Dekorasyonla Tasarruf Etmenin En Etkili Yöntemleri

dekorasyonla-tasarruf-etmenin-en-etkili-yontemleri

Dekorasyonla tasarruf etmenin en etkili yöntemleri, özellikle ısınmayan evlerin, doğalgazlı evlerin ve geniş evlerin kış dekorasyonlarında ilk akla gelen sorudur. Kış dekorasyonu yapılırken evin ısınması da göz önünde bulundurulmalıdır. Kış dekorasyonları yaparken doğru adımlar atılırsa elektrik ve doğalgaz faturalarında yüzde 40 -50 tasarruf yapılmış olunur. Eee devir ekonomi devri:) Havaların iyiden iyiye soğumaya başladığı şu günlerde dekorasyonla tasarruf bilgileri vererek sizlere yardımcı olmak istedik.

Kış mevsiminde tabiri caizse cebimizi en çok yakan elektrik ve doğalgaz faturalarıdır. Şimdi sizlere dekorasyonla elektrikten ve doğalgazdan tasarruf etmenin yollarından bahsedelim. Kış aylarında elektriğe kombinin ısınma yükü de bineceği için kışın aydınlatmalarda farklılık yapmak gerekmektedir. Mesela banyo ve mutfak dolabı aydınlatmasında spot lamba kullanıyorsanız bu lambaları tavan aydınlatma ampulleri ile değiştirmeniz size elektrikten en az yüzde 5 tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Spot aydınlatmalar elektriği en fazla tüketen aydınlatma gurubuna girmektedir.

Oturma odanızın, salonunuzun veya mutfağınızın camı tavandan yere kadarsa bu camlara yaz sıcağından ve kış ayazından korunmak için cam filmleri kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle sık kullanmadığınız balkon ve salon camlarını cam filmleri ile kaplamanız size doğalgaz ve elektrikten yüzde 7-8 tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Yaptığınız bu işlem elektrik ve doğalgazdan yüzde 10 tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Cam filminin yaz sıcağından eşyalarınızın ağarmasını önleme özelliği da vardır. Cam filmi kaplayarak bir taşla iki kuş vuracaksınız:)

Kalın Perdeleri özellikle büyük camlara sahip olan salon dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Kalın ve sık dokumalı şık perdeler kullanarak hem dekorasyonunuzu güzelleştirecek hem de ayazın içeriye girmesine engel olacaksınız. Kalın perde kullanırken perdelerle radyatörün önünü kapatmamanız gerekmektedir. Kalın perde yerine içi elyaflı kalın örtüler kullanabilirsiniz. Böylece doğalgazdan en az yüzde 8 kadar tasarruf etmiş olacaksınız.

Yorum Yap

       

Yorumlar