Yazı Liste

Evlerde Armut Koltuk Modelleri
 • 13.8.2018 10:10:23
 • 0 Yorum
 • 2004

Evlerimizi dekore ederken dekorasyona uygun veya dekorasyondan farklı bir şekilde farklı tarzlarda ev araç gereçlerini dekorasyona dahil edebiliriz. Farklılık açısından olsun, rahatlık açısından olsun, tasarımsal nedenlerden olsun evlerimize dahil ettiğimiz bu ürünler genelde göze çarpan ürünler olur. Bu tarz ürünlerden birisi olan ve evlerde rahatlık ve estetik bir görüntü olsun diye ev dizaynına dahil edilen Armut Koltuk modelleri şimdilerde fazla tercih edilen ev ürünlerindendir. Bu koltuk modelleri bahsettiğimiz gibi genelde evin göze değen detaylardan oluyor...

Armut Koltuk seçimi tabiki de diğer ev dekorasyon ürünleri kadar titiz bir şekilde yapılmalıdır. Nasıl diğer koltuk takımları, yemek masa takımları gibi önemli ev dekorasyon ürünleri titizlik içerisinde seçiliyorsa Armut Koltuk modelleri de aynı şekilde seçilmelidir. İnternet üzerinden alınıyorsa, malzeme detayları önemli bir şekilde incelenmelidir. Eğer görülerek ve dokunularak alınıyorsa yine kumaşınai dolgu malzemesine, kayganlık oranına, yerinden hareket etme sıklığına gibi önemli detaylara dikkat edilmelidir.

Evlerin estetik ve rahatlık seviyesine artı durumlar katacak olan bu Armut Koltuk modelleri şimdilerde satış mağazalarında ve e-ticret sitelerinde uygun fiyatlarda satılmaktadır. Rahatlığa önem verenler için yegane tercihlerden olmaya devam eden Armut Koltukları evlerinizde deneyebilirsiniz.

Devamını gör
Alçak Yatak Modelleri
 • 7.8.2018 10:10:05
 • 0 Yorum
 • 3393

Yatağınızın karyolasının yüksekliğinin yatak odası dekorasyonunu ve yaşam alışkanlıklarınızı nasıl değiştirebileceğini hiç düşündünüz mü? Genellikle yatak odalarımız için yatak, baza ve karyola modellerine bakarken alışkanlıklarımızdan ötürü standart yükseklikteki tasarımlara yöneliyoruz. Oysa alçak yatakların ve yüksek yatakların özellikleri, yaydıkları enerji ve dekorasyona katkıları oldukça farklıdır. Daha modern bir yaşamı klasik dönemde yaşarmışçasına yatak odanıza bir hava katacaktır alçak yatak modelleri. 

Giyim ve dekorasyon modasında yeniliklerden yanaysanız ve eski tasarımları sevmiyorsanız alçak karyolalarla oluşturulan yatak odası modellerinin çok daha modern ve  çağdaş göründüğünü söyleyebiliriz. Özellikle minimalist ve huzur dolu bir modern tarzın hakim olduğu bugünün dekorasyon trendleri alçak yataklarla mükemmel bir şekilde tamamlanıyor. Alçak yataklar aynı zamanda dekorasyonunuza çağdaş tarzın bir özelliği olan çabasız ve gelişigüzel bir davetkârlık da ekliyor.

Yüksek ya da standart karyolalardan uyanıp ayağa kalkmak fiziksel olarak çok daha kolaydır. Alçak bir yataktan kalkarken ve yatağa girerken ise gerinmek, eğilmek,  uzanmak gibi mini egzersizler yapmak zorunda kalırsınız. Ve sabah uyandığınızda esnemenin ne kadar sağlıklı olduğunu ve doktorlar tarafından önerildiğini hepimiz  biliyoruzdur. Bu gibi sebepler de alçak yatak seçmenizde sizlere tıbbi bir açıklama olacaktır. 

Devamını gör
Evinizde Avangart Dekorasyon Modelleri
 • 2.8.2018 11:24:01
 • 0 Yorum
 • 1306

Avangart dekorasyon stili son yıllarda ülkemizde oldukça ilgi görmeye başlayan bir tarz. Avangart tarzı ilk olarak 20. yüzyılın başlarında gençlerin devrimci isteklerini yansıtan bir tarz olarak karşımıza çıkıyor. Özgürlükçü bir ruhla yenilikçi düşünceyi ve kişisel zevkleri benimseyen bu tarz ülkemizde farklı bir yoruma sahip. Türkiye’de avangart stil, klasik tarzı da içine alarak yorumlanmış durumda. Avangart stil, klasik mobilya ve tasarım tercihlerinin kalıpları ve normlarını farklılaştırılarak önümüze sunuluyor. Sonucunda da gösterişli ve lüks bir dekorasyon anlaşıyışı ortaya çıkıyor. Avangart ev dekorasyon stilini yenilikçi, ihtişamlı, şaşalı, zenginlik gösteren görkemli bir stil olarak tanımlarsak yanılıyor olmayız.

Kaliteli ve detacı mobilya işçiliğe sahip, en iyi kumaşların kullanıldığı, dantel ve el işçiliğinin ince detaylarında bulunduğu dekorasyon moedelleridir. Renkte; farklı renk tojlarının karıştırılıp ortaya çıkarıldığı renk modeli, sade güzel ve göze batan renklerin olduğu, basit doğal ve düz renklerin bir araya getirdiği renk modellerinde tasarlanabilir. Anvant-garde adı verilen bu tarz Avangart dekorasyonlarında genelde tercih edilir. Tüm bu mükemmel renkler aydınlık bir ortamda bulunduğu zaman tabiki de tadından yenmez. Mobilyaları daha göze gösteren ışıklandırmalar ile ortaya harika bir tasarım çıkar.

Kesinlikle evlerinde sade, konforlu, işçilikli ve sağlam mobilya ve dekorasyon isteyenler için önerilen Avangart modeller, şimdilerde tercih edilen en gözde isteklerdendir. Avangart stili benimseyen dekorasyonlarda işlemeli ve oymalı mobilyalar, cesur renk kombinasyonları, parlak yüzeyler ve ayrıntılı aksesuarlar ile klasik tarzın modern bir havayı evimize getirdiğine şahit oluyoruz.

