Evinizde Avangart Dekorasyon Modelleri

evinizde-avangart-dekorasyon-modelleri
  • Mobilya
  • 2.8.2018 11:24:01
  • 0 Yorum
  • 734

Avangart dekorasyon stili son yıllarda ülkemizde oldukça ilgi görmeye başlayan bir tarz. Avangart tarzı ilk olarak 20. yüzyılın başlarında gençlerin devrimci isteklerini yansıtan bir tarz olarak karşımıza çıkıyor. Özgürlükçü bir ruhla yenilikçi düşünceyi ve kişisel zevkleri benimseyen bu tarz ülkemizde farklı bir yoruma sahip. Türkiye’de avangart stil, klasik tarzı da içine alarak yorumlanmış durumda. Avangart stil, klasik mobilya ve tasarım tercihlerinin kalıpları ve normlarını farklılaştırılarak önümüze sunuluyor. Sonucunda da gösterişli ve lüks bir dekorasyon anlaşıyışı ortaya çıkıyor. Avangart ev dekorasyon stilini yenilikçi, ihtişamlı, şaşalı, zenginlik gösteren görkemli bir stil olarak tanımlarsak yanılıyor olmayız.

Kaliteli ve detacı mobilya işçiliğe sahip, en iyi kumaşların kullanıldığı, dantel ve el işçiliğinin ince detaylarında bulunduğu dekorasyon moedelleridir. Renkte; farklı renk tojlarının karıştırılıp ortaya çıkarıldığı renk modeli, sade güzel ve göze batan renklerin olduğu, basit doğal ve düz renklerin bir araya getirdiği renk modellerinde tasarlanabilir. Anvant-garde adı verilen bu tarz Avangart dekorasyonlarında genelde tercih edilir. Tüm bu mükemmel renkler aydınlık bir ortamda bulunduğu zaman tabiki de tadından yenmez. Mobilyaları daha göze gösteren ışıklandırmalar ile ortaya harika bir tasarım çıkar.

Kesinlikle evlerinde sade, konforlu, işçilikli ve sağlam mobilya ve dekorasyon isteyenler için önerilen Avangart modeller, şimdilerde tercih edilen en gözde isteklerdendir. Avangart stili benimseyen dekorasyonlarda işlemeli ve oymalı mobilyalar, cesur renk kombinasyonları, parlak yüzeyler ve ayrıntılı aksesuarlar ile klasik tarzın modern bir havayı evimize getirdiğine şahit oluyoruz.

Yorum Yap

       

Yorumlar