emlak-haberleri

emlak haberleri

İnşaat sektöründe'ki bu muazzam gelişme firmalrın çoğalmasına,firmaların çoğalması rekabet'e rekabetin artması ise yapılan işleri hem daha kaliteli hemde daha çekici kılmaya başladı. Eskiden üstünkörü projeler yapılırken şu anda planlı bir şekilde gerek mimarlar gerek inşaat mühendislerimiz tarafından belirli bir mimaride ve profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Düşün ki iki bina yapılıyor,bunlardan bir tanesi bünyesinde mimarları,mühendisleri barındıran ve dolayısıyla planlı,diğer yandan ise plan proje olmadan direk konutları dikenler. Arada çok fark var elbette. Profesyonel olarak çalışan projede herşey adım adım belli bir projeye göre,belirlenmiş bir mimariye göre yapılıyorken diğeri ise kabatsalak yapılıyor. Şu anki profesyonel çalışan firmalarımız inşaat'ta kullanılan malzemelerden tutunda deprem riskine kadar herşey planlı bir şekilde adım adım işleniyor. Böyle bir durumda elbetteki bu projedeki konutlara yönelim daha fazlaolacaktır.  Emlak Projeleri her geçen gün artış gösterip muazzam yapılara imza atılıyor. Buna paralel olarak emlak haberleri'de baya güncel bir duruma gelmiştir. Düşünün ki projenin içerisinde avmler,marketler,ofisler yanii günlük hayatımıuzda ne kullanıyorrsak bünyesinde topluyor. Bunun üstüne bide depreme dayanıklı olması ve kullanılan malzemelerin kaliteli olması hem konut sahibi olanların yüzünü güldürüyor hemde eşiyle,çoluğu çocuğu ile güvenli bir ortamda bir ömür mutlu mesut yaşamalarına vesile oluyor. Böyle güzel projeleri sürekli takib edden bide yatırımcılarımız var. Onlarda bu muazzam projelerlen istifade ediyorlar.  Yatırım yaptıkları yapılar Profesyonel ellerden geçtiği için rahatça alabiliyor ve sorun yaşamadan satış yapabiliyor.

mutfaklara-beyaz-asaleti-dekor-onerilerimiz

Mutfaklara Beyaz Asaleti Dekor Önerilerimiz!


Mutfaklarınıza beyazın hakim olmasını istemez misiniz?Beyaz mutfaklar, temiz bir görüntü oluşturmanın yanı sıra diğer yapı elemanlarını da ön plana çıkartır. Mutfağınızdaki zemin renkleri,kullanacağınız  perdeler,yine kullanacağınız aksesuarlar hepsini bir bütün olarak düşündüğünüz zaman oldukça belirgin bir bütünlük ortaya çıkıyor.Bunları düşündüğünüzde ise size nasıl bir fayda sağlayacağının da farkında olacaksınız.


Beyaz mutfak modelleri ile leke oluşturacak şekilde ikinci veya üçüncü renkleri de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu renkleri birbiriyle kombine ederken mutlaka beyazın asaletinden faydalanmanızda fayda var.Bu faydalar saymakla bitmiyor.Mutfağınızın konumu bu noktada çok önemli eğer mutfağınız gün ışığını alamıyorsa sizin beyazın hakim olduğu bir mutfak tasarımı ile dekorunuzu tamamlamanız oldukça feah ve aydınlık bir ortam yaratabilmeye de yeterli olacaktır.


 Beyaz rengin parlak ve aydınlık hissini mutfağınızda olabildiğince kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz renklerin yoğun olduğu bir mutfak tercih etmek istiyorsanız bu noktada mutfaklarınızı daha rahat kullanabilmeniz amacıyla her renk ile kombine gerçekleştirebilirsiniz. Modern, vintage, retro, klasik olmak üzere tüm dekorasyon tarzlarında rahatlıkla kullanacağınız bu alanları da hem müsafirlerinizin gözüne hitap edecek alanlar olarak tercih etmeniz hem de beyaz rengin yaratmış olduğu kombinlere de çözüm bulabilmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Sinem özdemir

modern-banyo-dekorasyonunuz-icin-fikirler

Modern Banyo Dekorasyonunuz İçin Fikirler!

