İşte Sizi Evinizdeki Pis Kokular İçin Tavsiyelerimiz!

iste-sizi-evinizdeki-pis-kokular-icin-tavsiyelerimiz

Öncelikle kötü kokularda ilk yapmanız gerekenlerden bir tanesi evi iyice havalandırmaktır.
Evdeki Kötü Kokuları yok etmek için çeşitli pratik fikirlere ihtiyacınız var.

Bu koular boya kokuları yada sizgar kokuları veya uzun dönemli çöp kokularınız olabilir hiç sorun değil. 


Çok kötü kokan sebze atıkları yemek atıkları ve meyve atıklarının dayanılmaz kokusuna karşı daima öze ağzı sıkı kapatılabilen çöp poşetleri kullanmanız gerekir. Uzun süre kalmış çöp kurularınız bir hayli kouyorsa onları ağır kir çözücü içeriği buluna kokulu deterjanlarla temizleyebilmeniz mümkündür.
Mutfağa sinen kötü kokuları gidermek için elma sirkesini biraz su ile kaynatın ve içeirisne limaon sıkıp odaya buhar halinde dağılmasını sağlayın.Sıcaklık etkisiyle mikrop özellikleri kaybolacak ve yaydıkları pis kokular engellenecektir.


Buzdolabına aldığınız yiyeceklerinizin üstünü kapatın.Özel saklama kaplarıyla yada streç filmlerden yardım alarak hem yicecekleriniz taze kalmasını hem de dolapta kötü koku yaymamasını sağlayabilirsiniz.
Karbonatın sihirli koku alma gücünü kullanın.
Özellikle kaya tuzu ve yada karbonat gibi asidik öldürücü özelliği bir hayli yüksek olan mutfak malzemelerinden faydalanın. 

Leş gibi bir koku yayma potansiyeli olan peynirlerinizi saklarken peynir kutularına bir miktar kekik serperseniz kötü peynir kokusunu da gidermiş olacaksınız. 

İçeirsine çeşitli esanslar yada parfüm sıkmış olduğunuz bir süngeri hava alan bir yere odanın içerisine hapsedin. Sigara dumanını aspiratör gibi çekecektir ve kötü kokulardan sizi kurtaracaktır.Evinizn içerisinde o ağır kokuyu pek fazla hiseetmeyeceksiniz.

Sinem Özdemir

Yorum Yap

       

Yorumlar