Mevsim Değişirken Bahçelere Bakım Zamanı !

mevsim-degisirken-bahcelere-bakim-zamani-

Bahçelerizi dekore ederken barla birlikte haraket etmenin tam zamanı geldi.

İlk bahar ve yaz aylarında eşsiz güzellikte bahçelere sahip olmanın tek yolu kışın bahçelere yapılan düzenlemelerdir. Mevsim geçişleriyle birlikte bahçe ve toprak beslenmeye başlanılmalı ve mineral bakımından doyurulmalıdır.
Böylece çok daha sağlıklı çimlere sahip olabilirsiniz. Yaptığınız bakımın toprağın beslenebilmesi adına büyük faydaları olacaktır.

Bunun için kış hazırlık gübresi satan firmalardan çimlerinizi coşturacak gübreler satın alarak ve bahçenizde kullanarak çok daha verimli bahçelere sahip olabilirsiniz.

Çimler ve Çiçekler Dans Edecekler

Kış mevsiminden çıktığımızı düşünerek haraket ettiğimizde yeşillik alanların o mevsim nedeniyle bir hayli yıprandığını fark ederiz.  Bahçelerin halısı niteliğinde çimleri korumak için çim coşturan gübre satın alarak kullanabilirsiniz.

Özellikle ihtiyaç duyulan toprağın nem ve mineralini sağlayabileceğiniz hazır gübrelerden faydalanılır. 500 m kare alan için yeterli olan 10 kilo ağırlığında çim coşturan kışa hazırlık gübresini satın alarak bahçelerinizi ilk bahara ve yaza hazırlayabilirsiniz.

Yorum Yap

       

Yorumlar