Eskitme Mobilya İçin Halı Seçimi

eskitme-mobilya-icin-hali-secimi
  • Mobilya
  • 4.12.2017 13:01:29
  • 0 Yorum
  • 516

Eskitme mobilyalardan yana tercihinizi kullandığınıza göre klasik şık bir salon hayaliniz var. Salon dekorasyonunda sıkça yapılan yanlışlardan biridir mobilyaya göre halı seçmek, aslında tam tersi bir durum söz konusudur. Çoğunlukla salonun tarzına karar verilir, duvar ve mobilya seçimleri şeklinde ilerlenir, bu yaygın olarak yapılan bir yanlış diyebiliriz, önceliğiniz her zaman mobilya seçiminden önce halınıza karar vermek olmalıdır. Bakıldığında gerçekten tarzı yansıtan, gerek renk gerekse desen seçenekleri ile işte bu tam benlik diyebileceğiniz bir halı kolay kolay bulunmuyor. Mobilya seçmeden önce kafanızdaki tarza uygun klasik yada modern ilk olarak halı arayışına girmeliydiniz.

Sorunuza gelecek olursak, halı seçerken ilk olarak sağlık açısından bakmalı ve toz tutmayan halı modelleri seçmelisiniz. Bu önemli nokta ayrıca önünüzdeki seçenekleri azaltacaktır. Toz tutmayan ve temizliği kolay yapılabilen halılar sizi büyük zahmetten kurtaracaktır. Halı seçimini hem zemin hemde oturma takımının renklerine uygun şekilde yapmanızı öneririz, oturma takımınızın rengini yazmamışsınız ancak yerler koyu parke ise sanırız açık renk bir seçim yaptığınız.

Ancak zemin kahve tonları olduğu için renk seçiminde daha rahat davrana bilirsiniz, kahverengi bildiğiniz gibi bir çok farklı renkle uyumludur. Nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinizi en iyi siz bilirsiniz, eskitme mobilyalar ile rahat ve huzurlu country tarzı salon dekorasyonu için pastel renklere sahip ister tek renk, ister patchwork çok renkli halılar düşüne bilirsiniz. Size tavsiyemiz renk konusunda kararsız kalıyorsanız, içinde hem zemin rengini, hemde oturma grubunuzu tamamlayacak pastel tonlara sahip yine eskitme görünümlü dekoratif patchwork halıları tercih ede bilirsiniz.

Yorum Yap

       

Yorumlar