Bugün sizler için modern bir banyo dekorasyonun sağlamanız amacıyla birkaç fikir sunmak istiyoruz.Bu kapsamda sizlere modern bir banyonuz olabilmesi amacıyla ise nasıl bir dekor önerimiz olacağını da vurgulamak istiyoruz.sizlere farklı banyo fikirleri ile banyolarınızda nasıl modern bir ortam hazırlayacağınızı da anlatmak istiyoruz.Genel anlamda banyo aksesuarlarını baz aldığınızda duşa kabin tercihlerinizde bu noktada önemli bir yere sahip olabilecek hale geliyor.
Eğer banyonuzda küvet kullanmayı düşünüyorsanız da modern ve yalın tasarımları seçmelisiniz. banyonuzda oldukça iddialı bir hava yaratmak amacında iseniz genel olarak kavisli ve daha modern görünümlü tasarımları da tercih etmeniz de yararınıza olacaktır.

Banyonuzda duşakabine yer verecekseniz, özellikle camların sade olmasına dikkat edin. Desenli ve figürlü camlar kullanmak yerine, düz ya da hafif buzlu camlara sahip duşakabin modelleri seçebilirsiniz.Kullanacağınız fayanasların desenleri ve yine banyonuzda kullanmış olduğunuz perdeler dahi bu noktada oldukça önemli bir yere sahip belki harika bir banyayo sahip olacaksınız .Banyonuza paspas ya da halı seçerken mutlaka bu seçimlerinizi uyumlu olacak seçimler olarak tercih etmeniz ise sizin yararınıza olacaktır.

Yalın, sade ve minimalist stile sahip karoları kullanmanız, modern banyo stilinizi güçlendirecektir.Fayanslarınız ve yer karoları dekorasyonunuzun adeta kalbi gibi diyebiliriz tüm bunları da düşünerek  Eğer bütçeniz izin veriyorsa doğal taşların yalın modellerine göz atabilirsiniz. Gelelim aydınlatma unsurlarına modern banyolarınız olmasını istiyorsanız tüm bunları dikkate elın ve aydınlatma tercihlerinizi ise her zaman daha sade kullanın.

Sinem Özdemir

camasir-makinesi-dolabi--modelleri

Çamaşır Makinesi Dolabı Modelleri

Son zamanların en popüler ev araç gereçleri arasında bulunan çamaşır makinesi dolapları her açıdan kullanışlı olduğunu da göstermiş olduğunu bir ke z aha kanıtlıyor.Öyleki sizlr evinizin estetik görüntüsü için temizlik malzemelerinizi ve makineye yakın olan diğer malzemeleri de düzenli bir yerleştirme olarak tasarlamış olduğunuzu da göstermeniz gerekiyor.


Çamaşır makinesi dolabı modelleri arıyorsanız, banyonuzun metrekaresine uygun pek çok örnek getiriyoruz karşınıza. sizler eğer kendinzie ait bir müstakil eviniz yok ise mecburen banyolarınıza çamaşır makinelerinizi yerleştirmiş olmanız gerekiyor.Bu noktada sizlere bazı görevler düşüyor diyebiliriz. Çamaşır ve kurutma makinesi, banyoda asli görevini gerçekleştirmek üzere yerini alıyor.Kirli çamaşırlarınızı ayrı bir düzen ile birleştirdiğiniz zaman bakıldığında onları da ayırmanız oldukça kolay bir hale gelmeye başlıyor.Bu noktada bir çamaşır makinesi dolabınızın olmuş olması da hiç fena olmaz. Banyo dekorasyon fikirleri ile bu alanın dekorasyonunu ne kadar şık bir hale getirseniz de, makineler yarattığınız dekorasyonun bir parçası olmaktan uzak olabiliyor.Bu noktada daha estetik ve banyonuzda daha güzel bir hava yaratmak amacıyla da hedeflerinize ulaşabildiğinizi göstermiş olmalısınız.Bunları yaparken ölçü konusunda bir marangozdan da faydalanabilir ya da evde kendiniz bir mezro yardımı ile ölçüm gerçekleştirebilirsiniz.