Devamını gör
İlginç Ev Dekorasyonları
 • 1.8.2018 10:16:33
 • 0 Yorum
 • 1520

Evlerinizi dekore ederken hiç farklılık istediniz mi? Farklı ev dekorasyonları evinize farklı havalar katacaktır. Klasik salon, oturma odası, çocuk odası, banyo ve diğer ev kısımlarını dekore ederken alışılagelmişin dışında tarzlar kullanmak evinizde spesifik bir tarz oluşturacaktır. Düşünsenize her akşam evinize gelip rahat bir dinlenme ihtiyacı duyduğunuzda evinizin özgün dekoresini görerek bir kat daha rahatlayacak ve haz hissedeceksiniz. 

Dekorasyonda sıra dışı ve ilginç fikirlerin evlerinize ışık katması, onları canlandırması, hareketlendirmesi, daha estetik hale getirmesi için de bu tasarım uygulamalarının ilginç oldukları kadar da göze batmayan bir sadeliğe sahip olmaları gerekiyor. Aksi halde absürt tasarım uygulamalarına dönüşebilir ve mekânı güzelleştirmek ve daha da şık bir hale getirmek yerine tüm tasarımın odağını kendilerine kaydırabilir ve hatta bazı durumlarda mekânı komik bir hale bile sokabilirler.

Bu gibi kriterleri göz önünde bulundurarak dekorasyonda uygulanacak olan fikirler ince elenip sık dokunmalıdır ki ortaya hem göze hemde akla hitap eden tasarımlar çıksın. Genel olarak ilgnç fikirlerin az alanın olduğu ev dekorasyonlarında görüyoruz. Ancak bu tasarımlar tabiki de sadece küçük metrekareye sahip evlere uygulanacak değildir. Farklılıklar büyük evlerde de tasarlanabilir ve huzurlu bir yaşam sürdürülebilir.

Devamını gör
Mobilyalarda Siyah Şıklığı!
 • 12.4.2018 14:24:36
 • 0 Yorum
 • 1171

iyah mobilya kullanarak yaşam alanlarını zarif ve şık bir hale getirebilirsiniz. Siizn için bu renk aslında dekore edilmesi çok zormuş gibi görünüp gözünüzde büyütebilirsiniz. Ancak doğru dekorasyon fikirleri ile siyahın zarafetini kullanabilirsiniz. Genel anlamıyla evinize bir imaj değilde sadece aydınlık bir hava olsun istiyorsanız çokta tercih edebileceğiniz bir renk olacağını da söylememiz mümkün değildir.

Her ne kadar siyah mobilyaları aydınlık renklerle de kullansanız, açık renklerin sağladığı aydınlık hissini elde etmeniz çok mümkün değil.yani Bu kombini yaparken siyahın arkasına aydınlığı gizleyebilmeyi de becermiş olmanız işlerinizi bir hayli kolaylaştırmaya yeterli olacaktır.Gelelim bunlar için neler yapmanız gerektiğine bunlar oldukça uç unsurlar gibi görünselerde aslında hiçte öyle değillerdir.bu yüzdendir ki sizde oldukça dekoratif fikirler sunabilmek açısından bir hayli yeterli olabileceklerdir.

Oturma düzeninde siyah mobilya tercih ettiğiniz zaman, diğer mobilyaların yanı sıra duvar rengi seçimi de son derece önemlidir. Siyah mobilyalar için parlak ve yumuşak renkleri kullanabilirsiniz. Siyahın mat tonlarını kullanmak sizin her zaman dekorunuza artı bir güzellik katabilmeye yeterli olacaktır bu yüzdendir ki bunları kullanabilmek istiyorsanız bir an önce odanızın sadece tek bir köşesine dahi ufak bir siyah dokunuşuyla ahenk yaratın.

Sinem  Özdemir

Devamını gör
İşinize Yarayacak Dolapları Tercih Etmenizde Fayda Var!
 • 19.3.2018 20:52:23
 • 0 Yorum
 • 1151

Dolapların fonksiyonel olanları daima küçük mekanlar için makbuldür.

Metrekaresel olarak eviniz bir hayli orta düzeydeyse bu dolaplar dekorasyonda sıkıntı  yaşamamanız  açısından bir hayli önemli bir yere sahiptir. Fonksiyonel dolaplar özellikle dar mutfaklarda sık sık kullanılmaktadır. 

Kullanıcıların isteğine bağlı  olarak dolaplara bir çok yönden farklı özellikler  verilerek kullanımları bir  hayli  daha kolay ve  daha  işe  yyara dolaplar tasarlanabiliyor.
Kaliteli dolaplar için biraz kesenin ağzını açmanız gerekir. Ama inanın kaliteli malzeme kullanılan dolaplarınızla buluştuğunuzda ödediğiniz paralar için pişmanlık duymayacaksınız. 

Eğer mutfağınızda malzemeleriniz çok fazla ise yine  sizin için bu sorun yaratabilir.
Mutfaklarda karmaşayı arttıran da araç ve gereçlerin çok olmasıdır. Çok fazla küçük ev aletleri ve araç gereçler mutfağınızın bir hayli  düzensiz görünmesi için yeterli olacaktır  bu yüzden dolaplara sığdırmak dah mantıklıdır.

Mutfaklarda boş kalan alanlarda depolama alanlarının arttırılmasına yönelik yeni model çok fonksiyonlu raflar üretilmeye başlandı.Evinizdeki kalabalık artmaya  başlayınca mutfaklarınız da bunları göz  önnünde bulundurarak şekillenmeye başladı. 

İşte bu yüzden kullanacaklarınız yada  çok az sıklıkla kullanacaklarınız  arasında  bir  tercih yapıp ona göre seçimleriniz doğrultusunda  belli kararlar verebilmeniz gerekiyor.Yaptığınız tercihlerde evinizin ve  mutfağınızın durumu  da  bir  hayli önemli  yere  sahip.

