Yemek Odasına Mobilya Seçimi

yemek-odasina-mobilya-secimi
  • Mobilya
  • 27.10.2017 11:51:02
  • 0 Yorum
  • 1041

Günümüzde yemek için ayrı bir oda tahsis eden aile sayısı oldukça azdır. Dolayısıyla yemek odası takımı genellikle salonlar içinde ayrı bir bölümde kullanılmaktadır. Daha önce salonda yemek odası kullanmak isteyenler hakkında bir makale almıştık. Bu sefer konuyu biraz daha ileri götürerek püf noktalar hakkında bilgi vermek isteriz.

İki farklı amaç için tek bir ev bölümünün kullanılması dekorasyon açısından ayrıntılı bir uygulama silsilesi oluşturulmasını zorunlu kılacaktır. Peki, yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli derseniz cevabı, yazımızda.

Yemek odası toplumumuzda aile bireylerinden ziyade daha çok aile-misafir buluşmalarının olduğu, yemek davetlerinin düzenlendiği bir oda olması nedeni ile evin dış dünyaya bakan yüzlerinden biridir diyebiliriz. Bu yüzden dekorasyonda çok büyük önem arz eder. Yemek odası dekorasyonu için ana belirleyici öge, yemek odası takımıdır. Yemek odası takımını seçerken kullanım sıklığı ve ağırlayacağınız misafirlerin sayısı önemli bir parametredir. Eğer çok sık misafir ağırlayan bir aileyseniz daha büyük ve kullanım pratikliği ön planda bir yemek odası takımı tercih etmenizde fayda vardır. Yemekli misafiriniz az oluyorsa ve günlük olarak da yemek için daha çok mutfağı kullanıyorsanız daha küçük bir yemek odası tercih etmek sizin için doğru seçim olacaktır.

Yemek odası takımı alırken mutlaka salon için kullanacağınız diğer mobilya takımları ile olan uyumunu gözetmelisiniz. Her ne kadar farklı iki takım olsa da temel renk ve tarz uyumunu yakalamanız salonun toplam dekorasyon ahengi için yeterli olacaktır. Yemek odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli sorusunun cevaplarından biri de kullanışlılık olmalıdır. Kullanışlı ve pratik uygulamalara yer vermeyen hantal yemek odası takımı, özellikle servis esnasından sizi canınızdan bezdirebilir. Günümüzde akıllı mobilya teknolojisi sayesinde gizli bölmeler, kolay açılabilir raylı sistemler, temizliğin kolayca yapılabildiği boya ve vernik uygulamaları gibi nitelikler sayesinde misafirlere ikramda bulunmak oldukça kolay hale gelmiştir.

Son dönemin trendlerinden biri de farklı özelliklere sahip sandalye seçimidir. Sandalye seçimini isterseniz yemek odası takımından bağımsız gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede isterseniz renkli ve çok fonksiyonlu, rahat sandalyelere sahip olabilirsiniz. Üstelik bu sandalyeleri farklı alanlarda da kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

       

Yorumlar