Karar verdiğiniz çamaşır makinesi modelleri marangoza göstererek, malzeme ve renk konusunda da bilgi vermelisiniz. Makinenizi seçtikten sonra ise kullanılan malzemenin de oldukça dayanıkı olması ve suya karşı sizi madur etmemesi gerekiyor bu noktada çamaşır makinesi dolapları sizi oldukça mutlu ediyor.

Sinem özdemir

Son Yazılar

Otomatik şanzımanlı kiralık bir araba sürmek için en iyi ipuçları
 • 12.8.2021 00:43:28
 • 0 Yorum
 • 791

Araç Kiralama şirketlerinin müşterileri şanzıman için farklı tercihlere sahiptir. Genellikle otomatik şanzımanlı özel bir arabaya sahip olanlar da aynı şeyi kiralamaya karar verirler. Kentsel alanda sürmeye karar verirseniz, otomatik şanzıman özellikle çok sayıda trafik ışığı ve Trafik Sıkışıklığı ile mükemmel olacaktır.  havalimanı vip transfer

İşte otomatik şanzımanlı kiralık bir aracın nasıl kullanılacağına dair bazı profesyonel ipuçları:

1. harflerin anlamını anladığınızdan emin olun

* P-Park-Bu katman park etmek için kullanılır. Bu konumu seçtiyseniz, araba herhangi bir yönde hareket edemez. Hareket etmeyen lastiklerin hala dönme yeteneğine sahip olduğunu ve hareket edenlerin de olduğunu unutmayın. Bu fark nedeniyle mümkündür. Bu nedenle, Park ederken el frenini kullanmanızı öneririz. Her ikisini de kullanırsanız, şanzımanın servis ömrü uzar. "P" harfini seçmediğiniz sürece arabayı durdurduğunuzda anahtarı çıkaramayacağınızı unutmayın!   havalimanı vip transfer

* R-ters-aracın geriye doğru hareket etmesini sağlar. Geri vites lambaları açık ve Acil Durum ışıklarını açmak iyi bir fikir.

* N-nötr / vites yok-Bu konumda araç rölantide.

* D - Drive-durma modundan bu moda geçmek için önce frene basmanız gerekir. Daha sonra gaz pedalına basmanız ve ardından arabayı çalıştırmanız gerekir.

* + / - Veya M-yokuş yukarı sürerken kullanabilir veya dişlilerin hangi hızda değiştirileceğini belirlemek için manuel vites değiştirmeyi seçebilirsiniz. Sollama sırasında bu seçeneği de seçebilirsiniz.

2. Pozisyon "N"

Yokuş aşağı gidiyorsanız veya rotanız birçok İnişten geçerse, nötr "N" ye geçmemelisiniz.

3. Pozisyon 'R'

Geri giderken, araç "R" geri vitese geçmeden önce tamamen durmalıdır.   havalimanı vip transfer

4. otomatik şanzıman manuel şanzıman ile aynı değildir

Otomatik şanzımanlı bir otomobilin motorunu dışarıdan iterek çalıştırmak imkansızdır. Bu yüzden bu yöntemi denemeyin.

5. kışın prosedür

Kışın sürerken, sürmeden önce arabayı bir süre ısıtmanızı öneririz. Aksi takdirde, ilk 2-3 kilometrede 50 km/s'den daha yavaş sürmeniz ve çok fazla hızlanmamanız gerekir.

