Dijital Dünya İle Bütünleşen Duvarlar

dijital-dunya-ile-butunlesen-duvarlar

Evimizin en görünen yerlerinden duvarlarımız giderek sanallaşmaya ve dijitalliğe hizmet etmeye başladı.   Yüksek çözünürlük teknolojisine sahip projeksiyon cihazlarının yardımıyla salonlarımız sinema salonlarına dönüşüyor.

Yüksek kaliteli görüntü teknolojisi geliştikçe sinema keyfini koltuğunuzda mısırınızı elinize alarak yaşıyabiliryorsunuz.

Dijital dünyadan ilham alarak bir sürü tasarımda bulunan tasarım firmaları hareketli duvar kağıdı seçeneklerini de önümüze sunuyorlar. Duvar altyapı rengi genellikle soluk yani bej tonlarında seçilerek görüntünğn göze hitap etmesi sağlanıyor.Duvar kağıdı seçerken dijital dünyayı birebir yansıtacak tercihler yapılıyor.

Salonunuzun bir kısmını ise projeksiyon için beyaza boyama sizin ev sinema sisteminize bir destek olacaktır. Belli bir bölümü beyaz renge boyayarak sinema perdesi gerekmeksizin farklı bir ambiyansla sahne oluşturabilirsiniz.

Diğer taraftan ise rahatlatıcı renkler barındıran duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz .Dekorasyon konusunda Avrupa'dan ileride olduğumuzu düşünüyorum.

Zira dünyanın en ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson kendi odalarının dekorasyonunu bir Türk iç mimara yaptırmıştı. Bu bilgiden haraketle bile türk insanının gelenekselleşmiş dekorasyon fikirlerine ne derece hakim olduğunu ve farklı motiflerle kültürümüzü en iyi şekilde yansıttığını anlayabiliriz.

Yorum Yap

       

Yorumlar