Banyo Dekorasyonu

banyo-dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda fayans seçiminden banyo mobilyalarının rengine dek varan bir dizi tercih söz konusudur. Eski banyoları yenilerken ya da sıfırdan bir banyo düzenlerken renk ve malzeme seçimi istediğiniz tarzda bir banyonun ortaya çıkmasında baş rol oynar. Yerinde kararlar verebilmek için banyo dekorasyon fikirlerini inceleyebilir ve örneklerden yola çıkarak kendi banyonuzu tasarlayabilirsiniz.

Banyolar genellikle karanlık odalardır. Bu nedenle açık renkler banyolarda daha çok kullanılır. Suyun, temizliğin, ferahlığın öne çıkması beklenir. Bu durumda doğal renkler, doğayı, suyu, toprağı çağrıştıran renkler amacınıza daha kolay ulaşmanızı sağlar. Banyolar mavi, yeşil gibi soğuk renk tonlarını rahatlıkla kaldırır. Üstelik her zaman renkli aksesuarlar, havlular, renkli kozmetik ambalajları, şampuan şişeleri kullanarak banyonuza sıcaklık katabilirsiniz.

Banyo dolaplarının nasıl olacağı biraz da banyoda ne kadar yeriniz olduğuna bağlıdır. Lavabo altı, klozet üstü gibi olabildiğince dolap için yer yaratmak iyi olacaktır. Havlu, tuvalet kağıdı, temizlik malzemesi gibi banyoda saklamanın daha pratik olacağı eşyalarınıza yer açmanız gerekir. Büyük bir banyoda ise dolap için fazla düşünmeye gerek kalmaz. Hatta çift lavabo, küvet, duş gibi pek çok lüks saydığımız banyo öğesine yer açılır.

Banyo için düz renk fayanslara yönelmeden önce bugün piyasada her bütçeye uygun olarak bulabileceğiniz çeşitli renk ve desenlerdeki fayansları değerlendirmeyi ihmal etmeyin. Suya dayanıklı ve banyolar için tasarlanmış çeşitli duvar panelleri, doğal taş görünümlü plaklar ve hatta duvar kağıtları hiç ummadığınız kadar şık ve farklı görünümlü bir banyo düzenlemenizi sağlayabilir.

Banyonun daha geniş ve daha ferahlatıcı bir havaya bürünmesi için aydınlatma ve seçilen renkler kadar, banyonun temiz ve derli toplu olması da önemlidir. Banyoda temizliği kolaylaştıracak malzemeler kullanılmalı, banyoda eşyaların etrafa yayılmaması için banyo dolabı veya duvar rafları gibi çözümlere odaklanılmalıdır.

Yorum Yap

       

Yorumlar