 

Devamını gör
Evlerin Olmazsa Olmazı Havlular
 • 17.8.2018 10:14:10
 • 0 Yorum
 • 1715

Gün içinde defalarca kez kullanılan, banyoların olmazsa olmazı havluları seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Yumuşaklık, doku, teninizdeki hissiyatı, ağırlığı,  hammaddesi… Havlu seçerken etiketlerde gördüğünüz bilgilerin ne anlama geldiğini, doğal hammaddeden üretilmiş bir havlunun sağlık açısından ne kadar büyük önem  taşıdığını biliyor musunuz? 

Orta çağa ait arkeolojik çalışmalar havlunun ilk olarak 17. yüzyılda Bursa şehrinde kullanılmaya başlandığına işaret eder. “Türk Havlusu” olarak dünyaya nam salan havlular evlerden önce, yine bizim kültürümüze ait olan Hamamlarda kullanılmaya başlanmış.Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırları genişledikçe dünyaya yayılan Türk havlusu 18. yüzyıldan itibaren şimdi kullandığımız havlulara benzer bir hale dönüşmeye başlamış. 

Seçtiğiniz havlunun uzun ömürlü olması, yumuşaklığını kaybetmemesi, havlu liflerinin hızlı kuruma özelliğinin bozulmaması için dikkat etmeniz gereken bazı küçük püf noktaları var. Havlularınızı renk ve içerik bakımından kategorize ederek yıkamanız renk kayıplarını önleyeceği gibi, ısı ayarlarını doğru yaptığınızdan havlunun  bozulmamasını sağlayacaktır.Ne yazık ki ne kadar kaliteli olursa olsun her ürünün bir ömrü var. Havlularınızı yenilemeye karar verdiğinizde eski havlularınızı hemen çöpe atmayın! Havluları değerlendirmenin pek çok faydalı ve eğlenceli yolu var. İster kendinize özel plaj örtüleri yapabilir, isterseniz basit bir kendin yap projesiyle bir kaç havludan kendinize yepyeni bir banyo paspası yapabilirsiniz.

Devamını gör
Mutfağınızdaki Solo Ürünü Ankastreye Dönüştürmenin Dezavantajları
 • 17.8.2018 10:10:20
 • 0 Yorum
 • 13754

Bir oyuk ya da açık alanın içine yerleştirilmiş tüm uygulama ya da sistemler için kullanılan ankastre kelimesi günümüzde ankastre fırın, ankastre ocak, ankastre bulaşık makinesi gibi ev ürünleriyle beraber kullanılmaktadır. ankastre kelimesi bu ürünlerin diğer ürünlerden ayrım tanımı olarak kullanılmaktadır. Peki her ürünün ankastresi olur mu? Bu sorunun cevabı hayırdır. Çünkü fırın, ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ankastre olabiliyor. 

Ankastre olan bir ürün solo hale yani ankastre olmayan klasik kullanım haline dönüştürülemiyor. Solo ürün ise ankastreye dönüştürülebiliyor. Herhangi bir modülün içine gömülen solo ürünler bu şekilde ankastreye dönüştürülebilir. Ancak bu dönüştürme işlemi tam anlamıyla sorunsuz dönüştürmenin sağlanması son derece zordur. Ankastre ürünler kullanıldıkları yerle entegre olmuş olan tasarım ve minimal mühendislik gerektiren sistemler olduğu için bunun sonradan tasarımında çeşitli sorunlar doğabilir.

Ankastreye dönüştürmek istediğiniz üründe ki bazı çıkıntılar, bazı kablolar, borular veya başka nedenler nedeniyle ankastre haline dönüşüm sorunlu olabilmektedir. Bu  ankastreye dönüştürme ayrıca estetik açıdan da başarılı olmayabilir. Bu nedenlerle eskiyen veya bozulan buzdolabı, fırın, ocak, bulaşık makinesi, davlumbaz gibi ürünlerin yerine ankastre olarak satılan ürünlerin alınması ya da ankastreye uygun şekilde mutfak modülünün değiştirilmesi önerilir. 

