Ev Dekorasyonunda Ruh Halinize Göre Seçtiklerimiz

ev-dekorasyonunda-ruh-halinize-gore-sectiklerimiz

Eviniz aslında pek çok özelliğinizi yansıtır.Kullandığınız eşyalar,hatta konumlandırma şekliniz sizi apaçı gösterir.Evinizdeki odaların renkleri direkt olarak kişiliğinizin bir yansımasıdır. Belki çoğumuz odanın rengini düşünürken çok zaman harcamıyorken, renkler bizi her gün etkiliyor.Renkler insanları yaşa, cinsiyete, etnik kökene ve iklim gibi bir çok yönden etkiliyor. Belli renkler çoğu insan üstünde aynı etkiyi gösterebilir, çeşitlilik ise gölgelerden ve kullanılan tonlardan gelir. İç dekorasyona gelince renk seçimi işte bu yüzden çok önemlidir.

Güzel bir eve sahip olmak için illaki modaya takip etmeye gerek yok. Belki şu an moda olan renklerden belli bir süre sonra sıkılmaya başlayacaksınız. Bu işin hilesi ise sizi memnun eden renkleri birbiriyle uyumlu olarak karıştırmaktadır.

Henüz ilk kez bir dekorasyon düşünenler  için renklerin uyumunu sağlamak korkutucu bir adımdır. Renklerin odaların şeklini, boyutunu ve aynı zamanda mobilyaların şeklini ve boyutunu değiştirebilecek güçleri vardır. Eğer kendinizi renkler ve onların etkileri hakkında donatırsanız renk seçimi hiçte zor bir iş değildir.

Seçimlerinizi sağlam yapın!
 Doğanın bize sunmuş olduğu her rengin psikolojik bir etkisi vardır. Renklerin sizi nasıl etkileyeceğini düşünün; sizi huzurdan öfkeye her ruh halinizi etkileyebilir. Huzurlu ve ahenkli bir ev yaratırken renkleri mantıklıca seçin çünkü bazı renklerin fazla olması tam aksi yönde sizde ve sevdikleriniz üzerinde ters bir etki yaratabilir.

Oda renklerinin etkisi çok önemli!

Her odanızın rengini kişisel isteğinize göre, kendi tadınıza göre, odanın amacına uygun bir şekilde bulabilirsiniz. Açık renkler pahalı ve havalıdır hakkınızda güzel izlenimler yaratır, Koyu renkler odanızı gelişmiş ve sıcak, geniş odalara daha samimi bir görünüm yansıtır.
Sarı rengi hiç düşündünüzmü?Bizce denemeye değer!
Sarı güneş ışığının eğlencesini alırve mutluluk ile bağlantılıdır. Bu renk özellikle mutfak, yemek odasıve banyolar için uygun oluğ enerji verici ve canlandırıcıdır. Salonlarda, girişlerde ve küçük yerlerde olması bu rengi pahalı ve konuksever gösterir.Eğlenceli bir kişiliğe sahipseniz önerilir.

Yorum Yap

       

Yorumlar