Bardaklardaki Kireç Lekeleri Nasıl Çıkar?

bardaklardaki-kirec-lekeleri-nasil-cikar

Bardaklar üzerinde yıkama sonrasında görülen kireç lekeleri oldukça sık rastlanan bir sorundur. Bu kireç lekesi sorunu genellikle evdeki musluk suyunun aşırı kireçli olması ya da bulaşık makinesi kaynaklı veya bulaşık deterjanından dolayı olabilir.

Bardaklarda oluşan kireç lekelerinin meydana geliş sebebi ne olursa olsun temizlenmesi oldukça basit lekeler arasındadır. Bu inatçı gibi görünen ama temizliği çok kolay olan lekeler ile nasıl baş edeceğinizi bilmek yeterlidir.

Bardaklarınız Parlasın!

Bardaklarınızın iç ve dış yüzeyinde meydana gelmiş olan kireç lekelerini temizlemek için sirke ya da tuz veya parlatıcı gibi gayet basit ve doğal yolarlı seçmek isteyebilirsiniz.

Örnek vermek gerekir ise geniş ve temiz bir kâsenin içerisine hazırlayacağınız tuzlu su ile bardak dış ve iç yüzeyini iyice ovmakla bardaklarınızı yeni alınmışçasına parlatabilirsiniz.

Bunun dışında parlatıcılı bulaşık deterjanlarını kullandığınızda bu deterjanlar sıcak su ile temas ettiklerinde aynı tuzlu su ile ovarak yıkadığınız gibi bardaklarınızın iç ve dış yüzeylerinde aynı parlak sonucu verecektir.

Bildiğiniz gibi sevgili hanımlar sirke gayet iyi bir leke çıkarıcıdır. Kireç lekesine maruz kalmış olan bardaklarınızı sirke ile iyice yıkadığınızda hem bardak üzerindeki diğer lekeler yok olacak hem de bardaklarınız ışıl ışıl parlayacaktır.

Bardak üzerinde bu lekelerin meydana gelmesini engelleyebilmek için bardaklarınızı bulaşık makinesine dizerken doğru bir şekilde dizmelisiniz. Başka bir değiş ile bardaklarınızın iç yüzeyleri her zaman için aşağıya bakacak şekilde bulaşık makinesine konmalıdır.

Ayrıca aklınızda bulundurmanız gereken bir konu da bardak ağızlarının geniş bardak iç derinliğinin ise az olması durumunda bulaşık makinesi yıkama suyu bardağın iç yüzeyine daha derinlemesine işleyerek daha sağlıklı bir temizliğe meydan verecektir.

Yorum Yap

       

Yorumlar