Oturma Odası İçin Uygun Duvar Renkleri Neler?

oturma-odasi-icin-uygun-duvar-renkleri-neler

Bir yaşam alanı için renk yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var, özellikle bu alan oturma odası gibi sık ziyaret edilen alanlar olduğu için göz yormayan yani dikkat dağıtmayan, oturma odasında kullandığınız oturma takımının rengine uyumlu tonlar seçilmeli.

Özellikle ülkemiz evlerinin salonları büyük hacimli değil, dolayısı ile burada renk ve yerleşim seçimi yapmak biraz daha zorlaşıyor. Oturma odası için uygun duvar renkleri seçerken öncelikle önem vermeniz gereken noktalar arasında tavanın yüksekliği, odanın aldığı güneş ışığı ve odanın baktığı cephedir. Bu özelliklere göre duvar boyası rengine karar verile bilir.

Oturma odanızın hacmi küçük ise size tavsiyemiz açık tonlar seçmeniz. Beyaz duvarlar daha ferah ve geniş bir his uyandırır mekanda, kırık beyazlar yada daha sevdiğiniz renklerin yumuşak tonları yani pastel tonlarını seçebilirsiniz. Pastel duvar renkleri arasından seçimler yapa bilirsiniz, bu tonlar daha salonda daha huzurlu bir atmosfer yaratacaktır. Oturma odanızın şuan ki rengi mavi ise beyaz yerine çivit mavisi tercih ede bilir, çeşitli duvar dekorasyonları ve aksesuarlar ile mekana şık bir tarz kazandıra bilirsiniz.

Yorum Yap

       

Yorumlar