Evinize Halı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

evinize-hali-secerken-dikkat-etmeniz-gereken-noktalar

Evinizin göze hitap eden tüm noktalarda kendini göstermiş olan malzemelerden bir tanesi olan halıların evinizdeki yeri bir hayli büyük. 
Yaşam alanlarınızda daha iyi bir yaşam için dekorasyon çalışmaları yaparken halı seçimi de önemli bir faktördür. Yaşam alanlarımıza en çok yakışacak halıyı bulabilmniz için çeşitli danışmanlıklar alabilmeniz gerekiyor.

Bu nedenle dekorasyon fikirleri konusunda halı seçimi konusu da önemlidir.

Peki sizi bir hayli rahat ettirecek içinize sinecek ve her açıdan evinizi güzelleştirecek halı hangisidir?

Evlerinize en uygun halı seçimini yaparken oturma odası için ayrı, çocuk odası için ayrı, mutfak için ayrı, yatak odası için ayrı halı seçimi yapılmalıdır.Göz önünde bulundurmanız gereken birden fazla içerik vardır ve odalarda bu ahengi yaratabilmek adına hem renk hemde desen konusunda en iyi seçimleri yapabilmeniz gerekmektedir.

SEçimlerinizi hangi kriterler doğrultusunda yapmalısınız?
Halının rengine halının stiline, markasına ve odanıza en uygun olacak şekilde ölçülerine dikkat etmeniz gerekir. Duvar kenarlarınızı ve süpergeliklerinizin genişliklerini baz alarak doğru tercihler yapabilmeniz gerekiyor.Odanızı tamamne kaplayacak halılar ne yazıkki ohoş bir görüntü oluşturamayacaktır.Seçieln renklerde koyu renkler ağırlıktaysa o zaman faha açık renkler tercih etmeniz gerekmektedir.

Sinem Özdemir

Yorum Yap

       

Yorumlar