Evinizde Ahşap Esintileri

evinizde-ahsap-esintileri

Modern evlerde yapılan dekorasyon genel olarak teknolojik aletler, koyu renkli mobilyalar ve parkeler üzerinden yapılır. Bu dekorasyon tipi her ne kadar ilk başlarda göze hoş görünse de zamanla ortamın loş bir hale gelmesine ve sıkılmanıza yol açar. Bu nedenle evinizde bazı değişiklikler yapmalı ve evinize yeni bir hava katmanız gerekir. Bunun için ahşap mobilyaları deneyebilirsiniz. Fakat ahşap mobilyalar her alanda uyum göstermez. Bu nedenle ahşabın evinize uyup uymadığını kontrol etmek amacıyla önce ufak tefek birkaç eşya alarak evinizdeki uyumu gözlemlemeniz gerekir. Bu sayede evinizle ahşap eşyalar arasındaki uyumu görmüş olursunuz. Evinizde kullanacağınız ilk ahşap eşya kütük masa olabilir. Kütük masa adeta bir ağaçtan yeni kesilmiş ve yontulmuş bir kütüğe benzer. Bu nedenle evinize doğal bir hava katacaktır. Aynı zamanda ahşap masaların kişileri dinlendirdikleri de bilinmektedir.

Modern Kütük Sehpa Modelleri

Kütük sehpa modelleri giderek daha da çeşitlenmektedir. Eğer evinizde yeni bir akım başlatmak istiyorsanız kütük sehpa kullanabilirsiniz. kütük sehpa lar doğal bir görüntüye sahiplerdir. Bunun yanı sıra üzeri vernikle kaplandığı için herhangi bir çürüme ya da eve toz saçma gibi bir durumu da yoktur. Bu sayede hem doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz hem de sehpa vernikle kaplı olduğu için oldukça kolay bir şekilde temizlenecektir. Böylece masa üzerinde iz kalması gibi bir derdiniz kalmayacaktır. Bu sehpalar nemli bir bez yardımıyla yalnızca bir dakikada temizlenebilir.

Tekerlekli Sehpa Modelleri

Sehpalar birçok farklı çeşitte satılan küçük mobilyalardır. Özellikle tekerlekli sehpalar rahat hareket ettirilebildikleri için çoğu zaman salonun ortasında kullanılırlar. Bu sehpalar birçok şey için kullanılabilir. Bazen bir altlık, bazen süs, bazen de minik bir yemek masası olabilirler. Bu nedenle her ne kadar göze görünmese de evinizdeki en çok kullanılan mobilyalardan biridirler. Eğer şık bir sehpa almak istiyorsanız tercihinizi ahşap tekerlekli sehpa lardan yana kullanabilirsiniz. Böylece salonunuzun tam ortasında doğal görünümlü son derece şık bir sehpanız olmuş olur. Bu sehpaların temizliği ve kullanışı da oldukça kolaydır.

Yorum Yap

       

Yorumlar