büyük önem taşır.

Pvc kapı sistemleri görünüm açısından güzel olsa da dış mekan kapısı için uygun değildir.

Pvc kapı sistemleri daha çok iç balkon kapıları için uygundur.

Demir kapı iç kapılar için uygun değildir ama bazı mimarlar iç mekan kapılarını da demir kapı olarak yaptırmaktadır.

Tamamen camdan oluşan kapılar, görünüş olarak çok estetiktir. Kilit sistemleri kaliteli yapılırsa dış mekan kapısı olarak da kullanılabilir.

Dış kapı nasıl seçilmelidir?

Dış kapı seçilirken, güvenlik sistemi düşünülerek seçilmelidir, demir kapı sistemleri ahşap ve cam kapı sistemlerine göre daha güvenlidir. Dış kapı sistemlerinde camdan sıkça yararlanılsa da çelik kapılar dış kapılar için daha uygundur.

Çelik kapılar; kilit sistemleri bakımından daha sağlam olduğu için dış kapı sistemleri için de daha uygundur. Çelik kapıların ısı bakımından da tercih edilmesi, yalıtım bakımından da doğru bir tercih olur. 
İç kapıların dekorasyona olan etkileri nelerdir?

İç kapılar dekorasyonun bir parçasıdır. Özellikle cam kapı sistemleri estetik bir görünüme sahiptir, renkli cam sistemleri de iç mekan kapıları için de sıkça kullanılmaktadır.

Şeffaf cam, buzlu cam ile oluşturulan iç mekan cam sistemleri de evlerin daha şık, modern bir görünüme kavuşmasına da katkıda bulunur. Hem cam kapı hem de demir kapı olarak oluşturulan sistemler, modern ve estetik çizgilere sahiptir.
Çocuğunuz için güvenli kapı sistemleri

Çocuklarınızın güvenliği için doğru kapı sistemleri seçmelisiniz. Cam kapı sistemlerinin yanısıra, çelik kapı sistemleri, ahşap kapı sistemleri sizin için en uygunudur. Güvenli ve sağlam yapılar olan bu kapılar, aynı zamanda sıcak soğuk ısı değişimleri için de idealdir.

Hem dış kapı hem de iç kapı sistemleri olarak da cam ya da ahşap kapılardan yararlanabilirsiniz. Dekorasyona önem veriyorsanız cam kapı sistemleri doğru bir tercih olur, temperli camlardan oluşturulan kapı sistemleri çocukların güvenliği açısından da uygundur.

Kapı seçerken yapılan hatalar

Dış mekan kapıları seçerken; dekorasyondan çok güvenli olmasına özen göstermeliyiz. Dış mekan kapıları için ahşap kapı yerine çelik kapılar çok daha uygun olur. Kilit sistemleri, çelik kapılara çok daha sağlam monte edilmekte, güvenlik açısından büyük yarar sağlamaktadır.

Kapı seçerken yapılan en büyük hata, kapının görselliğidir, kapının dekoratif olmasının dışında sağlamlığı, kilit sistemi görünümünden daha önemlidir.

Son moda kapı tasarımları nelerdir

Her sene dekorasyon renkleri ve modelleri değişiyorsa, kapı sistemleri de günden güne değişmekte… Özellikle iç mekan kapılarında kullanılan cam kapılar, çok estetik ve şık.

Kilit sistemleri de oldukça güvenli olan kapı sistemleri, cam, ahşap olarak da sıkça tercih edilmektedir. Özellikle iş yerlerinde çokça kullanılan cam kapı sistemleri, estetik ve modern bir görünüme sahip.

Son teknoloji kapılar

Birbirinden şık iç mekan kapı sistemleri aynı zamanda cam panel olarak da kullanılmakta… Şıklığın ve zerafetin tamamlayıcı olan cam kapılar, mekanlara ferahlık da veriyor.

Buzlu camlar, dekoratif camların yanısıra, desenli ve renkli camlarda iç mekan dekorasyonlarında sıkça kullanılıyor, mekana farklılık ve renk veren bu cam kapı ve panel sistemleri de ev dekorasyonunda da artık sıkça tercih ediliyor.
Küçük evler için nasıl kapı seçilmeli

Küçük evler için ahşap kapı sistemleri çok uygun, hem şık hem de kullanışlı olan ahşap kapı sistemleri maliyet olarak da diğer kapı sistemlerine göre daha elverişli.

Evlere çiftlik havası veren ahşap kapı sistemleri, çelik kapılara uygulanan kilit sistemlerine de sahip. Güvenlik açısından da uygun olan ahşap kapı sistemleri, günümüzde dekorasyonun da tamamlayıcısı olarak ilk sıralarda yer alıyor.

Devamını gör
Siyah Dekor
 • 20.12.2017 16:13:08
 • 0 Yorum
 • 1034

Siyah renk ve doku dikkatli kullanılması gereken en önemli renktir. Asaleti ve ağırbaşlı duruşundaki etki çok değerlidir. Fakat doğru kullanılması da bir o kadar önemli ve değerlidir. Çünkü doğru kullanılmadığı takdirde alanlarımızı karanlık, iç karartıcı ve hak etmediği bir etki altında tutarken, doğru kullanıldığında mükemmel alanlar yaratmak çok zor olmayacaktır. Dramatik ve lüks etkisini ağır başlı duruşu ve asaletiyle birleştirmek için bazı şeylere dikkat etmek yeterlidir. Siyah rengin psikoloji üstünde hüzünlü bir etki oluşturuyor olması özellikle yoğun kullanmamak için yeterli bir nedendir.

Öncelikle yaşam alanlarımızda genel konsept belirlendikten sonra planlı uygulamalar gereklidir. Siyah rengi ve dokuları nerde nasıl kullanmak istiyoruz buna karar vermekle başlayabiliriz. Mesela bir salonda uygulanması gerekenlerden bahsedelim. Mobilya cilanızın siyah parlak lake ya da mat siyah bir cila ile boyattıktan sonra siyah kumaşla kaplattığınızı düşünelim. Bunun için öncelikle duvar ve tavan renklerimizin gün ışığını içeride net hissedecek tonlarda olmasına dikkat etmeliyiz. Örneğin açık bej… Mobilya cila rengimizi ve kumaş rengimizi siyah ile tamamladıktan sonra dikkat etmeniz gerek şey siyahın ağır duruşunu hafifletmek için canlı renklerden birini kullanmanızı öneririm. Mesela koyu tonlarda fuşya rengi. Bir duvarınıza uyguladığınız fuşya ağırlıklı siyah motifli bir duvar kâğıdı ortamı tamamen yumuşatacaktır. Aksesuar seçimlerinizde yine siyah ve fuşyayı tamamlayan açık sarı tonlarda varak objeler yine bu etkinin ağır başlı havasını destekleyecektir. Örneğin; siyah başlıklı varak ayaklı bir lambadır harika bir seçim olacaktır. Yine kristal fuşya renkli ya da siyah renkli bir avize aynı etkiye destek veren iyi bir seçim olacaktır. Siyahın alanınızdaki etkisini gözlemlerken kullandığınız sıcak renklerle rahatsız edebilecek etkiden kurtulmuş olacaksınız.

Ya da tam tersini düşünmemiz gerekirse, renkli olan bir yaşam alanına sahipseniz, birçok sıcak renkle oluşturulan bir konsepte sahipseniz siyahı kullanarak renklerin oluşturduğu karmaşayı sakinleştirebilirsiniz. Örneğin duvarda kullanılan siyah bir duvar kâğıdı, aksesuarların tamamen siyah renklerde olması, varsa şöminenizi siyah renkte bir uygulamaya gitmeniz, perdelerinizde siyah etkiler yine siyahın o muhteşem etkisini evlerinize taşımaya yardımcı olacaktır.

Yatak odalarında siyah rengi mobilyadan çok perdelerinizde, mesela siyah uçuşan tül perde ve kadife siyah fonlar, kullandığınız siyah temalı bir tablo, siyah başlıklı abajurlar yatak odanızda yine asil ve romantik etkiler katacağı gibi tutkulu bir odaya dönüşmesi için size hizmet edecektir…

Yaşam alanlarınızda hangi alanda kullanırsanız kullanın siyah rengin doğru kullanıldığı takdirde; mekanda müthiş, harika etkiler katacaktır. Önemli olan şey ölçüsü ve kattığınız diğer sıcak rengin dengesi olduğunu özellikle söylemek isterim. Buna dikkat ettiğiniz müddetçe siyah renk ve dokuları kullanmaktan korkmayın.

Siyah rengi sadece dekorasyonda kullanın ,hayat bembeyaz olsun 

Devamını gör
Çocuk Odaları İçin Halı Seçmenin İncelikleri
 • 19.12.2017 15:48:10
 • 0 Yorum
 • 1031

Çocuk ve bebek odalarını dizayn etmek herhangi bir başka yaşam alanını dizayn etmekten hiç şüphesiz ki çok daha eğlenceli ve keyif vericidir çünkü ne de olsa çocuklar ve bebekleri evlerimizin neşeleri ve mutluluk kaynağı. Ama çocuk ve bebek odalarının dekorasyonları her ne kadar bir hayli eğlenceli ve mutluluk verici bir süreç olsa da aynı zamanda da oldukça zorlu ve dikkat edilmesi gereken bir süreç çünkü çocuklarımızın sağlıkları bizim için her şeyden tabii ki çok daha önemli ve bu doğrultuda da onlar için en sağlıklı ama aynı zamanda hem onları hem de bizi en fazla mutlu edecek dekorasyon modelini oluşturma ve uygulamaya çalışıyoruz. Yeni anne baba olacak bebek bekleyenlere ya da çocuklarına sürpriz yaparak onların odalarını yeniden dekore etmeyi planlayan ailelere yardımcı olabilmek adına okurlarımız için homify sayfalarında sık sık çocuk ve bebek odası dekorasyon ipuçlarına da yer veriyor ve farklı örneklerle onlara ilham vermeye çalışıyoruz. Daha önce bu sayfalarda yayımlanan pek çok tasarım derleme yazımızda farklı modellere yer verirken, Çocuk odası nasıl döşenir? Fikir ve ipuçları başlıklı yazımızda da çocuk odalarını dizayn ederken nelere dikkat etmemiz gerektiğini genel olarak detaylı şekilde sizlerle paylaşmıştık. 

Bugün bu yazımızda ise çocuk odalarının olmazsa olmaz tasarım unsurlarından biri olan halı modellerini ele alacağız. Çocuk halıları çocuğunuzun yaşam alanlarını birer peri masalına çevirebilecek kadar kuvvetli ve önemli unsurlardır ve çocuklarımız için halı seçerken özel bir özen göstermemiz gerekir. Elbette halı seçiminde çocukların hayal güçlerine, ilgi alanlarına ve zevklerine hitap eden ve onların mental ve ruhsal gelişimlerine hitap edecek eğlenceli modeller seçmemiz gerekiyor. Halılar ilk olarak çocukların yumuşak bir zeminde dolaşmasını sağlıyor ve odaları ısıtmak amacıyla kullanılıyor elbette ama bu birincil amaçlarının yanı sıra oldukça dekoratif özelliklere de sahip oluyorlar.

Teflon halı tercih edin

Çocuk odaları için halı seçiminde okurlarımıza, sıradan halılardan biraz daha pahalı bir seçenek olsa da teflon işleminden geçirilmiş halıları tercih etmelerini özellikle tavsiye ediyoruz. Teflon halılar üretim sırasında ipliklerinin üzerine uygulanan özel bir yöntem sayesinde iplik bölümlerinde düşük yüzey gerilimi yaratılarak kirlerin halı yüzeyin yapışmalarını engelleyen halılardır; bir başka deyişle, teflon halılarda çocuğunuzun sağlığı için riskli olan toz ve kir halının derinliklerine inemez ve üst yüzeyinin pratik ve kolay gündelik temizliğiyle her zaman hijyen sağlanabilir. Ayrıca halıya dökülen sıvı maddeler de halınızın derinliklerine inemez ve sıvılar da çok daha kolay temizlenebilir. Kısacası teflon halılar, çocuğunuz ve sizin için en sağlıklı ve ideal halılardır.

