Şömineler Ev Dekorunun Vazgeçilmezleri!

somineler-ev-dekorunun-vazgecilmezleri

Yapay şömine, elektrikli şömine, gazlı şömine, etanol şömine… Birbirinden farklı seçenekleriyle adeta gözümüze hitap eden ve evinizdeki parkeler ile sizlere bir amerikan havası yaratan yapay şömineler evlerinizde oldukça modern tasarımları da beraberinde getirebilmeyi beceriyor.Bu yönüyle baktığınızda ev dekorunun değişmez bir parçası oldukları da açık açık ortada diyebilmemiz de mümkün hale geliyor.

Havaların soğumasıyla artan ısınma ihtiyacını kalorifer ya da sobalar çözüyor.Genelde eğlence amacıyla ve eski tip evleri hatırlatması amcıyla insanlar ısınma yöntemleri olarak şömineleri tercih etmek istiyorlar. Haksız da sayılmazlar, böyle bir görsel şölen hangimize sıcaklık hissini daha iyi bir şekilde yaşatabilir ki? Gerçekten adeta otantik bir hava veren bu benzersiz dekor kalbi dediğimiz ögeler sizlerin evlerinizi güzelleştirmeye de yeterli oluyor.

Günümüzde bacalı ya da bacasız şömine modelleri bulmak mümkün… Mimari ve teknolojinin ilerlemesi her yapı taşında olduğu gibi şömine teknoloji ve tasarımında da etkili oldu. Artık sadece odun değil, doğalgaz, elektrik, gaz ve etanol gibi yakıt alternatifleriyle de şömine keyfi sürülüyor.Modern dekorda ilerleyen dönemlerde de bu tür yapay şöminelerin insanlar tarafından oldukça ilgi görebileceği kanaatindeyim.

Sinem Özdemir

Yorum Yap

       

Yorumlar