Mutfaktan Uzak Durması Gereken 4 Öneri

mutfaktan-uzak-durmasi-gereken-4-oneri

Evimizin en önemsediğimiz yaşam alanalarından biri olan mutfaklarınız için önerebileceğimiz farklı değişiklerle kendi tarzınızı yaratabilmeniz mümkün oluyor.
1-Bozulmaya başlamış yiyecekler 

Mutfak düzenleme işlemine başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, elbette bozulmaya başlayan ve artık kullanılması imkansız olan gıda ürünlerini bir an önce ortamdan uzaklaştırmanız.

2-Özellikle taze olmayan sonradan dondurduğunuz gıdalar

Et ve süt ürünleri dediğimiz ürünler bozulmaya sürekli yüz tutar ve etrafta virüs ve bakteri üretimini tetikler. Bu da insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Dolayısıyla sonradan yine tüketirim düşüncesiyle ürünleri buzluğa geri koyduysanız, bir an önce onlardan kurtulmanızda fayda var.

3-Küçük ev aletlerinizde ihtiyacınız olmayanları kaldırın.
Her ne kadar daha pratik bir işleve sahip olsalar da diğer mutfak aletleriyle aynı görevi görebilen patates doğrayıcı, çeşitli boylarda spatula, sarımsak ezici vs. gibi küçük aletler mutfağınızda gereksiz bir karmaşa yaratır.Gözünüze daha iyi hitap edebilmesi adına mutlaka arındırın bu tür malzemelerden.

4-Fazlaca Birikmiş Kirli Bulaşıklar
Mutfak tezgahının üzerinde biriken bulaşıklar en dekoratif ve işlevsel mutfağı bile oldukça kötü gösterebilir. Bu unsurların hepsi mutfağınızı kötü etkilemeye dekoru bozmaya bir hayli yetecektir.Ayrıca hijyen açısından da sakıncalıdır. Bu sebeple karmaşadan uzak bir mutfak için tezgahtaki temiz bulaşıkların dolaplara,onları mutlaka makineye yerleştirerek ortalığı tamamen temizlemenizde fayda vardır.

Yorum Yap

       

Yorumlar