Yumuşak bir doku şart

Dikkat edilmesi gereken bir başka şey ise halıların çocuklarınızı olası tehlikelerden koruyacak kadar yumuşak olması pek tabii ki. Çocuklar özellikle oyun oynarken bir hayli aktif ve enerjik oluyorlar ve eski bir deyişin de söylediği gibi; “düşe kalka” büyüyorlar. Dolayısıyla çocuğunuzun üzerine oynadığı halının yumuşak bir dokuya sahip olması çocuğunuz düştüğü zaman düşme etkisini de azaltacak ve onu olası tehlikelerden koruyacaktır.

Kadife ve peluş halılardan uzak durun

Her ne kadar çok pofuduk, yumuşak, rahat ve konforlu olsalar da, kadife dokulu ya da peluş halı modelleri de aslında çocuk ve bebek odaları çok da sağlıklı ürünler değiller aslında. Bunun en büyük nedeni de elbette bu tip kumaşlardan dokunmuş olan halıların temizliğinin çok daha zor olması ve diğer halı modellerine göre çok daha fazla kir tutmaları. Bu tip halılar genellikle az kullanılan ve çok kirlenmeyen misafir odası ya da salon gibi yaşam alanlarında tercih edilen modeller olmalı. Ancak çocuk odaları çocuklarınızın ve sizin her gün üzerinde oyun oynayacağınız ve vakit geçireceğiniz alanlardır ve dolayısıyla kirden arınması çok önemlidir.
Gökkuşağı renkleri

Gökkuşağı desenleri de çocuk odaları için vazgeçilmez motiflerden birini oluşturuyor pek tabii ki. Rengarenk çizgilerle capcanlı, eğlenceli ve dinamik bir çocuk odası yaratmak çok daha kolay!

Yap boz modeli halılar

Yap boz halı modelleri çocuklarınız için her zaman eğlenceli ve şık modellerdir. Bu tip yap boz tarzı halılar sayesinde hem farklı renkleri yorucu ve boğucu bir atmosfer yaratmadan iç içe geçirebilir, hem çocuğunuzun beğenip sevebileceği bir tasarım yaratabilir, hem de onların zihinsel aktivitelerine katkıda bulunabilirsiniz çünkü çocuklar için bu tip hareketli ve iç içe geçen desenler her zaman zihin açıcı özellikler taşırlar.

Daha olgun modelleri

Eğer çocuğunuz ergenlik çağındaysa artık yavaş yavaş daha olgun modellere geçme vaktiniz de gelmiş demektir. Yine canlı renkler kullanarak daha olgun ve oturaklı bir dekorasyon yaratmak da mümkün. Örneğin Tadilat Firması tarafından dizayn edilen bu genç odasındaki gibi capcanlı ama tek renk ve desensiz bir halı kullanmak şahane bir fikir.

Çizgi film karakterleri

Renklerin ruh haline olan etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmış ve herkes tarafından bilinen bir gerçek tabii ki. Dolayısı ile çocukların ruh hallerini belirlemede de önemli bir rol oynuyorlar. Çocuklarınıza halı seçerken, özellikle de birkaç aylık oldukları süreçten 2-3 yaşlarına gelene kadar onlar için canlı renkli ve ilginç desenli halılar seçmelisiniz çünkü çocuklar bu yaşlarda dünyayı tanımaya ve renk ve şekilleri ayırt etmeye başlıyorlar. Çocuklar düz renkli ve sade halılardan ziyade renkli ve üzerinde en sevdikleri animasyon sinema ya da çizgi film kahramanlarının bulunduğu halılarda oyun oynamayı seviyorlar.

kaynak:homify

Devamını gör
Dekorasyona Tarz Katan Chesterfield Koltuklar
 • 18.12.2017 16:38:27
 • 0 Yorum
 • 1012

Chester kanepeler klasik, ağır duruşlarıyla bulundukları ortama lüks bir görünüm kazandırır ve şık bir hava katar. Ülkemizde kısaca ‘Chester’ olarak adlandırdığımız bu kanepelerin orijinal ismi Chesterfield’dır. Yüz yıllardır oldukça zevkli ev dekorasyonlarına katkısı olmuştur.

Dekorasyona kattıkları kalite ve tarz açısından, stil sahibi mobilyalar arasında üst sıralarda yerini alan Chesterfield Koltuk tasarımları kökeni 1800’lü yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir. Aradan geçen bu zaman içerisinde popülerliğini hiç bir zaman kaybetmeyen, şıklığını ve kalitesini farklı formlarla devam ettiren nadir tasarımlar arasında gösterebiliriz.

Gelişen üretim teknolojileri sayesinde Chesterfield tasarımları farklı tarzlarda dekorasyonlarda yerlerini aldılar, günümüzde hala bu tasarımlara ilgi oldukça büyük diyebiliriz. Chesterfield koltuk ve kanepeler, daha çok yaşam alanlarında kaliteyi ve lüksü sevenler için ideal tasarımlardır.

Günümüzde birçok farklı mobilya üreticisi Chesterfield koltuk kanepe modelleri tasarlıyor, hatta başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede sadece Chesterfield kanepe üretimi yapan birçok marka var. Bu tasarımların en belirgin özellikleri kapitoneli olmalarıdır. İlk tasarımı itibari ile deri olarak tasarlanan Chesterfield koltuklar, zaman içerisinde farklı kumaş seçenekleri ile ev ve ofis dekorasyonlarında yerlerini aldılar. Örnek verecek olursak, kadife, nubuk gibi kaplamalara sahip olan tasarımlar aynı zamanda, patchwork, retro gibi akımlara hitap eden tarzları ile oldukça dikkat çekiciler.

Ofis dekorasyonlarında sıkça tercih edilen deri Chesterfield tasarımları, ev dekorasyonu içinde farklı renklere ve şıklığa sahipler.  Tasarımlarda öne çıkan renkler genelde siyah ve kahve tonlarıdır, ancak canlı renkler seçilse bile bu tasarımlar mekana kesinlikle tarz ve hareket kazandıracaktır.

Chester koltukların bir büyük avantajı klasik tarzda bir mobilya olmasına karşın modern, eklektik gibi pek çok farklı dekorasyon tarzında kullanılabilir olmasıdır. Genellikle deri döşemeye sahip olsalar da deri dışında farklı döşemelere sahip Chester koltuklar da üretilmektedir.

Chester kanepemizin kendine has duruşunu dilersek kanepeyi parlak, göz alıcı bir renkte seçerek de iyice öne çıkarabiliriz. Ya da sade, doğal renkte bir Chester kanepeyi renkli yastıklarla da süsleyebiliriz. Bu noktada yastık sayısını abartmamakta fayda var çünkü Chester koltuğun kendine has duruşunu örtmemek en iyisidir.

Birden fazla Chester kanepeniz varsa kanepeler karşılıklı gelecek şekilde yerleştirildiğinde yine oldukça hoş bir görüntü elde edilir. Diğer yandan Chester koltuk sadece Chester ile eşleşir diye bir kural yok. Daha modern çizgilerde bir kanepe ya da tekli koltuklarla da yan yana gelebilir.

Chester kanepe denildiğinde çoğu kişinin gözünde ahşap mobilyalarla çevrili oldukça ağır ve klasik bir salon gelir. Oysa Chester kanepeler renkli halılar, renkli yastıklar, cam ve metal eşyalarla da birlikte gayet şık durabilir. Ancak tarzı ne olursa olsun Chester kanepe ile yan yana gelecek eşyaların da belli bir kalitede olması, özellikli eşyalar olması beklenecektir. Chester koltuk için halı seçimi yaparken klasik tarzdaki halıları rahatlıkla kullanabiliriz. Hatta Chester koltuk ve klasik tarz bir halıyı modern bir sehpayla tamamlayarak kendimize özgü bir tarz da ortaya koyabiliriz. Chester kanepeler açık renk bile olsa kendine özgü duruşuyla diğer mobilyalardan geri kalmayacak ve bu yönüyle oldukça renkli dekorasyonlar için imkan verebilecek bir mobilyadır.

Öte yandan deri bir Chester renkli ve desenli yastıklar ve renkli seramik aksesuarlarla birlikte de kullanılabilir. Başta da söylediğimiz gibi Chester koltuklar her tarza ayak uydurabilecek özellikte koltuklardır. Renkli Chester koltuklar daha nötr perde ve halı renkleri ile tamamlanabileceği gibi eğer salonda renk bolluğu isteniliyorsa, kontrast renklerle de eşleştirilebilir.

kaynak:dekorator

Devamını gör
Yeni Evleneceklere Mobilya Seçimi İçin Tüyolar
 • 16.12.2017 10:09:41
 • 0 Yorum
 • 1000

Evleniyor musunuz? Bu büyük kararla beraber aslında yepyeni bir hayatın da startını vermiş oluyorsunuz. Karar vermeniz gereken çok fazla şey olduğunu biliyorum. Düğünle ilgili detayların hepsini size bırakıyorum çünkü bugün mobilya seçiminden bahsedeceğiz. Sonsuz seçenekler içinde kaybolmadan önce ne istediğinize karar vermenizi kolaylaştıracak tüyolarım var bugün sizin için ve hazırsanız başlıyorum!!

Tarzınız ne?

Yeni yuvanızı kurarken ilk olarak tarzına karar verin. Yuvayı dişi kuş yaparmış diyenler yanılmıyor çünkü özel olarak dekorasyona meraklı bir eşiniz yoksa tüm kararları bizim yani kadınların vermesi gerekiyor. Peki evinizde sizi yansıtan bir tarzı nasıl yakalayacaksınız? Kendimden örnek vermek gerekirse ben ruh hali değişken insanlardanım. Bu yüzden tarzları karıştırmak tam bana göre. Bunu yaparken iki seçiminiz var. İsterseniz eklektik bir tarz benimseyebilirsiniz veya odaları sevdiğiniz farklı tarzlara göre dekore edebilirsiniz. Risk almak istemiyorsanız ise önerim her zaman minimalist detaylardan yana durmanızdır.

Mobilyalar güzel peki konforlu mu?

Gerçekçi olalım, artık konfor en az tasarım kadar önemli. Kapısı kitlenen salon günleri çok geride kaldı. Artık evin her köşesi hem bizi hem de misafirlerimizi ağırlayabilecek konforda olmak zorunda. İşte tam bu aşamada devreye akıllı mobilyalar giriyor. Evinizi beğendiğiniz tarza göre dekore ederken evinizin en rahat etmeniz gereken yer olduğunu unutmayın. Çok beğendiğiniz kullanışsız mobilyalarla zaman ve para kaybetmeyin. Bırakın mobilyalarınız size uyum sağlasın. Oturun, yayılın, yatın ama üstünde mutlu zaman geçirin.

Çok beğendim ama dayanıklı mı?

İşte mobilya seçiminin can alıcı noktalarından biri daha. Çok beğendiğiniz mobilyalar ne kadar dayanıklı? Aslında satın aldığınız mobilyanın kalitesini belirleyici en önemli nokta da bu. Çünkü güzel bir tasarımı taklit etmek kolaydır, peki ya gerçekler? Mobilyalarınızı seçerken satış sonrası destek ve garanti süreciyle ilgili bilgi almayı es geçmeyin. Kullanılan malzeme konusunda da bilgi sahibi olmaya çalışın. Sağlığınızı tehdit eden malzemelerle üretilmiş mobilyalarla yeni bir yaşama adım atmayın!!!

Mobilyalarımın rengini nasıl seçeceğim?

İşte mobilya seçiminin en güzel ama en zor yanlarından biri daha. Evinizi dekore ederken, seçimlerinizi en belirleyici unsurların başında renk geliyor. Hangi renkleri bir arada görmek istersiniz? Mesela siz pastel tonlardan hoşlanıyorsanız Saloni’nin Fitair modeline mutlaka göz gezdirin.

Koyu renkler daha net bir duruş sergiler. Özellikle vintage etkileri güçlendirmek için göz alıcı renkleri öne çıkartabilirsiniz. Mobilyalarınızın renklerine karar verirken evinizdeki duvar renginden aksesuar renklerine kadar her detayı planlamaya çalışın. Saloni’den satın aldığınız mobilyaları kişiselleştirebilir ve tamamlayıcı aksesuarlarınızı rahatlıkla seçebilirsiniz.
Dekorasyon trendleri ne diyor?

