Yatak Odanızda Kullanabileceğiniz Oda Kokuları

yatak-odanizda-kullanabileceginiz-oda-kokulari

Evinizin belki de en özen isteyen yeri olan yatak odanızda kullanabileceğiniz oda kokuları ile hem romantik hem de huzurlu bir ortam yaratmaya ne dersiniz? İşte yatak odanızda kullanabileceğiniz, farklı tarzlara sahip oda kokusu önerileri…

Mutlu ve huzurlu bir evin ardındaki gizli kahramanlar olarak da söz edebileceğimiz oda kokuları; bir süs aksesuarı olmanın çok daha ötesindeki işlevleri ile evlerin vazgeçilmezi oluyor. Kokularının güzellikleri ile evlere ferahlık ve temizlik hissi verirken, içerisinde yer alan özler sayesinde, duyguların ve hislerin üzerinde olumlu etki yaratabiliyor. Her oda kokusu içerisinde yer alan esanslara göre farklılaşırken, verdikleri olumlu hisler de değişebiliyor. Ancak değişmeyen şey, her kokunun size ve evinize gelenlere güzel hisler yaşatması oluyor.

Evin mis gibi kokmasının yanı sıra; ferahlık hissi veren, stresi azaltan, rahatlatan ve güzel bir uykuya hazırlayan daha yüzlerce çeşidi olan oda kokuları; hem fiziksel hem de duygusal olarak kişinin kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olabiliyor. Güzel kokuları ile evin vazgeçilmezi olan oda kokuları, farklı özellikleri ve kullanımları ile de birçok avantajı beraberinde getiriyor. Özellikle evinizin belki de en özendiğiniz köşesi olan yatak odaları için en ideal detaylardan biri olan oda kokuları, aradığınız romantik ve ferah ortamı size sunuyor. Günlük yorgunluklarınızı ve stresinizi bir kenara bırakıp dinlenebildiğiniz ve kendinize zaman ayırabildiğiniz en huzurlu yer olan yatak odaları, oda kokuları ile zenginleştirilerek ideal bir ortam yaratılabiliyor.

Oda kokuları ile Ferah ve Dingin Hissedin

Özellikle yatak odaları için koku alırken sakin ve huzurlu bir ruh hali yaratabilen, huzur duygusunu güçlendiren ve güzel bir uyku uyumaya yardımcı olan lavanta, bergamot, buhur, paçuli gibi popüler kokular seçilebiliyor. Özellikle lavanta, yatıştırıcı etkiye sahip kokusu ile kişiyi rahatlatırken, uykuya geçişi kolaylaştırıyor ve kaliteli bir uyku sürecine yardımcı oluyor. Stresi azaltan kokuların başında gelen lavanta, sinir sistemini rahatlatarak ertesi güne zinde uyanabilmenizi sağlayabiliyor. Lavanta kokusu gibi stresi azaltan ve gevşetici özellikleri ile öne çıkan vanilya kokusu, rahatlatıcı özelliklerinin yanı sıra, bilinçaltında zevk hissi uyandırması ile de ideal bir ortam yaratıyor. Afrodizyak etkisi ile tanınan yasemin, tarçın, gardenya ve sandal ağacı oda kokuları ise romantik duyguları harekete geçirmesi ile yatak odaları için en ideal seçeneklerden biri oluyor. Çocuk yatak odaları için ise greyfurt, elma, limon gibi kokular mutluluk hissi aşılayabilmesi ve enerji vermesi ile en çok tercih edilen kokular arasında yerini alıyor.
Ruhunuzu İyileştiren Kokular

Portakal, mandalina gibi kokular ise depresyonu önleyici ve ruh halini iyileştirici özleri ile her yaştan kullanıcı için en sevilen oda kokuları arasında yerini alıyor. Solunum sorunlarına yönelik yardımcı özellikleri ile güzel bir uyku uyumaya yardımcı olabilen okaliptüs kokusu ise hem büyüleyici kokusu hem de özellikleri ile en iyi seçeneklerinden biri.

Her güne sağlıkla, huzurla ve mutlulukla uyanmak için tercih edebileceğiniz oda kokuları, mutlu bir evin anahtarı oluyor. Oda kokusu seçerken, kokunun türü de belirleyici olabiliyor. Belirli aralıklarla koku veren otomatik oda kokuları, salon gibi evin geniş alanları için daha ideal olurken, tütsüler ya da hafif bir esansa sahip çubuklu kokular yatak odaları için en uygun tercihler oluyor. Siz de evinizde daha mutlu, daha rahat ve daha keyifli bir ortam yaratmak istiyorsanız oda kokuları arasından size en uygununu tercih ederek, ertesi güne zinde bir başlangıç yapmaya hazırlanabilirsiniz.

kaynak:homify

Yorum Yap

       

Yorumlar