Ev Taşırken İpuçları!

ev-tasirken-ipuclari

Evden eve taşınmak konusu başlı başına stresli bir olaydır ancak evden eve taşıma esnasında eşya kayıplarını önlemek için belirli bir plan çerçevesinde taşınmanız, bu işi daha kolay hale getirebilmek imkanımız vardır.

Öncelikle size ait olan eşyaları değerlendirmeye başlayın ve götürmeyi planladığınız eşyalarla kalacak eşyaları tasnif edin.Ev dekorasyonunuzda neyi bırakıp neyi götüreceğinize karar vermelisiniz.Hiç gerek olmayan eşyaları taşımanız bütçenizi sarsacaktır.
Pek çok pratik yöntem mevcut.
Değerli eşyalarınızın paketleme işlemini bizzat kendiniz yaparak her paketin üzerindeki etiketler kullanın ve keçeli kalemle okunacak şekilde büyük harflerle paketin içinden ne olduğunu yazarak taşınma sırasında eşyalarınızın zarar 

görmelerini engelleyebilirsin.

Paketleri yerleştirebileceğiniz bazı porselenleri düzenleyerek aralarında bir kombinasyon oluşturabilme şansınız da var.Taşıma yapan elemanların kartonların içinde neler olduğunu görebilmelerine imkan yok.Kırılabilecek eşyaların üzerine kırılacağına dair bir uyarı niteliğinde yazı yazın.

Gideceğiniz taşınabilceğiniz evleri daha önceden görüp bir plan yapmanız gerkmektedir.Bununla birlikte kaos ortamı oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Taşınma işlemi gerçekleşmeden üç gün öncesine kadar buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu tamamen boşaltarak dezenfekte edin temizleyin ve havalandırın.Alınan bu önlemler taşımadan kaynaklanan tüm sıkntıları ortadan 

kaldırabilmeye yetecektir.

Yorum Yap

       

Yorumlar