Ne kadar önemli değil desek de yeni mobilyalarımıza karar verirken trendlerden etkileniyoruz. Peki yeni sezon trendlerinin bizden yana olduğunu söylesem ne derdiniz? Yeni sezon bize çok farklı trendleri bir arada sunuyor. Nostaljik sevenler için vintage etkisinden nasibini alan mobilyalar kadar yenilikçi çizgileriyle modernizmi yeniden tanımlayan mobilyalar da bulabilirsiniz.

Devamını gör
Evinizi Yuvaya Dönüştürün
 • 14.12.2017 15:41:57
 • 0 Yorum
 • 1001

 Ev, insanların yaşamlarını sürdürdüğü en özel yaşam alanıdır. Evlerin güzel görünmesi kadar kullanışlı olmaları da çok önemlidir. Huzurlu bir ortam için hareketleri kısıtlamayan, düzenli bir ev şarttır. Ev dekorasyonu yaparken bilinmesi gereken temel bazı bilgiler vardır. Duvarların renginden, eşyaların modeline kadar pek çok detay, evin havasına etki eder.

Ev dekorasyonuna öncelikle duvarlardan başlanmalıdır. Duvarlar açık renkte boyanırsa ev daha aydınlık görünür. Evinizin aydınlık görünmesini istemiyorsanız, pastel ya da koyu tonlar tercih edilebilir. Pastel tonlar dinlendirici etkiye sahiptir ve psikolojik olarak insanları rahatlatırlar.

Salonda kullanacağınız avizeler çok uzun olursa salon daha dar görünecektir. Aynı şekilde perde seçiminde duvarlara zıt tonlarda perde seçmelisiniz. Duvara dayalı bir TV ünitesi kullanarak kitap, DVD, biblo gibi eşyaları raflara yerleştirebilir ve yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Yatak odanızda kullanacağınız boy aynası odayı daha geniş göstereceği gibi ışığı da yansıtarak odanın havasını değiştirecektir. Dar yatak odaları için, yer sıkıntısı yaşatmayan sürgülü kapılı dolaplar tercih edilebilir. Kapağın açılıp kapanma mesafesi odayı daraltır ve kullanışsız hale getirir.

Salonda kullanacağınız sehpaların tek parça olmalarına dikkat edin. Çok parçadan oluşan sehpalar estetik olarak daha güzel görünseler de kullanım açısından küçük evlerde sıkıntı yaratırlar. Köşe takımları salona dekoratif bir hava katarken yer konusunda da sıkıntı yaratmazlar.

Eşyaların modeli, yerleşimi, duvarların rengi ve zemin çeşidi gibi pek çok evin dekorasyonunu etkiler. Sağlıklı ve huzurlu alanlar için size en uygun kombinasyonları deneyebilirsiniz.

Devamını gör
Renklerin Psikolojiye Etkisi
 • 13.12.2017 17:11:04
 • 0 Yorum
 • 989

Yaptığımız renk seçimleri hayatımızın her alanında ruh halimizi etkiliyor, özellikle ev ve iş yerleri gibi uzun süre geçirdiğimiz yaşam alanları söz konusu olduğunda renk seçimleri konusunda daha araştırmacı olmalı ve çabuk karar vermemeliyiz. Konumuz ev dekorasyonu olduğundan yaşam alanlarında seçeceğimiz renklerin psikolojik etkileri, hangi renkler bizi daha çok etkiliyor, hangi mekan için hangi renkler seçilmeli yazımızın devamında tüm bu başlıklara detayları ile yer veriyoruz.

Bir yaşam alanını dekore ederken bu alanda seçeceğimiz dekorasyon tarzına bağlı olarak kullanacağımız renkler hem bizim ruh halimize hemde seçtiğimiz iç mekan dekorasyon stiline uygun olmalıdır. Kısacası ruh halimizi dekorasyona yansıtmak için renklerin gücünden yararlanmalıyız. Öncelikle evde nasıl bir atmosfer yaratmak istediğimize karar vererek bu işe başlayabiliriz, huzurlu, sıcak, rahat yada hareketli.. Dekorasyonun bu özellikleri başarılı şekilde yansıtabilmesi için doğru renk tonlarını seçmemiz gerekiyor.

Mavi

Örneğin ben evde hem rahat hemde sakin bir atmosfer yaratmak istiyorum diyorsanız mavi renk tonları kesinlikle tercih etmeniz gereken ferah tonlardır. Mavi tonlar kullanıldıkları mekanda ferahlığın yanı sıra mekanda sakinlik yaratan bir etkiye sahiptir.

Tabi bahsettiğimiz sakinlik ve huzurlu ortam mavinin bazı tonları için geçerli, baskın maviler yani çivit, petrol, kobalt gibi maviler, mavinin daha açık ve pastel tonlarına göre tam tersi bir etki yaratacak ve mekanı daha canlı ve enerkij bir hale getirecektir. Özellikle pastel mavi tonları ile evde size ferahlık hissi veren alanlar yaratabilirsiniz. Çalışma odaları yada yatak odaları için açık mavi yada pastel tonlar kullanılabilir, tabi ki her zaman olduğu gibi maviyi aşırıya kaçmadan ve onu dengeleyen renkler ile beraber kullanmak gerekir.

Sarı

Evinizin her mevsim canlı ve enerjik bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız açık ve parlak sarılar kullanabilirsiniz. Sarının enerji ve şevk veren özellikleri vardır ve kullanıldıkları alana dinamik bir tarz katar. Sarı ve tonlarını evinizde belli bölgelere uygulayarak daha enerjik bir görsel elde edebilirsiniz, örneğin mutfak yada balkonlar sarı kullanımı için oldukça ideal alanlardır.

Sarının mekana enerji vermesi için duvar boyası olarak kullanılmasına gerek yok, çeşitli aksesuarlar ve ev tekstil ürünleri ile rahatça mekanda istediğiniz dinamik tarzı elde edebilirsiniz. Sarı rengin aynı zamanda neşe verdiği bilinir, bu açıdan bakarsak yaşam alanlarımıza sarıyı dahil etmek psikolojik açıdan bize yarar sağlayacaktır.

Kırmızı

Tutkunun ve ateşin rengi kırmızı, çoğu zaman bu rengi dekorasyona dahil ederken bir kez daha düşünürüz. Son derece etkileyici ve dikkat çeken bir renk tonu olduğundan mekanda nerede kullanırsa kullanılsın odak noktası haline gelecektir. Bu açıdan duvar boyası olarak kırmızı kullanımını tavsiye etmiyoruz ancak çeşitli aksesuarlar ve tekstil ürünleri ile kırmızının çekiciliğinden rahatça yararlanabiliriz.

Devamını gör
Dekorasyonla Tasarruf Etmenin En Etkili Yöntemleri
 • 12.12.2017 17:10:13
 • 0 Yorum
 • 1033

Dekorasyonla tasarruf etmenin en etkili yöntemleri, özellikle ısınmayan evlerin, doğalgazlı evlerin ve geniş evlerin kış dekorasyonlarında ilk akla gelen sorudur. Kış dekorasyonu yapılırken evin ısınması da göz önünde bulundurulmalıdır. Kış dekorasyonları yaparken doğru adımlar atılırsa elektrik ve doğalgaz faturalarında yüzde 40 -50 tasarruf yapılmış olunur. Eee devir ekonomi devri:) Havaların iyiden iyiye soğumaya başladığı şu günlerde dekorasyonla tasarruf bilgileri vererek sizlere yardımcı olmak istedik.

Kış mevsiminde tabiri caizse cebimizi en çok yakan elektrik ve doğalgaz faturalarıdır. Şimdi sizlere dekorasyonla elektrikten ve doğalgazdan tasarruf etmenin yollarından bahsedelim. Kış aylarında elektriğe kombinin ısınma yükü de bineceği için kışın aydınlatmalarda farklılık yapmak gerekmektedir. Mesela banyo ve mutfak dolabı aydınlatmasında spot lamba kullanıyorsanız bu lambaları tavan aydınlatma ampulleri ile değiştirmeniz size elektrikten en az yüzde 5 tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Spot aydınlatmalar elektriği en fazla tüketen aydınlatma gurubuna girmektedir.

Oturma odanızın, salonunuzun veya mutfağınızın camı tavandan yere kadarsa bu camlara yaz sıcağından ve kış ayazından korunmak için cam filmleri kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle sık kullanmadığınız balkon ve salon camlarını cam filmleri ile kaplamanız size doğalgaz ve elektrikten yüzde 7-8 tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Yaptığınız bu işlem elektrik ve doğalgazdan yüzde 10 tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Cam filminin yaz sıcağından eşyalarınızın ağarmasını önleme özelliği da vardır. Cam filmi kaplayarak bir taşla iki kuş vuracaksınız:)

Kalın Perdeleri özellikle büyük camlara sahip olan salon dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Kalın ve sık dokumalı şık perdeler kullanarak hem dekorasyonunuzu güzelleştirecek hem de ayazın içeriye girmesine engel olacaksınız. Kalın perde kullanırken perdelerle radyatörün önünü kapatmamanız gerekmektedir. Kalın perde yerine içi elyaflı kalın örtüler kullanabilirsiniz. Böylece doğalgazdan en az yüzde 8 kadar tasarruf etmiş olacaksınız.

Devamını gör
2017 – 2018 Kış Sezonunun Ev Dekorasyon Trendleri
 • 11.12.2017 17:49:02
 • 0 Yorum
 • 1063

Her ne kadar kışı sevmesem de dekorasyonu sevdiğim için 2017 – 2018 kış trendleri hakkında bir yazı yazmadan edemedim ?? Her senenin başında hatta her sezon moda ve tasarım sektöründe trendler açıklanır, vitrinler yeni baştan dekore edilir.

Pek tabii bu trendlerin hepsini kıyafetlerimize ya da ev dekorasyonuna uygulamamız mümkün değil. Buna bütçemiz dışında, tarzımız da el vermeyecektir. Ancak trendi takip etmek isteyenler için “ev dekorasyonunda kış trendleri nelerdir” diye kısa bir araştırma yaptım ve 10 adımda dekorasyon trendlerini listelemeye çalıştım.

Trendlerden bahsetmeye başlamadan önce şunun altını çizmek istiyorum: Nasıl ki moda insanın kendine yakışanı giymesi ise, dekorasyon da insanın evine yakıştırdığını almasıdır. ??

Bakalım 2017 – 2018 kış sezonunun ev dekorasyon trendleri arasından evinize yakıştıracağınız ve uygulamak isteyeceğiniz bir şeyler çıkacak mı?

Hadi başlıyoruz…
#1 Monokrom

Dönem dönem kendini hatırlatan monokrom, sezonun öne çıkan dekoroasyon trendleri arasında başı çekiyor. Asil siyah ile saf beyazın tartışılmaz uyumunu evlere taşımak isterseniz, büyük mobilyalar yerine birkaç ufak parçayı kombinleyerek monokrom etkisini yakalamanızı tavsiye ederim.
#2 Cam göbeği…

Turkuaz ve mavi arasında kalan cam göbeği rengi 2017 – 2018 sonbahar kış sezonunda çokça göreceğimiz renkler arasında. Bu rengi beyaz ile birlikte kullandığınızda aydınlık atmosfere biraz rahatlama hissi katmanız mümkün. Beyaz dışında farklı bir arıyorsanız da soluk sarıyı öneririm.
#3 Milenyal Pembe

Milenyal yani bin yıllık pembe tabirini açıkçası ilk defa duydum. Ama pembenin tonu oldukça tanıdık ve huzur verici… Öyle değil mi?  Bu rengi özellikle yatak odasında kullanarak daha sakin bir atmosfer yakalayabilirsiniz.
#4 Green is the new black!