Devamını gör
İzolasyonun Önemi ve Gerekli Yönleri
 • 16.8.2018 10:11:12
 • 0 Yorum
 • 1714

İzolasyon, ev sahiplerine ve çevreye sayısız yarar sağlar. Uygun bir ev ortamı yaratmanın yanı sıra, enerji verimliliğini arttırır ve fatura maliyetini düşürür. Yalıtımınızın ne kadar tasarruf sağladığını öğrenmek isterseniz eğer evinizin enerji ihtiyaçlarının kapsamlı bir değerlendirmesi için nitelikli bir profesyonel ile çalışabilirsiniz. Yeni bir yalıtım yaptırmayı veya ekipmanınızı yükseltmeyi planlıyorsanız da denetim yararlıdır. Zira her iki durumda da denetim sonuçları enerji tüketirken akıllı kararlar vermenize yardımcı olabilir. Dahası size hangi yalıtım tekniği veya malzemenin kullanılması gerektiği hakkında fikir verecektir. Ayrıca evinizin değerini de arttırabilir.

Evinizde herhangi bir alana izolasyon yaptırmadan önce ev içindeki ısıtma ve soğutma mekanizmalarını ve günlük enerji kaybının nasıl gerçekleştiğini anlamak önemlidir. Isı transferi prensipleri, dışarıdaki ısının evinize ve vücudunuza ne zaman aktarıldığını açıklar. İletim, radyasyon ve konveksiyon gibi üç süreç vardır. Isı, ısıyı emen ve sonra yükselen hava ile taşınır. Çevrenizdeki hava yükselir ve serin hava hareket eder ve vücudunuzun sıcaklığını arttırır. Isı kaybı ise yerel iklime ve mevcut yalıtımınıza bağlıdır.

Günümüzde çok sayıda ve ucuz yalıtım malzemesi bulunuyor. Bu yalıtım malzemelerinin her birinin kendine has artıları ve eksileri var. Sonuç olarak herhangi bir yalıtım  malzemesini kullanmadan önce seçeceğiniz malzemenin eviniz en uygun malzeme olduğundan emin olmalısınız. R değeri, fiyat, çevresel etki, yanıcılık, ses yalıtımı ve diğer faktörler malzeme seçiminizi kolaylaştırabilir.

Devamını gör
Ankastre Ocak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • 16.8.2018 10:08:27
 • 0 Yorum
 • 2225

Mutfak, toplumumuzda özellikle hanımların günlerinin büyük kısmını geçirdikleri mekândır. Mutfaklarda yemek yapmak ve yemeklerin yenmesi asıl mekan amacıdır. Bununla birlikte mutfaklarda yemek yapma süresi, mutfakların temizliği, bulaşıkların yıkanması gibi aktiviteler nedeniyle bu yaşam alanının da kulanıcılarına kolaylık  sağlayacak şekilde geliştirilmesi için çeşitli çalışma ve tasarımlar yapılmaktadır. Mutfak içerisinde en önemli noktalardan birisi de ankastre ocak seçimleridir. Gerek dekorasyon açısından, gerekse mutfakta en lazım olan araç gereçlerden birisi olması hesabıyla ankastre ocaklar önemli detaylardır. 

Ankastre ocak almadan önce tüketicilerin dikkat edecekleri ikinci konu, ocağın paslanmaz çelik olmasıdır. Paslanmaz çelik birçok açıdan dayanıklı bir bileşimdir ve ocakların üzerine dökülebilecek, sıçrayabilecek maddelerin ve hatta temizlik maddelerinin ocakta bırakacağı negatif etkileri paslanmaz çelik en aza indirger. Bunun yanında paslanmaz çelik çok daha dayanıklıdır. Ve paslanma gibi bir durumu da yoktur.

