Hadi Gelin Kendi Seçimlerinizi Yaratın!

hadi-gelin-kendi-secimlerinizi-yaratin

Evinizin dekorasyonu herşeyden önce sizi tam anlamıyla yansıtmalı ve siz nasıl rahat edecekseniz o şekilde planlanmış olmalıdır.Renkler ve zevkler bir araya geldiğinde herhangi bir tasarımın herkes için en iyisi olacağını kabul 

edemeyiz.Kendi evinizin düzenlemesinin sizin istediğiniz gibi olması esastır ancak bazen ipin ucu kaçar ve istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Dekorasyon sırasında dikkat etmeniz gereken bir kaç şey daha kontrollü seçimlerle 

daha yaratıcı bir dekorunuzun olmasını sağlayacaktır.
Gelin bir göz atalım!Neler yapabilirisiniz ?Aslında çok kolay sadece birkaç küçük sır verelim 


-Evinizi sıkış tıkış doldurmaktan kaçının.Eşya fazlası hem odayı küçük gösterir, hem rahat hareket etmenizi engeller. Sığmayan eşyaları sığdırmaya çalışmayın.İstemeden evinizin görünümünü bozabilirsiniz.
-Duvar renginizi eşyalarınızı seçtikten sonra belirleyin.
-Aydınlatmanızı önemseyin.Tek bir kaynakla yetinmeyin.Aydınlatma aksesuarlarınızı çeşitlendirin.
-Aynı rengi tek bir odada kullanmayın.
-Farklı desen ve tarzları bir araya getirirken çok dikkat edin.Ortak bir noktası olmayan çok fazla deseni yan yana getirmeyin.
-Perde seçiminde kısa olmamasına özen gösterin.
-Eşyalarınızı yerleştirirken bir odak noktası belirleyin. Bir kapıveya pencere, kitap zevkinizi gösteren bir kütüphane, şömine, büyük bir tablo veya TV ünitesi gibi, eşyaları çevresinde ya da ona doğru yerleştireceğiniz bir referans noktası belirleyebilirsiniz.

-Tabloları duvara monte ederken göz hizasını temel almanızda fayda var.
-Aksesuar olarak yastık kullanmak iyi bir fikirdir ancak kanepelerinizi gereğinden çok yastıkla doldurmayın. Hem rahat oturmanızı engeller hem de kalabalık yaratır.
-Başkaları güzel buldular ya da tam tersi ‘olmaz’ dedi diye, kendi zevkinizi bir kenara bırakıp dış sesleri dinlemeyin. Sizin istediğiniz gibi olmadığı takdirde ne kadar şık olursa olsun, dekorasyon gözünüze itici gelme riski taşır.

Yorum Yap

       

Yorumlar