Mutfağınızdaki Solo Ürünü Ankastreye Dönüştürmenin Dezavantajları

mutfaginizdaki-solo-urunu-ankastreye-donusturmenin-dezavantajlari

Bir oyuk ya da açık alanın içine yerleştirilmiş tüm uygulama ya da sistemler için kullanılan ankastre kelimesi günümüzde ankastre fırın, ankastre ocak, ankastre bulaşık makinesi gibi ev ürünleriyle beraber kullanılmaktadır. ankastre kelimesi bu ürünlerin diğer ürünlerden ayrım tanımı olarak kullanılmaktadır. Peki her ürünün ankastresi olur mu? Bu sorunun cevabı hayırdır. Çünkü fırın, ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ankastre olabiliyor. 

Ankastre olan bir ürün solo hale yani ankastre olmayan klasik kullanım haline dönüştürülemiyor. Solo ürün ise ankastreye dönüştürülebiliyor. Herhangi bir modülün içine gömülen solo ürünler bu şekilde ankastreye dönüştürülebilir. Ancak bu dönüştürme işlemi tam anlamıyla sorunsuz dönüştürmenin sağlanması son derece zordur. Ankastre ürünler kullanıldıkları yerle entegre olmuş olan tasarım ve minimal mühendislik gerektiren sistemler olduğu için bunun sonradan tasarımında çeşitli sorunlar doğabilir.

Ankastreye dönüştürmek istediğiniz üründe ki bazı çıkıntılar, bazı kablolar, borular veya başka nedenler nedeniyle ankastre haline dönüşüm sorunlu olabilmektedir. Bu  ankastreye dönüştürme ayrıca estetik açıdan da başarılı olmayabilir. Bu nedenlerle eskiyen veya bozulan buzdolabı, fırın, ocak, bulaşık makinesi, davlumbaz gibi ürünlerin yerine ankastre olarak satılan ürünlerin alınması ya da ankastreye uygun şekilde mutfak modülünün değiştirilmesi önerilir. 

Yorum Yap

       

Yorumlar