Mutfaklarınız Böyle Daha Aydınlık Olacak

mutfaklariniz-boyle-daha-aydinlik-olacak

Kullanımı kolaylaştırmak ve fonksiyonel bir akış sağlayabilmek adına da mutfaklar genel bir prensip olarak faydacı bir anlayışla tasarlanır. Mutfak alanının içinde yer alan her bir elemanın kendine özgü bir amacı ve işlevi vardır: Tezgahlar dayanıklı ve temizlenmesi kolay olmalıdır, dolaplar geniş bir depolama alanı sağlamalı ve aynı zamanda da uzun ömürlü ve sağlam bir malzemeden imal edilmiş olmalıdır. Tabi tüm dekorasyon unsurlarında öncelik fonksiyonellik ve pratiklik olduğunda, dekorasyona yenilikçi, yaratıcı ve eğlenceli katkılarda bulunabileceğiniz alanlar da sınırlı oluyor haliyle. Aydınlatma unsurları işte bu açıdan oldukça kullanışlı; mutfağınızda tarzınızı yansıtabileceğiniz ve odanın dokusunu değiştirebilecek olan az sayıdaki bileşenden biridir aydınlatma üniteleri. 

Söylediğimiz gibi mutfaklarda kullanılan diğer ışıklandırma ögelerinden farklı olarak avizeler işlevsel oldukları kadar dekoratif olarak da kendilerini gösterirler. Avizelerin en önemli özelliklerinden biri de ilgi odağı olmayı sevmeleri. Işıltılı parıltılarla odanın merkezinde yer alan ışık kaynakları olmalarının yanı sıra avizenin asarımındaki farklı ve sıra dışı şekillerle de mutfaklarda odak noktası olmayı başaran bir armatür biçimidir avizeler. Mutfağınıza bir avize yerleştirmek, güçlü bir görsel odak noktası yaratmanın ve mutfağa denge ve simetri sağlamanın harika bir yoludur. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi…


Zerafet ve şıklık denilince akla ilk olarak klasik avize modelleri geliyor olsa da yenilikçi tasarımlarda da oldukça şık ve göz alıcı zarif tasarımlara rastlıyoruz. Farklı boyutlarda harelerin havada süzülür gibi durduğu tasarım, mutfağın modern ama sıradan görünümünü benzersiz kılan oldukça önemli bir detay oluyor. 

Yorum Yap

       

Yorumlar