Mevsim Değişiyor!Bahar Hazırlık İçin Pratik temizlik Önerilerimiz!

mevsim-degisiyorbahar-hazirlik-icin-pratik-temizlik-onerilerimiz

Kışın bitmesi, soğuk hava ve yağmurun yerini yavaş yavaş kuş seslerine, açan çiçeklere ve parıl parıl parlayan güneşe bırakmasıyla bahar temizliğinin vakti de gelmiş demek oluyor.
Mevsim değişimine olumlu bir şekilde yanıtlar verebilmeniz açısından temizlik yapmaya hazırlamanız da gerekiyor.Evinizde temizliğe başlamadan önce bizim önerilerimiz doğrultusunda haraket ebilmenizde önemli bir yere sahiptir.
Temizliğinize başlamadan önce planlarınız doğrultusunda haraket edebilmeniz gerekiyor.

Evdeki eksikliklerinizi ve tadilat işlemlerinizi bir an önce tamamlamış olmanız yararınıza olabilecek bir durumdur.Ustaya bırakılacak bütün kısımlar bir an önce tamamlanabilmiş olması gerekiyor.

Tabikide günlere parçalayarak yükünüzü bir hayli hafifletmiş olmanız sizin yararınıza olabilcek bir durumdur.Bu yüzden hiç bir durumu ertelemeden doğru zamanlarda belli planlar doğrultusunda planlarınızı becerebilmeniz gerekmektedir. Gün gün hangi işleri yapacağınızı planlamak, daha az yorucu ve stressiz bir bahar temizliği yapmanıza yardımcı olacaktır. Tüm alışveriş gereçlerinizi ve temizlik malzemelerinizin bir listesini çıkarmak sizin yararınıza olabilcek bir durumdur bu yüzden bunların hiç birini ihmal etmemeye çalışın.
Yine evinizde kullnamış olduğunuz ürünlerinizi yenileyebilir ve kuru temizlemeye gönderip kurutarak rafa kaldırabilirsiniz. Kendinize temizlik için daha rahat bir ortam yaratabilirsiniz.Böylece kalabalıktan kurtulmuş olursunuz.

 Son olarak size engel olabilecek, vazo, saksı, biblo gibi eşyalarınızı bir kenara toplayıp, masa ve sehpaların üzerindeki örtüleri de çamaşır makinesine atın.Özellikle tuvalet ve banyo temizliği bir hayli ayrıntılı olduğundan onları en sona bırakabilirsiniz.

Sinem Özdemir

Yorum Yap

       

Yorumlar