Mutfak Dekorasyonunda Farklı Fikirler

mutfak-dekorasyonunda-farkli-fikirler

Hanımların evlerinde belkide en çok vakit geçirdikleri yerdir mutfaklar. Değişik büyüklükte ve boyutlarda ev seçerken hanımların en dikkat ettikleri yerler mutfaklar oluyordur hiç şüphesiz. Peki hanımlar sürekli olarak vakit geçirdikleri bu mutfakları dizayn etmek isteselerdi acaba nasıl bir dizayn ortaya çıkardı? Farklı mutfak dizaynlarıyla mutfaklar artık daha kullanışlı ve kapsam bakımından daha geniş çalışma alanları hanımları bekliyor.

Mutfak tiplerine bakıldığında genel olarak kadınlar L tipi mutfak şekillerini tercih etmektedirler. Daha geniş bir alanda yemeklerini pişirmek ve çalışma alanı yaratmak amaçlı kadınların tercih ettiği bu mutfak modelinde mobilya dekorasyonları ve beyaz eşya düzeni dikkatleri çekmektedir.

Mutfakta bulunan beyaz eşya çeşitlerinden en çok kullanılanlar olan buzdolabı ve ocak olduğu dikkatleri çekiyor. Bunların yerleri önemli olduğu kadar tabiki de mobilyaların dolaplarla ve kendi içlerinde uyumlu olması önem arz ediyor. Beyaz eşya seçilerinden sonra göze en çok hitap eden mobilya seçimleri de düzgün bir şekilde yapılınca hanımların mutfaktaki maharetleri de katlanıyor haliyle...

Öneleri üst raf kısmı ayrı bir renk ve ona uyumlu olarak tezgah altı mobilyalarının farklı bir renk olması dikkatleri çekerdi. Şimdilerde ise aynı renk tonajları ve daha klasik modeller dikkateleri çekiyor. Kişiden kişiye değişse de genel olarak parlak modellerin seçildiği mutfak modellerinde canlı renklerin mutfağa daha çok yakıştığı görülüyor.

Yorum Yap

       

Yorumlar