Çocuk Yastıkları Seçerken

cocuk-yastiklari-secerken

Çocuklarımızın güvenli ve rahat bir ortamda dinlenmelerini sağlamak her anne babanın istekleri arasında yer alır. Bunun için ebeveynler ellerinden geleni yapmaktadırlar. Çocuk odasının tematik yapısını tamamlamak veya çocuğunuzun sevdiği bir kahraman ya da nesnenin yastık şeklinde odasında bulunmasını ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise bunun için size dekoratif çocuk yastıkları çeşitlerini öneriyorum.

Dekoratif çocuk yastıkları her desen ve modelde bulunabilir. Önemli olan seçiminizi doğru yapabilmektir. Örneğin tematik bir çocuk odasına sahipseniz temayla ilgisi olmayan bir dekoratif çocuk yastığı kullandığınızda odak noktasının homojen dağılmasına engel olursunuz. Ama bazı dekoratif çocuk yastıkları her çocuk odasında çok fazla dikkat çekmeden bulanabilmektedir. Bunların seçiminin size ait olduğunu belirtmekle birlikte bu seçimi yaparken mutlaka çocuğunuzla birlikte karar vermenizde fayda var.

Dekoratif çocuk yastıkları içinde çocuğunuzun tuttuğu takıma ait yastık kullanılması en fazla tercih edilen çeşitler arasındadır. Bu yastıklar alacağınız diğer takım aksesuarları ile bir bütünlük oluşturacağı için çocuk odası dekorasyonunu da tamamlayıcı bir niteliğe sahip olacaktır.

Minimalist bir çocuk odasına sahipseniz ve çocuğunuzun çok sevdiği bir figür ya da kahramanın yastıkta olmasını istemiyorsanız size sade desenlere sahip bir çocuk yastığı öneriyoruz. Bu sadelik odanın bütününe yansıyan minimalist çizgi ile de uyumlu olacağından yastığın dekoratif kalitesi de oda içinde artacaktır.

Dekoratif çocuk yastıkları çeşitlerinin seçiminde çocuğunuzun yaşı da oldukça önemlidir. Küçük çocuklar için çizgi film karakterlerinin yastıklara işlenmesi ile oluşturulmuş ürünler tercih edilebilir. Yine küçük çocuklar için balık, kelebek, kedi, fil, baykuş gibi hayvan figürlerinin karikatürize edilmiş figürleri ile oluşturulmuş yastıklar kullanılabilir. Üstelik bu yastıkların eğitici olma özelliği de düşünülerek birden fazla satın alınarak kullanılması da mümkündür.

Yorum Yap

       

Yorumlar