Sinem  Özdemir

Devamını gör
Dekorunuza Ahenk Yaratacak Ahşap Mobilyalar
 • 12.3.2018 13:54:54
 • 0 Yorum
 • 1107

Size ve gözünüze hitap edecek bu ahşap dekorlu alanlar evinizin en kullanışlı alanlarından bir tanesidir.Seçimlerizi nasıl yapmalı ve nasıl bir kombine yaratmalısınız.
Basit, modern ve kullanışlı yaşam alanları ile loft daireler, ülkemizde son dönemde lüks daire seçiminde trend olmaya başladı. Ayrıca çatı katları gibi minume dekor isteyen alanlara daha güzel bir yaşam alanı sağlamak amacıyla ahşap dekorlar ve aksesuarlardan faydalanıyor.

Geniş alana sahip bu dairelerde dekorasyonda ahşap mobilyaların ön plana çıktığını belirten Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, "New York, Londra, Paris ve Stockholm, Loft mimarisinde öne çıkan şehirler.Konforu üst seviyede tutan bazı mimariler ahşap döşemeleri büyük ölçüde desteklemek istiyorlar. Ülkemizde de son dönemde Loft daireler yaygınlaşmaya başladı. Bu dairelerin dekorasyonunda ise özgür bir anlayış hakim. Bu tasarımlar tüm dünyada oldukça popüler bir öneme sahip.Bu yüzden yaygınlaşan bu tasarım ahşap mobilyalar  bir hayli büyük bir yere sahip olacak gibi görünüyor.

Devamını gör
2018 Salon Köşe Takımları
 • 8.1.2018 16:33:08
 • 0 Yorum
 • 1246

Kişisel dokunuşlarınız ile sakin ve zevkli modern bir salon, geometrik desenlerle özgün bir salon, klasik köşe takımı lüks salonlar elde etmenizde mümkün.

Salonlarımız, özenle tasarladığımız, dekorasyonuna en ince noktasına kadar önem verdiğimiz, hoş sohbetlerin paylaşıldığı evin en özel alanlarından biridir. Salonunuzun kapısını açtığınızda huzur veren bir his ve zarafet dolu görüntüsü her bayanın yaşamak istediği duygudur. Kişisel dokunuşlarınız ile sakin ve zevkli modern bir salon, geometrik desenlerle özgün bir salon, objelerle zenginleştirebileceğiniz klasik köşe takımı  lüks salonlar elde etmenizde mümkün. Dikkat çekici lüks bir salon dekorasyonunda altın kurallardan biri doğru eşya seçimi ve yerleştirilmesidir.

   Eşya seçimi içinse salonunuzun ölçüsünü göz önünde bulundurarak mobilya seçimi yapmanızda atlamamanız gereken bir ayrıntı. Mobilya mağazasında albenisi yüksek bir koltuk takımı salonunuzda basitleşebilir. Önemli olan o koltuk takımının salonunuzda oluşturacağı görüntüdür. Salonlarda eşyaların serbest olması odayı ferah gösterecektir. Değişikliklere açık bir yapıya sahipseniz, farklı kombinasyonlarda oluşturabilirsiniz. Örneğin antik bir sehpanın, minimal bir oturma grubuyla dizayn edilmesi büyüleyici bir ortam sağlayacaktır. Klasik çizginizi bozmamak adına son yıllarda lüks salon takımları arasında avangarde  furyası oldukça yaygın, klasik mobilyaların modern çizgilerle oluşturduğu ahenk, zevkinizi ve tarzınızı yansıtabileceği gibi varaklı aynalarla motifli objelerle uyumu yakalayıp cazibeli bir salon görüntüsü elde etmenizde mümkün.

   Lüks bir salonun görselliği kadar rahatlığını da göz önünde bulundurmak istiyorsanız, şansınızı ahşap ve beyazın hakim olduğu, modern yapıya sahip şık ve çağdaş bir salon tasarımından yana kullanabilirsiniz. Bunlardan bahsederken tabi ki zemin döşemesi, duvar rengi, perde ve halı seçimi mobilyalarla uyumu oldukça önemli. Genellikle salon dekorasyonlarında siyah ve beyazın hakim olduğu tasarımlar tercih edilir. Her ne kadar bu renklerin asaleti tartışılmaz bir konu olsa da, cesaretli bir kişiliğe sahipseniz zıtlıklar her zaman çekicidir. Canlı renklerle lüks bir salon tasarlayabileceğinizi düşünürseniz, koyu renkte olan koltuklarınız için, renkli kırlentler, renkli objeler ve renkli sehpa takımlarıyla şık bir kombin oluşturarak farkınızı tarzınıza yansıtabilirsiniz.

kaynak:enguzeldekor

Devamını gör
Antika mobilya bakımı
 • 3.1.2018 16:13:14
 • 0 Yorum
 • 1260

Doğru bakım yöntemleri ile antika mobilyalarınızı yıpranmadan, uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Antika mobilya bakımı nasıl yapılır?

Antikalarınızın temizliğini ihmal etmemelisiniz. Antika cilasının bozulmasını önlemek için, antikalarınızın haftada bir tozunu alın. Toz alma işleminde ıslak ve deterjanlı su yerine, kuru temizliği tercih edebilirsiniz.

 1. Antikalarınızı cilalayın. Cilalama işleminde pasta cilayı temiz yüzeye sürün. Cila miktarının fazla olmamasına ve cilalama işlemi için yumuşak bez kullanmaya dikkat edin.
 2. Yüksek ışık mobilyanın cilasını bozacağı için, antikalarınızın kuvvetli ışı ve ısıya maruz kalmamasına özen gösterin.
 3. Mobilyanızı, güneş ışınlarını direk alan bölgeden uzakta muhafaza edin.
 4. Ahşap antikalarınızı çürüme, dökülme ve renk değişimine sebep olan rutubetten koruyun.
 5. Aşırı kirlenen ahşap mobilyanızı, mobilyanıza uygun deterjan, bol su ve yumuşak bez ile silin. Mobilyanın kaplamaları dökülmüş yerlerini silmemeye özen gösterin.
 6. Mobilyanın oymalı ve boyalı bölümlerini ince uçlu fırça kullanarak temizleyin.
 7. Ahşap kurtlarından kurtulmak ve kurtların oluşmasını engellemek için özel antika boyaları ve cilaları kullanın.

