Oturma Odalarının Gözdesi Sehpa Seçimleriniz

oturma-odalarinin-gozdesi-sehpa-secimleriniz

Dekorasyon deyince hemen aklımıza sehpalar geliyor.Hayalinizdeki dizaynı ne kadar iyi planlamış ve tasarlamış olsanızda sehpa seçimlerinde kötü tercihler yapmışsanız evinize davet ettiğiniz misafirleriniz hemen fark edeceklerdir
Evinize yakışacak modelleri araştırmalı ve tercihleriniz o yönde yapmalısınız.Yada yakın çevrenizdeki bir iç mimardan da bu konuda öneriler alabilirsiniz.

Seçimler Önemli!

Geçen 2017 senesinin sehpa modelleri hakkkında bir inceleme yaptığımızda geometrik desenleri farklı üretilen sehpalar, yuvarlak, dikdörtgen biçimli kare sehpalar karşımıza çıkayor.

Ceviz ağacından yapılan sehpalar, metalden imal edilen sehpalar, camdan imal edilen sehpalar farklı seçenekler sunuyor. Sehpaların yükseklikleri, koltuk takımlarınıza uygunluğu, uzunluk ölçüleri de dikkat edilmesi gereken kriterlerden…Seçtiğiniz sehpa modellerinin evinizdeki koltuk takımlarıyla uyum sağlayabiliyor olmasına özen göstereceksiniz.Konsrat renklerle göze hitap etmelisiniz. Sehpalar sadece üzerinde bir şeyler atıştırmak üzere kullanılan aksesuarlar değildir, dekoratif aksesuarlar ve kitapların konulmasına da yarayan bu elemanları iyi seçmek için öncelikle hayal gücünüzü kullanmanız ve hangi sehpanın sizin koltuk takımlarınızla uyum sağlayacağını düşünmeniz gerekir.-Evinizin salonunda klasik takım oturma grubunuz varsa tek parça orta sehpalar ve özellikle ayak kısımlarında oymalı işlemeler olanlar  tercihinize uygun olabilir.Beyaz, krem ya da bej klasik orta sehpalar altın ve gümüş renkleri ile birleştirildiğinde ortaya son derece göz alıcı sonuçlar çıkıyor.

-Son zamanlarda tek renk sehpalar klasik olabiliyor bu yüzden dekoratörler bir den çok renkle göze hitap eden seçimler yapıyorlar.  Daha modern bir görünüm vermek adına izlenen bu yol, daha ferah ve genç salonların oluşması için zemin hazırlıyor. Özellikle de mumlarla ve biblolarla süslenen orta sehpalar daha gösterişli bir hal alıyor.

-Bu senin modelleri arasında retrolar var. Cıvıl cıvıl solanlar yaratmak sizin elinizde.. Retro tarz orta masalar özellikle de sarı, yeşil ve mavi gibi renklerin canlılıklarının bir araya gelmesini sağlıyor ve ortaya daha genç salonlar çıkıyor.

Yorum Yap

       

Yorumlar