Banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

banyo-dolabi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Aslında pek çoğumuz düz beyaz aman havlular sığsın yeter mantığıyla hareket ediyoruz. Sonra dolap eve glip de yerine girince yüzlerce problem ile karşılaşıyoruz. Bunu yaşamamak için bir kaç öneri sunacağım.

  •     Altı dolaplı bir lavabo, onun üstüne asılacak aynalı küçük dolap ve yan taraftaki duvara monte edilecek bir dolap hem kullanım olarak birçok olanak sağlar hem de banyonuzda şık bir görünüm yaratır.
  •     Banyonuzu daraltmamak için daha çok lavabo ve çevresini dolap koymak için düşünebilir diğer duvarları boş bırakmayı deneyebilirsiniz. Diğer duvarlara dolap yerine raf sistemi ile çözüm getirmek daha ferah bir banyonuz olmasını sağlayabilir.
  •     Seçtiğiniz dolaplarda çekmece de olursa dolabı daha kullanışlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Makyaj malzemelerinin, tarak, fırça, toka gibi eşyaların, bakım malzemelerinin, hem kadın hem de erkeğin banyoda kullandığı eşyaların konulması için çekmecelerinin olması dağınıklığı önlemenizi ve banyoda daha rahat düzen kurabilmenizi sağlar.
  •     Tek başına bir ayna asmak yerine, hem duvarı daha çok değerlendirmek hem de yerden kazanmak için aynalı bir dolap tercih etmek daha pratik ve kullanışlı olabilir. Aynalı dolap çevresine raflar da ekleyerek eşyalarınız için yer açabilirsiniz.
  •     Banyo dolabı seçerken ucuz fiyatı ya da şıklığı ön plana almak yerine suya ve rutubete karşı dirençli bir malzemelerden yapılmış dolaplar seçmeye dikkat edin. Böylelikle dolaplarınızın daha uzun süre görünümünün bozulmamasını ve sağlam kalmasını sağlarsınız.
  •     Banyo dolaplarında genelde beyaz ve kahverengi tonlar seçilse de banyonuzun duvar ve fayans renkleri ile uyum sağlayacak renk tonlarını da değerlendirebilir, banyonuzda şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Daha ferah bir ortam sağlamak istiyorsanız banyo dolaplarınızı seçerken açık renkleri tercih etmeye özen gösterin. Ben koyu renkten vazgeçemem diyorsanız o zaman banyonuzda kullanacağınız halı ve aksesuarların renklerini açık renklerden seçerek dekorasyonunuzda dengeyi sağlayabilirsiniz.
  •     Klasik mobilyalara kıyasla modern tasarımlı dolaplar banyoda daha kullanışlıdır. Banyo dolabı seçerken ortamı boğmayacak, rahat kullanım sağlayacak dolaplara yönelmekte fayda var.

Kaynak: dekoralist.com

Yorum Yap

       

Yorumlar