Antika mobilya bakımındaki özen ve hassasiyetiniz, mobilyanızı yıpranmadan uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Devamını gör
Yatak Seçimi
 • 30.12.2017 10:39:15
 • 0 Yorum
 • 1294

Dinlenip yeni güne dinç bir şekilde aşlayabilmek için iyi bir uyku şarttır. Bunun için de doğru yatak seçimi çok önemlidir.

Yatak, dinlenmek ya da uyumak için kullanılan, çoğunlukla sünger ve türevlerinden imal edilen bir üründür. Mümkün olduğunca büyük bir yatak almaya özen gösterin. Küçük yataklar uyku kalitesini düşürebilir. Yatak boyutları kişinin boyundan en az 20 cm fazla ve eni en az 95 cm olmalıdır. Yatak yüzeyi omurganızı dik tutacak şekilde olmalı ve vücudunuzun her noktasını desteklemedir.

Şilte satın alırken, giydirme ray sistemi olup olmadığını sorun. Bunun yanı sıra, ray sisteminin kaç adet olduğunu, hangi dolgu malzemesinin kullanıldığını ve şilteyi kaplayan kumaşın malzemesinin ne olduğunu öğrenin.

Yatağın geniş dokulu, gözenekli ve sıkı dokunmuş olmasına dikkat edin. Yatağın sert, orta sert veya yumuşak oluşu, tamamen sizin rahatınızla alakalıdır. Yatak seçerken 3 tip yatak olduğunu göz önünde bulundurun; yaysız yataklar, yaylı yataklar ve ahşap iskeletli yataklar. Yaysız yataklar, sert şilteler için uygundur. Yaylı yatakların yayları yanlarda toplandığından orta sertlikte ve yumuşak şilteler için idealdir.

Yatağınızın tarzına karar verdikten sonra, rahat olup olmadığına dikkat edin. Yatak rahat değilse, tüm hayatınız etkilenir. Uykusuz kalırsınız, ağrı çekersiniz, stresli olursunuz. Bu sebeple, rahat olmayan bir yatağı, sadece güzel olduğu için tercih etmeyin.

Yatağın dayanıklılığı da önemli bir faktördür. Satın alacağınız yatağın kaliteli olması, ilerleyen zamanlarda tekrar masrafa girmenizi önler.

Yatak odanızın ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurun. Odanızın şekli, büyüklüğü gibi faktörler yatak alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardandır. Odanız küçükse, büyük bir yatak, yaşam alanınızı daraltır ve karmaşa yaratır.

Tıbbi rahatsızlıklarınız varsa, bu rahatsızlıklara uygun yataklar seçin. İskelet sistemi ile ilgili rahatsızlığınız varsa, özel tasarlanmış yataklara yönelin. Reflü, horlama gibi rahatsızlıklar için de özel yastıklar satılmaktadır.
Nelere dikkat edilmeli?

    Uyurken omurga doğal S şeklini korur. Doğru bir yatak öncelikle vücudun S şeklini korumalıdır.
    İyi bir yatak baş, sırt, bel, boyun ve diz bölgelerini desteklemelidir.
    Yatağınızın fazla sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Sert yataklar vücudunuzla yatak arasında boşluklar oluşmasına neden olur.
    Yatağınız çok yumuşak olmamalıdır. Rahat gibi görünen yumuşak yataklar omurganız için uygun değildir. Vücudun gereken yerlerini desteklemez.
    Yataklarınız vücut ısınızı korumalıdır. Terlemeyi ve üşümeyi önlemek için yataklarınızın yazlık – kışlık kullanımlı olmasına özen gösterin.
    Vücut ağırlığınızı destekleyen yatakları tercih edin.
    Esnemiş, yer yer çökmüş yatakları kullanmayın.

Devamını gör
Eskitme Mobilya İçin Halı Seçimi
 • 4.12.2017 13:01:29
 • 0 Yorum
 • 1228

Eskitme mobilyalardan yana tercihinizi kullandığınıza göre klasik şık bir salon hayaliniz var. Salon dekorasyonunda sıkça yapılan yanlışlardan biridir mobilyaya göre halı seçmek, aslında tam tersi bir durum söz konusudur. Çoğunlukla salonun tarzına karar verilir, duvar ve mobilya seçimleri şeklinde ilerlenir, bu yaygın olarak yapılan bir yanlış diyebiliriz, önceliğiniz her zaman mobilya seçiminden önce halınıza karar vermek olmalıdır. Bakıldığında gerçekten tarzı yansıtan, gerek renk gerekse desen seçenekleri ile işte bu tam benlik diyebileceğiniz bir halı kolay kolay bulunmuyor. Mobilya seçmeden önce kafanızdaki tarza uygun klasik yada modern ilk olarak halı arayışına girmeliydiniz.

Sorunuza gelecek olursak, halı seçerken ilk olarak sağlık açısından bakmalı ve toz tutmayan halı modelleri seçmelisiniz. Bu önemli nokta ayrıca önünüzdeki seçenekleri azaltacaktır. Toz tutmayan ve temizliği kolay yapılabilen halılar sizi büyük zahmetten kurtaracaktır. Halı seçimini hem zemin hemde oturma takımının renklerine uygun şekilde yapmanızı öneririz, oturma takımınızın rengini yazmamışsınız ancak yerler koyu parke ise sanırız açık renk bir seçim yaptığınız.

Ancak zemin kahve tonları olduğu için renk seçiminde daha rahat davrana bilirsiniz, kahverengi bildiğiniz gibi bir çok farklı renkle uyumludur. Nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinizi en iyi siz bilirsiniz, eskitme mobilyalar ile rahat ve huzurlu country tarzı salon dekorasyonu için pastel renklere sahip ister tek renk, ister patchwork çok renkli halılar düşüne bilirsiniz. Size tavsiyemiz renk konusunda kararsız kalıyorsanız, içinde hem zemin rengini, hemde oturma grubunuzu tamamlayacak pastel tonlara sahip yine eskitme görünümlü dekoratif patchwork halıları tercih ede bilirsiniz.

