Dekorasyonda Renk Bütünlüğü Önemli!

dekorasyonda-renk-butunlugu-onemli

İnsan da içgüdüsel olarak sonsuza ait olduğunu hisseden bir varlıktır. Özellikle renkler dekorayon seçeneklerinin en vazgeçilmez unsurları olarak kabul edilebilmektedir.

Doğadaki temel renkler ana renk kabul edilip farklı alanlarda size seçenekler sunabilmeyi sağlayabilir.

Kırmızı daima kışkırtıcı bir renktir.Heyecan, adrenalin ve tutkunu  vazgeçilmez bir temsilcisi gibi kabul edilebilecek potansiyeldedir bu renkler.Yani nasıl bir ateş insanı tüm özellikleri ile çağırabiliyorsa kırmızında da evimizdeki yeri işte tamda böyledir.

İnsan da içgüdüsel olarak sonsuza ait olduğunu hisseden bir varlıktır. Bu nedenle mavi ve mavinin açık tüm tonları insana huzur veren renklerdir.
Mavi ise genişlik veferahlığın temsilcisidir.


Aslında yeşil ise tam da doğann bütün güzeliklerinden ve bize gelen huzurdan dolayı yaratmış olduğu bütün durunları rahatlıkla yansıtabilmeyi amaçlar.
 

Vaktinizi yoğun bir şekilde geçireceğiniz evlerinizde reklerin size huzur verebilcek düzeyde önemle seçilmiş olması da bir hayli büyük öneme sahiptir diyebilirim. Evinizde kullanmış olduğunuz aksesurların tümü  duruma göre seçilecektir.

Her ne kadar kendi rengimizin farkında olsak da evin diğer bireylerinin de fikrini almak, diğer insanların beğenisini göz önünde bulundurmak da bir üst limit olarak değerlendirilmelidir. Mesela farklı desenleri barındıran bir boyan çekmek isterseniz evinize bunu yapabilmenizde bir hayli zorlaşmaya başlayacaktır.
Diğer insanlar sizi bu konuda dışlarlar.Özellikle internet üzerinden son trend ve katalogları incelemek size bir hayli büyük yara sağlamaya yetecektir.

Sinem Özdemir

 

 

Yorum Yap

       

Yorumlar