Ocaklarınız Ankastre İse Temizlerken Dikkat!

ocaklariniz-ankastre-ise-temizlerken-dikkat

Evlerde sıkça gördüğümüz ankastrelerin temizlikleri yüzeylerinin kaygan oluşu açısından bir hayli kolaylık sağlayacaktır size.

Elbette bu yapıda kullanılan beyaz eşyaların kullanma talimatları el kitapçıklarında yazılan temizlik talimatlarına uygun olacak şekilde ankastre ve ocak temizliği yapılmalıdır.Öncelikle diyelimki yemek yapyınız hatta ocakta bırakmış olduğunuz süt bir anda taştı ilk yapacağınız şeylerden bir tanesi kuruyan yerlerin temizliğini bir an önce halletmek.

Ankastre yüzey temizlemek üzere üretilen paslanmaz yüzey temizleyiciler kullanmak gerekir.Ankastreler için hassat bezler ve metalleri yıpratmayan türden temizlik malzemelerini marketlerden temin edebilmeniz mümkün.


Ankastre ocak ve ankastre fırınların temizliği için her beyaz eşya üretici firma bazı temizlik ürünlerini tavsiye eder. Evinize aldığınız tüm beyaz eşyaların nasıl kullanılacağına dair bilgi veren kullanım klavuzlarını dikkatli okuyun. Zira temizlik temel hedefimiz ise de güvenlik de en az temizlik kadar önemli bir kriterdir.

Temizlik yaparken kesinlikle, lekeler daha iyi çıkar diyerek heyecana kapılıp kesici temizlik ürünleri kullanmayınız. Yaptığımız en büyük hatalardan bir tanesi en ağır temizlik ürünlerini başarışı sonuçlar verebildikleri için davlumbaz türü malzemelerde kullanmak.Bu hatayı yapmayın.
Domestos dediğimiz çamaşır suyu türü malzemelr zamanla boya ağartıcı özelliğe sahip oldukalarından erken bozulmalara yol açacaktır.

Sinem Özdemir

Yorum Yap

       

Yorumlar