Devamını gör
Koltuk Takımlarında Leke Tutmaz Kumaşlar
 • 23.11.2017 12:49:36
 • 0 Yorum
 • 1156

Kumaş bir koltuk takımının makyajı gibidir, doğru renk ve doğru kumaş bulunduğunda koltuk takımı çok şık görünür.Genellikle son dönemlerde modern koltuk takımlarında ithal kumaşlar tercih edilmektedir.Kumaşta en çok istenilen ise kumaşın leke tutmama özelliğidir. Kumaştaki leke tutmama özelliği kumaşın üzerine yapılan apre denilen ilaçlama mantığından oluşur, bu özelliğin belirli bir silinme süreci vardır. Bu süreci tamamlayan nokta, zamanla leke tutmama özelliğini kaybettiğinden dolayı lekelere karşı duyarlı hale gelir.

kaynak:avangarder

Devamını gör
Mobilya seçerken dikkat edilmesi gerekenler
 • 17.11.2017 11:26:49
 • 0 Yorum
 • 1132

Mağazada beğenip, binbir ümit ile eve getirdiğiniz mobilyalar pek istediğniz gibi olmuyor. O halde bir kaç başlık ile hatayı nerede yaptığınızı bulmaya çalışalım.

Aşk geçicidir

Sadece “ben bunu çok sevdim” diyerek mobilya alınmaz. Mobilyayı sevmek önemli elbette ama işlevselliği es geçmemek gerekiyor. Özellikle dar alanlarda bu konu çok daha önemli. 

Vitrine aldanma

Kullanılan malzemeye dikkat edin. Unutmayın mobilyalar süs eşyası değil. Vitrin görünümleri aldatıcıdır. Onları kullanacaksınız ve bir koltuğun üzerinde sadece uslu uslu oturmayacaksınız.

Teknik sorular 

Bir ürünün ödemesini yapmadan önce teknik bütün detaylarını incelemelisiniz. Kullanılan ağaçtan, içindeki elyafa kadar… Buna garanti süresi de dahil.

Doğru yatırım: Ahşap

Mobilya ciddi bir yatırım. Binlerce lira veriyorsunuz. Bu yatırımı uzun süre korumak için ahşap malzemelerden yapılmış mobilyaları tercih etmeniz sizin yararınızı olacaktır.

Eve göre mobilya

Herhangi bir mobilya değil, alana uyumlu mobilya! Mottonuz bu olmalı. Her mobilya her salona uymaz. Örneğin yakın bir zaman önce L koltuk çılgınlığı vardı. Halbuki L koltuk bir salona uydurulması en zor formlardan biridir.

Güven = Garanti = Servis

Güvenilir ürünleri tercih etmelisiniz. Bu ne demek? Ürünü kullandıktan bir yıl sonra servisi aramanıza gerek duymayacağınız markalar demek. İhtiyaç duyulmasın ama cepte bulunsun. Aldığınız ürünün satış sonrası servisinin olup olmadığını iki kere sormak gerek.

Detaylara dikkat

Klişe gibi gelebilir ama tasarım denen konunun ayrıntılarda gizli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Dört bacaklı masa dünyanın her yerinde dört bacaklı masadır ama ufak bir ayrıntı onu sanat eseri haline getirebilir. Ürünün her noktasını dikkatle inceleyin.

Renk seçimi

Modeli seçtiniz, peki rengine nasıl karar vereceksiniz? Evinizdeki hakim renkleri düşünün. Eğer evin genelinde toprak tonları hakimse kırmızı bir koltuk, siyah bir yemek odası takımı rahatsız edici olabilir. Her gün görmekten sıkılacağınız renklerden uzak durun. Zıtlıklardan hoşlanabilirsiniz. Kimi zaman bu şıklık da yaratır ama zıtlıkları uyumlu hale getirmek zordur. Bu yüzden dikkat!

Kumaş kararı

Bir diğer önemli konu kumaş seçimi… Burada seçenek çok. Kullanım alanına ve yaşam biçiminize göre karar vermelisiniz. Örneğin üç çocuklu bir evde beyaz kadife kullanmak tehlikeli olabilir. Kumaşın leke tutmaması, yıkanabilir olması önemli. Gerisi zevkinize kalmış…

Soru sorun

Son olarak, sorun! Satış danışmanlarına ürünün tüm özelliklerini sormaktan çekinmeyin. Bir koleksiyonun tasarım aşamasında aylarca çalışılıyor. Hiçbir ayrıntı “öylesine” ya da “bu da böyle olsun” diyerek yapılmıyor. Bu yüzden her sorunuzun bir cevabı muhakkak vardır.
Hala ilk sorunun cevabını merak edenleriniz varsa mobilyayı aldığınız firmayla görüşmenizi ve ürün iadesi talebinde bulunmanızı öneririz.

kaynak: mynet

Devamını gör
Mutfak Masa ve Sandalyeler
 • 10.11.2017 14:41:18
 • 0 Yorum
 • 1309

Bu sezonun mutfak masa sandalye modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız size bir önerim var.

Seçim yaparken şıklığın, kalitenin, pratikliğin ve kullanışlılığın bir arada olduğu ürünleri seçin. 

Tek başına bir özelliğin ön planda olması dekorasyonda ihtiyacınız olan diğer niteliklerin eksik kalmasına neden olacaktır. Bu da dekorasyonun ana hedefini yakalamanıza engel olur.

Mutfak masa sandalye modelleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yelpazenin genişliği seçim yapmakta zorlanmanıza neden olacaktır.

