Küçük Banyolara Büyük Çözümler

kucuk-banyolara-buyuk-cozumler

Her ne kadar misafirlerinizin çok fazla uğrak yeri olmasa da aile bireylerinin oldukça sık kullandığı ve kişisel temizliğin yapıldığı yerler olan banyoların dekorasyonu da evin diğer bölümleri kadar önemlidir. Bu sebeple küçük banyoları büyük göstermenin yolları konusunda bilgi sahibi olmamız gerekir.

Duşa kabin bölmeleri banyonun toplam alanını keskin hatlarla böldüğü için mekânı daraltacak ve banyonun kullanım alanı azalacaktır. Bundan en az zararla çıkmanın yolu duşa kabin kullanım alanını minimal seviyede tutmak ve bölmeleri mutlaka şeffaf bir cam ile gerçekleştirmekten geçer. Buzlu ya da çizgili camlar ile oluşturulan duşa kabinler, banyoları dar göstereceği için küçük banyolar için doğru bir tercih değildir.

Banyo dolapları, banyolarınızı düzenli gösteren kurtarıcılardır. Dolapların banyolarınıza montaj işlemi ise tam bir ustalık ile yapılmalıdır. Banyoda hangi alanın nasıl kullanılacağı ile ilgili profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Küçük banyoları büyük göstermek için banyolarınızdaki hacmi en verimli şekilde kullanmalısınız. Bunun için uygun duvarlara monte edilen banyo dolapları mekânın dağınık olmasına da engel olacaktır. Düzene sahip, dağınık olmayan bir mekân, küçük banyoları büyük göstermenin yolları arasında kabul edilir.

Banyosu dar olanların yapması gereken önemli uygulamalardan biri de kullanılan banyo araçlarının ve aksesuarlarının minimal boyutlarda olmasını sağlamaktır. Özellikle alanı daha çok daraltabilecek büyük lavabo kullanmak yerine daha küçük boyutlarda lavabo kullanmak gerekir. Klozet, duşa kabin ve su bataryaları için de aynı uygulama yapılmalıdır. Bu sayede hem şık bir uyum sağlanmış olur hem de banyonuzun daha ferah bir görünüme kavuşması mümkün hale gelir.

Küçük banyoya sahipseniz renk konusu en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Banyo rengini belirlerken açık renkli fayans ve mobilyaları tercih etmelisiniz. Özellikle beyaz rengin mekân algısında genişlik sunduğu bilimsel bir gerçektir. Bu sebeple günümüzde üretilen rengârenk fayansları tercih etmek yerine daha sade ve deseni az olan fayansları tercih etmeniz küçük banyoları büyük göstermenin yolları içinde değerlendirilmektedir.

 

Yorum Yap

       

Yorumlar