Doğu Kültürüne Özel Şark Köşeleri ve Odaları

dogu-kulturune-ozel-sark-koseleri-ve-odalari

Ev dekore ederken her zaman modern anlayışlar ön planda oluyor şüphesiz. Ancak farklı kültürlere özel tasarımlarla evleri şekillendiren klasik ve kültür sevgisi olan dizayn modelleri de evleri oldukça şirin ve mistik göstermektedir. Şark kültürenden gelen, evlerin bir köşesine veya tüm odaya şark kısımları yapmak modern anlayışın yoğun olduğu kadar Anadolu insanında bu kültür de oldukça yaygındır.

Tamamen isteklere bağlı olarak evlerin bir kısmını veya tamamını şark dizaynı ile dekore etmek geçmişten günümüze süregelen bir istek olmuştur. Eski dönemlerin el işleriyle yapılan ve el emeği göz nuru olan ürünlerin evin bir köşesini süslemesi isteği ev dizayn edenler için yegane isteklerden oluyor. Genel olarak kırmızı ve kahverengi tonajlarında olan bu kültür öğeleri, yanlarında bakır, kalay, gümüş gibi işlemeciliklerle yapılmış süs eşyalarıyla birleşince ortaya doyumsuz bir görüntü çıkıyor.

Geçmişten günümüze kadar süregelmiş bu kültür öğeleri en az modern öğeler kadar çok tercih ediliyor günümüzde. Evlerini yeni dizayn edenlerin seçkin tercihlerinden olan bu tasarım şekli ev içerisine huzur ve mutluluk veren öğeler haline geliyor.

Yorum Yap

       

Yorumlar