Bununla birlikte kullandıkları enerjiye göre, normal elektrikli veya kristal gazlı ocaklar vardır. Burada ocağın konulacağı evdeki kullanılan enerji veya tercih edilen enerji şekline göre ocak belirlenmelidir. Paslanmaz çelik alacak olan tüketicilerin dikkat etmeleri gereken önemli bir nokta da şudur; yanıcı gözlerin, kararmayan markalara sahip ocaklardan olmasıdır. Belli bir zamandan sonra altta bulunan yanıcı gözler kararma yapıyor dolayısıyla yanıcı gözler ve bunların markalarına dikkat etmek gerekmektedir.

Devamını gör
Tehlike Arz Eden Ev Bitkileri
 • 15.8.2018 09:50:37
 • 0 Yorum
 • 1656

Evlerin vazgeçilmezi kabul edilen ve gerek süs, gerekse doğallık açısından evlere farklı bir güzellik katan bitkiler her zaman düşündüğümüz kadar yararlı değildir. Genel olarak evlere güzel koku ve dağal bir tat katması gereken bitki çeşitlerinin tabiki de evlerde bulundurulmaması gerekenleri de mevcuttur. Bu yazımızda bu tarz bitki çeşitlerinin ne olduğuna dair ufak bilgiler paylaşacağız.

1-) Zakkum
Zakkumun daha önce yapraklarının çiğnenmesinden ötürü ölüm vakaları kaydedilmiştir. Özellikle ölümler, fazla tüketildiğinde de görülmüş. Çocukların pek de yaklaşmaması gereken sevilen bir başucu bitkisidir zakkum. Araştırmalar zakkumun farklı zehir türlerini barındırdığını göstermektedir.

2-)Paşa Kılıcı
Adını keskin kılıcımsı duruşundan alan, komşularda çok rastladığımız bitki aynı zamanda kendini bırakmadan dikey bir duruş sergiler. Eğer yanlışlıkla yutar ve zehrine maruz kalırsanız yukarıda saydıklarımıza göre daha az etkilenirsiniz. Tabii burada görülen rahatsızlıklar yine ağızda oluşan yanma ve bulantı gibi zehirlenme belirtisi çin başta gelenler. Az da görülse de, dermatolojik bir reaksiyon da gözlemlendiği olmuş. Hayvanlara gelince ise kusma, aşırı tükürük salgılama ve ishal olarak reaksiyonla kendini gösterebilir.

3-)Ortanca
Ortanca bitkisi yenildiği zaman  mide kırampları, mide uyuşukluğa, ishalden komaya kadar semptomlar zehrin etkisini gösterebilir.

4-)Aleo Vera
Bu bitki evimizde, farklı formlarda medikal faydalarından dolayı bulunuyor olabilir. Eğer bitkinizin jelinden faydalanmak istiyorsanız, dış katmanındaki sarı tabakanın içindeki jele çok da temas etmeden elde edildiğine emin olun. Bu katmanlar, cildi rahatsız edebilir hatta sindirilirse rahatsızlıklara yol açabilir.

5-)Yelken Çiçeği
Zambakgillerin bir üyesi olan bu çiçek, aslında gerçek bir zambak değildir. Hava temizleyici olaraka da kullandığımız bu familya yutulduğu taktirde, dudak boğaz yanmalarına  kadar rahatsız edici semptomlara neden olabilir.

6-)Fulya
Nergisgiller ailesine bağlı olan bu bitki oldukça zehirli. Özellikle yutulursa, kusma ve ishal ile sonuçlanacak olan yoğun mide ağrılarına sebebiyet verebilir. Yüksek  tansiyondan yakınanlar, kalp çarpıntılarına dikkat. Nergisgillerin bu yanı gerçekten tehlikeli ve kesinlikle çocuklardan ve hayvanlardan uzakta durması gerekiyor.

7-)Sümbül
Sümbüller de yutuldukları taktirde, nergisgillerle aynı rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Bulantılar dikkat çekici.

