En Özel Yerlerimiz:Banyolar ve Mutfaklarınız için Boya Tercihleriniz

en-ozel-yerlerimizbanyolar-ve-mutfaklariniz-icin--boya-tercihleriniz

Mutfak ve banyolarda seçeceğiniz renkler özel olmalıdır. Çünkü evinizin en temel kısımları buralar yemek yaptığınız ve yediğiniz diğeri ise temizliğinizi sağlayabildiğiniz en özel alanlardan biri.

Bu alanların son derece modern ve şık görünmesi gerekir.Evimizi dekore ederken hem renk açısından mutfak dolaplarıyla uyumlu olması hemde banyo dekor açısından dengeli ve ahenkli olması da gerekiyor.
Diyelim ki mutfakta balık kızartıyorsunuz, her tarafa sıçrayan inatçı yağ lekelerini çıkarmanız için birçok yöntem var ama çoğu hanımlar bu konuda başarılı olamayabilir.Bu yüzden açık renkler tercih edilmiş mutfaklarda yağ ve kir izleri kalıcı bir iz bırakabilir mutfak dekorunda kullandığınız malzemelerin temizliğe meyillli olup olmaması tam burada çok önemli bir yere sahiptir.

Ev hanımları temizlik yaparken rahatlıkla silebilmeleri önem arz eder.

Eğer dolaplarınız kapalı renkte ise duvarlar beyaz bej rengi seçilmelidir. Tam yağlı duvar boyaları sıcak su ile yıkandığında tüm lekelerden arınır. 

Yine boyalarınızın evinizdeki duvarların yıpranmaması açısından kaliteli olmasına yarar sağlayacaktır.Böyle boyalarınızın yapısı bozulmadan yıllarca kalacaktır.

Kolayca temizlenebilen banyolar her zaman insanın yüzünü ferahlatır.Özellikle zahmetlerden kolaylıkla kurtulabilmeniz açısından evinizde plastik ve düşük kaliteli boyalar yerine kaliteli boyalar tercih etmeniz size yaralı olacak yenileme durumunda kalmayacaksınız.

Sinem Özdemir

Yorum Yap

       

Yorumlar