Temelde uygulamanız gereken ölçülerden yola çıkarsak bu yelpazenin de daraldığını göreceksiniz. Öncelikle mutfakta kullanacağınız bu ürünlerin ebatları en büyük kriteriniz olmalıdır. Geniş bir mutfağa sahip olanlar için tercih edilecek mutfak masa sandalye modelleri ile daha dar mutfaklara sahip olanların tercih edeceği modellerin aynı olmayacağı ortadadır.Mutfakta kullanacağınız alanı mutlaka metre yardımı ile ölçün. İstediğiniz masa sandalye takımının ebatlarıyla karşılaştırarak muhtemel kaplayacağı alan ve mutfakta sizin için kalacak boş alan makul seviyelerde olmalıdır. Dar mutfağa sahipseniz ve geniş bir mutfak masası ile sandalye seçimi gerçekleştirirseniz gerek kullanım gerekse dekorasyon açısından hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Ebatlarını belirlediğiniz mutfak masa sandalye modelleri için ikinci önemli kriter de renk seçimidir. Mutfağınızın fayans, dolap ile diğer mobilya ve aksesuarlarında kullanılan ana renklerle uyumlu bir rengin seçilmesi, mutfağın toplam dekorasyon kalitesinin de artmasını sağlayacaktır.

Bu anlamda açık renkli mutfağa sahip olanlar için bej, beyaz ve pastel renklerin tonları seçilebilir. Aynı zamanda temel renklerle uyumlu olan sıcak renkler de tercihe bağlı olarak masa ya da sandalyelerde kullanılabilir.

kaynak: dekorblog

Devamını gör
Masif Tv Sehpaları
 • 9.11.2017 15:40:19
 • 0 Yorum
 • 1982

Yaşam alanlarında estetiği ve fonksiyonelliği bir arada yaşamaya imkan sağlayan en önemli mobilyalar arasında şüphesiz ki tv sehpaları geliyor. Televizyon sehpaları dekorasyona hem görsel hemde işlevsel açıdan büyük katkı sağlıyor, özellikle evin en fazla trafiğine sahip olan oturma odaları ve salonlar olunca seçilen her parçanın dekorasyona uyumlu ve tamamlayıcı bir özelliğe sahip olması gerekiyor.

Salon ve oturma odaları evin en fazla ziyaret edilen ve zaman geçirilen bölümleri olduğundan seçilen Tv sehpası modeli hem mekana işlevsellik sağlaması hemde göz zevkini okşaması açısından önemli bir role sahiptir. Her mobilya grubunda olduğu gibi tv sehpaları ve tv üniteleri farklı tarz ve modellere sahipler, bu kadar geniş ürün yelpazesi bulunan popüler mobilyalarda seçim yapmadan önce bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bunların en başında mekan içindeki diğer mobilyalar ile hem tarz hemde dokusal olarak uyum sağlamasıdır.

Masif mobilya grupları diğer hazır üretim mobilyalara nazaran daha pahalı, bunu yanı sıra daha ağır ve mekana elegan bir tarz kazandırır. Her şeyden önce doğal ağaç mobilyalar mekana estetik ve kaliteli bir stil ekler. Tv sehpaları arasında fiyatı en yüksek olan modeller doğal ağaç yani masif tv sehpaları, kullanım açısından daha uzun ömürlü, bakımı kolay olan tasarımlardır.

kaynak:dekorblog

Devamını gör
Salon Dekorasyonu Aksesuar Uygulamaları
 • 7.11.2017 12:07:12
 • 0 Yorum
 • 1265

Salon dekorasyonu oldukça geniş bir alandır. Binlerce dekor parçası bula bileceğiniz gibi, aynı zamanda kararsız ya da uygun parça seçiminde zorlandığınız anlar mutlaka olacaktır. Bu durumda planlı hareket etmek ve bloglardan yardım almak doğru olacaktır.

Özellikle iç mimari, dekor ve ya dizayn için salon dekorasyonu çoğu insanın özenle takip ettiği dekorasyon ürünlerinden oluşmaktadır. Bunun sebebi salonumuzdaki aksesuarların hem çok daha fazla göz önünde olması hem de toplam ev dekorasyonuna daha büyük oranda katkı sağlayacak olmasıdır.

Siz de salon dekorasyonu aksesuarları ile salonunuza farklı bir hava katmak istiyorsanız yazımızı okumanızı öneririz.

Salon dekorasyonu aksesuar uygulamalarında vazolar ayrı bir yere sahiptir. Hangi mobilya türünü salonunuz için seçmiş olursanız olun mutlaka size uygun bir vazo çeşidi bulunacaktır. Bu vazo çeşitleri sayesinde hem estetik bir alana sahip olursunuz hem de diğer eşyalarınız ile uyumlu kombin sağlamış olursunuz.

Kullanacağınız vazoların rengini belirlerken çok dikkat çekici sıcak renkler yerine işlemeli ve pastel renklere sahip vazolar, bütünlüğü yakalamanız için daha doğru bir seçim olacaktır. Ancak salonunuzun renklerinin vazo tercihinde de doğrudan etkili olduğunu unutmayın.

Aksesuar tercihinde size uygun bir biblo mutlaka vardır. Ben salonumda genellikle takım bibloları kullanmaktan hoşlanıyorum. Sebebi de salonuma daha sıcak ve hikâyesi olabilecek bir alan oluşturmasıdır. Siz isterseniz tekli biblolar da kullanabilirsiniz. Biblo seçimindeki zevk tamamen size bağlıdır. Dekoratif hayvan figürlerinden insan biblolarına kadar birçok alternatifinizin olduğunu bilmelisiniz.

kaynak: dekorblog

Numara Sorgulama

Devamını gör
Berjer Seçimi İçin Bir Kaç Öneri
 • 4.11.2017 10:51:35
 • 0 Yorum
 • 1156

Tarz Sahibi Berjer Koltuk Modelleri

Berjer koltuk modelleri birçok evi içi ve ofis dekorasyon uygulamalarında vazgeçilmez özellikleri ile size farklı tasarımların oluşmasında yardımcı olmaktadır. Berjer koltuk seçimi bu anlamda da önem kazanmaktadır. Berjer koltuk modelleri arasından seçeceğiniz koltukların nerede konumlandırılacağı seçiminizi belirleyen önemli kriterlerden biridir. Genellikle oturma odasında kullanılan berjer koltuklar, keyifli vakitler geçirmede oldukça şık bir etki uyandırmaktadır.