 

Devamını gör
Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • 15.8.2018 09:48:53
 • 0 Yorum
 • 1891

Davlumbaz seçerken tüketicilerin en çok dikkat ettiği konuların başında davlumbazlardaki tasarım ve estetiğin ön planda olduğu görülmektedir. Mutfaklar için davlumbaz çok yer kaplamamakla birlikte en önemli öğelerden biridir. Ayrıca Davlumbaz dış panellerinin cam kanatlı olup olmaması veya tamamen paslanmaz çelik olup olmaması konusu tüketicilerin diğer dikkat ettikleri konudur.  Bu konu da estetik bakış açısıyla ilgilidir. Ayrıca temizik açısından da bu iki seçenekten biri seçilmektedir. 

Bunun dışında en önemli konulardan biri de şüphesiz çekiş gücüdür; mutfakların büyüklüklerine göre davlumbaz seçimi yapılmalıdır ve çekiş gücü düşük olan bir davlumbazın büyük bir mutfakta işlevsel olmayacağının unutulmaması gerekir. Çok büyük mutfaklar için mutlaka800 metreküpve daha üstü çekiş gücü olan davlumbazlar seçilmelidir. Eğer mutfak 12 metrekareden büyükse o zaman da 500 metreküplük bir davlumbaz yeterli olacaktır. 

Türkiye’de mutfakların genellikle 12 metrekareden daha küçük olduğu tespit edilmiştir. Bu nedenle500 metreküpaltında çekiş gücüyle çalışan davlumbazlar en yaygın olarak satılan davlumbazlardır. Davlumbaz seçilirken ses seviyesinin 50 desibel ve altı olmasına dikkat etmek gerekir, bu seviyenin altında olduğunda ses rahatsız edici düzeyde olmayacaktır.

 

Devamını gör
Mutfaklarda Eskitme Mobilya Modelleri
 • 14.8.2018 10:16:10
 • 0 Yorum
 • 2740

Antika ahşap, günümüz koşullarında vintage esintileri oluşturmanızı sağlayan ekonomik bir çözüm. Antika bir mobilyaya sahip olmak madden oldukça külfetli. Eskitme  mobilyalarla dekorasyonda dönemsel esintiler kullanmak kolaylaşıyor. Country stil mutfaklarda natürel dokuların kullanımına sıklıkla rastlayabilirsiniz. Huzur veren atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıran eskitme ahşap mobilya örnekleri mevcut. Rustik mutfak dekorasyonlarında da sıklıkla eskitme ahşabın kullanımına rastlayabilirsiniz.


Mutfak dekorasyonunda ahşabı boyandığı ya da eskitme görünüm kazandırdığı öğelere sıklıkla rastlayabilirsiniz. Ahşabın farklı tonlarının bir arada kullanılabileceği gibi uyum sağlayan doku ve renklerle tam donanımlı country stil bir mutfak döşeyebilirsiniz. Gelişen teknolojilerle modern mutfak elemanlarının kullanımı ile birlikte ahşabın sıcaklığını natürel dokusuyla yansıtabilecek raf sistemleri ya da ahşap tezgâhlar kullanabilirsiniz. 

Renk alternatiflerini seçebileceğiniz eskitme ahşap raflar, babaannelerimizden kalma formlarıyla geçmişin izlerini taşıyor. Duvar dekorlarını işlevsel hale getirmenin yanı sıra estetik unsurlar barındıran raf modellerinde eskitme dokusu olan rafları farklı renklere boyamak mümkün. Mutfak dekorasyonunda kullanılan renk paletine uygun bir renk tonu belirleyerek mutfak rafları siparişlerini verebilirsiniz. Farklı ebatlarda raf derinlikleri oluşturabilir, duvar ölçülerinizi alarak raf adedini arttırabilirsiniz. Kısacası eski dönemi modern dönemde yaşamak için ufak tefek elden geçirmelerle kullanışlı ve sağlam dekorasyonlara çevirerek yine uzun yıllar kullanabilirsiniz.