Bitkiler epey bir zamandır içeride. Ne demek istiyorum? Yani balkonda, bahçede görmeye alıştığımız bitkiler artık salonda, mutfakta, holde hatta yatak odasında. Ama burada asıl önemli olan sayıları! Yeni trend evin her yerini yeşil bitkilerle donatmak. Çiçeklerin dilinden anlıyorsanız bence bu dekorasyon trendini uygulamayı deneyebilirsiniz gönül rahatlığıyla.
#5 Kadife zamanlar…

Mevsimle birlikte malzemeler de değişir. Tıpkı yazın ketenin kullanılması gibi kışın da kadife alır sahnedeki yerini. Bir de baharat tonları ile birleştiğinde değmeyin ortaya çıkan görsel şölene…
#6 Floral duvar kağıdı

Çiçek desenli duvar kağıtları birkaç sezondur moda. Uzun bir süre de moda kalmaya devam edeceğe benziyor. Ancak havaların soğumasıyla doğadaki renk değişimi bu trende de yansıyor ve duvar kağıtlarında daha soluk tonlar tercih ediliyor.
#7  Zümrüt yeşili

2017 – 2018 kış dekorasyon trendlerine damgasını vuracak olan renk hangisi? diye sorarsanız size hiç tereddüt bile etmeden zümrüt yeşili diyebilirim. Siz de hiç tereddüt etmeyin ve mevsim bahara dönmeden birkaç ufak zümrüt yeşili parçayı dekorasyona dahil edin.
#8 Geometrik Karolar

Uzun zamandır etkisini sürdüren bir diğer dekorasyon trendi de geometrik karolar… Bu karoları mutfak ve banyo dışında evinizin diğer alanlarına da dahil edebilirsiniz. Evet, uygulaması biraz zahmetli ve masraflı olabilir ama ortaya çıkan sonuca memnun kalacağınıza eminim.
#9 Doğaya dönüş…

Doğa benim için her zaman trend; ancak yine de gösterişi ve şaaşayı sevenler için hatırlatmak da yarar var: 2017 – 2018 kışında dekorasyon mağazalarında doğal malzemeleri çok göreceksiniz.
#10 Bloklanmış renkler

Simetri hastası değilseniz, farklı renkleri farklı biçimlerde bir araya getirmeyi amaçlayan bu dekorasyon trendini de çok seveceğinize eminim. Renklere aşık biri olarak benim kalbimi çaldılar bile 

Devamını gör
Salon Dekorasyon Planlaması
 • 9.12.2017 10:25:17
 • 0 Yorum
 • 1016

Salonlar şüphesiz evin en fazla kullanılan ortak alanıdır. Çocuk odası, yatak odası gibi bireysel alanlar harici, tüm aile fertlerinin, uzaktan ve yakından gelen konuklarının ağırlandığı, ev ahalisi için buluşma noktası olan evin çok değerli bir bölümüdür. İnsanlar doğaları gereği her zaman evleri gerek iç dünyaya gerekse dış dünyaya güzel görünsün ister ve tam şu anda sizin de yapmış olduğunuz gibi salon dekorasyonu, salon dekoru gibi konularda araştırma ve arayış içine girerler. Güzel salon dekore edenlere ne mutlu ancak ne var ki bir çok kişi yanlış yönlendirmeler yüzünden de hüsranla sonuçlanan salon dekorasyonu ile karşılaşmaktadır.
Salon Dekorasyonunda her zaman en iyi dekorlar seçilmeye çalışılır

Salonunuzda herhangi bir dekorasyon işlemine geçmeden önce, salon bir bütün olarak değerlendirilmeli, boyutları hakkında yeterince bilgi sahibi olunmalı, içeriye giren ışığın doğru bir şekilde analizinin yapılması gerekir.

Çevrenin Etkisi 

Salonu dekore etmeye başlamadan önce, kullanılacak oda hakkında detaylı bir inceleme yapmak gerekir. Dekorasyon kısmı bir sonraki aşamadır. Öncelikle odayı en iyi şekilde analiz etmelisiniz.   Eğer kendinize bu hususta güvenmiyorsanız mutlaka uzman birinden yardım alın.

Salonunuzun dış görünüşü hakkında konuklarınızdan veya bir arkadaşınızdan fikir alın. Bunun nedeni evin dışındaki bireylerin dışarıdan bir gözle farklı bakış açılarıyla salonunuza yaklaşacak olmalarıdır. 

İkinci Adım;

Salonunuz için mobilya ve renklendirme işlemleri bir sonraki aşamadır. Öncelikle renge karar verebilmeli, ona göre mobilya seçimine gitmelisiniz. Şurada önemli bir dip not belirtmek isterim ? Ton farkından kaynaklanacak sıkıntılar veya uyumsuz renk karışımlarına karşı kesinlikle mobilya seçiminden önce badana veya duvar kağıdı yaptırmamalıdır. ?

Mobilya seçiminden sonra salon dekorasyonu için  önemli son halka  doğru mobilyaları doğru aksesuarlar ile birleştirebilmekten geçer. Genel geçer, emanet duran aksesuarlar göz yoran dağınıklıktan başka bir şey değildir. Daha detaylı bilgilere aşağıda ayrıntılı olarak yer vereceğim. 

İdeal Salon Kaç Metrekare Olmalı?

2+1, 3+1 ve 4+1 ev tiplerine göre salon ölçüleri farklı boyutlarda olabilmektedir.

Genel olarak 2+1 için 25 m², 3+1 için 30 m² ve 4+1 ev için 40 m² boyutlarda salon idealdir. Ancak bu boyutlar evin tipik yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Kimi evlerin salonları 30 m²’dir ancak inanılmaz dar ve uzundur. Kimileri tam karedir.  Kimi salonlar mutfakla birleştiği bir çeşit olan Amerikan Mutfaklı Salon tiplerinde bu mevcut ölçülerin üzerine ortalama 10 m² ‘lik fazlalık alan ekleyebiliriz.

Salon Planlaması Nasıl Yapılır ? 

İyi bir salon dekorasyonu yapmak için sağlam bir salon planlaması yapmak olmazsa olmaz ana kuraldır.  Dekorasyon; nadiren görülen durumlar haricinde doğaçlamayı kaldırmaz.

Çünkü güzel bir görünüm elde etmek için mutlaka önceden yazılıp çizilmesi, planlama yapılması gerekir. Daha sonradan oluşabilecek kötü sürprizlerin önüne geçmek açısından salon planlamasını önceden yapmak büyük önem arz eder. Ancak ben sürprizleri severim diyorsanız risk almak da size kalmış.

Profesyonel yardım almak istiyorsanız, aşağıdaki önerilerimizden yola çıkarak iyi bir salon planlaması yapabilirsiniz.

Devamını gör
Nike'ın ikonik modelleri mum oldu
 • 6.12.2017 16:43:26
 • 0 Yorum
 • 1001

Nike'ın Air Jordan, Air More Uptempo ve Air Max gibi ikon haline gelmiş modelleri, yetenekli insanların elinde muhteşem mumlara dönüşmüş. Bugüne kadar pek çok harika mum gördük ama What the Shape adıyla satılan bu Nike mumlara gerçekten de bayıldık. Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere bu sevimli mumlar, Nike'in Air Jordan, Air More Uptempo ve Air Max gibi ikon haline gelmiş modellerinden oluşuyor. Rusya'da üretilen ve Instagram üzerinden dünyayanın her tarafına satılan mumların her biri 13 cm uzunluğunda. Bu ilginç mumların tasarımı spor ayakkabının kalıbı alınarak başlıyor.  Mumlar içinde parafin bulunan özel bir kilden imal ediliyor. Kopyası yapılacak olan modele karar verildiğindeyse usta bir heykeltıraş tarafından muma son rötuşlar uygulanıyor ve fırınlama işlemi başlıyor. Oldukça zahmetli bir süreç olsa da üstünde harcanan emek her detayda kendini belli ediyor. Bağcıklarından marka logosuna kadar model alınan ayakkabıdan itinayla kopyalanan detaylar bu mumu benzersiz kılıyor.

postlink

Devamını gör
Mor Salonlar
 • 5.12.2017 15:52:12
 • 0 Yorum
 • 975

Herkes rahatlamak için zamanlarının çoğunluğunu salonunda geçirmeyi tercih eder. Uzun ve stresli bir günün sonunda sakinleşmek, günlük endişelerinizden arınmak ve sevdiklerinizle ya da kendi başınıza zaman geçirebilmek için harika bir seçimdir. Kendimizi sakinleştirmek için bir bardak çay ve güzel bir kitaptan, arkadaşlarla içilen bir fincan kahvenin daha iyi bir yol yoktur. Salon, evin merkezidir, ruhumuzun tapınağı ve güvenli olduğumuz alanımızdır. Ev gibisi olmaz, olamaz derler ve bunu en iyi anladığımız anlar evimizden biraz uzak kaldıktan sonra televizyonun karşısındaki kanepemizde oturup, aklımızdaki düşünceleri geride bıraktığımız anlardır.

Rahat ve mutlu hissetiğiniz sürece, salonunuzu istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Salonunuz, evinizin kalbidir ve burada nelerden hoşlandığınızı, nasıl biri olduğunuzu, ve neler yapmaktan keyif aldığınızı, yani karakterinizi gösterebilirsiniz. Eğer salonunuzu daha da huzurlu bir yer haline getirmek istiyorsanız, size salonunuzu mora boyamanızı tavsiye ederim. Mor, ruhsal doygunluğu ve zihindeki huzuru anlatan bir renktir. Mor, önceden asaleti sergileyen bir renkti çünkü yalnızca çok varlıklı insanların bu renkte kıyafetler satın alabilecek parası olurdu. Mor, odanıza büyü ve gizem katacaktır ve ruhsal olarak kendinizi daha iyi hissetmek için etrafınızda bu rengin olması en iyi yoldur. Peki ya bunu yapmanın en iyi yolu nedir, bu rengi seçmek için salonunuzdan daha iyi bir yer olabilir mi?

Devamını gör
Oturma Odası İçin Uygun Duvar Renkleri Neler?
 • 4.12.2017 12:59:54
 • 0 Yorum
 • 1100

Bir yaşam alanı için renk yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var, özellikle bu alan oturma odası gibi sık ziyaret edilen alanlar olduğu için göz yormayan yani dikkat dağıtmayan, oturma odasında kullandığınız oturma takımının rengine uyumlu tonlar seçilmeli.

Özellikle ülkemiz evlerinin salonları büyük hacimli değil, dolayısı ile burada renk ve yerleşim seçimi yapmak biraz daha zorlaşıyor. Oturma odası için uygun duvar renkleri seçerken öncelikle önem vermeniz gereken noktalar arasında tavanın yüksekliği, odanın aldığı güneş ışığı ve odanın baktığı cephedir. Bu özelliklere göre duvar boyası rengine karar verile bilir.

Oturma odanızın hacmi küçük ise size tavsiyemiz açık tonlar seçmeniz. Beyaz duvarlar daha ferah ve geniş bir his uyandırır mekanda, kırık beyazlar yada daha sevdiğiniz renklerin yumuşak tonları yani pastel tonlarını seçebilirsiniz. Pastel duvar renkleri arasından seçimler yapa bilirsiniz, bu tonlar daha salonda daha huzurlu bir atmosfer yaratacaktır. Oturma odanızın şuan ki rengi mavi ise beyaz yerine çivit mavisi tercih ede bilir, çeşitli duvar dekorasyonları ve aksesuarlar ile mekana şık bir tarz kazandıra bilirsiniz.

Devamını gör
Banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler
 • 1.12.2017 11:40:25
 • 0 Yorum
 • 997

Aslında pek çoğumuz düz beyaz aman havlular sığsın yeter mantığıyla hareket ediyoruz. Sonra dolap eve glip de yerine girince yüzlerce problem ile karşılaşıyoruz. Bunu yaşamamak için bir kaç öneri sunacağım.