Berjer koltuk seçimi için modeller arasında kullanımınıza uygun bir çeşit belirlemek için kullanım karakterinizi düşünmeniz gerekir. Kitap okumak ve çay, kahve keyfi yapmak için kol yapısı ahşap ve nispeten daha geniş olan berjer koltuk modelleri sizin için daha uygun olabilir. Bu modeller aynı zamanda televizyon izlemek istediğinizde kumanda kontrolü için de size avantaj sağlamaktadır.

Berjer koltuk modelleri seçiminde kullanacağınız alandaki mobilyalarla uyumlu bir kumaş ve çeşit tercihinde bulunmak da önem arz eder. Berjer koltuklar hemen her mobilya grubu için uyumluluk sağlayabilse de klasik, vintage ve retro tarzı ürünlerde modern berjer koltuk takımı kullanmak dekorasyonun odak noktasını berjer koltuğa çekmek anlamına gelecektir. Bu tercih bilinçli olarak yapılırsa berjerin oda içindeki konumu da doğru belirlenmelidir. Aksi halde berjer koltuk, dekorasyonu bozan bir nesne haline gelecektir.

kaynak:dekorblog

Devamını gör
Avangarde Mobilya Nedir?
 • 1.11.2017 12:23:19
 • 0 Yorum
 • 1321

Avangarde fransızca kökenli olup, herd dilde aynı tarzı tarif eden bir kelimedir. Moda, dekorasyon, mimari, mobilya gibi bir çok alanda da belirgin bir stildir.
Avangard, Avangart yada Avant-Garde. İstediğiniz şekilde telaffuz edebilirsiniz. Bu 3 kelimede arkasına mobilya eklendiğinde Türkçe de aynı anlama gelmektedir. Ülkemizde çoğunlukla Avangard Mobilya şeklinde söylenir. Peki nedir bu Avangard Mobilya?

 Avangard Mobilya Nedir ?

Bu soruyu cevaplamadan önce, avangard kelimesini incelemek gerekir. Bu kelime aslen Fransızca bir kelime olmakla birlikte orjinali “Avant-Garde” dir. Yenilikçe ve öncü olan anlamında kullanılmaktadır. Peki, iyide Mobilya tasarımında kullanım yeri, yenilikçi olduğu alan nedir diye sorabilirsiniz. Avangard Mobilya için kısaca; Klasik Mobilyada yenilikçi akım diyebiliriz.

Modern çizgilere bürünmüş, biraz daha sadeleşmiş, oyma oranı azalmış, parlaklığı artmış ve beyaz rengin fazlaca kullanıldığı  bir Klasik Mobilya akımıdır aslında. Üretimde detaylarının azlığı klasik mobilyaya göre daha hızlı üretim imkanı tanımaktadır. Malzeme olarak ta klasik mobilya ya göre daha hafif malzemeler kullanılır. Kullanılan kumaş türleri açısından da çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Modern kumaşlardan tutunda osmanlı desenlere sahip kumaşlara, kadife ve baskılı kumaşlara kadar her türlü kumaş tasarıma göre kullanılabilmektedir

Avangard Mobilya’nın belirgin Özelliği Nedir?

Avangard Mobillya tasarımının en belirgin özelliği, tasarımın tamamına etki eden ve genellikle altın renginde kullanılan zarif desenleridir. Bu modern ve hafif tasarım dokunuşu mobilyaya minimalist bir hava katmaktadır. Bu desenler çoğunlukla osmanlı döneminin motiflerinden oluşur. Fakat aşırı oyma ve desenden kaçınılır.

Sıkça kullanılan beyaz parlak lake boya, son yıllarda Avangard Mobilyanın yeni belirleyici yüzü olmaya başladı. Parlak beyaz lake boya avangard mobilya da o kadar etkin hale geldi ki, bazı basit tasarımlı mobilyalar bu şekilde boyanarak yüksek fiyatlara avangard mobilya diye satılabiliyor.

Sonuç olarak; Avangard tasarım akımı son yıllarda o kadar tuttu ki kendi başına bir tasarım öğesi ve mobilya modeli halini almayı başardı. Bu tasarım akımının zamanla daha da popüler olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Devamını gör
Her evin ihtiyacı dekoratif puflar
 • 31.10.2017 10:21:17
 • 0 Yorum
 • 1174

Evinizde dekorasyonu tamamlayacak, canlı renk ve desenleri ile yaşam alanlarını hareketlendirecek birbirinden şık ve dekoratif puf modelleri arasında ahşap ayaklara sahip olan tarzları ile mekanda sıcak ve samimi bir etki yaratabilirsiniz. Bir çok canlı renge ve desen seçeneğine sahip olan bu şık tasarımlar yatak odasından oturma odasına kadar her alanda rahatça kullanılabilecek şık ve stil sahibi tasarımlar. Yazımızda bugün özellikle geleneksel motiflerin ön plana çıkarıldığı, ahşap ayaklar ile her tarz dekorasyona rahatça uyum sağlayabilen şık puf modelleri seçtik sizler için. Eviniz ister modern ister klasik çizgilere sahip olsun dekoratif puflar evinize renk ve tarz katacaktır.

Evde geleneksel çizgilerden hoşlanıyorsanız LorenceHome imzası taşıyan dekoratif kilim desenli puf modelleri ile yaşam alanlarını tam istediğiniz tarzda ve desenlerde dekore edebilirsiniz. Markanın puf modellerinde tercih edilen ahşap ayaklar mekana sıcak ve samimi bir hava katıyor aynı zamanda.

Etnik desenlerin tercih edildiği aynı zamanda minimalist tasarıma sahip bu mavi dekoratif puf kullanıldığı her alanda rahatça odak noktası haline gelebilen bir tasarım. Mavinin çekiciliğini evinize yansıtmanın en şık ve dekoratif hali.

Aynı zamanda bir çok farklı desene ve renk tonuna sahip desenli puflar hem oturma odası hemde yatak odası gibi mekanlar için çok ideal tasarımlar.

