En İyi Ev Dekorasyon Önerileri

en-iyi-ev-dekorasyon-onerileri

1-)Minimalist Ev Düşüncesi

Minimalist düşünmek 21. yüzyılın en büyük trendlerinden biri konumunda bulunuyor. 2018 yılının ev dekorasyonu fikirleri arasında da bu trend elbette ki kendini gösteriyor. Siz de evinizi süsleyip püslemekten çok sade düşünerek dizayn ederseniz mutluluk seviyenizi arttırabilirsiniz. Mutlu olmak için eviniz için daha fazla düşünüp daha az eşya ile yaşamanız bu felsefeye göre yeterli olacaktır.

2-)Evi Bir Bütün Olarak Düşünün

Evi bir bütün olarak algılamak son derece önemlidir. Evi tam olarak görebilmek odanızı dizayn ederken diğer odalar ile olan uyumunu da dengelemenize olanak tanır. Bu nedenle size tavsiyemiz odaları tek tek görmek yerine evi bir bütün olarak algılamanızdır.

3-)Göze Değen Canlı Renkler Kullanın

Hangi rengi tercih edeceğiniz evinizi güzelleştirirken büyük önem taşıyor. Gri renk tonları mı yoksa sarının apaçık şekilleri mi, bu seçimleri yapmak sizin evinizi başka bir seviyeye taşıyacak seçimlerdir. Özellikle sevimli renkler tercih etmek ev dekorasyonu konusunda bize büyük avantajlar sağlayacaktır.

4-)Geometrik Düşünün

Şekiller ile sınırlar çizmek iyi bir nokta olabilir. Ev dekorasyonu konusunda size yardımcı olacak kare, daire, dikdörtgen gibi şekillerdir. Evin belli bölümlerinde doğru geometrik şekilleri yerleştirmek hayal ettiğiniz yere sahip olmanıza yardımcı olabilir.

5-)Odalarınızı Doğru Şekillerde Işıklandırın

Evinizi ışıklandırmak ile doğru ışıklandırmak arasında fark vardır. Doğru ışıklandırmak evin güzelliğini ortaya çıkartarak daha iyi bir ortamda yaşamınıza kolaylık sağlar. Burada avize seçimi, ampul seçimi gibi birçok faktör göz önünde bulundurulabilir.

6-)Eski Mobilyaları Atmak Yerine Yeni Şekillerle Dönüştürün

Ülkemizde bazı kötü alışkanlıklar var. Eski mobilyaları atmak veya spotçulara vermek kötü bir alışkanlık. Böyle davranmak yerine eski mobilyalar yenilenebilirse farklı ve güzel bir dekorasyon ile karşılaşabiliriz. Mobilyaların bu konudaki uyumu ve atmosfer uyumu düşünülürse eski mobilyalarınızı değiştirmek iyi sonuçlar verecektir.

7-)Evinizin Bir Köşesini Koleksiyona Ayırın

Bir kişinin koleksiyonu olması son derece önemlidir. Koleksiyonlarınıza evinizde yer vermek ise size bambaşka bir hava katabilir. Bu noktada özellikle belli bölümleri  koleksiyonlarınıza ayırmanızı sizin evinizi değiştirecek faaliyetler arasında yer almaktadır.

8-)Tavanları Şekillendirin

Tavanları renklendirmenin yanında bir de yapabileceğini asma tavan modelleri bulunuyor. Tavanlarınızı doğru şekilde organize edebileceğiniz bir düzlemde evinizin genel  şekline ve algılanışına da katkıda bulunabilirsiniz.

9-)Spesifik Duvar Kağıtları Kullanın

Duvar kağıtlarınızı normalin dışında farklı desenlerde ev konseptinize uygun şekillerde seçin. Klasik duvar kağılarının aksine göze değen daha farklı desenler kullanın.

10-)Yöresel Odalar Oluşturabilirsiniz

Eski kültürlerden günümüze kadar gelmiş oturma planları ve dekorasyon eşyaları ile kendinize farklılık yaratacak odalar oluşturun. Sürekli klasik şeyler sizi bir süre
sonra boğa bilir. Bunun olmaması için farklı oda tarzlarını evinize adepte ederek farklılık yaratabilirsiniz.

Yorum Yap

       

Yorumlar