 •     Altı dolaplı bir lavabo, onun üstüne asılacak aynalı küçük dolap ve yan taraftaki duvara monte edilecek bir dolap hem kullanım olarak birçok olanak sağlar hem de banyonuzda şık bir görünüm yaratır.
 •     Banyonuzu daraltmamak için daha çok lavabo ve çevresini dolap koymak için düşünebilir diğer duvarları boş bırakmayı deneyebilirsiniz. Diğer duvarlara dolap yerine raf sistemi ile çözüm getirmek daha ferah bir banyonuz olmasını sağlayabilir.
 •     Seçtiğiniz dolaplarda çekmece de olursa dolabı daha kullanışlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Makyaj malzemelerinin, tarak, fırça, toka gibi eşyaların, bakım malzemelerinin, hem kadın hem de erkeğin banyoda kullandığı eşyaların konulması için çekmecelerinin olması dağınıklığı önlemenizi ve banyoda daha rahat düzen kurabilmenizi sağlar.
 •     Tek başına bir ayna asmak yerine, hem duvarı daha çok değerlendirmek hem de yerden kazanmak için aynalı bir dolap tercih etmek daha pratik ve kullanışlı olabilir. Aynalı dolap çevresine raflar da ekleyerek eşyalarınız için yer açabilirsiniz.
 •     Banyo dolabı seçerken ucuz fiyatı ya da şıklığı ön plana almak yerine suya ve rutubete karşı dirençli bir malzemelerden yapılmış dolaplar seçmeye dikkat edin. Böylelikle dolaplarınızın daha uzun süre görünümünün bozulmamasını ve sağlam kalmasını sağlarsınız.
 •     Banyo dolaplarında genelde beyaz ve kahverengi tonlar seçilse de banyonuzun duvar ve fayans renkleri ile uyum sağlayacak renk tonlarını da değerlendirebilir, banyonuzda şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Daha ferah bir ortam sağlamak istiyorsanız banyo dolaplarınızı seçerken açık renkleri tercih etmeye özen gösterin. Ben koyu renkten vazgeçemem diyorsanız o zaman banyonuzda kullanacağınız halı ve aksesuarların renklerini açık renklerden seçerek dekorasyonunuzda dengeyi sağlayabilirsiniz.
 •     Klasik mobilyalara kıyasla modern tasarımlı dolaplar banyoda daha kullanışlıdır. Banyo dolabı seçerken ortamı boğmayacak, rahat kullanım sağlayacak dolaplara yönelmekte fayda var.

Kaynak: dekoralist.com

Devamını gör
Mutfaktaki Yerleşim Planı
 • 30.11.2017 12:32:03
 • 0 Yorum
 • 1161

Öncelikle bütün duvarları dolap olarak değerlendirebilirsiniz. Ama bunun birinci çıkış noktası mekana tam ortadan girebilmek. Böylece tüm etrafını dolap olarak veya ihtiyacınıza göre değerlendirebileceğiniz bir imkan sağlamış olacaksınız. Kapınız biraz solda biraz da sağda da olabilir. Ama mutlaka ortada olmalı. Pencereniz nerede bir düşünün. Pencerenizin altına hemen evyeyi koyun. Olmazsa olmazlarda sağ tarafta bulaşık makineniz. Mümkünse mekan içerisinde bir üçgen oluşturup bu üçgenin noktalarından birine evyeyi koyacaksınız. Diğer üçgenin bir tarafına buzdolabı, diğer tarafına ise ocak ve fırını koyacaksınız. Böylece mekan içerisindeki yürüyüş alanınız da daralmış olacak. Şöyle düşündüğünüz zaman en çok hareket alanınıza bakın. Hatta yere baktığınızda nerelere daha çok aşınmış? Evyeniz, buzdolabı ve fırın. Bu üçlü çok önemli.

Mutfağınız ufak ve böylece salonla birleştirip mekanı daha geniş hissetmek istiyorsunuz. O zaman ön tarafına bir iki tane bar taburesi koyduktan sonra mekanı daha geniş hissedebileceksiniz.

Mutfağınızda çalışmaya başladınız. Evyenin hemen önünde bulaşıkları yıkıyorsunuz. Kirlileri bulaşık makinesine koyacaksınız. Ama kapağı açamıyorsunuz. Ya üstünüze ya da yemek masasına açılıyor. Burada bir hata var demek ki. Bu projeyi detaylandırmadan önce yaşarmışçasına projeyi hayalinizde canlandıracaksınız. O zaman bulaşık makinesi, buzdolabı kapağının açılmasına, nereye denk geldiğine, sağdan mı yoksa soldan mı açılmalı diye düşüneceksiniz. Soldan açıldığında ileride buzdolabı kirlendiğinde rahatlıkla içindeki rafları çıkarabilirim diye düşünüp etrafındaki dolapları ona göre dizayn etmelisiniz.

Dar Mutfaklarda Nasıl Bir Yerleşim Planı Uygulanmalı?

Mutfağınız çok ufak, dar, ışık almıyor, nereyi nereye koyacağınızı bilmiyorsunuz. Buzdolabını nereye koyacağım diye düşünüyorsunuz.

Olmazsa olmazlarımız: Buzdolabı, fırın, ocak, davlumbaz, evye, bulaşık makinesi, belki çöp öğütücü, belki de televizyon. Bununla beraber elektrikli yemek yapmak için, tost makinesi dediğimiz bu tür elektrikli aletleri koyacağımız bir dolap. Bunları listeledikten sonra minimum hareket alanınızı düşünün. O alanı da bıraktıktan sonra kendinize hemen dolap kapaklarınızı açtığınız zamanki o mesafeyi ayırın. Bunları birer oyuncakmış gibi ufak maketlerini yapıp sadece elle çizdiğiniz bir kroki üzerinde yerleştirin.

Mimara danışmadan da olmaz. Siz projeyi konumlandırdıktan ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra ya hazır bir mutfak firmasına veya bir mimara gidin. Mimarın deneyimi ve sizin yaşam tecrübeniz birleştiğinizde muhteşem sonuçlar elde edeceksiniz.

kaynak:nasilolmali

Devamını gör
Mutfaklara Farklı Dekoratif Aksesuarlar
 • 29.11.2017 11:32:00
 • 0 Yorum
 • 1108

Ferah, düzenli ve geniş mutfak dekorasyonu yapabilmek için titizlikle uğraşılması gerekir. Mutfak mobilyaları, mutfak aksesuarları özenle seçilmeli ve belirli bir plan çerçevesinden yerleştirilmeli ve kullanıcıya uygun dizayn edilmelidir. Çünkü mutfakta sürekli bir iş yapma durumunda olan bayanlar aradıkları ve hemen ellerinin altında olması gereken şeyleri ulaşılması daha zor yerlere koyduklarında mutfakta bir şeyler yapmak oldukça sıkıcı olabilir. Kimi ev hanımları mutfaklarının daha geniş ve düzenli olması için Amerikan mutfak veya açılabilen mutfaklar tercih eder.

Bir mutfağı zarif ve ferah şekilde dekore etmek mutfağın hacimsel olarak ne kadar geniş olduğunu tespit etmekle başlar. Daha sonra mobilya ve beyaz eşyalar en son olarak neşeli mutfak aksesuarları koymak için alanlar belirlenir. Mutfak aksesuarlarından olan yemek takımları, yemek pişirmede kullanılan araç gereçler, mutfak tekstil ürünleri gibi birçok işinizi hem kolaylaştıran pratikleştiren mutfak aksesuarları mutfaklarda tamamlayıcı niteliktedir.

Mutfak mobilyaları kadar önemli olan bu mutfağı neşelendiren aksesuarlar neler bunlardan biraz bahsedelim.

Özellikle bolca ve her ebatta kullanılan tencere tava gibi ürünler mutfağın olmazsa olmaz aksesuarlarındandır. Günümüzde çok kadar şık ve farklı modellerle dizayn edilmiş modellerine rastlıyoruz ki almamak elde değil. Özellikle renkli tarzlarda pembe, kırmızı, yeşil gibi enerji veren renklerle bütünleştirilerek özellikle kulp kısımlarında silikona yer verilerek daha sevimli hale geliyorlar.

Düzenleme üniteleri de yine sadece yemek yaparken kullandığımız ürünler değil, mutfağı neşelendiren aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor. Fayans ve seramik üzerine kolayca monte edilebilen düzenleyici üniteler oldukça renkli, şık ve dekoratif olma özelliği taşıyor.

Yine son dönemde oldukça trend olan ve adeta İngiliz ev dizaynlarından esinlenerek günümüz mutfaklarında yer bulan tabak rafları şimdilerde mutfaklarda adeta bahar havası estiren country tarzının da olmazsa olmazıdır. Rengarenk ya da çiçekli özel tasarımlı tabaklarınızı bu raflara yerleştirebilirsiniz.

Karıştırma kaşıkları, birbirinden güzel ve renkli silikon çırpıcılar, kepçeler, baharatlıkların hem dizayn edilmesini hem de kolay erişimi sağlar. Yine aynı şekilde tezgah üstü ürünlerde mutfağı neşelendiren aksesuarlar olarak karşımıza çıkar. Özellikle yemek yaparken tezgahı kirletmek yerine atıkların atılması için kullanıldığı silikon farklı tasarımlarda ve markalarda bulabileceğiniz oldukça şık gereçler mevcut. Tezgah üzerinde sabitlenebilen kesme tahtaları da mutfak tezgahları üzerinde farklı tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

kaynak:banagore

Devamını gör
Yatak Odası Renk Seçimi
 • 24.11.2017 12:43:25
 • 0 Yorum
 • 1092

Tüm günün yorgunluğunu üzerinizden atmak, dinlenmek, keyifli bir uykuya dalmak ve uyandığınızda kendinizi daha dinç hissetmek için yatak odanızda kullandığınız mobilyaların kullanışlı, esnek ve rahat olmalarının yeterli olmadığını biliyor muydunuz? Yatak odanızın duvarlarında, halısında, mobilyalarınızda ve perdelerinizde tercih ettiğiniz renkler; psikolojinizi doğrudan etkiliyor; bazı renkler huzur ve rahatlık aşılarken, bazıları ise kendinizi huzursuz ve boğuluyormuş gibi hissetmenize neden olabiliyor.

Bu yüzden de yatak odanızın renklerini seçerken, birbirleriyle uyumlu olduklarından, ferah ve iç açıcı bir atmosfer yarattıklarından emin olmanız gerekiyor.

Duvarlarda koyu renkler yerine soft renkleri tercih edin!

Yatak odanızın sizi her daim sakinleştirmesini, stresinizi üzerinizden atmanıza yardımcı olmasını istiyorsanız; duvarlarınızda canlı ve koyu renk seçiminde bulunmaktan kaçınmalısınız!

Duvarlarda beyaz, bej, krem, gök mavisi, açık kahve, gri, yeşil ve kahve gibi pastel yani soft tonları kullanabilirsiniz.
Mobilya, halı, yatak örtüsü ve aksesuarlarınızda canlı renklere yer verin!

Yatak odanızda dingin ve sakin bir atmosfer yaratmak istemeniz; kırmızı, mor, turuncu ve pembe gibi canlı renkleri kullanamayacağınız anlamına gelmiyor. Lakin bu tip sıcak renkleri duvarlarınızda değil de mobilya, halı ve aksesuar seçimlerinizde tercih etmenizi öneriyoruz.

Duvarlar, yatak örtüsü, halı ve nevresimlerde renk tercihini açık tonlarda natural renklerden yana kullandıysanız odanızı canlandıracak birkaç aksesuar kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı renklerin ağır bastığı bir tablo, mobilyalarınızla kontrast yaratacak renkte şifonyer, renkli bir abajur ya da rengarenk kırlentler.

Devamını gör
Mobilya Tarzları Nelerdir?
 • 23.11.2017 12:50:22
 • 0 Yorum
 • 1225

Mobilya tarzları, bazen ihtiyaçlara göre bazen de zevklere göre geçmişten günümüze sürekli çeşitlenmiş ve belli mobilya tarzları ortaya çıkmıştır. Bu mobilya tarzları değişik yaşam alanlarında hemen her zaman yer almıştır. Bu tarzları genel olarak şöyle sıralayabiliriz; klasik, avangarde, modern, country mobilyalar.

Klasik Mobilya Tarzı
Klasik mobilyalar mobilya tarzları içerisinde en eski olanıdır. Genellikle yoğun el işçiliği ve ağaç kullanılan bu tarz aynı zamanda mobilya anlayışının temelini oluşturur. Geçmişte ağaç oymacılığı sadece el ile yapılabildiğinden bu mobilyalar sadece burjuva sınıfı tarafından kullanılabiliyordu. Fakat artık ağaç oyma ve işleme teknolojileri ile yaygınlaşan bu tarz her yerde görülebilmektedir.

