Ruj Lekesi Nasıl Çıkar ?

ruj-lekesi-nasil-cikar-

Ruj kadınların en sevdiği ve en sık kullandığı makyaj malzemelerindendir. Rujun kıyafete bulaşması ise can sıkıcı bir durumdur. Ancak üzülmeyin size bildireceğimiz yöntemlerle ruj lekesini kolayca çıkarabileceksiniz.

Kıyafetten, Elbiseden, Giysiden, Gömlekten Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

1. Yöntem

Ruj lekesini çıkarmanın etkili yöntemlerinden biri de sabun kullanmaktırr. Önce sabunu lekenin üzerine güzelce sürüp durulamadan o haliyle 1 saat kadar bekletin. Daha sonra ılık suyla çitileyerek lekeyi çıkarmaya çalışın. Leke tamamen çıkmamışsa bu işlem basamaklarını bir kez daha tekrarlayın.

2.Yöntem

Ruj lekesi bulaşan kumaşı eczaneden alabileceğiniz oksijenli su ile silebilirsiniz. Temiz bir bezi veya pamuğu oksijenli suya batırıp sıkın. Ardından bu bezle ruj lekesi olan yeri dikkatlice etrafa bulaştırmadan silin.

3.Yöntem

Ruj lekesini çıkarmak için lekeli bölgeye hemen aseton uygulayın ve sonrasında bekletmeden bol su ile durulama yapın. Eğer leke suni bir kumaş üzerinde ise asetonu uygulamadan önce kumaş üzerinde test etmeyi unutmayın. Aseton yok ise okaliptüs yağı ya da gliserin de kullanabilirsiniz.

4. Yöntem

Kıyafete bulaşmış ruj lekesini çıkarmak için etere bastırılmış pamuk ile lekeli bölge silinir ardından sabunlu sıcak suda leke bölge yıkanarak leke kolayca çıkarılabilir. Kıyafeti çitilemek ve deterjana basmak da etkili bir yöntemdir.

5. Yöntem

Öncelikle ruj lekesi olan bölgenin altına bir havlu ya da kağıt havlu koyun. Sonra lekenin üzerine bol miktarda saç spreyi sıkın ve bu şekilde 15 dakika bekleyin. Yeterince bekledikten sonra lekenin üzerine bir bez yardımı ile tampon uygulayın. Bu şekilde bez lekeyi emecek ve lekenin çıktığını göreceksiniz.

6. Yöntem

Eter de ruj lekesini çıkarmak için çok etkilidir. Bunun için öncelikle ruj lekesi olan kumaşın, giysinin altına bir parça kağıt havlu koyun. Ardından  eter döktüğünüz pamuk yardımı ile lekenin üzerine tampon hareketler yaparak uygulamaya başlayın. Daha sonra sıcak su ve beyaz sabun ile yıkadığınız da lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.

7. Yöntem

Kumaş üzerindeki ruj lekesini çıkarmak istediğiniz taktirde, tereyağ tarafından temas eden bölgeyi yumuşatmaktan geçer. Bir süre tereyağlı olarak bekletmeniz gerekmektedir. Daha sonra oksijenli su yardımıyla silme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. En son olarak ruj lekesini tamamen yok edeceğiniz, sabunlu su yardımı ile silme işlemini son kez yapacaksınız. Bu sayede ruj lekesinden hızlı bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.

 

Yorum Yap

       

Yorumlar