 

Devamını gör
Banyo Küvet Modelleri
 • 14.8.2018 10:12:38
 • 0 Yorum
 • 2142

Banyo küvetleri, pratik ve hızlı duşakabin ünitelerine rahatlatıcı ve keyifli bir alternatif olarak banyo dekorasyonlarında her zaman kendilerine yer buluyorlar. Bugünün modern tasarımlarında her ne kadar pratik ve az yer kaplayan uygulamalar ana odak noktası olsa da, şehrin ve yoğun iş hayatının stres ve yoruculuğundan arınmanın yollarından biri olan küvetler de, yeni modellerin geliştirilmesi ile modern dekorasyonlarda her zaman varlıklarını sürdürmeyi başarıyorlar. Yeni nesil banyo dekorasyonlarında karşımıza çıkan en popüler tasarımlarda küvetin ve duş kabinlerinin bir arada kullanıldıklarını görebiliyoruz. Ayrıca eğer banyodaki alan kısıtlıysa küvet duş kabininin işlevini de yerine getirdiği için çoğu zaman tercih sebebi olabiliyor. 


Bugünün modern banyo dekorasyonlarında en sık karşılaştığımız küvet modellerinin başında bağımsız küvetler geliyor. Bir duvara yaslanmayan bu küvet modellerinin en çarpıcı özellikleri banyonun istediğiniz noktasında konumlanabiliyor olmaları. Oval modellerden dikdörtgen şekillere kadar pek çok farklı yapıda tasarlanabilen bağımsız küvetler geniş banyolarda keyifli ve şık bir ortam yaratmak için bire bir...

 

Klasik dönemlerden günümüze kadar gelen küvet modelleri tercihlere göre çok farklı tarzlarda olabiliyor. Banyoların dizaynına uyumlu bir şekilde seçilecek olan küvetler bazen sade ve nezih bir görüntüyü banyonuza getirirken, bazen de elit ve şık bir görüntüyü yine banyolarınıza kazandırıyor. En güzel küvet modellerini yine zevkinize ve banyonuza göre seçmek tabiki de en mantıklı durum olacaktır.

Devamını gör
Duvarların Vazgeçilmezi Mdf Tablolar
 • 13.8.2018 10:12:38
 • 0 Yorum
 • 1789

Geçmişten günümüze evlerin duvarları değişik şekillerde süslenmiş ve dekorasyona uygun şekillerde dizayn edilmiştir. Duvarlara haritalar çizdirmekten tutalımda değerli tablolarla şekillendirmeye kadar birçok tarzlarda duvarlarımız süslenmiştir. Evin güzelliğine güzellik katan, değerine değer bindiren, ferahlığına önemli katkılarda bulunan bu tablo ve farklı dizayn modelleri şimdilerde yine revaçta! Son birkaç yıldır duvarları süsleyen mdf parçalı tablo modelleri evlerimizin estetikliğine estetiklik katıyor. 

Birbirineden farklı birçok modeli ve güzelliğiyle kolaca motaj edilen bu mdf tablolar, istenilen boyutlarda ve desenlerde olabiliyor. Evinde baharın güzelliğini tatmak isteyenler için değişik bahar deseni ile modellendirilen, yazın mükemmelliğini sürekli salonunda canlı bir şekilde hissetmek isteyenler için yaz temalı desenlerle şekillenen, yine değişik hayvan ve anlam yüklü modellerin olduğu tasarımları evlerinde görmek isteyenler için üretilen bu mdf tabloları bulmak oldukça kolay...

 

Değerli tablolara evlerinde yer bulmak için zorlananlar, daha sade ve estetik bir görüntüyü evlerine getirmek isteyenler, çok fazla yer kaplamasını istmeyen ancak iç açıcı modelleri tercih edenler ve daha birçok istek içerisinde olanların tercih edebileceği dekrasyon ürünleridir mdf tablolar. Maliyet bakımından uçuk olmayan ve diğer pahalı tablolar kadar eve güzellik katacak olan bu mdf tabloları denemelisiniz.

Devamını gör