Avangarde Mobilya Tarzı
Klasik mobilyanın ağaç oyma ve işleme teknolojileri kullanılarak ve tasarımında değerli taş ve metallerin de (altın, gümüş gibi) bulunduğu, yer yer ince el işçiliği çalışılan günümüzdeki son halidir. Mobilyanın en lüks hali de diyebiliriz.

Modern Mobilya Tarzı
Modern mobilyalar günümüzde en çok tercih edilen tarzdır. Çeşit ve ergonomi açısından zengin her mekana ve tasarıma uyarlanabilen üretimi ve montajı diğerlerine göre daha kolay olan ve diğerlerine göre daha uygun fiyatlarda bulunabilen mobilya tarzıdır.

Country Mobilya Tarzı
Son zamanlarda yaygınlaşan country tarz mobilyalar genellikle minimalist sade ama sıcak renklere ve modern bir stile sahiptir. Bir bakıma modern ve avangarde karışımı da denilebilir.

kaynak:dekorblog

Devamını gör
Tablo Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • 20.11.2017 12:47:02
 • 0 Yorum
 • 948

Duvar dekorasyonuna önem verilmiş ve es geçilmiş örnekleri gördükten sonra sanırım bu konunun önemini daha iyi kavrayabiliriz. Duvarlarımızı dekore etmeye karar verdik. İlk akla gelen fikir odamıza uygun bir tablo bulmak. Malesef bu konu biraz zorlu olabilir. Koltuk üzerine bir tablo asmak istiyorsanız ölçüler çok önemli. Eğer tablo yeterli büyüklükte olmazsa istenilen odak noktasını yaratmanız biraz zor.

Bilindiği gibi tablo seçerken önemli olan hususlardan bir tanesi, tablonun kullanılacağı alanda ki renk tonlarına önem vermektir. Her ne kadar tablonuz çerçeveli de olsa, duvar renkleriyle uyum sağlamayacak bir tablo “cırtlak” durmasına neden olur ve hoş görünmez. Dekoratif çözümler üretmek adına duvar renginize uyum sağlayan ve “yeni nesil” tablolara yönelmek en önemlisidir.

Tablo boyutları kesinleştirildikten sonra duvardan ölçü alınır ve bu ölçü alımı ile beraber net bir sonuç kendisini öne çıkartır. Böylelikle ürün seçimleri noktasında ise herhangi bir mağduriyet veya hesaba katılmamış plan söz konusu dahi olmaz.

Bu sayede artık tablo seçimi hususunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacak, ürünlerden tam anlamıyla pozitif etkiler görebileceksiniz. Bir tablo demek, evinizin her zaman çok daha şık bir görüntü kazanmasına yardımcı olur. Bu sebepten dolayı doğru marka seçimleri yapmak ve ürünleri bu hususta netleştirmek önemli bir detaydır. Satın alacağınız tablolarla alakalı hiç beklenmedik sorunlar yaşamak yerine, bu tip detayları ön planda tutmak çok daha büyük değer taşımaktadır.

 

kaynak: dekorblog

Devamını gör
Biri nubuk mu dedi?
 • 15.11.2017 13:25:13
 • 0 Yorum
 • 1255

Peki nedir bu nubuk ?

Nubuk aslında bir deri türüdür, açıklayacak olursak yüzeyi zımpara ile şekillendirilen ve hatta biraz da endüstriyel tarza uygun eskitilmiş yüzey sunan bir döşemelik deri türüdür.

Nubuk’un avantajlarını sıralarsak,

 •     Döşemelik kumaşlarda en sağlamlarındandır.
 •     En önemlisi su itici özelliği ile sıvıyı emmeyecek ve temizliği bir kat daha kolay olacaktır.
 •     Bununla birlikte nubuk ısıya da oldukça dayanıklıdır.
 •     Ciddi lekelenmelerde dahi ilave temizleyici materyallerle temizliği mümkün kılar.
 •     Kullanımla birlikte nubuk yıllanır ve kullandıkça yıprandıkça güzelleşir.
 •     Renk sıkalası geniş olmasa da rengini agresif ortaya koyar. Özellikle, hardal, bordo ve yeşil gibi tonları harika durur.

Nubuk’un dezavantajları,

 •     Hava alan kumaşlara göre hava geçirgenliği azdır bu da eğer yaygı sermeden uzun süre yatıldığında terletme yapacaktır.
 •     Renk sıkalası çok geniş değildir ve renk geçişleri diğer kumaşlar gibi mümkün değildir.
 •     Fiyat anlamında soft lamineli kumaşlara kıyasla daha pahalıdır.
 •     Kışın özellikle plastik taban ayakkabı da giyilirse statik elektrik üretme konusunda ciddi etkisi olacaktır.

Nubuk gerçekten de koltuklara ekstra bir hava kazandıran, kalite algısını yükselten etkiye sahip. Özellikle chester tarzı koltuk modellerinde etkisini daha fazla hissettirmektedir. Fiyatı yüksek olmasına karşın kullanım ömrünün uzun olması ve yıllandıkça görüntüsündeki güzelleşme tercih noktasına oturtuyor. Ancak statik elektriklenmeden çekiniyorsanız bu deri tarzını değerlendirmeniz gerekmekte. Ayrıca modern tarzı sevmiyorsanız nubuk avangart ve klasik tarza uymayan bir yapıda olduğunu da bahsetmeden geçmeyeyim.

kaynak: mobdekor

Devamını gör
Küçük dokunuşlar, büyük değişimler
 • 14.11.2017 11:39:51
 • 0 Yorum
 • 1019

Küçük dekoratif dokunuşlarla evinizde büyük bir değişim yaratmaya ne dersiniz? Bütçemi sarsmadan nasıl dekorasyon yeniliği yapacağım, diyorsanız, hiç üzülmeyin. İşte bütçenizi zorlamadan evinizde harikalar yaratabileceğiniz ufak dekorasyon önerileri!

Oturma odasında ya da salonda duran koltuklarınız artık size fazla sıkıcı gelmeye başladıysa yüzlerini değiştirebilir ya da dekoratif puf yastıklarla ve kırlentlerle koltuklarınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Evinizin biraz ambiyansa ve ışıklandırmaya ihtiyacı varsa, rengarenk lambaderlerle salonunuzu, oturma odanızı ve hatta yatak odanızı hem şık hem de zarif bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Salonunuz çok genişse ve bu alanı doldurmakta zorluk çekiyorsanız, paravanlarla ya da kitaplıklarla odayı bölebilir böylece hem kullanışlı hem de daha samimi bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Küçük bir eve dolayısıyla küçük odalara sahipseniz, aynanın gücünden yararlanabilirsiniz. Yatak odanıza, salonunuza, koridorunuza hatta son modaya uyarak mutfağınıza koyacağınız geniş ayna modelleri sayesinde yaşam alanınızı çok daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Duvarlarınızı doldurmak istiyorsanız fakat seçiminizi klasik tablolardan yana kullanmak istemiyorsanız, bin bir türlü çeşide sahip olan duvar panoları ve özel tablolar ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

kaynak: dekoloji

Devamını gör
Bej Rengin Dekorda Kullanımı
 • 14.11.2017 11:38:29
 • 0 Yorum
 • 979

Bej renk asil ve sakin basit olduğu kadar çekici bir renk. Fakat oldukça zor. Evin içerisinde seçim yapmak için bej sadece belirli tonlarda etkisini ortaya koyar. Bej renk zaman içerisinde eskimeyen ve yeni dekorasyon fikirleri ile de uyum içerisinde kullanılmasından dolayı son zamanlarda yine yaygın bir kullanıma sahip. Bej renk sadeliği ve diğer renkler ile kolay uyumu, onu ev dekorasyonu konusunda ikinci renk olarak kullanacaklara çok büyük kolaylık sağlıyor.

Beyaz ağırlıklı bir dekorasyon yapmayı düşünüyorsunuz ama sade olmasından korkuyorsanız bej renk ile destekleyerek çok başarılı dekorasyon fikirleri ortaya çıkartabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi beyaz  mutfak için seçilmiş olan bu bej renk perdeler ile daha ferah ve modern amerikan mutfak dekorasyonu yapılmış.

kaynak:dekorca

Devamını gör
Saksı Seçimi
 • 13.11.2017 12:23:36
 • 0 Yorum
 • 1108

Evinizin içinde, balkonunuzda ya da bahçenizde dekorasyon için kullandığınız ve ya çiçek yetişdirdiğiniz saksılar elbette ki dekorsayonun önemli bir parçası. Seçimi yaparken hem modern, hem yaratıcı hem de uygun fiyatlı olanları bulmak biraz zaman ala bilir.

Saksı ve ya bahçe dekorasyonunun olmazsa olmazları dekoratif bahçe saksıları özellikle bu yıl birbirinden canlı renkleri ve şık desenleri ile oldukça dikkat çekiyor. Bahçe düzenlemeleri ile uğraşanlar bilirler ilkbahar ayları saksıları yenilemek için en uygun zamandır, tabi bahçe için tercih edilen bitkilerin büyüme süresine göre yenileme işlemi yapılmalıdır, hızlı büyüyen bitkiler için yılda bir, yavaş büyüyen bitkiler içinse iki yılda bir saksı yenilenebilir. Saksıyı değiştirme zamanını daha rahat anlayabilmek için saksının drenaj deliklerine bakmak yeterlidir. Drenaj deliklerinden kök geldiği görünüyorsa artık saksınızın değişme zamanı gelmiş demektir.

Peki bahçe saksıları seçerken nelere dikkat edilmeli ?

Bahçeniz için uygun bir saksı modeli arıyorsanız ilk olarak kullanacağınız çiçeğin büyüklüğünü göz önünde bulundurmalı ve buna uygun saksı boyutları tercih etmelisiniz.  Bu aşamadan sonra artık yapacağınız seçimler tarzınızı ve zevkinize uygun saksı modelleri seçmek olacaktır. Yinede bahçe saksıları seçerken kararsız kalıyorsanız istediğiniz çiçeğin renklerine uygun bahçe saksıları seçebilirsiniz.

Bahçe saksıları üretim malzemelerine göre çeşitlendiriliyor, ahşap, metal, seramik ve plastik gibi.  Plastik bahçe saksıları daha çok hafif olmalarından dolayı tercih ediliyor ve diğer dekoratif bahçe saksılarına göre daha uygun fiyatlara sahip.

 

kaynak:dekorblog

Devamını gör
Renklerin Dansı
 • 9.11.2017 15:31:50
 • 0 Yorum
 • 1240

Pembe Tonlar
Pembe; pozitif duygular uyandırıyor ve genç görünümü sağlıyor. Dekorun herhangi bir parçasında pembe varsa; aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.
Beyaz
Krem
Kahverengi
Siyah
Bebe mavisi
Gri
Ten rengi

Yeşil Tonlar
Bulunduğumuz sezonun en trendi rengi yeşil; kendini ferah hissetmenizi sağlarken, karşı tarafta olumlu duygular uyandırır. Dekorasyonun herhangi bir parçasına yeşil varsa; aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.
Mavi
Sarı
Beyaz
Kahverengi
Ten rengi
Pudra
Su yeşili
Gri

Mavi Tonlar
Gökyüzünün ışıltısını stilinize yansıtan mavi; pozitif hissetmenizi sağlarken karşınızdaki kişinin size karşı güvenin duygusunun artmasını sağlıyor. Dekorasyonun herhangi bir parçasında mavi varsa; aşağıdaki renkleri kullanabilirsiniz.
Yeşil
Mor
Turkuaz
Beyaz
Krem
Gri
Toz pembe
Ten rengi

Gri Tonlar
Turuncu, mavi, yeşil, pembe gibi tüm renk tonlarıyla uyum sağlayan renk gridir. Çünkü gri nötr bir renktir. Siyah, mor, kahverengi, sarı gibi tüm renklerle gri rengi kombinleyebilirsiniz.

kaynak:facebook

Devamını gör
Küçük Daireleri Büyütmek İçin
 • 8.11.2017 10:48:49
 • 0 Yorum
 • 1078

Küçük daireler, her zaman dekorasyon için bir faciaya dönüşür. N e kadar küçük eşya alırsanız alın, ne kadar basit kullanımlar tercih ederseniz edin ev her zaman tıka basa dolu görünür. Fakat renklerin ve akıllı mobilyaların sihri ile, küçük dokunuşlar birleşince küçük daireniz bir saraya dönüşe bilir.

