Küçük Salonlarınız İçin Dekorasyon Tavsiyelerimiz

kucuk-salonlariniz-icin-dekorasyon-tavsiyelerimiz

Size sunacağımız dekorasyon önerileriyle evlerindeki en küçük alanlara bile farklı fikirler yaratarak daha güzel hale getirebilmenizde mümkündür.

Küçük bir salon, ‘büyük’ dekorasyon fikirleri ile hem olduğundan daha geniş hem de daha konforlu alanlara dönüşebilir. Peki seçimler ne türden olmalı koltuklar genelde L tipi ve fazla yer kaplamayacak eşyalardan mı seçilecek TV ünitesi ve konsolu birleştirmek mi gerek? Küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı? Salonunuz çok küçük ise dekorasyonunuzu hangi yönde nasıl yapabileceğiniz konusunda ikilem yaşayabilirsiniz.  Ancak akıllı uygulamalarla salonunuzun konforunu ve şıklığını artırabilirsiniz. Renklere ,mobilyalara  ve sehpalara dikkat ederek dekorunuz için en iyisini yapabilirsiniz.

En iyi tavsiyelerimizden bir tanesi salonunuz için en doğru seçimleri bulabilmeniz ve bu seçimler doğrultusunda değişik fikirlere sahip olabilmeniz.
Öncelikle salon dekorasyonu için akıllı mobilyalar seçmek oldukça önemli. Mobilya alışverişine gittiğinizde sadece beğendiğiniz mobilyaları alırsanız, eve geldiğinizde hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz oldukça yüksek. Küçük salon dekorasyonu yaparken basit bir düzen elde etmeye çalışmanız iyi sonuçlar getirecektir. Temiz, yalın bir düzen ile salonunuz daha geniş duracaktır.Bu anlamda ışıkların geliş açıları yada beyaz ışık dediğimiz abajur tarzı dekorasyon fikirlerini kullanarak salonunuza bir ahenk yaratabilmenizde mümkün olabiliyor. Bu nedenle duvarlarınızda açık pastel renkleri kullanabilirsiniz. Işığı kesmemesi için büyük mobilyalardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.Daha geniş alanlar yaratabilmeniz adına duvar renkelrinizi seçerken daha açık ve göze çarpmayacak renkler seçmiş olmanız sizin yararınıza olabilecek bir yöntemdir.

Sinem Özdemir

Yorum Yap

       

Yorumlar