Patchwork tarzı tasarımların öne çıktığı ev dekorasyon stilleri için kilim desenli puf modelleri şık bir tamamlayacı görevi görebilir.

LorenceHome imzası taşıyan dekoratif puflar  kayın ağacından ayaklara sahip, ayaklarda sadece naturel vernik kullanılmış. Kolay temizlenebilen aynı zamanda dayanıklı ve kırışmaz özelliğe sahip keten elyafı ve pamuk dokuma kumaşlar uzun yıllar sorunsuz bir kullanım için avantaj sağlayan özellikleri arasında.

Oturma odası yada yatak odası gibi alanların enerjisini yükseltebileceğiniz birbirinden güzel ve renk ve desen seçeneklerine sahip puflar ortamı rahatça hareketlendirebilecek yapıya sahipler. Markanın tasarımlarında tercih ettikleri desen ve renk seçenekleri bir çok farklı dekorasyon tarzı için oldukça ideal. Modern, country yada retro tarzı iç mekanlara uyumlu renk tonları ve desenleri ile şık bir tamamlayıcı.

Mekana enerji veren aynı zamanda dekoratif bir tasarıma sahip olan puf modelleri arasından sizler için seçtiğimiz stil sahibi tasarımları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Devamını gör
Yemek Odasına Mobilya Seçimi
 • 27.10.2017 11:51:02
 • 0 Yorum
 • 1092

Günümüzde yemek için ayrı bir oda tahsis eden aile sayısı oldukça azdır. Dolayısıyla yemek odası takımı genellikle salonlar içinde ayrı bir bölümde kullanılmaktadır. Daha önce salonda yemek odası kullanmak isteyenler hakkında bir makale almıştık. Bu sefer konuyu biraz daha ileri götürerek püf noktalar hakkında bilgi vermek isteriz.

İki farklı amaç için tek bir ev bölümünün kullanılması dekorasyon açısından ayrıntılı bir uygulama silsilesi oluşturulmasını zorunlu kılacaktır. Peki, yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli derseniz cevabı, yazımızda.

Yemek odası toplumumuzda aile bireylerinden ziyade daha çok aile-misafir buluşmalarının olduğu, yemek davetlerinin düzenlendiği bir oda olması nedeni ile evin dış dünyaya bakan yüzlerinden biridir diyebiliriz. Bu yüzden dekorasyonda çok büyük önem arz eder. Yemek odası dekorasyonu için ana belirleyici öge, yemek odası takımıdır. Yemek odası takımını seçerken kullanım sıklığı ve ağırlayacağınız misafirlerin sayısı önemli bir parametredir. Eğer çok sık misafir ağırlayan bir aileyseniz daha büyük ve kullanım pratikliği ön planda bir yemek odası takımı tercih etmenizde fayda vardır. Yemekli misafiriniz az oluyorsa ve günlük olarak da yemek için daha çok mutfağı kullanıyorsanız daha küçük bir yemek odası tercih etmek sizin için doğru seçim olacaktır.

Yemek odası takımı alırken mutlaka salon için kullanacağınız diğer mobilya takımları ile olan uyumunu gözetmelisiniz. Her ne kadar farklı iki takım olsa da temel renk ve tarz uyumunu yakalamanız salonun toplam dekorasyon ahengi için yeterli olacaktır. Yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli sorusunun cevaplarından biri de kullanışlılık olmalıdır. Kullanışlı ve pratik uygulamalara yer vermeyen hantal yemek odası takımı, özellikle servis esnasından sizi canınızdan bezdirebilir. Günümüzde akıllı mobilya teknolojisi sayesinde gizli bölmeler, kolay açılabilir raylı sistemler, temizliğin kolayca yapılabildiği boya ve vernik uygulamaları gibi nitelikler sayesinde misafirlere ikramda bulunmak oldukça kolay hale gelmiştir.

Son dönemin trendlerinden biri de farklı özelliklere sahip sandalye seçimidir. Sandalye seçimini isterseniz yemek odası takımından bağımsız gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede isterseniz renkli ve çok fonksiyonlu, rahat sandalyelere sahip olabilirsiniz. Üstelik bu sandalyeleri farklı alanlarda da kullanabilirsiniz.

Devamını gör
Dinlenme Koltuğu Nasıl Seçilmeli?
 • 24.10.2017 17:24:23
 • 0 Yorum
 • 1274

Dinlenme alanları ve oturma mekanları için rahat ettirecek ve aynı zamanda şıklığı ile tasarımı tamamlayacak dinlenme koltuğu modelleri konusunda çok fazla çeşide rastlamak mümkündür. Konutlarda ve diğer ticari mekanlarda dinlenme koltuğu ihtiyacını en işlevsel ve modern şekilde tamamlamak artık sizin elinizde. Bu modeller arasında kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklere ulaşabilirsiniz. Rengarenk, birbirinden farklı binlerce modeller arasından seçim yaparken zorlanıyorsanız önceliklerinizi belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

1- Bir dinlenme koltuğuna gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına karar verin.

2- Dinlenme koltuğunu hangi alanda kullanacağınızı belirleyin.

3- Koltuğunuzun rengini ya da tasarımını ayarlayabilmek adına internet üzerinden araştırma yapabilir, istediğiniz tasarıma dair bir kaç örnek görsel edinebilirsiniz.

4- Şayet istediğiniz tasarım halihazırda yok ise, özel üretim yapan yerlere bu görsellerle gidip dinlenme koltuğunuzu özel olarak imal ettirebilirsiniz.

5- Ucuz fiyat sizi cezbedebilir ancak, mobilyanın kalıcı olanı makbul olacağından kaliteyi tercih etmeniz önerilir. Önemli olan konfordur.

6- Tek mağaza tek fiyat da uygun olmaz. Araştırmanızı bölgesel olarak genişletin.

Bu maddeleri cevaplandırıp, dinlenme koltuğunuzu satın almanız daha mantıklı olacaktır. Böylelikle hem konforlu hem de şık bir dinlenme koltuğu edinmiş olacaksınız.

 

Devamını gör