Dekoratif bölümlü duvar

Odanın içinde fonksiyonel bir ayrı bölüm oluşturmak mı istiyorsunuz, en önemli şey ise size engel olmaması. Bu parça duvar kesinlikle size fayda sağlayacaktır: yatak odanızla oturma odanızı birbirinden ayırırken görsel olarak hiçbir görüntü kirliliği oluşturmayacak şekilde ayıracaktır. Bu gibi dekoratif duvarlar dairenizi daha güzel ve açık olmasını sağlayacaktır.

Kesinlikle bir yemek odasına ihtiyacınız var

Birçok insan küçük olan mutfaklarında yemek yeme için ayrı bir alan oluşturmaktan korkar. Çok bir alan kaplayacakmış gibi görünür, fakat bunları en küçük daire de bile çok basittir. İhtiyacınız olan şey işe küçük portatif yuvarlak bir masa ve birkaç sandalye ile bunları duvara dayamanız. Ayrıca dairenizde de birkaç katlanabilir sandalyenin olması güven vericidir.

Beyaz mobilyalar

Bu beyaz renk alanlarınızdaki kusurları örter ve daha geniş görünmesini sağlar. Bu sebepten dolayı iç mimarlar beyaz rengi mobilyalarınızda, bardaklıklarınızda ve hatta kapılarınızda kullanmayı şiddetle öneriyorlar. Buna ek olarak birkaç daha açık renk ekleyerek odanızın daha havalı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

kaynak: evduzenleme

Devamını gör
Akıllı sehpalar
 • 7.11.2017 12:12:36
 • 0 Yorum
 • 1035

Ev, ofis, otel odası gibi yerlerin en büyük sorunlarından biri sehpa seçimidir. Özellikle küçük alanları kullanışsız hale getiren devasa orta sehpalar artık tedavülden kalkmış gibi görünüyor. Bunun sebebi ise günümüzün biricik ve devamlı gelişmekte olan teknolojinin mobilyaları da etkileyerek ortaya çıkardığı, portatif akıllı sehpalar.

Akıllı sehpalar son yıllarda büyük ilgi gören son derece kullanışlı mobilyalar arasında yer alıyor. Özellikle küçük alanlarda büyük işler yapabilen, kullanımı bir hayli kolay olan işlevsel mobilyalar şüphesiz ki gelecekte dekorasyonun vazgeçilmezleri haline gelecekler. Şimdiden Akıllı sehpaların bu kadar ilgi görmesi gelecekte akıllı mobilyaların ne derece önemli konumda olacaklarını bize kanıtlıyor diyebiliriz.

Akıllı sehpa modelleri klasik bir orta sehpanın aksine çok amaçlı kullanılabilen bir tasarıma sahiptir. İlk bakışta normal bir orta sehpa görünümünde olan akıllı sehpalar açıldıklarında hayal gücünü zorlayan bir çok farklı tasarıma dönüşebiliyorlar. Örneğin küçük bir salon için hem orta sehpa hem yemek masası hemde hızlı şekilde dekoratif bir lap top masasına dönüşebiliyor. Bu sehpaların bu kadar fazla ilgi görmesi son derece kullanışlı olmaları ve küçük alanları en iyi şekilde değerlendirebilen kullanım kolaylığı sağlayan mobilyalar olmasıdır.

Devamını gör
Kitaplık Seçiminiz İçin Birkaç Öneri
 • 6.11.2017 11:49:31
 • 0 Yorum
 • 1130

Kitap okumayı sevenler için, evlerinin en vazgeçilmez köşesi elbetteki kitaplıklarıdır. Zevk sahibi, kitapseverler için ve ya evinde yenilik isteyenler için bir farklılık yarata bilmek adına birkaç öneri sunacağız.

Renkli kitaplıklar

Kitapların renklerine göre ayrılmış bu kitaplık köşesi dekorasyonun odak noktalarından biri haline getirilmiş. Yüksek boyu kitaplığın daha göz önünde durması açısından son derece doğru bir seçim, benzer renklere sahip kitapların gruplandırılması ise gök kuşağı etkisi yaratmış. Tabi buna benzer bir kitaplık köşesi için hatırı sayılır bir arşive ihtiyacınız olacaktır, ancak elinizdeki kitap sayısına göre seçeceğiniz daha küçük kitaplıklar ile benzer etkiyi elde edebilirsiniz.

Ağaç kitaplık

Sıra dışı bir kitaplık tasarımı, ilk bakışta gerçekten ağaçtan yapılmış bir kitaplık gibi görünse’de dekoratif stickerlar yada duvara yapılacak olan profesyonel bir ağaç çizimi ile bu sonuç alınabilir. Ağaç şeklinde dekoratif sticker modelleri ile bu dekoratif kitaplık görünümü rahatlıkla yapılır, duvar çıkartması dışında ihtiyacınız olan sadece cam raflar.

Kitaplık duvarı
 
Çok fazla kitaba sahipseniz sıradan kitaplıklar ihtiyacınızı karşılamayacaktır, evinizde belli bir duvarı komple kitaplık olarak kullanarak hem dekorasyona dekoratif bir hava katarsınız hemde tüm arşiviniz düzenli şekilde elinizin altında olur. Duvardan duvara kitaplıklar hem modern hemde klasik dekorasyon stilleri için rahatça uygulanabilecek bir kitaplık fikridir.

Asılı duran kitaplar

Sevdiğiniz kitaplarınız ile evinize farklılık katabileceğiniz son derece dekoratif bir kitaplık fikri, örnekte gördüğünüz gibi asılı duran kitaplar evinizde çok şık bir o kadar ilgi çekici bir düzenleme olabilir.

Merdiven altı kitaplık 

Merdivenli evler için yapılabilecek en akıllıca düzenlemelerden biridir merdiven altı alanı en verimli şekilde değerlendirmek. Önceki yazılarımızda birbirinden ilgi çekici merdiven altı dekorasyon fikirlerine yer vermiştik, ancak aralarında en şık ve modern bir görünüme imkan sağlayan kitaplık olarak değerlendirme fikirleri diyebiliriz.

Harf şeklinde kitaplıklar 

Modern dekorasyon seven kitap tutkunları için dekoratif bir kitaplık modeli, harf şeklinde tasarlanan renkli kitaplık bulunduğu alanda son derece ilgi çekici. Ev için pek uygun bir tasarım olmasa bile modern ve renkli ofis dekorasyonları için değerlendirilebilir bir fikir bizce.

kaynak: dekorblog

Devamını gör
Aydınlatma Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
 • 3.11.2017 17:12:04
 • 0 Yorum
 • 1018

Aydınlatma deyince gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalıyorsanız, aynı ekipteyiz demektir. Bir evin salonu, bir ofisin toplantı odası için oldukça kıymetli birer parça aydınlatıcılar. Bugün yazımızda aydınlatma seçerken nelere dikkat edilmeli, farklı yaşam alaları için aydınlatma ürünleri nasıl seçilmeli bu başlıklara yer veriyoruz.

İç mekan dekorasyonu söz konusu ise seçilen aydınlatma tasarımlarının tarzı, rengi yada desenleri mekanı tamamlayan ve tarzını destekleyen başlıca noktalardır. Ev yada ofis gibi alanlarda tercih edilen abajur, lambeder yada diğer aydınlatma ürünleri seçerken zorlanıyorsanız aşağıda size aydınlatma ürünleri seçerken yol gösterecek bazı ipuçları bulabilirsiniz.

Aydınlatmanın Tarzı

Bir yaşam alanı için aydınlatma ürünü seçerken önceliğiniz bu alanın tarzını tamamlayacak ve aynı çizgilere, renk ve desenlere sahip ürünler seçmek olmalıdır. Basit bir şekilde özetleyecek olursak ortamın dekorasyon tarzı klasik çizgilere sahipse sizin seçmeniz gereken aydınlatma ürünü aynı şekilde klasik bir tasarıma sahip olmalı ve mekanın dekorasyon tarzını tamamlayabilmeli.

Seçimlerinizi Sınırlandırın

Aydınlatma ürünü seçerken seçimlerinizi sınırlandırmanın en kolay yolu hangi yaşam alanı için ihtiyacınızın olduğunu belirlemektir. Bu şekilde düşünürsek bir mutfak için seçeceğiniz aydınlatma ile salon ve oturma odası seçeceğiniz aydınlatmalar farklılık gösterecektir. Evin hangi bölümü için aydınlatma ürünü seçeceğinizi bilmek daha kolay şekilde seçim yapmanızı sağlayacaktır. Aynı şekilde farklı yaşam alanlarının rengi ve tarzı aydınlatma ürünleri seçerken size yol gösterecek olan noktalar arasında yer alır.

Renk Uyumu

Ortamda yer alan mobilyaların tarzı, duvar rengi ve mobilyalar aydınlatma ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar arasında yer almaktadır. Her açıdan uyumlu bir aydınlatma tasarımı için mobilya tarzı ve ortamda ağır basan renk yada desenlere uygun olan bir tasarım doğru bir aydınlatma ürünüdür. Seçeceğiniz aydınlatma aynı zamanda materyal olarak ortama uyum sağlamalı yani mekanın belirgin bir dekorasyon tarzına sahip olması daha rahat seçim yapmaya imkan sağlar. Basit bir örnek verecek olursak endüstriyel yada loft tarzı bir ortam için aydınlatma seçimi yapmak oldukça kolaydır, parlak metaller yada demir aydınlatmalar bu tarzı tamamlayacak özelliklere sahip materyallerdir.

kaynak: dekorblog

Devamını gör
Kahverengi salonunuzu renklendirin!
 • 2.11.2017 13:02:30
 • 0 Yorum
 • 1061

Kahverengi mobilyalarım çok sıkıcı, ancak mobilya alacak durumda değilim. Yine de salonumu biraz daha renkli hale getirebilirim ama nasıl sorusuna bir kaç yanıt aradık ve buraya topladık. İşte buyurun...

Direk olarak kahverengi mobilyaya uygun perde arayışına girmeden önce, salonunuz için hayat kurtarıcı bir kaç bilgi vermek istiyoruz.

Kahverengi mobilyaların ağırlıkta olduğu bir salon dekorasyonu, doğru yardımcı renkler ile son derece şık ve hatta elegan bir tarza sahip olabilir.

Çoğu kişi kahve takımların salonda yaratacağı karanlık stilden korktukları için açık renk oturma gruplarına yönelir, ancak kahve oturma grupları bir çok farklı renk ile başarılı şekilde kombinlenebilen şık ve kullanıldığı tasarıma kalite kazandırabilen bir renktir.

Kahverengi kullanacakların bilmesi gereken en önemli nokta bu renk ve tonlarını sıcak yada nötr renkler ile kolayca tamamlanabilir olması.

Kahverengi koltuk takımları ile salon dekorasyonu yapacaklar için bir çok sıcak ve nötr renk seçeneği bulunuyor, mesela kahve tonlarını altın tonları ile tamamlayarak mekanda çok şık ve zengin bir stil elde edilebilir.

kaynak : evdekorasyon

Devamını gör
Feng Shui İle Çiçek Seçimi
 • 1.11.2017 12:24:08
 • 0 Yorum
 • 1080

Feng shui, eski birçin felsefesidir. Belirli objeleri organik olsun olmasın kullanarak enerjiyi yönlendirerek huzurlu ve mutlu yaşama sanatıdır.

Şans, bereket ve bolluk getiren bu uygulamalar aynı zamanda evimizi de güzelleştirmektedir.

Feng Shui’ye göre, evimizde bazı çiçekleri kullanarak şans, para ve huzur sağlayabiliriz. İşte, şans getiren çiçekler ;

Evinizde romantizm yaratmak istiyorsanız kullanacağınız çiçek kesinlikle karanfildir. Özellikle yatak odanızda beyaz karanfil kullanırsanız, sakinlik ve huzur yanı sıra romantizm enerjisini de çekersiniz.

Evlerde ve iş yerlerinde chi enerjisi başarı ve başarının dengesini sağlar. Bu enerjiyi yükselten çiçekler ise mimozalardır. Evinizin veya iş yerinizin bir noktasında kullandığınız mimozalar başarınızı arttırır ve etkiyi sürekli kılar.

İyi şans, iyi süprizler, sadakat ve şefkat enerjisi bir ev için çok önemlidir. Bunları hayatınıza çekmek istiyorsanız, gül ve şakayık kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz olanlar sadakati ve şefkati hayatınıza çekerken, kırmızı renk olanlar şansı ve iyi süprizleri hayatınıza taşırlar.

Evinize bol para ve bereket çekmek istiyorsanız lilyum kullanın. Lilyum, bol para ve paranın iyi şansını çeker.

Krizantem, bir evde neşe ve mutluluğu yaratır. Enerjinizi o yöne çeker. Gevşeme, stresten uzak kalmanızı sağlayarak huzur da verir.

Kendinizi tembel ve yorgun hissediyorsanız, günebakanları kullanabilirsiniz. Günebakanlar, ev içinde sizin ateş enerjisi ile yüklenmenizi sağlarlar. Ev içinde dinamik, hızlı ve hareketli olursunuz.

Ev içinde sürekli kavga ve gürültü varsa, bu etkiyi ortadan kaldıran orkidelerdir. Orkideler, ev içinde barışı ve sükuneti sağlarlar.

Yeşil yapraklı olan bitkiler ev içinde güney ve güney doğu kısımlarında kullanılırsa, evin şansını ve bereketini arttırır. Yeşil, büyümenin gelişmenin ve sağlığın rengidir. İnsanlarda sağlık, tazelik ve şansı arttırır. Yuvarlak yaprakları olan yeşil bitkiler, iyi bir enerji alanı yaratarak iyi şansı harekete geçirir.

Tüm bu bitkileri ve çiçekleri yerleştirirken bir pusula almakta fayda vardır. Evin güney ve güney doğusuna bitki yerleştirirseniz, enerjiyi harekete geçirip etkisini eve verirler.

kaynak: malice.com

 

Devamını gör
Çocuk Yastıkları Seçerken
 • 31.10.2017 10:22:41
 • 0 Yorum
 • 1122

Çocuklarımızın güvenli ve rahat bir ortamda dinlenmelerini sağlamak her anne babanın istekleri arasında yer alır. Bunun için ebeveynler ellerinden geleni yapmaktadırlar. Çocuk odasının tematik yapısını tamamlamak veya çocuğunuzun sevdiği bir kahraman ya da nesnenin yastık şeklinde odasında bulunmasını ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise bunun için size dekoratif çocuk yastıkları çeşitlerini öneriyorum.

Dekoratif çocuk yastıkları her desen ve modelde bulunabilir. Önemli olan seçiminizi doğru yapabilmektir. Örneğin tematik bir çocuk odasına sahipseniz temayla ilgisi olmayan bir dekoratif çocuk yastığı kullandığınızda odak noktasının homojen dağılmasına engel olursunuz. Ama bazı dekoratif çocuk yastıkları her çocuk odasında çok fazla dikkat çekmeden bulanabilmektedir. Bunların seçiminin size ait olduğunu belirtmekle birlikte bu seçimi yaparken mutlaka çocuğunuzla birlikte karar vermenizde fayda var.

Dekoratif çocuk yastıkları içinde çocuğunuzun tuttuğu takıma ait yastık kullanılması en fazla tercih edilen çeşitler arasındadır. Bu yastıklar alacağınız diğer takım aksesuarları ile bir bütünlük oluşturacağı için çocuk odası dekorasyonunu da tamamlayıcı bir niteliğe sahip olacaktır.

Minimalist bir çocuk odasına sahipseniz ve çocuğunuzun çok sevdiği bir figür ya da kahramanın yastıkta olmasını istemiyorsanız size sade desenlere sahip bir çocuk yastığı öneriyoruz. Bu sadelik odanın bütününe yansıyan minimalist çizgi ile de uyumlu olacağından yastığın dekoratif kalitesi de oda içinde artacaktır.

Dekoratif çocuk yastıkları çeşitlerinin seçiminde çocuğunuzun yaşı da oldukça önemlidir. Küçük çocuklar için çizgi film karakterlerinin yastıklara işlenmesi ile oluşturulmuş ürünler tercih edilebilir. Yine küçük çocuklar için balık, kelebek, kedi, fil, baykuş gibi hayvan figürlerinin karikatürize edilmiş figürleri ile oluşturulmuş yastıklar kullanılabilir. Üstelik bu yastıkların eğitici olma özelliği de düşünülerek birden fazla satın alınarak kullanılması da mümkündür.

Devamını gör
Minervanın Baykuşları
 • 30.10.2017 13:12:03
 • 0 Yorum
 • 1439

Baykuşlar hakkında eski çağlardan süre gelen bir inanış vardır, yunan ve roma mitolojisinde baykuş figürü bilgiyi, belleği ve bilgi sahiplerini koruyucu bir anlam taşır. Aynı zamanda mısır alfabesinde yer alan M harfinin simgesi baykuştur. Özellikle son dönemde moda ve ev dekorasyon sektöründe baykuş figürleri büyük ilgi görüyor, mitolojide farklı inanışları simgeleyen bu efsanevi hayvana dekorasyonda yer vermek isteyenler için seçtiğimiz birbirinden güzel dekoratif baykuş bibloları yazımızın devamında inceleyebilirler.

Minerva’nın Kuşu (Minerva’nın Baykuşu)

Baykuşlardan bahsedeceksek kesinlikle yunan mitolojisindeki önemi ve anlamı hakkında konuşmamız gerekir.  Başlığın neden Minerva’nın Kuşu olduğunu merak eden okuyucularımız için biraz bilgi verelim. Eski yunan mitolojisinde yer alan Tanrıça Athena, roma mitolojisinde Minerva olarak geçer. Athena ( Minerva), Zeus’un bilgelik tanrıçası olan Metis’ten doğan kızıdır. Eski çağlarda yaşayan insanların inancına göre her tanrı yada tanrıçayı sembolize ettikleri kavramları simgeleyen bir hayvan vardır ve bu hayvanlar inanışa göre kutsal sayılırlar, İşte yunan mitolojisinde yer alan Tanrıça Athena’nın hayvanı baykuştur.

Eski roma ve eski yunan inancına göre sabır, akıl ve bilgi gerektiren konularda her zaman başvurulan tanrıça Athena olmuştur, hatta eski kentlerde kurulan kütüphanelerin girişlerinde tanrıça athena’nın anıtsal heykellerine rastlanmıştır.

Baykuş figürü aynı zamanda bilgiyi, belleği ve bilgi sahiplerini de koruyucu bir anlam taşır, diğer bir inanışa göre ise tanrıça athena’nın dünyaya indiğinde ölümlü insanlara baykuş şeklinde görüldüğüdür. Kısacası baykuş, yunan – roma döneminde kutsal sayılan bir hayvandır ve Minerva’nın kuşu ( Minerva’nın baykuşu) olarak bilinir.

Baykuş bir çok efsaneye konu olan bir hayvan, dolayısı ile bu hayvan için inanışlarda farklılık göstermiştir. Bazı toplumlarda baykuş figürü taşındığında uğur getirdiğine inanılır. Yunan-roma döneminde kutsal bir hayvandır, Kızılderili kültüründe, bilgelik, algı, ayırt etme ve hileyi anlama özelliklerinin öğreticisi olarak düşünülür.

Sonuç olarak baykuş figürünün bilgeliğin anahtarı ve şansın simgesi olduğunu düşünüyorsanız yazımızda sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel ve dekoratif baykuş bibloları kesinlikle ilginizi çekecektir diye düşünüyoruz. Baykuş bibloları hem evinize renk katacak şık bir aksesuar hemde özel günlerde sevdikleriniz için çok şık ve anlamlı bir hediye olabilir.

Bir çok farklı ebat ve renk seçeneğine sahip dekoratif baykuşlar bir çok ev & dekorasyon alış veriş sitesinde çok uygun fiyatlar ile sunuluyor. Seramik, metal, ahşap gibi farklı materyaller ile tasarlanan dekoratif biblolar her tarz dekorasyona rahatça uyum sağlayacaktır.

Devamını gör
Küçük Banyolara Büyük Çözümler
 • 30.10.2017 09:47:06
 • 0 Yorum
 • 1203

Her ne kadar misafirlerinizin çok fazla uğrak yeri olmasa da aile bireylerinin oldukça sık kullandığı ve kişisel temizliğin yapıldığı yerler olan banyoların dekorasyonu da evin diğer bölümleri kadar önemlidir. Bu sebeple küçük banyoları büyük göstermenin yolları konusunda bilgi sahibi olmamız gerekir.

Duşa kabin bölmeleri banyonun toplam alanını keskin hatlarla böldüğü için mekânı daraltacak ve banyonun kullanım alanı azalacaktır. Bundan en az zararla çıkmanın yolu duşa kabin kullanım alanını minimal seviyede tutmak ve bölmeleri mutlaka şeffaf bir cam ile gerçekleştirmekten geçer. Buzlu ya da çizgili camlar ile oluşturulan duşa kabinler, banyoları dar göstereceği için küçük banyolar için doğru bir tercih değildir.

Banyo dolapları, banyolarınızı düzenli gösteren kurtarıcılardır. Dolapların banyolarınıza montaj işlemi ise tam bir ustalık ile yapılmalıdır. Banyoda hangi alanın nasıl kullanılacağı ile ilgili profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Küçük banyoları büyük göstermek için banyolarınızdaki hacmi en verimli şekilde kullanmalısınız. Bunun için uygun duvarlara monte edilen banyo dolapları mekânın dağınık olmasına da engel olacaktır. Düzene sahip, dağınık olmayan bir mekân, küçük banyoları büyük göstermenin yolları arasında kabul edilir.

Banyosu dar olanların yapması gereken önemli uygulamalardan biri de kullanılan banyo araçlarının ve aksesuarlarının minimal boyutlarda olmasını sağlamaktır. Özellikle alanı daha çok daraltabilecek büyük lavabo kullanmak yerine daha küçük boyutlarda lavabo kullanmak gerekir. Klozet, duşa kabin ve su bataryaları için de aynı uygulama yapılmalıdır. Bu sayede hem şık bir uyum sağlanmış olur hem de banyonuzun daha ferah bir görünüme kavuşması mümkün hale gelir.

Küçük banyoya sahipseniz renk konusu en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Banyo rengini belirlerken açık renkli fayans ve mobilyaları tercih etmelisiniz. Özellikle beyaz rengin mekân algısında genişlik sunduğu bilimsel bir gerçektir. Bu sebeple günümüzde üretilen rengârenk fayansları tercih etmek yerine daha sade ve deseni az olan fayansları tercih etmeniz küçük banyoları büyük göstermenin yolları içinde değerlendirilmektedir.

 

Devamını gör
Gravity Tarzı Oturma Odası Dizaynı
 • 26.10.2017 10:34:06
 • 0 Yorum
 • 1497

Gravity ingilizcede ''yer çekimi'' anlamına gelen bir kelime olsa da, dizayn konusunda sadeliği, hafifliği, geniş ortamda şıklığı temsil eder.

6 farklı oturma odası biçemiyle görsel olarak ifadesini anlayacaksınız.

Ha, zaten biliyorum derseniz de bir kaç örnekle zihninize yeni fikirler yaratacak unsurlar sunacağız.

Devamını gör
Bir Başka Dekor
 • 24.10.2017 17:56:31
 • 0 Yorum
 • 1135

Önemli olan sizin ne dşündüğünüz.

Evet maalesef yazıya böyle girmek zorundayım. Baştan işin temel kısmını üzerimizden atıp nacizhane bir fikir ortaya koyacağız.

Beyaz ve ahşap. İç içe geçmiş sade şık ve göze  batmayan oldukça basit bir dekorasyon.

Gerisi sizin yaratıcılığınıza ve hayal dünyanıza kalmış.

 

 

Devamını gör